Adolf Hitler a nemoci. Byl Hitler feťák?

Adolf Hitler, nacistický diktátor ohánějící se židovským jedem, židovskou rakovinu…, který se považoval za mesiáše a věřil, že má vlastnosti jako Kristus, měl velké zdravotní promlémy – trpěl smrtelnou nemocí.

Adolf Hitler byl vegetarián, nekonzumoval alkohol, upřenostňoval přírodní medicínu a nestandartní léčebné postupy, např. pijavice na odsávání krve. Hitler byl hypochondr – měl až chrobný strach z nemocí, měl obrovský strach z rakoviny, příčinou této fóbie byla smrt jeho matky, která zemřela právě na rakovinu prsu. Hitler žil často mimo realitu, měl výrazné náladové změny a nekontrolovatelné záchvaty zuřivosti, často také měl euforickou náladu v depresivních momentech.

Hitler a Parkinsonova nemoc

Adolf Hitler trpěl Parkinsonovou nemocí, to je nezvratitelný fakt. Parkinsonova nemoc byla v té době nevyléčitelná a smrtelná – obdobně jako dnes, nicméně dnes již existují léky (Levodopa), které potlačují její projevy. Hitler samozřejmě skrýval svou chorobu před veřejností, nemohl přeci potřebovat, aby on – vyvolený mesiáš, obraz árijské čistoty, byl spjat s nějakou nemocí, to bylo pro Hitlera nemyslitelné. Pokud Hitler věděl, že trpí Parkinsonovou nemocí, tak také musel vedět, že se blíží jeho konec. Chtěl proto splinit svůj slib a dobít rychle celou evropu? Proto ty jeho unáhlené a destruktivní rozkazy…?

Parkinsonova nemoc je zákeřná neurologická nemoc, která se vyskytuje spíše u starších lidí. V roce 1817, James Parkinson, londýnský lékař, poprvé popsal Parkinsonovu chorobu, nicméně tato choroba byla známa již mnohem dříve. Vědci dosud nevědí, co přesně tuto nemoc způsobuje. Nemoc se v prvním stádiu vyznačuje chvěním těla nebo jeho částí (viz. soustavně chvějící se Hitlerova levá ruka), a poté úplnou nehybností a smrtí. Parkinsonova nemoc neničí pouze tělo, ale i mysl člověka, viz. Hitler.

Byl Hitler feťák?

Hitlera ošetřoval a léčil nacistický lékař Theodor Morell (byl o tři roky starší než Hitler), který léčil pouze aristokraty a celebrity. Morell začal léčit Hitlera již v roce 1936, ordinoval mu např. léky proti nespavosti atd. . Hitlerova důvěřa k němu neznala hranic, dokonce byl na něm Hitler až závislý. Jinak však Morell oblíben nebyl, byl považován za šarlatána a měl otřesné hygienické návyky – neustále zapáchal. V oblibě ho neměla dokonce ani Eva Braunová, Hitlerova milenka. Je zde také nepopiratelný fakt – Morell byl původně gynekolog a porodník. Morell opustil svého vůdce a pacienta (z bunkru v Berlíně) dne 20. dubna 1945. Poté však byl zajat a uvězněn, byl vyslechnut a později propuštěn – nebyl shledán z válečných zločinů. Zemřel 26. května. 1948.

Hitler měl dlouloleté zažívací potíže – trpěl nepříjemnou plynatostí a nadýmáním. Morell mu tyto potíže naordinoval výkaly bulharských rolníků (sušené v tabletách), s čímž byl Hitler plně spokojen.

Hitler dostával od Morella léky – injekce, které sám Morell míchal, údajně se jednalo pouze o vitamíny, což tvrdil i sám Morell. Hitlerův osobní komorník Heinz Linge tvrdí, že byl Hitler po podání injekce téměř okamžitě svěží a povzbuzený, což ale vyvrací fakt, že jde o injekce obsahující pouze vitamíny, protože vytamíny nemají rozhodně tak bleskový efekt.

Jiný lékař však Morellovu látku v injekcích analyzoval, jednalo se Amfetamin (psychotropní droga). Heinrich Himmler, pravá ruka Hitlera, však tyto výsledky testů nechal zničit, protože by bylo přinejmenším nevhodné, aby se ukázalo, že velký vůdce užívá Amfetamin. Tyto testy však dokazují, že Adolf Hitler byl feťák a užíval Amfetamin. Podle objevených lékařských záznamů, bral Hitler Amfetamin v tabletách již před válkou.

Naskýtá se zde relevantní otázka, zda pravidelné podávání Amfetaminu mohlo ovlivňovat Hitlerovo strategické myšlení? Nebyla největší Hitlerova chyba – neuvážené rozhodnutí (invaze do Sovětského svazu) ovlivněna právě touto drogou? Ano, je to možné…

Účinky Amfetaminu

Amfetamin zvyšuje hladinu dofaminu a norepinefrinu, což může způsobit nadměrnou odvahu, neuvážená jednání, agresivitu, zuřivost nebo až dokonce psychózu. Německá armáda brala Amfetamin dokonce poměrně běžně, především z důvodu maximální výdrže a maximálního bojového nasazení.

Upozornění

Tento článek (stejně jako ostatní) je copyright CzBlog.cz, nepřeji si bez písemného souhlasu jeho šíření!

Související články:

Pád Třetí říše / Der Untergang (2004)

Život Evy Braunové – Hitlerové

Traudl Junge – Hitlerova osobní sekretářka

Architekt a nacista Albert Speer

Adolf Hitler byl nadaný umělec?

Je bývalý nacista Rochus Misch zločinec?

Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolfa Hitlera

Atentát na Adolfa Hitlera 20. července 1944

Adolf Hitler byl nadaný umělec?

Hitlerův bunkr – Führerbunker

15 komentářů u “Adolf Hitler a nemoci. Byl Hitler feťák?

 1. … což ale vyvrací fakt, že jde o injekce obsahující pouze vitamíny, protože vytamíny nemají rozhodně tak bleskový efekt….

  To víš, nebo zase jen tak spekuluješ, předpokládáš, myslíš si? Ono je totiž něco jiného skutečné přírodní vytamíny s komplexní vitaminovou stavbou (žádné chemické náhražky, které víceméně nefungují) dostat do těla trávícím traktem a nebo přímo do krve.

 2. … nebyla největší Hitlerova chyba – neuvážené rozhodnutí (invaze do Sovětského svazu) ovlivněna právě touto drogou? Ano, je to možné

  🙂 To je skvělá spekulace. Kde jsi přišel na to, že největší Hitlerovou chybou bylo napadení CCCP? 🙂

  Jinak tu máme docela slušný pokus o skrytou manipulaci v podání tvůrce blogu. Viz odkaz „neuvážené rozhodnutí“. Ty nikdy nepochopíš, že to, co je špatné pro Tebe, nemusí být automaticky špatné i pro jiné. A životní praxe to všude na světě potvrzuje.

 3. Radovane Kalužo:

  Magistři (jen „bůh“ a „nejlepší muž“ ví čeho) běžně argumentují pouze nadávkami a to ještě velmi hrubými? To bude takový ten průměrný projev zdejší inteligence 🙂 Tady je fakt legrace 🙂 Na blozích, jako je tento, je patrný zrod temné budoucnosti Internetu. Žvanilové jej brzy ovládnou a zůstane z něj jen smetiště smradlavého hnoje.

 4. To už jsem udělal. Kouknul na tenhle blog, chytil se za hlavu a povídá: „pryč odsud“ !!!

 5. Neverim ze ten koment ( psal sam velky dabel ze 100dolni… na to tam bylo minimum pravopisnych chyb.
  Clanek velice zajimavy.

 6. jj taky si myslim; 1) ono minimum pravopisnych chyb, 2) nepodepsal se mgr. … na druhou stranu kdybych se jmenoval radovan kaluza, tak si bud hodim masli, nebo lepe: necham se prejmenovat. z toho ale zase plyne, ze mozna to skutecny clen 100dolni inteligence byl 😀

 7. no nevím zda tenhle článek brát za bernou minci, jedná se spíše o souhr polopravd až vyložených lží..Mmimochodem..lékař říského kancléře Adolfa Hitlera Theodor Morell byl národností žid jako poleno takže to s tím hitlerovým antisemitismem nebylo zas tak horké.Což také potvrzuje takřka neuvěřitelné číslo 150000 židovských vojáků sloužících ve wehrmachtu. Ale to jen tak na okraj, k zamyšlení 😉

 8. Dementni autor clanku asi byl u toho, kdyz bral Dolfik ten fet. Mozna ze jsi si vzal neco ty, pred psanim tvych blabolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *