Je bývalý nacista Rochus Misch zločinec?

Rochus Misch se narodil 29. července 1917 v Oppelnu, Německu. Ve dvou letech se stal sirotkem, matka mu zemřela na zápal plic, výchova byla tedy na prarodičích, otec mu zemřel ještě před jeho narozením. Za druhé světové války byl příslušníkem zločinné organizace SS, v hodnosti SS Oberscharführer. V letech 1940-1945 byl takřka neustále po boku nacistického diktátora, masového vraha Adolfa Hitlera. Bydlel v Hitlerově bytě, v Říšském kancléřství, později v bunkru pod kancléřstvím. Mischs byl osobní strážce (SS-Begleitkommando), kurýr a telefonní operátor Adolfa Hitlera. K Hitlerovi se Misch dostal díky svému zranění v roce 1939, ke kterému přišel na frontě v Polsku, měl prostřeléné plíce, což bylo těžké zranění, poté byl převelen přímo k vůdci. Misch byl jedním z lidí, kteří strávili poslední chvilky s Adolfem Hitlerem, v podzemním bunkru pod kancléřstvím. S Hitlerem se poprvé setkal na olympijských hrách v Německu – Berlíně. Dne 16.1.1945 následuje Misch Hitlera do jeho bunkru (Führerbunker) pod Říšským kancléřstvím, po smrti – sebevraždě Hitlera Mischs odchází dne 2.5.1945 z vůdcova bunkru, bezprostředně poté je zajat Rudou armádou. Ve Führerbunkru působil Misch především jako telefonní operátor.

Po válce byl Misch zajat Rudou armádou, nejdříve byl tři roky v Moskvě soustavně vyslýchán, rusy samozřejmě zajímal Hitlerův život a jeho sebevražda, velice je také zajímalo, zda měl Hitler dvojníka, poté by Misch transportován na šest let do zajetackých, pracovních táborů v Kazachstánu a na Urale. V roce 1954 byl propuštěn ze sovětského zajetí a odjel zpět do Berlína, kde žije dodnes.

V roce 2007 Misch vydal knihu s názvem Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera. Misch zde vypovídá o pádu Třetí říše a smrti Adolfa Hitlera. Kniha vyšla v mnoha jazykových mutacích včetně češtiny.

Rochus Misch o Hitlerovi

Misch tvrdí, že Hitler nic nevěděl o Holocaustu, že byl normální člověk, příjemný pán, skvělý šéf (což také tvrdí Rosa Mittererová, Hitlerova služebná), vtipný a že to neměl vůbec lehké. Hitler prý nic nevěděl o Holocaustu, koncentračních táborech, tvrdí Misch. Já říkám, že je to nesmysl! Hitler sám koncentrační tábory vymyslel a v březnu 1933 první koncentrační tábor otevřel, byl to koncentrační tábor v Dachau. Misch odsuzuje atentát na Hitlera ze dne 20. července 1944.

Je Rochus Misch zločinec?

Misch pravděpodobně podlehl myšlence Hitlerovského národního socialismu s vidinou tisícileté třetí říše, jako drtivá většina němců ve své době. Dle mého subjektivního názoru Rochus Misch je zločinec, svůj trest si již však odpykal, ve zmíněném sovětském zajetí. Nějak se mi však vůbec nechce věřit, že nic nevěděl o holocaustu, koncentračních táborech (stejně jaká údajná většina němců v období druhé světové války).

Mischovi aktivity po válce

V roce 1990 byl v Německu objeven Führerbunker, Misch se v té době nechal veřejně slyšet, že Hitlerův bunkr je nedílnou součástí světových dějin. V roce 2005 byl Misch popotahován v médiích, když chtěl nechat udělat pamětní desku, jako vzpomínku na smrt Goebbelsových dětí, které zabila 1.5.1945 jejich matka Magda Goebbelss, manželka ministra propagandy Josepha Goebbelse.

Rochus Misch, dobová fotografie

Rochus Misch

Rochus Misch, rok 2008

Rochus Misch

5 komentářů u “Je bývalý nacista Rochus Misch zločinec?

 1. Není to zločinec, prostě voják co chtěl bojovat za svou vlast, jen netušil, co všechno Hitler dělal… O koncentračních táborech vědět nic nemusel, protože o tom se v bunkru nemluvilo to bylo tabu a taky nebyl členem strany NSDAP, takže se o to zkrátka nezajímal.

 2. ROCHUS MISCH BYL EXEMPLÁRNÍ SVĚDEK MNOHA VĚCÍ.V TÉ DOBĚ NEMĚL MOC NA VÝBĚR A TAK NEBYLO Z ČEHO MOC VYBÍRAT.SÁM BYCH NEUDĚLAL NIC JINÉHO.POKUD ANO NEPSAL BYCH TO TED.

 3. KNIHA ŠEDÝ VLK HOVOŘÍ ZA VŠE.ŠÉF PROHRÁL VÁLKU,ALE KDE JSOU NĚMCI TED A KDE JSME MY ❓
  RUSOVÉ JSOU PÁNI NEPRÁVEM.
  KDYBY ŠÉF VYHRÁL -MOŽNÁ BY NEBYLY DALŠÍ VÁLKY .NEBYLO BY PROTI KOMU BOJOVAT .OK ŠÉF.

 4. JEDEN Z NEJLEPŠÍCH VOJÁKŮ PO BOKU ADOLFA HITLERA.ZŮSTAL DOPOSLED PŘEŽIVŠÍ.
  RUSŮM SAMOZŘEJMĚ NEŘEKL PRAVDU O KONCI ŠÉFA.ZA TO SI HO VELMI VÁŽÍM.
  STEJNĚ JAKO NĚMECKÉ PONORKÁŘE V JIŽNÍ AMERICE VIZ .VIDEO ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *