Amway – podvod, pyramida, letadlo?

Na tomto blogu jsem již několikrát psal o Amwayácích. Tyto články jsou nejdiskutovanější ze všech článků na CzBlogu. Řada komentujích je normálních a slušných, jsou to především ti, kteří nechtějí mít nic s Amwayáky společného, a kteří chápou, že se „emwejáctví“ jim nemůže dát slibované bohatsví. Proč? Protože drtivá většina Amwayáků vydělává prd! Samozřejmě, že komentují také Amwayáci (např. ACZ), který je na své „emwejáctví“ patřičně hrdý, tedy dle mého názoru. Pod tlakem ACZ jsem „nucen“ psát nové a nové články… Nebýt jeho, tak bych už ani veděl, že nějaký článek na CzBlogu je. Podle toho, jak „ACZ komentuje, tak předpokládám, že je již milionář, samozřejmě, že za to vděčí super byznysu – AMWAY. Jako bych viděl ty jeho luxusní rezidence po celém světě, služebnictvo, osobního čističe bot, vozový park těch nejluxusnějších vozů, letadla, ostrovy… S amway se přeci dají vydělat obrovské peníze… Nebo ne?

A teďka realisticky…

 • Amway funguje na Multi-level marketingu (MLM) – síťovém marketingu, na čemž není nic špatného. Nemám nic proti MLM! Avšak vše je zneužitelné, i Multi-level marketing! Používá amway tzv. pyramidový princip – pyramidové schéma? Na to se již názory různí…
 • Amwayáci mají vzdělávací systém. Některé semináře a další akce slouží k manipulaci s lidským myšlením – „vymývání mozků“ a fanatizování lidí, což je na Amwayácích to nejodpornější. Pro prachy jsou prostě lidi schopný udělat moc 🙁 Nadruhou stranu výplach mozku nikomu nikdo nemůže uškodit, ale ne amway výplach mozku. Skvělej výplach mozku je například z BOŽKOVA, nebo od GAMBRINUSOVA 🙂
 • Podívejme se pravdě do očí a otevřeně si řekněme, že Amwayáci jsou mj. zaměřeni na chudší část obyvatelstva, například studenty a důchodce, kteří si chtějí přivydělat. To je velice chytré…
 • Amwayáci shánějí lidi úplně všude (snad i v okolí naší modré planety) – zastavují lidi na ulici (mají verbovat lidi z dopravních prostředků…), otravují své okolí (příbuzné, známé…), otravují telefonicky, mají trapné inzeráty, hlásající nadprůměrné výdělky… Takové kamuflážované jsou inzeráty v tisku, na internetu… Amway nemá v Česku moc dobré jméno (viz. komentáře), proto se někteří Amwayáci představují například jako Reklamní agentura, King Associates… To, že se jedná o Amwayáky, se zpravidla dozvíte až za několik hodin, nebo dokonce dnů.
 • Drahé, avšak ekologické a koncentrované amwey výrobky, údajně velice levné. To je můj osobní názor! Amwayáci tvrdí, že pokud to zředíte, tak vás výrobky od Amway vyjdou několika násobně levněji, než výrobky v normálních obchodech. Proč jsou ale koncentrované? To nějak nechápu, to je přeci nesmysl! Také je to nepraktické. Pokud by to bylo rovnou naředěné, tak by byla zaručena správnost naředění a hned, na první pohled by bylo jasné, že jsou tyto výrobky hodně levné. Proč tolik sebedestrukce? Pravda bude totiž možná jinde – jsou drahé. Amwayáci, jak naředíte špagety nebo hrnce?
 • Jedno se musím některým Amwayákům nechat – jejich manipulace je vzkutku působivá a propracovaná do každého detailu, viz. komentáře na tomto blogu. Není divu, vždyť na to mají velké množství literatury, obrazového záznamu a hlavně semináře, mítinky, kde si i někdy zazpívají a zadupají 🙂
 • Reklamou některých Amwayáků je přesvědčovací proces, který někdy obsahuje manipulaci, totální „vymytí mozků“.
 • Amwayáci – způsob jejich prodeje a vlezlost je něco nepřijatelného a hnusného, normálním lidem jsou Amwayáci pro smích, jsou otravní a dotěrní, jako jehovisti. Pokud je něco dobré, tak to nepotřebuje velkou reklamu, už vůbec ne žádné přemlouvání a polopravdy…
 • Proč nelze na amway vydělat velké peníze – milony, miliardy…? Výrobky amwey jsou hodně drahé. Amway byznys má špatné jméno, když někdo slyší „amway“, tak radši přejde na druhý chodník. Z těchto logických úvah je jasné, že těžko prodáte větší množství zboží, těžko seženete dostatečné množství lidí pod sebe, čímž si rozhodně si nevyděláte slibované peníze (nadprůměrné výdělky)… Nestane se z vás milionář, nekoupíte si za ně luxusní jachty, drahé vozy, ostrovy, kosmickou loď, planetu Mars…
 • „Amway“ není pouze prodej výrobků! Pokud si myslíte, že systém amway je pouze prodej výrobků, tak se hluboce mýlíte. Pokud chcete moc vydělat, tak to obnáší to ještě něco, z mého pohledu nanejvýš odporného – musíte verbovat a přemlouvat další lidi – příbuzné, kamarády, neznámé lidi, pošťačku, pokladní v supermarketu… Budujete svou síť lidí, kteří budou kupovat výrobky a nahánět další lidi.
 • Co často ztrácejí Amwayáci? Je zde především fakt, že někteří Amwayáci mají „vymyté mozky“, často žijí mimo realitu. Ztrácejí spoustu času, který lze využít určitě mnohem lépe a efektivněji, například s rodinou či kamarády. Mnoho Amwayáků ztrácí také kamarády a přátelé (a to navždy!), protože je přemlouvají a obtěžují. Bohužel, jsou i takové případy, kdy díky amway, přicházejí rodiny a manžela – manželky.
 • Amwayáctví není dobrý a efektivní způsob vydělávání peněz, považuji to velkou ztrátu času a peněz. Tolik můj názor.
 • Kdo jsou podle mého názoru Amwayáci? Jsou to především přemlouvači, verbíři, manipulátoři, část z nich je fanatiků a vymývačů mozků s omezeným myšlením. To si prostě o nich myslím.
 • Propaganda Amwayáctví je založena na maximálním zbohatnutí. Proč někteří Amwayáci argumentují bohatstvím? Proč při „vymývání mozků“ ukazují fotky amerických milionářů, drahé vozy, jachty, domy? Proč jsou na seminářích a mítincích milionáři s Ameriky? Protože pouze idiot argumentuje obrovským bohatsvím a ukazuje majetek!
 • Na Amwayáctví lze prodělat? Systém „amway“ je mj. založen na prodeji výrobků, čím víc těchto výrobků prodáte (a lidi ve vaší větvy), tím máte větší provizi. Jak jsem již psal: někteří Amwayáci mají „vymyté mozky“ až napadrť (je to mj. součást přesvědčovacích procesů), tak se může stát, že nakoupí značné množství zboží s vidinou velkého zisku, někde doma mají toto zboží uskladněno, z tohoto „prodeje“ dostanou patřičnou provizi (vrátí se jim pouze část investovaných peněz). Zboží se jim později nedaří prodat (je drahé), čímž prodělají. To je velice špatná strategie.
 • Osobně mám rád upřímné a férové jednání, což někteří Amwayáci hodně postrádají. Když jste přemlouváni Amwayákem, k nejvýnosnějšímu podnikání v celé galaxii, tak se název toho best businessu zpravidla dozvíte až nakonci rozhovoru, nebo dokonce na několikáté schůzce. Tohle tedy nepovažuji za upřímné a férové jednání – mlžení.
 • Když chcete prezentované pohádkové bohatství, tak sháníte – verbujete lidi, seženete pod sebe např. 10 lidí, těchto 10 lidí zase sežene dalších 10 lidí, atd. Ty lidi kupujou výrobky, naháněji další lidi… A najednou zjistíte, že jste pohádkově bohatý člověk – nemusíte ráno vstávat do práce, místo toaletního papíru používáte výhradně peníze nemalé hodnoty… . Ale pozor! Není to tak trochu pyramida? Nevím? Prý ne…
 • Chování některých Amwayáků považuji za sektářské – oni tomu říkají, že je to jejich styl života, já (a nejsem sám) si myslím ale své. Tolik můj názor…
 • Pokud někde negativně píšete o Amwayácích, tak počítejte s tím, že vám někteří budou vyhrožovat soudem, policií atp. Až taková pakáž to je!
 • V Česku se dají sehnat ekologické výrobky i od různých výrobců a to podstatně levněší. Podporujte i českou ekonomiku!

Myslíte si, že vám amway změní život? Já si myslím, že některým lidem ano, ale bohužel, směrem k horšímu. Používejte vlastní rozum, každého „manipulátora“ okamžitě vyhoďte! To je má rada …

Jsem člověk, který se nebojí podívat pravdě do očí, jsem člověk který žije v realitě, ne v nějakém snu. Opravdu, nechci být amway milonářem!

Amwayáky jsem považován za největšího odpůrce „amway“ – vycházím z jejich komentářů. Já musím prohlásit, že tomu tak není. Nejsem jejich odpůrce, zástávám názor ten, ať si každý podniká jak chce, je přeci demokracie, ale ať tím neotravuje (neverbuje) ostatní lidi…

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Nějaká ta videa:

Budete mít lepší manželství, lepší rodinu, váš celý život se zlepší! Protože jste v tomto byznysu…

Chcete snad dopadnout takto? Video Soused Amwayák…

Může vás také zajímat:

1 093 komentářů u “Amway – podvod, pyramida, letadlo?

 1. acz:

  Peknou nedeli, Ivanku,

  ano komentare jsou zde moderovane. To je naprosto v poradku! Pokud by to tak nebylo, tak by tento blog, neslo nazvat jinak, nez „zumpa internetu“.

  Hodne uchylu si zde „ukaji“ sve chromomyslne chtice, a to je potreba regulovat…

 2. admin:

  Však já netvrdim, že by bylo špatné provozovat volný redakční systém. Já jsem jen řekl, že zprovoznit takový redakční systém dovede kde jaké malé dítě (tedy i mladší 15ti let).
  Moje odpověď Michalu Novotnému se vůbec neměla dotknout nějakého umění programování tebe či jiných podobných programátorů. Pouze jsem odpovídal, že zkušenosti s marketingem přes jednoduché systémy na internetu nejsou zrovna vhodnými zkušenostmi pro pyšnění se o marketingových zkušenostech.

  Jinak k těm miliónům a miliardám:
  Kamaráde, já jsem se jako multimilionář narodil, takže ze mě si těžko můžeš utahovat o budoucích milionech. Já bych nemusel dělat vůbec nic, kdybych chtěl, protože já už v bohaté podnikatelské rodině vyrostl. Naše rodina má v podnikání delší historii, než ty a tví přátelé si vůbec dovedete představit dohromady.
  Podnikám ve spoustě oblastí a Amway dělám proto, že mě to doopravdy baví. Já mám rád lidi a na rozdíl od tebe v lidech vyhledávám to pozitivní.
  Bohužel když se ohlédnu na veškeré ty články které tu píšeš ty, admine, těžko lze najít na tobě něco pozitivního, když tu všude píšeš kritiku vůči Amway, konkurenčnímu banánu, Mobilce atd. atd.. Tvé příspěvky se týkají především negativní kritiky vůči tvému okolí. Ty sám vyhledáváš negativa, abys mohl zasáhnout. O objektivitu ti nejde, protože jinak bys nestranně informoval i o pozitivech. Dle toho lze usoudit, že to vše děláš za dosažením nějakých vlastních cílů, které s tvým „vytvářením lepšího světa“ nemají nic společného.

 3. Lubo Pářa:

  Dobre milionari (ne budouci), napis mi veskera pozitiva, ktera poskytuje amwej system. Zamyslim se nad tim… Nezapomen prosim na nic. Dekuji.

  Dalsi nesvary… S mobilkama mam osobni negativni zkusenost (a nejen ja, viz. komentare). A co se tyce bananu, tak mam take vlastni negativni zkusenost. Bezduvodne blokuji stranky, ktere maji velkou navstevnost (z duvodu prosazovani vlastni reklamy). To je svinstvo!

 4. admin:

  Vždyť jsi mi sám říkal, že proti Amway nic nemáš. Že tu bojuješ proti Amwayákům, tak proč bych ti měl popisovat cokoli o Amway?

  Já vim, že tím „nestranným“ subjektivně negativním způsobem to tu vedeš záměrně a jedním příspěvkem o poslání a výhodách podnikání Amway tu nic nezměním. Tím tvým demagogickým způsobem tu možná ovlivníš návštěvníky internetu k tomu, aby nepodnikali nic s Amway a aby přešli k tobě do NWA, já však nevyhledávám a nespolupracuju s lidma po internetu. Já chodim do terénu. A sorry, ty zrovna nejsi ten typ člověka, kterýho bych chtěl do týmu.

  Nechci do týmu nikoho, kdo pomlouvá své okolí, aby dosáhnul vlastních cílů.

 5. Lubo Pářa:

  Ano, zajimam se o emwejaky, ne o zadnou firmu amway, ani o firmu Amway corporation, s.r.o., ktera nema s amwey systemem nic spolecneho.

  Ja to ale myslel jen pozitivne, abys napsal ty vyhody ci prednosti amway systemu…

 6. admin:

  No vídíš, a to je právě to. V článcích pomlouváš Amway a v diskuzi to pak popíráš, sám si to vyvracíš tím, že souhlasíš s obhajobou a omlouváš to tím, že ti nejde o Amway, ale o Amwayáky.

  Ne každý si to bude číst všechno, ale kdo ano, ten jasně pozná, že v tom není nic, co bys měl proti Amway nebo Amwayákům. Tady je všude vidět, že ty a tvoji přátelé jen chcete vyvolat negativní ohlas pro Amway.
  To vám ale k úspěchu nepomůže a to ať jste zapojení v jakémkoli rádoby konkurenčním MLM.

 7. Lubo Pářa:

  Pokud nekdo napise slovo „Amway“, no tak preci jeste vubec nemusi znamenat, ze tim mysli nejakou firmu amway. Pokud nekdo napise presny nazev firmy, tak az potom je zrejme, ze ze hovori/pise o te firme. Chapes to?

  Ja to beru z podnikatelske ho hlediska… Znam firmy, ktere maji skoro stejny nazev, a preci se jedna o zcela odlisne pravnicke osoby.

  Takze az budu psat o nejake firme amway, tak napisu jeji PRESNY NAZEV.

  Vzdyt vy emwejaci jste samostatni podnikatele (fyzicke, pravnicke osoby), tak proc do toho zapojovat nejakou firmu emwej…

 8. admin:

  To chceš jako říct, že tu hovoříš o amway, ale nemyslíš tim absolutně nic o firmě Amway Česká republika s.r.o. ani o lidech spolupracujících s touto firmou?

 9. admin:

  Nebo si myslíš, že když jsi přepsal slova z amway na amwey (včetně amway-business.cz), že ti budou tady čtenáři věřit, že píšeš o jiné firmě?

 10. Re: Lubo Pářa
  Nechápu jaký má výnam, zda zmiňuje jméno vaší firmy nebo ne, je zde jen vyjadřován vlastní názor a zkušenost, jelikož je ČR země demokratická.
  Vaše jméno tu můžu napsat třeba milionkrát a vy mi neuděláte absolutně nic a pokud byste to chtěli zkusit, tak vám ústava nedovolí uspět. (čl. 17 odst. 2 Listiny, který ústavně zaručuje právo vyjadřovat své názory.)
  Chápu, že byste nás nejraději zbavili základních práv a svobod (a zastávali se jen lží a klamu), ale to se vám jen těžko podaří.

  Re: acz
  Všiml sis, jak ignoruješ fakta a všímáš si jen toho, co se ti hodí? Mluvím ze své zkušenosti, už jsem ti napsal, že znám několik vysoce postavených amweyáků, ale ty jsi toto tvrzení ignoroval, stejně tak všechny moje otázky, tudíž jsi pro mě osoba nedůvěryhodná, s pochybnými záměry, která neuvádí žádná fakta, ale jen se vyhýbá odpovědím.
  Za 2. nemusím se nikomu za nic omlouvat, protože neuveřejňuji žádné lži, nýbrž svůj názor a zkušenost.
  Mimo jiné jsem členem mnoha dalších internotových diskuzí na podobná temata.
  Ano, napsal jsem diskuzí, protože podstatou diskuze je otázka a odpověď, ty se odpovědím úspěšně vyhýbáš. Tvou otázku ,,TVRDÍ KDO?“ beru jako řečnickou, řečnická otázka je otázka, u které odpověď sama vypline aniž by musela zaznít.

  Za 3. nedoporučuji brát si moji maminku do huby.

  _

  1. Vzhled
  2. sebevědomí (postoj, ton, pohled, chování)
  3. být tím, kdo vede konverzaci a směřovat ji směrem, který je výhodný pro vás
  4. nikdy neztrácet nervy
  _

  a) oslovení, zaujmutí
  b) mírné snížení sebevědomí tázané osoby, dále vyprávění příběhu ze života za účelem zvýšení vlastní hodnoty a důvěryhodnosti
  c) určitá forma nátlaku, olivnění, nebo nalákání, kdy pokládáte otázky ve stylu: vy snad nechcete vydělávat… (jako já, víc než ostatní, víc než dřív, snadněji, stejně jako X, atd.)
  d) když vzbudíte zájem, je váš!

  Zásady úspěšných ,,obchodníků“.

 11. Lubo Pářa:

  Nemám v umyslu pomlouvat firmu Amway ČR (ani žádnou jinou firmu amway). Proč také! Vždyť oficiální materiály firmy amway říkají, že tento byznys je hlavně maloobchodní distribuční obchod s čistícíma prostředkama – drogerií, kosmetikou, potravinovýma doplňkama, atd. Na čemž není vůbec nic špatného. Viz. Čížek „V čem podnikáte“:

  „Já osobně nikomu nedoporučuju, když se s někým sejdu, vysvětlím mu marketingový plán, aby první materiály, který tento člověk dostane do ruky, a který bude mít možnost číst, byly oficiální materiály firmy amway. Ono to možná zní divně, proč neoficiální, ale ten oficiální přístup je skutečně naladěnej tak, že tento byznys je hlavně maloobchodní distribuční obchod s čistícíma prostředkama – drogerií, kosmetikou, potravinovýma doplňkama, atd. Do dneška existují organizace, které takovýmto způsobem ten byznys budujou. A ty organizace nejsou úplně malý, a jsou tam lidi, který vydělávaji na tom byznysu peníze. Ale nikdo tam nevydělává tolik peněz jako Dexter Yager, Setzer a jako diamanti z tohoto našeho systému. Prostě oficiální postoj firmy k marketingovýmu plánu, a jak by se ten marketingový plán měl využívat, je takovej. Co je fantastický, já si myslím, že to je další ukázka naprostý geniality a originality toho našeho byznysu, je to, že nejsme zaměstnanci firmy amway, nejsme vázáni přesnýma interníma předpisama tý firmy, atd. Máme k dispozici marketingový plán firmy a rámec, ve kterým se máme a musíme pohybovat, je pouze etický kodex. Ale to jsou věci, který nám vyhrazujou určitej směr a mantinely, ale jsme nezávislý podnikatelé. A koncepce, jak ten marketingovej plán budeme využívat, je čistě na nás.“

  „Pokud někdo uvidí tento byznys, jako napojování lidí na internetovou stránku, nabízí prodej drogerie, no pak se mu nemůžou splnit žádný velký sny. Ale v momentě, kdy člověk začne vidět tento byznys jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak nemá problém, že bychtěl mít barák 30+5. Pak nemá problém představit si, že bude mít garáž na 7,8 aut. A bude to výběr jednoho vedle druhýho – Maserati, Lamborghini, Jaguar… A když mu někdo řekne: Proč más 7 aut? Tak on řekne: Na každej den jedno 🙂 Proč máš na každý den jiný auto? To je materialistický svinstvo. Tak ten člověk mu řekne: Víš proč mám na každej den jiný auto? Protože můžu!“ V takové chvíli, kdy tento byznys začnete vidět jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak toto všechno začne bejt… mnohem větší smysl to dávat. V momentě, kdy to člověk vidí jako prodej drogerie, tak to je blbnutí hlavy, zbytečný!“

  Vždyť žádná firma amway (žádný klon firmy amway) nepořádá semináře a mítinky! To pořádají emwejáci – komuny (Setzer RCE, Network 21…). Diamanti, kteří na tom rejžujou prachy. Kteří také rejžujou na „motivačních“ materiálech – pomůckách, které jsou z jejich dílny – knihy, cd… DOSLOVA ŽDÍMOU OSTATNÍ EMWEJÁKY!!! Je to hnus! Firmě Amway (USA) se to nelíbí (fanatický mítinky, prodej pomůcek…)! Dokonce se snažila tuto činnost omezovat – poukazovala na to, že tím porušují etický kodex. Došlo k výhružkám, že tyto emwej komuny upustí systém. Taky došlo k soudu… Firma Amway však usoudila, že je lepší toto tolerovat, než přijít o obrat firmy… viz. Quixtar:

  http://www.youtube.com/watch?v=ot31XhgE_XE
  http://www.youtube.com/watch?v=qgnvMfDu47c

  Nemám důvody, proč pomlouvat žádný klon firmy Amway!

 12. admin a Michal Novotný:

  To pořád nemění nic na tom, že to vše děláte za dosažením nějakých vlastních cílů, které s „vytvářením lepšího světa“ nemají nic společného.

  admin:
  Ty o organizacích Setzer, RCE, Network 21 nevíš nic, jen sis našel někde audionahrávku Romana Čížka. Ale kdybys byl dostatečně objektivní, zřejmě bys odkazoval i na jiné audionahrávky než jen na ty, kterým mnoho lidí nemůže ani rozumět.

  Tebe a tvé přátelé štve právě stabilita našich sítí, a proto záměrně pomlouváte Amwayáky. Ano, souhlasím, že první dojem z marketingového plánu Amway je k zamyšlení, protože se značně odlišuje od ostatních. Právě toho zneužíváte. Ale vaše jednání nic nezmění, protože i přes to všechno jsou lidé zvědaví a takovéhle pomluvy si ověřují sami (nejsou děti a nepotřebují doprovod vám podobných). Takové semináře, jaké máme my, by chtěla mít jakákoli jiná MLM firma nebo síťová organizace na tak malém území jako je Česká republika, neříkej že ne.
  ———————————————–

  Víš co? V ZÁJMU VLASTNÍ OBJEKTIVITY bys ty admine i tvoji přátelé měli UPŘÍMĚ SDĚLIT, ŽE S ŽÁDNOU MLM SPOLEČNOSTÍ NESPOLUPRACUJETE a nemáte nic společného.

  Dokážete takto potvrdit svou nestrannost?

 13. Michal Novotný:

  Když budeš číst pozorně celou mou konverzaci s adminem, snad možná ten význam někdy pochopíš. Je vidět, že admin to chápal velice dobře.

 14. Re: Lubo Pářa
  Vycházím i z jiných diskuzí na czblog.cz, nekěde jsem se dočetl i výhružky ohledně soudu.

 15. Re: Lubo Pářa
  Pardon, že zapoměl dát do předchozícho příspěvku, že neznám ani admina, ani nemám nic společného s žádnou MLM společností.

 16. Komentuje admin, 20.2.2011 @ 9.17
  acz:
  Peknou nedeli, Ivanku,
  ano komentare jsou zde moderovane. To je naprosto v poradku! Pokud by to tak nebylo, tak by tento blog, neslo nazvat jinak, nez „zumpa internetu“.
  Hodne uchylu si zde „ukaji“ sve chromomyslne chtice, a to je potreba regulovat…

  Žumpou je tento blog od samého počátku špinavých intrik vůči Amway. Zapoměl jsi totiž na to podstatné:

  REGULOVAT SÁM SEBE 🙂

  My už bohužel víme co obnáší ona regulace ve tvých rukou.

 17. admin:

  Proč jezdíš na semináře, když je nemáš rád? Ty chceš bejt taky pozitivně „zmanipulovanej“?
  Naposledy jsem se takhle ptal někoho z LR.

  K výhružkám:
  Hmm, to je důkazního materiálu proti Amwayákům. To čumim. To tam mohl napsat úplně kdokoli. Pochybuju, že by to tam napsal někdo, pokud by nebyl anonymní. Ale ten kdo to tam napsal bys mohl být klidně i ty admine. Uvědomuješ si to?

  Aha, no jo. Ty jsi vlastně neúspěšnej Amwayák, já zapomněl. Ty nemáš rád nahánění lidí, nesnášíš výrobky, ale chodíš na semináře viď.? Ty jsi vtipálek.

  A kdypak byl poslední seminář?

  O Amway organizacích nic nevíš. Jenom plácáš kolem sebe nesmyslama. To je znát z tvých příspěvků.

 18. Re: Lubo Pářa

  Porušuješ jedno z hlavních pravidel: nikdy neztrácet nervy.

  A tady je odpoveď na otzáku, kdo tvrdil, že se dá vydělat aniž bys něco dělal:

  ,,Komentuje Novotný, 2.9.2010 @ 7.50
  Dobrý den. Amway je skutečně jediněčná příležitost, jak vydělat peníze za málo práce. Pracuji tak 2 hodiny denně. Začínal jsem před 2 roky a nyní jsem si mohl z Amway koupit nové auto za bezmála 900 tis. Vydělávám v řádu desetisíců měsíčně. Hlavně musíte chodit na semináře a naslouchat.
  Ing. Novotný“

  Dále, kde jsem se dočetl o soudech:
  ,,Komentuje acz, 24.1.2011 @ 9.55

  Možná že Vás bude zajímat, že lidé z Amway již obdrželi odpověď od právní kanceláře, která je smluvním partnerem ve věci ochrany obchodního jména, názvu a značky Amway. Pan Bestmen, alias Admin, alias LC a zřizovatel skryté domény pan MK se možná již velmi brzy budou tak trochu divit A to jak k aktivitám na czblogu, tak na amway-business.

  Z tohoto titulu bych požádal všechny Amway sympatizátory či sympatizanty, aby ukončili veškerou aktivitu na těchto dvou portálech. Přenechejte nyní práci nejpovolanějším, odpovědným právníkům.“
  (Zastrašování pro ty, co nejsou dostatečně seznámeni se svými právy a zákony ČR.)
  Nebudu už vůbec mluvit o tom co tam amweyaci psali o cikanech, žádnou slušnou společnost ani nenapadne aby se takto vajadřovali.

  Jinak pokud tě to nezajímá, asi seš na špatném webu.

 19. Komentuje Michal Novotný, 20.2.2011 @ 14.21
  Re: acz
  Všiml sis, jak ignoruješ fakta a všímáš si jen toho, co se ti hodí? Mluvím ze své zkušenosti, už jsem ti napsal, že znám několik vysoce postavených amweyáků, ale ty jsi toto tvrzení ignoroval, stejně tak všechny moje otázky, tudíž jsi pro mě osoba nedůvěryhodná, s pochybnými záměry, která neuvádí žádná fakta, ale jen se vyhýbá odpovědím.
  Za 2. nemusím se nikomu za nic omlouvat, protože neuveřejňuji žádné lži, nýbrž svůj názor a zkušenost.

  Další porce lží. otázka „TVRDÍ KDO“, nebyla a není řečnická. Je to faktický dotaz, jehož zodpovězení má podložit relevanci naprosto lživého tvrzení, že:

  Amway k výdělku nevede.

  Odpověď doposud nebyla v pléno vložena, takže samozřejmě nikdo z nás neví, jaká bytost s jakým povedomím, znalostmi, odbornostmi a zkušenostmi z Amway si dovolí tvrdit takovou pitomost, jako že Amway k výdělku nevede 🙂

  A ani nebude, protože je to samozřejmě naprostá KRAVINA. Což ti ale vůbec nevadí pokračovat dál v diskusi o něčem, čemu nerozumíš.

  Když se tě zeptám, jak je možné, že na jedné straně tvrdíš, že Amway k výdělku nevede a na druhé straně PRÝ znáš vysoce postavené lidi v Amway, kteří samozřejmě dobře vydělávají, jak mi tuto podivuhodnost vysvětlíš? To přece není možné, ne? 🙂

  To je jako bys tvrdil, že předměty těžší než vzduch nemohou létat a v zápětí napsal, že znáš několik velmi zkušených pilotů 🙂 Blbe.

  Nijak to samozřejmě nevysvětlíš, samozřejmě že žádné vysoce postavené lidi z Amway neznáš. Já ano. Jsem vlastníkem podnikání Amway. Když se tě zeptám na jména, týmy, názvy organizací a na jejich dosažené úrovně a příjmy, JISTOJISTĚ MI NEODPOVÍŠ. Mohl bych je totiž znát, spíš ale neznat a to by byl průser, že? Opět by se profláklo, jak prolhaný jsi.

  Takže, jaká fakta to přehlížím? Pověz mi nějaký fakt o Amway, který já záměrně přehlížím 🙂 Ale pozor, jsem v Amway už nějaký ten pátek a lži předkládané za fakta velmi rychle odkrývám ve tvůj neprospěch nejen ve tvém případě. Lhářů a manipulátorů je Vás tu povícero.

  Mimo jiné jsem členem mnoha dalších internotových diskuzí na podobná temata.
  Co tím chtěl básník říci? Že žvanění na internetu o věcech o kterých nic neví je jeho celodenní hobby? Co jiného 🙂 Prosímtě to se z toho máme jakože posadit na zadek, že ty jsi členem jiných žvanilských diskusí? 🙂 Seš normální? 🙂

 20. Michal Novotný:

  Za porušení tvého pravidla se ti velice omlouvám.

  Přesto nejsem ani acz ani žádný pan Novotný. Ano také znám Amwayáky, kteří dnes již vydělávají dobré peníze a nevěnují tomu větší časové úsilí.

  Ano, o těch soudech jsi se zmínil a já ti odpověděl, že si to máš strčit za klobouk. Přesto jsi mi to sem napsal a znovu ti oznamuji, že mne to nezajímá a dále si svobodně dle tvého „ústavního“ argumentu budu navštěvovat a diskutovat, kde se mi zlíbí a žádný demagog mi v tom nezabrání.
  Žádným právníkům v ničem nebráním.
  Ano, přesně tak. Pokud nevíš jistě, že někdo někde něco psal, tak se o tom raději nezmiňuj. Bude to tak pro tebe lepší, když házíš různé lidi do stejného pytle.

  Pravda, to že jsem na špatném webu, mne vůbec nezajímá. Co s tím uděláš?

 21. admin:

  No a neudělal jsem to. Ale že jsi byl vystrašenej co? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  Měl jsi proč být vystrašenej.
  Radil jsem se se svým sponzorem a bylo mi řečeno, že takové články a diskuze nemají šanci se nás jakkoli dotknout. Když se zruší jedna diskuze, tak ti kteří ji tvořili ji založí jinde. Je to pravda. Je tu celkem vysoká návštěvnost, ale kolik lidí tu přispívá? Pár chudáků, kteří si myslí, že se jim podaří zničit něčí pověst. 😡
  Kolik je takových chudáků na celém Českém internetu? Taky jenom pár.

  Admine, proč vlastně chodíš na tebou nenáviděné semináře?

 22. ,,Mimo jiné jsem členem mnoha dalších internotových diskuzí na podobná temata.
  Co tím chtěl básník říci? Že žvanění na internetu o věcech o kterých nic neví je jeho celodenní hobby? Co jiného Prosímtě to se z toho máme jakože posadit na zadek, že ty jsi členem jiných žvanilských diskusí? Seš normální?“

  Byla to odpoveď na tohle, jestli nevíš co píšeš, nepiš raději nic.
  ->
  ,,Akorát pro to nehodláš udělat vůbec nic. Např. ukončit žvanění o věcech o kterých nic nevíš, omlvit se za nesmyslné lži a jednoduše se vrátit k tomu, co tě doposud bavilo víc, než žvanění zde.“
  Všichni amweyáci, které znám, díky amway příliš nezbohatli, znám pár lidí ze společnosti ,,yager group“, jak jsem říkal, někteří jsou bývalí spolužáci, takže je znám velice dobře, s dcerou Standy Noska (která dělá ve stejné poslečnosti) jsem například byl i v Holandsku (ano, až tak dobře znám tuto rodinu), ale nijak zámožní nejsou, dcerka má zrezlou rozpadající se felicii, ostatní které znám ani auto nemají, sice se všude chlubí, jaké mají výdělky, že mají doma luxusní automobil německé výroby, ale proč jezdí autobusem?
  Pyramidový system je založen na tom, že nejvíce vydělají ti, kteří se přidají první, takže netvrdím, že by zámožnější amwayáci neexistovali, jen je to velice zanedbatelné procento mezi všemi ostatními. Podle toho co všechno zatím píšeš ty, tak jsi jasný amwayácký žvanil.
  Pouč tedy nás hlupáky v čem se mýlíme? nezajímá mě žádné okecávání, ale fakta.
  (Samozřejmě, kdybych musel, byl bych schopen dodat i různé fotografie ze seminářů, jména členů, které znám, místa a časy konání, ale nemám právo zneužívat cizích soukromých informací.)

 23. Lubo Pářa:

  Presne tyhle vyhruzky mi davaji silu psat dal a dal… Takze cim vice zde bude vyhruzek, demagogickych komentaru a navstevniku, tim vic zde bude techto clanku 🙂

  Seminare – natacime, fotime…

  Michal Novotný:

  Emwejaci maji plna usta velkych vydelku, to jsou ale jenom kecy a lzi.

 24. Michal Novotný:

  „Pyramidový system je založen na tom, že nejvíce vydělají ti, kteří se přidají první, takže netvrdím, že by zámožnější amwayáci neexistovali, jen je to velice zanedbatelné procento mezi všemi ostatními.“

  Měl by ses naučit rozlišovat mezi pyramidovým systémem (neboli pyramidovým programem) a MLM. U pyramidových systémů samozřejmě vydělává jen ten, kdo je na vrcholu, protože nic neplatí a ostatní na něj doplácejí.
  V MLM je to ale trochu jinak. Rozšiřuješ distribuční sítě a pokud se ti podaří rozšířit více sítí, než má tvůj sponzor, pak máš vyšší zisk než tvůj sponzor.
  Takže když ty teď začneš (popisuju jenom příklad) a podaří se ti rozšířit síť na 6 skupin po 100 odběratelí za 10 let, tak se za oněch 10 let vždycky najde nějakej blb, kterej bude tvrdit, že je to jen proto, že patříš do tý skupiny těch prvních registrovaných. Může se ale taky stát, že jednou dosáhneš tak vysoké úrovně, že pak z tebe ti výše v síti nic nemají.

  Ty sám popisuješ jen vybrané případy. Ale jak tu již bylo řečeno. Nic není hned a už vůbec ne bez aktivity. Osobně znám taky jen pár lidí, kteří vydělávali v průběhu prvních 3 měsíců nebo dokonce v prvním roce. Přesto to nebyl nikdy důvod k tomu, abych s tím zkoncoval. Ale taky vim, na čem ztroskotali ti, kteří nikdy nevydělávali. Aktivita je důležitá v každé výdělečné činnosti.

 25. admin:

  Aha, takže jsi jen další stalker. Hmm a když to natáčíš, uveřejňuješ to někde? No a uveřejňuješ to celé nebo opět jen vybrané části? Prosím tě, o čem zde prohlašuješ, že je demagogie?

  Jo a na kterém posledním semináři jsi se z důvodů nemoci nezúčastnil? Na žádném viď. Nevíš, kdy se konají a na žádném jsi nikdy nebyl co.? Není člověka, který by ti prodal vstupenku viď?

 26. admin:

  Aha, takže ty natáčíš meetingy jo? 😆 😆 😆
  Hmm, ale to nejsou semináře ty jelito. 😡 Tys ještě asi nebyl na semináři viď?

 27. admin:

  Jé já zapomněl, že shromažďuješ důkazy pro policii, jak jsi jednou tvrdil na amway-business.cz. Už se ti podařilo najít něco nezákonného?

 28. Lubo Pářa:

  A to si myslis, ze nevim co je mitink a co je seminar? Zadny dukazy neshromazduju… Pako :mrgreen:

 29. Lubo, jestli se ti chce, tak to dokonči, já se s tím troubelínem už nehodlám zahazovat ani minutu. Ten to má v hlavě vybrakované, jako po výbuchu.

 30. Chci se jen zeptat Kdo tady vydelava s Amway vic nez 10.000kc?:D A nehadejte se porad stejne si kazdej budu mlýt tu svou 😀 Zduř děcka:D

 31. UFC:

  Těch tady je… je ale otázka, zda je to pravda 😀

  „Behem 6 mesicu jsem se dostal na prijem 24 tis Kc a stale to roste.“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-11/#comment-8846

  „Už první měsíc jsem vydělával 8.000 Kč. Za tři měsíce již 40.000 Kč, a dneska vydělávám 600.000-900.000 Kč měsíčně.“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3837

  „to já vydělávám s amway 100 000 euro měsíčně“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-2914

  „hele já vydělám s amway asi tisícovku měsíčně, tolik mi na cigára stačí. je fakt, že některý lidi prostě přemluvit nejdou, jinak by to hodilo víc“ – https://czblog.cz/amway-videa/#comment-2611

  „vydělávám minimálně 70 tisíc a výš. Jen díky Amway!“
  https://czblog.cz/delat-amway-nebo-ne-zahadny-web-rce-jedna-se-amway/#comment-6191

  „vydělávám statisíce měsíčně, ale desítky tisíc v pohodě.“
  https://czblog.cz/s-amway-k-obrovskemu-bohatstvi/#comment-4666

  „V současné době se to pohybuje okolo 45-51000.-/měsíc a to si myslím,že v normálním zaměstnání vydělává málo kdo…“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5808

  „Po roce a půl vydělávám 130 000 Kč.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3823

  „Amway Businessu šest roků a dnes vydělávám 250 000 až 350 000 korun měsíčně.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5919

  6 členů mojí rodiny viděláva 40-60 tisic mesicne
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-6154

  „Začínal jsem před 2 roky a nyní jsem si mohl z Amway koupit nové auto za bezmála 900 tis.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3771

  CzBlog navštěvují bohatí lidé, také multimilionář!
  https://czblog.cz/czblog-navstevuji-bohati-lide-take-multimilionar/

 32. Komentuje thom, 18.3.2011 @ 17.57
  hmm , asi do toho pujdu

  Jít do něčeho na základě „informací z diskusí na internetu“, to je skutečně VELMI PROFESIONÁLNÍ POSTOJ 🙂 🙂

 33. Neznam tak dobre amway byznys,ale znam lidi,co ho delaji a nemuzete se s nima normalne bavit o jinem byznyse..nechteji to slyset a uz z toho muzu vyvodit,co se tam u nich deje.Amway je tu dlouho a jeste tu dlouho bude..Ja kazdopadne nedoporucuji se do toho poustet,jelikoz znam dost lidi,kterym se to bohuzel nepovedlo a neznam nikoho,ktery by za ta leta u amway prisel na slusne penize.Diky amway jsem dlouha leta neveril v sitovy marketing (mlm)a myslel jsem,ze je to vsechno podvod do ty doby,nez vstoupila na trh NWA.Zacalo mne to zajimat a hledal jsem vic informaci..a ted jsem u NWA spokojeny.Neplatim zadny rocni poplatky,nemusim mit zadny obrat a prodavam treba i na trznici,internet apd..mam svuj web a chystam e-shop.Lidem vysvetluji vse pravdive a bez zatajovani..hlavne nikoho nemusim nutit.Je tu neskutecny potencial a to diky tomu,ze je to zacatek..bla bla bla… 😀 Kdo by mel zajem o blizsi info email: vito85@email.cz

 34. Komentuje Vítek, 2.4.2011 @ 18.40
  Neznam tak dobre amway byznys,ale znam lidi,co ho delaji a nemuzete se s nima normalne bavit o jinem byznyse..

  Tato zkušenost nijak nesouvisí s Amway, ale s konkrétním postojem konkrétních lidí bez ohledu na to, čím se živí.
  Velmi rád si s tebou popovídám o jakémkoliv neAmway byznysu. Otázkou tedy zůstává, jestli toho využiješ, nebo jen hloupě kecáš abys pošpinil dobrý byznys.

  a uz z toho muzu vyvodit,co se tam u nich deje. Nemůžeš a měl bys to bez potíží chápat, jestli máš mozek v hlavě.

  Ja kazdopadne nedoporucuji se do toho poustet,jelikoz znam dost lidi,kterym se to bohuzel nepovedlo a neznam nikoho,ktery by za ta leta u amway prisel na slusne penize.

  Kdo je vinen tím, že ty neznáš nikoho, kdo je v Amway úspěšný? Fakt, že ty nikoho neznáš, má být jakože průkazný materiál k tomu, že to nefunguje? Kdy jsi přestal používat tu věc mezi ušima? Co kdybys začal doporučovat jak mají lidé přemýšlet až na základě vlastních dlouholetých zkušeností? Hm?

  hlavne nikoho nemusim nutit. 🙂 A v Amway snad musíš? 🙂 Co to tady proboha plácáš za kraviny?

  Pokračuj ve svém NWA a dej Amway svátek. Tvoje NWA používá všechny systémové prvky, které za posledních 50 let Amway vymyslela a dotáhla k dokonalosti a přetavila je v etalon celosvětových systémů přímého prodeje. Víš co je to etalon?

 35. Niggaz Wit Attitudes, až to za pár let Helmut zase prodá a celé distribuční skupiny se rozpadnou jako to provedl LR cosmetics naběhneš Vítku do další boudy, kterou následně vymyslí jako nadčasovou? 😀

 36. ACZ:Urazky a agresivni chovani je dalsi zkusenost od lidi z Amway byznysu!!jmeno Amway je nenavratne poskozeno a to diky praktikam ziskavani lidi v CR..Vsechno souvisi se vsim,jen to nechces slyset.Ja jsem podnikatel a chci delat dobry byznys,coz amway neni!Pokud se ti muj nazor nelibi,tak je to tvuj problem,ale nebudes mne urazet!Domovni prodej a otravovani lidi je zastaraly zpusob.Rika ti neco slovo internet?Tak tedy NWA je revolucni,tak jako kdysi Amway..Denne mne oslovuji desitky lidi,kteri maji zajem o podnikani pres internet.Internet=21 stol.jenze amway,tam bohuzel neni,proto se nechci vracet o x let zpet.NWA je nejjednodussi sitovy marketing a to diky internetu.To je to,co brzdi ostatni mlm spolecnosti.Je mi lito,tech lidi,kterym se to u amway nepovedlo.Napovidate jim na seminarich o milionarich z USA a dalsi kraviny a lidi tomu najivne veri.Neni lepsi rict na rovinu tak a tak a budete mit tolik a tolik?!Proboha vzpamatujte se!Tohle uz neni podnikani,ale saskarna a vysmech lidem,kterym od zacatku nerikate uplnou pravdu!Strata casu presvedcovat nekoho z amway,ktery tem psychologickym blabolum podleh!Tudiz se ptam je tohleto PODNIKANI??!!zamyslete se cemu slepe verite!To prvni,co lide mohou udelat pro zvyseni jejich majetku je zalozit byznys na castecny uvazek a v tom mi pomohl revolucni system u NWA..jadro mlm zustava,ale nedostatky ktere brzdi mlm spolecnosti uz nejsou a sanci se dostat na vrchol ma opravdu kazdy..Je lepsi byt prvni nez dobry a chci mit to,co maji nahore u amway,coz mi pomuze prave ten internet a NWA
  SID:Bouda by byla Amway a to diky nechci..Jednoho dne se zastaraly system Amway zhrouti a to proto,ze nejde z dobou. Spekulovat na zaklade,ze pred lety odprodal podil v LR je hloupost..LR je jednicka v mlm,ale ma i sve nedostatky u NWA ty nedostatky nejsou,tudiz je o hodne snadnejsi se k tem penezum dostat,nez u Amway.. Muj web,muj byznys http://partner.nwa-life.eu Diky za pozornost a preji pekny vecer.

 37. Komentuje Vítek, 3.4.2011 @ 18.37
  ACZ:Urazky a agresivni chovani je dalsi zkusenost od lidi z Amway byznysu!!jmeno Amway je nenavratne poskozeno a to diky praktikam ziskavani lidi v CR

  Vítku Vítku, takhle lhát bez podkladů, argumentů, průkaznosti, doložitelných faktů, to tě učí v NWA? To jste od Amway moc dobrého tedy nepochytili.

  Když už vystupuješ na veřejnosti s jakýmisi tvrzeními, podkládej je alespoň něčím, co se dá považovat za „věrohodný argument“.

  Věřím, že to chápeš.

 38. LR je jednicka v mlm,ale ma i sve nedostatky u NWA ty nedostatky nejsou,tudiz je o hodne snadnejsi se k tem penezum dostat, nez u Amway

  Tady už bohužel schází byť i sebemenší soudnost, sebereflexe a vidění reality.

 39. ACZ:tak jeste jednou jmeno firmy je v CR nenavratne poskozeno a to diky praktikam manageru na ziskavani lidi do Amway.
  Ziskavani lidi,kteri jsou bez prace pozvou na ,,pohovor´´,kde dostavaji obrovskou prilezitost na vydelani milionu korun a bla bla.Takovy to praktiky neschvaluji a nevim,jestli je to otazka jedincu nebo celeho systemu Amway byznysu.Radim udelej si pruzkum a zeptej se nahodnych lidi treba v Praze,co je Amway a budes mile prekvapeny.Je tolik veci,ktery nevidis a nebo je nechces videt.
  Jsem clovek,ktery tu realitu vidi,proto delam takovy byznys,kde ziskam dalsi pasivni prijem.Kazdopadne vim,kdo tu realitu nevidi a ja mezi ty lidi nepatrim.Muzes si psat,co chces,ale tohle je jednen z hodne webu,kde pisou o amway ve spatnym svetle.Proc zrovna Amway je tak spatny a lidi na nej nadavaji???Chapu,ze si ti moje nazory prici,ale proc se poustet do predem prohranyho sporu?Staci mi par slov s clovekem a hned vim do ktere skupiny patri..Delej si ten svuj Amway a preju ti hodne uspechu,i kdyz si mne tu vulgarne a agresivne napadl.

 40. Komentuje Vítek, 4.4.2011 @ 14.24
  …. kde dostavaji obrovskou prilezitost na vydelani milionu korun a bla bla.

  Ano, nic jiného v obsahu tvých příspěvků není. Jen prázdné BLA BLA BLA 🙁 Smutné je, že ani sám netušíš, jak prázdně žvaníš.

 41. Komentuje Vítek, 4.4.2011 @ 14.24
  Delej si ten svuj Amway a preju ti hodne uspechu,i kdyz si mne tu vulgarne a agresivne napadl.

  Už na tvůj první příspěvek jsem reagoval požadavkem, abys svoje lhaní podloži něčím, co se dá alespoň z povzdálí nazvat a posoudit jako relevantní podklad, materiál, argument. Nic takového jsi samozřejmě ani následně nepřeložil.

  Tak tě o to prosím znovu a naní ve spojení s tvojí další monstrozní lží, že jsem tě:

  vulgarne a agresivne napadl

  Jistě máš pro toto vážné obvinění nějaký důkaz, například onu „vulgární a agresivní citaci“ mých slov. Děkuji.

 42. Vidím Vítku, že si svoje obvinění cucáš z prstu a odpovídat nehodláš 🙂

  Co je síla? jak tady lžeš a odmítáš své lži jakkoliv obhájit? Tak to je síla. To je bez diskuse.

  LR, ani tvůj MLM s názvem NWA mě nezajímá.

  Zastav se, až bude NWA součástí asociace přímého prodeje v ČR AOP, nebo SOCR a také dalších mezinárodních organizací přímého prodeje, které garantují kvalitu a poctivost, např: FEDSA, WFDSA. Do té doby je to pro mě minimálně neakredidovaný projekt, který nesplńuje celou řadu podmínek pro členství v uvedených asociacích.

  Proč mě vyzýváš abych si dal klídek? Já jsem úplně v pohodě. To ty tady hysterčíš, že tě agresivně a vulgárně atakuji, že je Amway snad až „životu nebezpečné podnikání“ a další naprostý blbosti 🙂

  Přemýšlím, jaký to tam máte vzdělávací systém, program. Asi stojí za starou bačkoru. Jinak by Vás hned v počátku naučil, že špičková konkurence se nepomlouvá, ještě k tomu navíc s hovnem v ruce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.