Zemřel Adolf Hitler v berlínském bunkru, nebo přežil válku?

Smrt Adolfa Hitlera je dlouhodobě zahalena tajemstvím. Ani dnes není možné předvědčivě dokázat, že v roce 1945 spáchal Hitler sebevraždu. Uprchl snad tedy Hitler? Podívejme se na několik zajímavostí:

 • Až do poslední chvíle mohl Hitler uniknout z obleženého Berlína, o tom není pochyb. To mu bylo také soustavně doporučováno. Často mu bylo také doporučováno, aby odjel do Bavorska, a ukryl se v Alpské pevnosti. Což bylo ale velice zcestné. Každý takový návrh rezoloutně odmítl.
 • Hitler byl až  po jedenácti letech, od své údajné smrti, prohlášen německým soudem oficiálně za mrtvého! Přesně dne 25. října 1956.
 • V Postupimi v červnu 1945, prohlásil spojencům Stalin, že Hitler válku přežil, a že se nachází ve Španělsku nebo Argentině. Stalin zpochybňoval Hitlerovu smrt až do své smrti.
 • Po válce byl Hitler velkým fenomén, pátralo se po něm po celém světě.
 • Podle svědků se vždy Hitler obával dopadení Rusy. Měl hrůzu z toho, že bude jeho mrtvola vystavována v Sovětské svazu.
 • Hitler měl své dvojníky, které často nastrkoval, kde se dalo. Především po 20.7.1944, kdy byl ve Vlčím doupěti v Rastenburgu, na něj spáchán atentát. Který však přežil, čímž zkrachovala operace Valkýra. Dne 2.5.1945 bylo vykopáno tělo Hitlerova dvojníka (Gustava Welera). Až 4.5.1945 byla nalezena ohořelá těla Hitlera a jeho ženy Evy u bunkru.
 • Dne 29.4.1945 byla u Hitlera v podzemním bunkru pilotka Hanna Reitsche, která ten den odletěla z Berlína letadlem (Arado Ar 96). S ní odletěl i  Robert Ritter von Greim. Padlo podezření, že Hitler odletěl s ní. To ale ona do své smrti popírala.
 • Německými úřady oficiálně byla oznámena smrt vůdce 1.5.1945. Dne 2.5.1945 byl obsazen Sověty Hilerův podzemní bunkr, ale tělo Hitlera nebylo nikde nalezeno.
 • V roce 1968 bylo upraveno oficiální ruské prohlášení o Hitlerově smrti. Hitler prý skutečně spáchal sebevraždu v berlínském bunkru. A v roce 1945 byla objevena ohořelá těla manželů Hitlerových, na zahradě u Říšského kancléřství. Těla byla zkoumána a později zhrabána ve vojenském objektu v Magbeburgu (Německu). Na rozkaz velitele KGB měla být těla v roce 1970 vyhrabána a spálena. Popel byl vysypán do Labe.
 • V roce 1993 rusko oficiálně prohlásilo, že má důkazy o Hitlerově smrti: zkravenou pohovku, část Hitlerova chrupu, část lebky s dírou po kulce. Univerzitou v Connecticutu bylo podle testů DNA dokázáno, že krev na pohovce je mužská. To, zda je se jedná skutečně o Hitlerovu krev není jasné, protože by byla potřeba krev nějaké Hitlerova příbuzného. Avšak byl prokázán zcela škokují fakt, a sice to, že zmíněná lebka patří ženě ve věku 20-40 let. Takže je zcela vyloučeno, že se jedná o Hitlerovu lebku.

Údajná Hitlerova lebka

Údajná Hitlerova lebka

Führerbunker foto

Bunkr
Führerbunker - pohovka
Bunkr
Führerbunker

 

 

Hitlerova sebevražda?

Od 21.4.1945 byl Hitler nucen zůstávat ve svém podzemním bunkru nepřetžitě, protože bombardování Berlína bylo na samém vrcholu. Dne 22. 4.1945 se Hitler zhroutil a přiznal, že je válka prohraná, což nikdy před tím neprohlásil (veřejně ani při poradě). Z toho obvinil armádu, především generalitu. Řekl si snad již tehdy, že uteče z Berlína? Dne 29.4.1945 se Hitler sepsal politickou závěť, poté se kolem půlnoci oženil s Evou Braunovou. Dne 30.4.1945 v půl třetí ráno svolal závěrečnou poradu, při které se rozloučil. Vše vypadalo tak, že Hitlera viději všichni zúčastnění naposledy. Jaké však bylo překvapení, když se Hitler v 11 hodin opět objevil, následoval oběd a další loučení. Možné je to, že v noci nebyl možný odlet – útěk, protože ruská palba nepolevila. Odpoledne, podle svědků, palba polevila a Hitler se měl v 15:30 zastřelit a požít kyanid (Eva Hitlerová se otrávila jen kyanidem). Zajímavé je to, že Bormann nechal zcela vyklidit hovornu, která přímo sousedila s Hitlerovým pokojem (aby někdo nečekaně nevnikl dovnitř). Poblíž zůstávají jen Joseph Goebbels (ministr popagandy), Martin Bormann (Hitlerův osobní tajemník), Artur Axmann (říšský šéf mládeže NSDAP), Otto Günsche (Hitlerův adjutant) a komorník Heinz Linge. Každý z nich viděl Hitleru mrtvolu. Krátce prý těla také viděl Rochus Misch, telefonista a bodyguard. Nicméně Misch také nejrve tvrdil, že očekávaný výstřel slyšel, ale to mu bylo rekontrukcí vyvráceno (byl příliš blízko hlučných motorů), proto změnil svůj názor a výpověď. Ale jsou zde i další rozpoluplná tvrzení… Linge, Günsche a Misch mají zcela odlišné verze poloh těl novomanželů Hitlerových, než Axmann. Já považuji za podezřelé, že si toto přesně nepamatují. Kdo by si nepamatoval polohu těla Adolfa Hitlera?!

Nacisté nesoucí těla Hitlera a jeho ženy. Nouzový východ z bunkru do zahrady a odvětrávací věž

Místo, kde byla nalezena údajná těla Hitlera a jeho manželky

Hitleruv dead

Nikdy nevysvětlená záhada ztracených německých ponorek

Po vyšetřování Hitlerova konce, oficiálně prohlásil Žukov (nohsled Stalina), že z Hamburku odplouvala jedna dálková ponorka s několika pasažéry (před příchodem britských vojsk). Dodal, že mezi těmito pasažéry byla jedna žena. Mohla to být Eva Hitlerová s Hitlerem?
Dne 2.5.1945 odplula z Norska německá ponorka U-977. Dne 5.5.1945 byl vydán rozkaz admirálem Dönitzem, k ukončení válečných akcí. Nicméně velitel ponorky Oberleutnant Schäffer se vydal do Argentiny. Prý ze strachu, jak při vyšetřování tvrdil. Schäffer se vzdal v Argentině dne 17.8.1945. Ponorka byla tedy víc než dva měsíce, neznámo kde. Navíc se ztratil lodní deník.
Dne 22.5.1945 odplula německá ponorka U-530 z Francie. Kapitán Otto Wermuth nerespektoval rozkaz admirála Dönitze a vydal se do Argentiny, kde se 10.7.1945 vzdal. Kapitán Wermuth nedokázal vysvětlit, kde více než dva měsíce s ponorkou nacházel. Také nedokázal vysvětlit, proč zmizel lodní deník.
Byl na jedné z těchto ponorek Adolf Hitler s manželkou Evou? Těžko říct… Mnozí vědci tvrdí, že pilotka Hanna Reitsche vyzvedla vůdce z Führerbunkeru a dopravila ho do Norska k flotile ponorek, které se plavily do Argentiny nebo Antarktidy. To jsou jen ale spekulace… Je však hodně pravděpodobně, že v ponorkách bylo dost nacistických důstojníků.

Několik dalších zajímavostí:

 • Obrovské množství předních nacistů spojencům uniklo a ukrývalo se v ilegalitě. Dodnes jsou na jihu Latinské Ameriky – Argentině, Uruguay, Paraguay velké německé rezervace. V Argentině se skrýval i Adolf Eichmann, který však byl dopaden izraelskou tajnou službou Mossad. Dne 1. 6.1962 byl krátce po půlnoci popraven. Nějakou dobu se v Argetině také skrýval Josef Mengele, který vykonával v koncentračním táboře Osvětim, zrůdné pokusy na lidech.
 • Hitler údajně ukončil svůj život, teprve když byl nepřítel několik set metrů od bunkru. Proč tak Hitler riskoval, když se tak bál, že bude jeho mrtvola vystavena v Rusku?
 • Jak je možné, že Hitler na konci války tak rychle zestrárnul? Bylo to parkinsonovou chorobou, psychickým vypětím, nebo to byl jen nastrčený dvojník?
 • Koncem války se konala operace Seraglio. Dne 22. 4.1945 létlo deset letadel Ju-52 s tajnými dokumenty a fašisty z městské části Gatow v Berlíně. Let směřoval do Mnichova. Byl Hitler v jednom z těchto letadel?
 • Podezřelé bylo to, že v posledních dnech války, Hitler ignoroval v prostorách bunru pití alkoholu, kouření… To bylo v minulosti nepřípustné. Sám Hitler totiž nepil alkohol, nekouřil a byl vegetarián.

Závěrem

Drtivá většina lidí si myslí, že se Hitler spáchal sebevraždu, ve svém podzemním bunkru. Ač jsou výpovědi očitých svědků evidentně nevěrohodné, tak se i já přikláním k této teorii… že Adolf Hitler spáchal ve svém bunkru sebevraždu, a to se svou ženou Evou Hitlerovou (roz. Braunovou). Je potřeba si uvědmit, že Hitler byl na pokraji svým fyzických i psychických sil… byla to troska, užírala ho nevyléčitelná parkinsonova choroba – umíral, měl shrbená záda, matné oči, levá ruka se mu třásla, často také levou nohu táhl za sebou. Určitě měl dvojníky, ale pochybuji o tom, že na sklonku války, byl v podzemním bunkru nastrčený dvojník.

Ať se nám to líbí nebo ne, tak:

 • Hitlerova smrt – nesmrt, bude již navždy záhadou.
 • Hitler bude vždy fenomén. Bude se o něm hovořit ještě za tisíc let.
 • Fašišmus je zákoném zakázán. Avšak co je zakázané, to je často i žádané.

Související články:

4 komentáře u “Zemřel Adolf Hitler v berlínském bunkru, nebo přežil válku?

 1. Hodně zajímavej článek! Kdysi jsem o AH viděl na BBC nějaký dokument, kde se vlastně tvrdí totéž, co říkáš ty.

  Osobně si myslím, že AH opravdu zemřel, ale ne 1945, ale 1942. Od té doby ho jako figurku řídili jeho „kumpáni“, ale šlo to s Německem a Říší „z kopce“. Nakonec se potřebovali zbavit dvojníka, ale toho nezabili, jen prostě „zmizel“ a jako tělo pro údajnou sebevraždu použili jiné tělo (tou dobou se kolem bunkru dalo nalézt tělo jen se projít.) 😉

  Ale samozřejmě jen tak fantazíruju, ale tohle je varianta, která se mi hodně líbí 😉 😉

  Asi o tom na svůj blog (www.klusik.cz) napíšu nějký fejeton nebo tak 😉 😉 Hmmm… dobrý nápad 😉 😉

 2. A CO KNIHA-ŠEDÝ VLK? POJEDNÁVA O TAJNÝM TUNELU KTERÝM NĚMECKÝ ESO UKTEKL.I NOVÉ LABORATORNÍ ZKOUŠKY LEBKY VYLOUČILI ŽE PATŘÍ HITLEROVI.JAKO VOJÁK SE UMĚL UŽ V PRVNÍ VOJNĚ MIMOŘÁDNĚ DOBŘE ORIENTOVAT NA BOJIŠTI A BYL VELICE SCHOPNEJ.PRAVDU ZNAL „PAN“ ROCHUS MISCH.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *