Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolfa Hitlera

Adolf Hitler se narodil 20. 4 1889 v městě Branau (Rakousko), nedaleko Lince, zemřel 30. 4. 1945 ve svém bunkru, v Berlíně. Hitler byl velice inteligentní člověk, který měl IQ 141, byl velice pracovitý, sebejistý, sečtělý, měl obrovké charisma a byl přesvědčivý řečník jako Joseph Goebbels. Ve svých projevech byl velký populista slibující úplně všechno, jen proto aby získal hlasy voličů, obdobně jako destruktivní ČSSD. Byl chytrý, dokázal přesně odhadnout člověka, vždy věděl co si může k dotyčnému dovolit – zda má s ním jednat mírumilovně nebo v duchu agresivity, výhrůžek, pohrdáním, výsměchu či urážek. Hitler byl hysterický, žil z pozornosti druhých, což je klasický příznak hysterie. Hitler byl vegetarián, protože měl trávicí potíže, bral léky proti nadýmání. Nekomzumoval alkohol (jeho otec byl však alkoholik), chodil spát až k ránu (okolo třetí hodiny) a vstával až na oběd, také nesnášel fyzickou práci. Hitler trpěl Parkinsonovou chorobou, která mohla ovlivňovat jeho politická rozhodnutí. Často žil ve svém světě – mimo realitu, mnohdy mluvil celé hodiny o nezajímavých věcech, u kterých také někdy sám usnul :-). Nikdo mu nemůže upřít skutečnost, že se z prostého dělníka vypracoval na nejmocnějšího muže Německa a Evropy, tedy nejmocnější na určitou dobu. Hitler vždy věděl co chce, nejvíc však chtěl moc a vítězství nadřazené rasy. Dominantou jeho myšlení byl antisemitismus, nacionalismus, národní socialismus. Češi pokládal za národ kolísavců.

Dětství měl Hitler nelehké, měl problémy s otcem, který ho doslova týral a hodně bil. Matku však Adolf velice miloval, matka zemřela 21.12 1907 na rakovinu prsu, za její smrt Adolf Hitler nemsyslně obviňoval lékaře Dr. Blocha, který byl Žid. Doktora Blocha dokonce označoval za židovského vraha. Dle mého názoru je to tak, že otec z Adolfa Hitlera vychoval bezohledného a brutálního jedince a matka v něm vypěstovala tu vyjímečnost a nadřazenost. V podstatě se dá tedy říct, že za Hitlerovo destruktivní jednání mohou jeho rodiče, kteří oba zformovaly jeho charakter.

Hitler se několikrát hlásil na Akademii výtvarného umění ve Vídni, chtěl být uměleckým malířem, avšak ani jednou nebyl přijat. Hitler je původem z Rakouska (vždy se však považoval za Němce), nicméně v roce 1914, kdy vypukla první světová válka, nastupuje dobrovolně Hitler do německé armády. Ve válce byl Hitlerov spokojen, v roce 1917 byl vyznamenán Válečným křížem za to, že vzal nevybuchlý granát ze zákopu a odnesl ho na velitelství. Dne 10.11.1918 Německo kapituluje, z čehož je Hitler zdrcen. V roce 1919 se stává členem Německé dělnické strany (DAP), která se později v roce 1923 přejmenovává na Národní socialistickou německou stranu (NSDAP). V roce 1923 Hitler v mnichovské pivnici vystřelil kulku do stropu – Hospodský puč. Za tento čin strávil jeden rok ve vězení (byl propuštěn o čtyři roky dříve), kde sepisuje (diktuje) knihu Mein Kampf (Mein Kampf v překladu znamená „Můj boj“). V roce 1925 se Hitler zříká Rakouského občanství, Německé občanství získává však až v roce 1932. Dne 30.ledna 1933 je Hitler jmenován německým kancléřem, tři měsíce na to (v březnu) otevírá Hitler koncentrační tábor v Dachau, kam putuje každý, kdo nesouhlasí s jeho politikou, především Židé. V noci z 30.6 na 1.7 1934 Hitler dělá velkou čistku, tzv. „Noc dlouhých nožů“, která je zaměřena na protivníky Hitlera. V roce 1935 začal platit tzv. Norimberský zákon (antisemitské, rasové zákony) směřující na diskriminaci a likvidaci Židů. Dne 12. března 1938 obsazuje fašistické německo Rakousko, 15. 3 1939 Československo, 1. září 1939 také Polsko, toto datum je označováno za vypuknutí druhé světové války v Evropě. Dne 3. září 1939 Británie a Francie vyhlašují válku Německu. Dne 22. června 1941 se Hitler vydává na nepřítele číslo jedna – Sovětský svaz (SSSR), kde však později narazí na velký odpor. V noci ze dne 7. 5 na 8. 5 1945 dobyla Rudá armáda Berlín, dne 7. 5 1945 byla podepsána kapitulace Německa, která začala platit 8. 5 1945 v 23:01 hodin.

Hitlerova rodina

Adolf Hitler byl synem státního (celního) úředníka Aloise Hitlera (původně Schicklgruber), který se narodil 7. června 1837 jako nemanželský. Alois Hitler byl alkoholik a malého Adolfa, jeho matku soustavně surově bil a nadával jim. Alois Hitler se doslova upil k smrti, protože zemřel 3. 1 1903 v hospodě opojen alkoholem. Spekuluje se o tom, zda byl Alois Hitler skutečně biologickým otcem Adolfa Hitlera. Adolf Hitler má být synem Johanna Nepomuka Hüttlera, který měl vnučku Kláru Pölzlovou (později Kláru Hitlerovou) – matku Adolfa, z čehož vyplývá, že Adolf Hitler mohl být zrozen z incestu.

Hitler se narodil jako čtvrté dítě ze šesti, většina jeho sourozenců zemřela, až na nejmladší sestru Paulu (1896 – 1960), která žila za války pod falešným jménem Paula Wolfová. Paula Hitlerová byla velice hodná pani, pravý opak svého bratra Adolfa. Paula Hitlerová nikdy neměla děti. Hitler si základal na árijském původu, s čímž on sám měl potíže. Již ve své knize Mein Kampf svou rodinu raději zamlčuje. V tehdejším tisku byl Hitler obviněn, že má židovské předky, což by samozřejmě nemohl potřebovat. Hitler se za svou rodinu styděl a bál se, že vyjde najevo jeho židovský původ. Nikdy se však Hitlerův židovský původ neprokázal, i odborníci se spíše přiklánějí k názoru, že Hitler neměl židovské předky.

Hitler měl nevlastní sestru Angelu, která mu pomáhala na vzestupu k moci, dokonce prosila Boha, aby jeho věc zvítězila. Hitler měl také neteř Angeliku Raubalovou (přezdívanou Geli), kterou miloval. Hitler si vždy potrpěl na mladé dívky. Hitler byl na neteř krutý, říkala mu „Můj žalářník“. Neteř dne 28. 9 1931 spáchala sebevraždu střelnou zbraní – střelila se do prsou (Hitlerovým revolverem). Údajně protože našla dopis od Evy Braunové. Hitler byl ze sebevraždy své neteře zcela zdrcen a přiznává svou vinu na její sebevraždě. Hains Hitler byl synovec Adolfa Hitlera, který bojoval na frontě a padl do zajetí, kde za také po několika měsících zemřel. Synovec William Patrick Hitler (1911 – 1987) neměl svého strýce vůbec v lásce, proto odešel z nasictického Německa ještě před válkou do USA, New Yorku. V USA William Patrick Hitler pořádá přednášky „K čertu s Hitlerem“. Po válce žil ve strachu a raději měnil jména a bydliště, měl obavu z pomsty. Se svým nacistickým strýcem neměl vůbec nic společného. William Patrick Hitler má tři syny (dva synové jsou zahradníci, třetí je psychoterapeut), kteří nemají žádné potomky, nejsou ženatí a žijí v anonymitě. Dokáží před svou minulostí uniknout? Stoprocentní anonymita přeci ale neexistuje…

Adolf Hitler a sex

Hitler měl rád mladé dívky, o čemž není pochyb, údajně rád provozoval sadomasochistický sex. Také na sebe prý nechával močit a kopat. Toto požadoval od Angeliky Raubalové, Evy Braunové a dalších žen. V mládí se měl Hitler nakazit syfilidou. Hitler měl prý pouze také jedno varle, což potvrdil Hitlerův ošetřující lékař z první světové války Johan Jambor, který zemřel v roce 1985. Tato skutečnost také mohla mít negativní vliv na Hitlerovu psychiku.

Psycholog Erich Fromm tvrdí, že Hitler měl dokonce nekrofilní orientaci. Je pravda, že Hitler byl soustavně smrtí fascinován. Erich Fromm trvdí, že osoby s nekrofilní orientací mají v obličeji výraz, jakoby stále čichaly něco připáleného, toto prý přesně sedělo na Hitlera.

Adolf Hitler a Eva Braunová – Hitlerová

Eva Braunová (6.2.1912- 30.4.1945) se narodila v Mnichově, Německu. S Hitlerem se Eva seznámila jako asistentka ve fotografickém studiu. Braunová byla v podstatě mladé naivní děvče, které chtělo vejít do historie. Hitler byl na Evu štědrý, dostala vilu v Mnichově a celkově měla nač si vzpoměla.

Eva měla život s Adolfem nelehký. Původem toho mohou být vykonané, dvě neúspěšné sebevraždy. První v roce 1932, kdy si Eva prostřelila krk. Druhá v roce 1935, kdy si vzala prášky na spaní (dvacet pilulek Phanodormu). V obou případech jí doktoři zachránili život. Ta poslední (třetí) se jí však zdařila …

Konec Adolfa Hirlera

Na konci války byl na tom Hitler fyzicky i psychicky velice špatně, konzumoval značné množství léků proti bolesti, pravou ruku měl nehybnou a v prstech měl nepřetržitý třes. Dne 16.1.1945 se Hitler přesouvá z Vlčího doupěte do Berlína – podzemního bunkru pod Říšským kancléřstvím, kde se 29.4.1945 (krátce po půlnoci) oženil s Evou Braunovou. Dne 30. 4 1945, v 15:30 hodin spáchal Hitler společně se svou manželku Evou Hitlerovou (Braunovou) sebevraždu. Ještě před sebevraždou pověřil Hitler osobního adjutanta Ottu Günscheho úkolem, aby jejich těla spálil. Ještě před svou smrtí otrávil Hitler i svého milovaného vlčáka jménem Blondi (fena) jedem cyankáli. V roce 1941 dostal Hitler Blondi od Martina Bormanna darem. V bunkru nebyla Hitlerova sebevražda žádným tajemstvím, Hitler prohlašoval, že nechce dopadnout stejně jako Mussolini, který byl pověšen hlavou dolů na náměstí. Hitler měl mnoho možností z Berlína utéct, rozhodl se však, že tam zemře. Dne 29. 4 1945 sepisuje Adolf Hitler dvě závěti, jednu politickou, v níž se zříká odpovědnosti za vypuknutí druhé světové války. A osobní, kde hodnotné věci odkazuje straně. Již v březnu 1945 vydal Hitler dekrety, které přikazují, že vše co má nějakou hodnotu, tak má být raději zničeno. Krátce před svou smrtí Hitler požádal svého sekretáře Juliuse Schauba, aby veškeré dokumenty v trezoru spálil, zejména ty, které se týkají jeho osobního života.

Údajná lebeční kost Hitlera, která se dnes nachází v archivech Moskvy není rozhodně Hilerova, protože byl proveden test DNA v USA, na univerzitě v Connecticutu, kde bylo definitivně potvrzeno, že tato lebeční kost patří ženě mezi 20 – 40 lety, takže v žádném není Hitlera. Je také jasné, že lebeční kost nepatří Evě Braunové, protože lebka má díru po kulce, Braunová se však nezastřelila, ale otrávila se cyankáli. Moskevský archiv má mít také úlomek Hitlerovy čelisti, tato čelist měla být označena asistenty Hitlerova zubaře za totožnou s čelistí Adolfa Hitlerova, což vypadá ale velice nevěrohodně. Osobně si myslím, že Hitler skutečně 30. 4. 1945 spáchal sebevraždu a lebeční kost patří nějaké ženě, která byla zastřelena v blízkosti bunkru, vždyť tam muselo být mrtvol dost… Jako nejpravděpodobnější způsob sebevraždy Hitlera se mi jeví rozkousnutí cyankáli současně s výstřelem z jeho pistole (Walther PPK) do hlavy. Nasvědčuje tomu i to, že na pohovce a zemi, kde Hitler skonal byla objevena krev. Přesně tento způsob sebevraždy mu dle svědků doporučoval – vysvětlloval Dr. Haase, nacistický lékař z Hitlerova bunkru. Toto také potvrzuje Rochus Misch, Hitlerův osobní strážce, který přežil válku. Pravděpodobně se již nikdy nedočkáme stoprocentního potvrzení – důkazů, že Hitler na sklonku války skutečně spáchal sebevraždu.

Přes všechny okolnosti žije Hitlerova legenda o jeho úspěšném útěku z Berlína dál, a pravděpodobně bude žít navěky…

Vzestup Hitlera

Nástup Hitlera k moci byl naprosto legální a demokratický, o čemž nemůže být sebemenších pochyb. Z tohoto vyvozuji, že Němci jsou velice ovlivnitelným národem. Němečtí voliči Hitlera, jsou plně zodpovědni za 60 milionů obětí, která si 2. světová válka vyžádala 🙁

Adolf Hitler a současnost

Po válce byl Stalinův rozkaz byl jasný – zatknout všechny příbuzné Hitlera, což se také stalo, čekaly je nucené práce a následná smrt. Příbuzní Hitlera mají s nacistickým diktátorem prokletí dodnes, dodnes se raději vynuceně skrývají a mají život v ústraní. Současní příbuzní Hitlera žijí v ústraní v Rakousku, Severní americe a dalších státech. Příbuzní Hitlera údajně nebudou mít žádné děti a nechají tento Hitlerův rod vymřít, nehodlají této rodině zajistit pokračování…

Kdo byl tedy Adolf Hitler?

Podle Rochuse Mische, osobního strážce a telefonisty, byl Hitler normální člověk a dobrý šéf, prý se s ním dalo úplně normálně mluvit. No, nevím… Já mám však jiný názor: Hitler byl politicky nadaná osobnost, to mu nikdo nemůžeme upřít, na své spolupracovníky mohl působit přívětivě, ale ve skutečnosti to byl velký lhář, egoista, krutý tyran, masový vrah a válečný zločinec, který se nikdy raději neměl narodit. Je plně zodpovědný za vypuknutí druhé světové války, která si vyžádala 60 milionů obětí, z toho 40 milionů nevinných civilistů. Jedno je jisté – Hitler bude věčné téma, což považuji za velice nespravedlivé.

Upozornění

Nepřeji si, aby byl tento můj článek dále šířen!

Adol Hitler

William Patrick Hitler

Související články:

Pád Třetí říše / Der Untergang (2004)

Život Evy Braunové – Hitlerové

Traudl Junge – Hitlerova osobní sekretářka

Adolf Hitler a nemoci. Byl Hitler feťák?

Architekt a nacista Albert Speer

Adolf Hitler byl nadaný umělec?

Je bývalý nacista Rochus Misch zločinec?

Atentát na Adolfa Hitlera 20. července 1944

Adolf Hitler byl nadaný umělec?

Hitlerův bunkr – Führerbunker

Walther PPK

21 komentářů u “Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolfa Hitlera

 1. fakt pěknej článek o Hitlerovi, pěkně jsem si početl a ještě jsem se přiučil. Celej blog máš pěknej – bezvadný články

 2. Na tvojim blogu jsem každej den a vždycky mě nějakým příspěvkem překvapíš. Díky za tvé příspěvky, jsou fakt hodně dobrý. Máš nadání.

 3. Píšu seminárku o Evě Braunové sice sem se z tveho članku nic moc noveho nedozvěděla ale je pěkně zpracovaný

 4. janicka:v tomto clanku jsem se predevsim zameril na Hitlera, priste muzu napsat clanek o jeho manzelce Eve Hitlerove – Braunove.

 5. Neřekl bych, že ten příspěvěk je špatný, autor si s ním dal určitě dost práce. Je to OK!

 6. Moc pěknej článek, jen prosim tě nevíš jestli byl hitler věřící, nebo tak něco?

 7. Jan Jahelka: Adolf Hitler byl v dětství katolík, dokonce ministroval v klášterní škole. Později ve svých projevech se běžně srovnával s Kristem, považoval se za Mesiáše, který je předurčen k vedení Německa. Opravdu divná víra v Boha.

 8. chlapče ty si pekný chumaj.venuj sa radšej fotbalu nie historii.to by som rád čítal tebov tuningovaný životopis trebars ježiša krista

 9. Pěkný článek, nesouhlasím jen s tím, že němci jsou ovlivnitelný národ, toto je vážený pane možno kdekoli na světě, nejen v Německu, naopak po válce němci prokázali hodně úsilí aby dnes stáli tam kde jsou.

 10. Jak může někdo napsat takovou blbost, jako že Hitler označoval doktora E. Blocha za vraha své matky?? Přečti si prosím tě knihu Hitlerův ušlechtilý žid. Hitler mu byl velice vděčný a držel nad ním, jako jediným židem, ochrannou ruku!!!!

 11. Jistě zajímavý článek, ale, cituji: „obdobně jako destruktivní ČSSD“ to je ubohý až primitivní útok na parlamentní stranu. Tento útok se vyznačuje malostí zakomplexovaného človíčka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *