Doktor Josef Mengele

Josef Mengele se narodil 16. 3.1911, Günzburg, Německo. Zemřel 7. 2.1979, Bertioga, Brazílie. Syn Josefa Mengeleho – Rolf, se narodil 16.3.1944 v Günzburgu. V dětství byl Mengele, hodné a milé dítě. Ve škole měl vynikající výsledky. Jeho otec měl továrnu na zemědělské stroje. V roce 1935 získal doktorát z antropologie na Mnichovské univerzitě. Stal se asistentem profesora Otmara von Verschuera. Verschuer byl ředitel frankfurtského Institutu pro dědičnou a rasovou hygienu. Tento institut se zabýval výzkumem dvojčat. Po válce se von Verschuer vrátil na vysokou školu. V roce 1938 získal Mengele doktorát medicíny. V roce 1937 se stal členem nacistické strany NSDAP, v roce 1938 vstoupil do SS.

SS-Hauptsturmführer Josef Mengele byl elegantní muž s hezkou, nevinnou tváří. Vždy byl upravený, měl naleštěné boty, nosil bílé rukavice. Rád si nechal říkat „otec dvojčat“. Jeho podřízení tvrdí, že Mengele byl hodný příjemný člověk s dobrým vychováním. Všechny uctivě zdravil a každému vykal. Nikdy nebyl agresivní. Když někdo při práci udělal chybu, tak se vůbec nezlobil. Byl plný porozumnění. Ve skutečnosti to byl ale bezcitný člověk a masový vrah, který byl posedlý výzkumem na lidech, především na dětech.

Mengele byl… Hitlerův nohsled, přisluhovač Hitlera, který usiloval o super rasu. Ovšem paradoxní na tom je, že Hitler, původce všeho zla, Osvětim, osobně nikdy nespatřil, nikdy neslyšel o Mengelem. Přesto byl Mengele, Hitlerův věrný pomocník…

2. Světová válka

Se souhlasem SS, se v létě 1939, Mengele žení s Irene Schoenbeinovou. Mengele se chtěl stát někým významným, proto v srpnu 1940, vstupuje do Waffen SS (nejfanatičtější Hitlerova jednotka). V červnu 1941 byl odvelen na Ukrajinu, kde byl vyznamenán Železným křížem. V lednu 1942 se připojil ke zdravotnické jednotce divize Viking Waffen SS. Koncem roku 1942, byl přeložen do ústředí rasového a osidlovacího úřadu v Berlíně. V květnu 1943, byl z důvodu onemocnění jiného lékaře, převelen do Osvětimi, kde vykonával všechny ty zrůdnosti…

Osvětim

Osvětim, byl rozlehlý nacistický vyhlazovací tábor, který se nacházel na jihozápadě Polska. Celý byl obehnaný ostnatým drátem a strážený hlídacími psy. Měl pět krematorií a plynových komor, ve kterých zemřelo denně až tisíce lidí. Pro personál byl k dispozici fotbalový stadion, knihovna, fotografická laboratoř, divadlo, plovárna, symfonický orchestr a nevěstinec s názvem Puff. Nevěstinec byl používán příslušníky SS a dokonce i některými vězni. V Osvětimi, byl Mengele jediný lékař SS, který sloužil na východní frontě a byl vyznamenán Železným křížem.

Mengele byl zde pánem nad životem a smrtí. Byl zde přezdíván, jako“Anděl smrti“ nebo „Bílý anděl“. Když přijel železniční transport, tak u něj Mengele nesměl chybět. Zde mj. pátral po dětech – dvojčatech. U těchto transportů, se k vězňům se choval velice „slušně“, především k matkám z dětmi. Přitom předem věděl, že je čeká jistá smrt… Byl to prostě bezcitný cynik!

Své zrůdné experimenty vykonával v baráku č. 14, tábora F, v Březince (přezdívaném Zoo). Dětem říkal „moje morčata“. Zde dětem poskytoval důstojné ubytování, dobré jídlo, dobré hygienické podmínky. Dětem se u Mengeleho líbilo. Často nosil dětem sladkosti, vozil je po táboře vozem, především děvčátka, která bral autem na projížďku. Hrál si s nimi, snažil se jim udělat radost. Přitom věděl, že za pár dní, je bude mít na pitevním stole. Na těchto dětech prováděl neskutečně brutální chirurgické zákroky bez anestetik, amputoval jim končetiny, aplikoval injekce s tyfem, prováděl lumbální punkce, vstřikoval jim do krevního oběhu bakterie, vkapával jim do očí různé chemické látky (ve většině případech došlo k oslepnutí), atd. Většina dětí zemřela v obrovských bolestech.

V Osvětimi, bylo vykonáno řadu pokusů na dětech, ale i na dospělých, např. sterilizace žen, kastrace mužů, docházelo i k vyříznutí celé dělohy, odebírání plodů těhotným věženkyním… Mengele se také zajímal o trpaslíky.

Bezcitný cinyk…

Mengele prováděl stovky pokusů na lidech – otřesné pseudovědátorské pokusy…

  • Nechal preparovat kostry dětí… Těla některých dětí dal vařit do vody, aby se maso mohlo snadno stáhnout z kostí. Kostry byly poté ponořeny do benzinu, z důvodu vysušení, zbavení zápachu a vybělení.
  • Jindy dal zase upálit tři sta dětí. Svědkem tohoto zrůdného činu byl vězeň Annanij Silovič Peťko: „Po chvíli dorazila na motocyklech velká skupina důstojníků SS, mezi nimi Mengele. Vjeli na nádvoří a sesedli z motocyklů. Než sesedli, objeli kolem plamenů; ty šlehaly až k okraji jámy. Po chvíli přijela nákladní auta, vyklápěcí, s dětmi na korbách. Těch náklaďáků bylo asi deset. Když vjely do dvora, jeden z důstojníků vydal rozkaz, náklaďáky nacouvaly k ohni a začaly vyklápět děti rovnou do ohně, do jámy. Děti začaly křičet; některým se podařilo z ohnivé jámy vylézt; jeden důstojník chodil kolem ní s klacky a strkal jimi zpátky ty, jimž se podařilo dostat ven. Höss a Mengele byli u toho a vydávali rozkazy. Žádnému z dětí ještě nebylo pět let.“
  • Když Ruth Eliasová porodila své dítě, tak jí Mengele nechal obvázat prsa, aby nesměla dítě kojit. Chtěl zjistit, jak dlouho vydrží novorozenec bez jídla. Eliasová, popsala Mengeleho, jako atraktivního a zdvořilého muže.
  • Dvojčata sešíval k sobě jako siamská dvojčata – záda k zádům, ruce, žíly…

Pokusy na lidech prováděli nacisté také v dalších koncentračních táborech – Dachau, Mauthausen, Sachsenhausen, Buchenwald, ženský tábor v Ravensbrücku.

Konec války

Na sklonku války chtěl Mengele všechna dvojčata usmrtit v plynové komoře, což se mu ale nepovedlo, protože došel Cyklon B (německy Zyklon B). V osvětimském muzeu jsou vystaveny seznamy obětí, které sestavil sám Mengele. V těch seznamech, jsou i jména splynovaných dvojčat. Ze 3 000 Mengeneho dvojčat, jich přežilo pouze 180. Přeživší, však nikdy nezapomenou, na krutého doktora až do své smrti!

17.1.1945 opouští Mengele místo činu – Osvětim. Sebou si bere záznamy o svém výzkumu dvojčat. Co nepobral, to nechal zlikvidovat. Taktéž nechal zlikvidovat jeho patologickou laboratoř a plynové komory. Důstojnickou uniformu si vyměnil… Byl zajat americkou armádou pod vlastním jménem Josef Mengele. Byl ukryt mezi miliony zajatců, jako řadový vojáky wermachtu. Každý příslušník SS, měl pod levou paží, vytetovanou krevní skupinu. Jelikož Mengele nebyl tetovaný, proto nemohl být identifikován, jako příslušník zločinné SS. Proto byl americkou armádou propuštěn.

Po válce

Josef Mengele měl naprostou neúctu k lidskému životu, na svědomí má více než 400 tisíc lidských životů. Při Norimberském procesu, někteří němečtí lékaři, byli za podobné pokusy odsouzeni a popraveni. Nicméně obžaloba byla přesvědčena, že doktor Mengele je mrtev…

Mengele prchá do malé vesnice v Horním Bavorsku s názvem Malgonding, kde se skrývá u sedláka Fischera. Říká si Fritz Hollmann. Vyváží hnůj ze stájí a provádí selekci brambor. Američané Mengeleho hledají. Soustřeďují se mj. i na jeho manželku Irene. Manželka však tvrdí, že je její manžel mrtev. Každý den chodí do kostela a modlí se za duši svého manžela. Manželé se tajně scházejí nedaleko statku, kde Mengele pracuje. Irene naléhá na svého muže, aby uprchl. Mengele je psychicky na dně, a proto ze strachu, v roce 1949, opouští své venkovské útočiště. Přes Alpy prchá do Itálie. Z Itálie odplouvá do Jižní Ameriky. V červenci 1949 odjíždí do Argentiny. V Argentině nalezlo útočiště mnoho válečných zločinců, se kterými se tam také Mengele stýkal. Několikrát se také setkal s A. Eichmannem, který byl později dopaden. Díky velkorysím rodinným finančním příspěvkům, se Mengele stal společník farmaceutické firmy Fadro – Farm. Heinz Truppel (společník firmy Fadro – Farm) vzpomíná… „Byl jsem jednou u Mengeho doma. Byl nervově úplně na dně. Při každém malém šramotu, se šel hned podívat, co to bylo. Jedno mi bylo velice podezřelé, nikdy se nebavil o tom, co dělal dříve. Ráno byl vždycky unavený, usnul na psacím stole.“ Jeho žena Irene, žádá v roce 1954, o rozvod. Mengele jde na německé velvyslanectví. Splnomocnění k rozvodu, podepisuje vlastním jménem Josef Mengele. V roce 1958, byl Mengele, z důvodu nelegální lékařské praxe, zadržen policií. Mengele však policisty podplatil a pro jistotu se v květnu 1959 odstěhoval do Paraguaye.

Josef Mengele zemřel 7. 2.1979, na dovolené se svými rakouskými přáteli. Na pláži Bertioga – jižně od Sao Paula, ho postihla ve vodě mrtvice. V roce 1985 byly jeho ostatky exhumovány. V roce 1992, genová analýza prokázala, že se jedná opravdu o Mengeleho.

V roce 1987 si syn Mengeleho – Rolf Mengele, nechává změnit příjmení, protože se mu dětí ve škole mstí.

Ze zveřejněných deníků a dopisů Mengeleho vyplývá, že až do své smrti neměl žádné výčitky, věřil v nadřazenost a naopak podřadnost určitých ras a skupin lidí.

Josef Mengele, nacistický válečný zločinec – masový vrah dětí nebyl nikdy dopaden… Spravedlnosti unikl také Rakušan Aribert Heim, zvaný „Doktor Smrt“, který zemřel v roce 1992 v Káhiře.

Závěrem…

Druhá světová válka musela být hrozná doba… Mnoho nacistických zrůd (psychicky nevyrovnaných jedinců), si tam uspokojovalo, své vlastní zvrhlé potřeby a chtíče. Hitler, Göring, Mengele… Všechno fanatičtí blázni…

Ta doba jim to prostě umožňovala, bohužel 🙁 Dnes je ale jiná doba, něco takového se již nemůže stát… Myslím tím především, něco podobného, jako nástup Adolfa Hitlera k moci. To ale neznamená, že tací, psychicky nevyrovnaní jedinci, nejsou. Ano, oni jsou a budou…

Josef Mengele

Děti z Osvětimi

Tento článek (stejně jako ostatní) je copyright CzBlog.cz, nepřeji si bez písemného souhlasu, jeho šíření!

Související články:

Pád Třetí říše / Der Untergang (2004)

Život Evy Braunové – Hitlerové

Traudl Junge – Hitlerova osobní sekretářka

Adolf Hitler a nemoci. Byl Hitler feťák?

Architekt a nacista Albert Speer

Adolf Hitler byl nadaný umělec?

Je bývalý nacista Rochus Misch zločinec?

Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolfa Hitlera

Atentát na Adolfa Hitlera 20. července 1944

Adolf Hitler byl nadaný umělec?

Hitlerův bunkr – Führerbunker

Dr. Joseph Goebbels, fanatický nacista a nepřekonatelný demagog

Nacistická Akce T4

p style=“text-align: justify;“Pád Třetí říše / Der Untergang (2004)

7 komentářů u “Doktor Josef Mengele

  1. no a vidite, presto jsou mezi nami lidi kteri dodnes takovym zrudam fandi, jako napriklad priznivci ds (pan vandas) psychopat 1 tridy, takovi lidi nemaji v normalni spolecnosti co delat, bylo by dobre je uplne izolovat od normalnich lidi. taky souhlasim z tresti v kauze vitkov, doufam ze tet sou patricne hrdi jako pred utokem ze sou rasisti, at podekuji panu vandasovi. muj nazor je ze lidi kteri rozlisuji ostatni podle barvi pleti jsou labilni a nemocni lide kteri tu nemaji co delat,to je tak nenormalni az je to hruza. takova spousta lidi prislo o zivot diky SS. FUJ FUJ FUJ.

  2. Já se ani nedivím ,že nějaký tunelář s pár miliardama uteče dnes zákonům ,proč má někdo se chovat odpovědně a legálně ve všem ,když ,takové zrůdy jako Josef Mengele unikli spravedlnosti ,jistě naštěstí né té boží spravedlnosti té utéct nelze ,lidé jsou tu na světě jen chvilku na návštěvě zato na onom světě je čeká odplata ,je ,ale škoda ,že je nikdo nepotrestal už i za života proto věřím ,že pozemské zákony nejsou a nikdy nebudou .

  3. Perfektní životopis, různě jsem po interntetu o Mengelem surfoval, ale toto má pro mě hodně velkou informační hodnotu. Dobrá práce.
    Takových zrůd bylo mezi nacisti mnohem víc, ale Mengele je asi nejprofláklejší…

  4. Zajímavé-obzlášte pasáž o spalovaní nemluvnat v hořících jamách-už ve starém zákonu se píše,že během vyhnanství v Babylonu židé házeli nemluvnata do ohromné žhnoucí pece,která byla vestavěna do modly zvané Moloch.Tak své děti upalovali zaživa… Dále to co tvrdí „svědek“ Annanij Silovič Peťko je velmi zajímevé protože další přeživší holocaustu Elie Wiesel tvrdí(kniha Night)-„nedaleko nás z jámy stoupaly plameny,ano gigantické plameny.Něco spalovaly.Nákladní auto přijelo a vyklopilo náklad-malé děti.Děti.Ano,viděl jsem to.Viděl jsem to na vlastní oči..ty děti v plamenech“(btw.spodní voda v Osvětimi sahá až půl metru pod povrch,není těžké si to ověřit) Pověsti o upalování mají svůj původ už ve starém zákonu a dále se nesou ve znamení staré válečné propagandy jako např“mýdla z židů“ apod.A je navíc těžké věřit někomu kdo dále píše že“Později jsem se dozvěděl od svědka,že se tu po celé měsíce země nepřestávala třást a čas od času z ní tryskaly gejzíry krve“-Elie Wiesel,držitel Nobelovy ceny..Nikdo nepopírá že to v KL muselo být strašné,ale takovýhle bláboly a pohádky akorát urážejí pravé oběti Osvětimy,je to hodně smutné,a ještě smutnější je,že lidé se neobtěžujou si ověřovat fakta a všemu slepě věří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *