Dělat amway, nebo ne? Záhadný web RCE. Jedná se amway?

Dělat amway business, nebo ne? Dají se v amway byznysu skutečně vydělat velké peníze? Zajímá vás tajuplný web RCE (Organizace RCE)? Pojďte si přečíst články o „amway“ a mnoho komentářů k tomuto tématu!

Zde na CzBlogu, bylo napsáno mnoho článků o „amway“. Mnoho podobných článků, zde napsáno ještě v budoucnu bude! Nejsem sice zastánce Multi-level marketingu (MLM), ale v podstatě proti němu nic nemám. Nicméně jsem odpůrce některých Amwayáků, prý dokonce v evropském měřítku. Jsou to totiž přávě někteří Amwayáci, kteří MLM přiliš démonizují a zneužívají tento druh businessu k manipulaci lidí. Amwayáctví je založeno na verbování lidí a negativní manilpulaci s lidským myšlením. To každý normální člověk vidí (semináře…). Většina Amwayáků nevydělává NIC nebo minimum! Přesto, někteří z nich, tvrdí (komentáře na CzBlogu), že vydělávají desítky tisíc Kč měsíčně za 2 hodiny práce denně, 45 – 51 Kč měsíčně, 130 tisíc Kč měsíčně, 250 – 350 tisíc Kč měsíčně. Jeden člověk dokonce tvrdí, že šest lidí z jeho rodiny vydělává v „amway“ 40 – 60 tisíc měsíčně. Což je opravdu vysoce nepravděpodobné. Jak ubohé! Amwayáci z minimálních výdělku ještě investují do seminářů, mítinků, které nejsou zadarmo (větší mítinky stojí tisíce korun – jedna vstupenka). Dále do investují do motivačních materiálů (knihy, CD…), telefonické hovory, pohonné hmoty, kupují předražené amway výrobky, atd. Zde je ještě potřeba zmínit, že Amwayáci investují do „nejlepšího businessu na světě“ veškerý volný čas. Takže když to vezmente logicky a realisticky, tak ještě na tom většina Amwayáků prodělává, a ne málo. Původce toho, je právě manipulace a fanatizování, o kterém zde na tomto blogu hovořím. Někteří Amwayáci si ani neuvědomují, kolik peněž a času je to stojí… Ale hřeje je skutečnost, že používají standartní, avšak drahé výrobky s „nadpřirozenou schopností“. Je jim doporučováno chodit na mítinky, kde si udržují svůj postoj, demagogii a „vymytý mozek“.

Web RCE…
Web RCE vlastní Roman Čížek. Web byl založen 22.05.2000. Web RCE se prezentuje jako Organizace RCE. Na vstupní stránce je velký obrázek, na němž je luxusní Rolls-Royce, super drahá rezidence s bazénem, palmy u ostrova, létající Orel symbolizující pravděpodobně nadhled či volnost (viz. obrázek). Stránka je zaheslovaná, takže bez přihlašovacích údajů se dále nedostanete. Normální člověk vidí, že je zde něco podezřelého. Obrázek na „indexu“ má lidi inspirovat, jak vydělat v „amway“ miliony? To je poněkud směšné 🙂

Web RCE

Web RCE

Seminář amway (pohádka o limuzíně)…
„Na poslední den v práci pro vás přijede velká, dlouhá limuzína, a teďka vrátný volá šéfovi „Pane řediteli, je tady nějaká státní návštěva, která přijela velikánským autem. Vy nekoho čekáte? Ne, nikoho!“ V čele kancelářské budovy je z toho haló, co tam dělá to velké bíle auto, které stojí už hodinu před vchodem? Pro koho to přijelo, nebo kdo s tím přijel? Jestli náhodou nepřijel nějaký ministr, nebo něco takového. A vy si děláte v klidu svoji práci a hodiny odtikávají a blíží se konec pracovní doby. A všichni ti, co se vám celou dobu smáli, tak maji oči na vrch hlavy a už stojí na autobusových zastávkách a koukají, kdo bude do toho auta nasedat, co je to za honoraci. A vy v tom sáčku, v kravatě vycházíte… Vycházíte z těch dveří, do kterých jste museli chodit každé ráno a odcházet každé odpoledne. Takhle se ohlédnete a říkate si „Tak tady už nikdy, po celý zbytek svého života, nebudu muset strávit ani minutu!“ A říkáte si „Stálo to za to!“ Příchazíte k té bíle limuzíně a borci tam stojeji na těch autobusových zastávkách, a teď se strkaji, stouchaji do sebe loktama a říkaji „Hele podívejte se na něj, to je ten emveják“. To jsou oni, co se choději koukat na ty auta, oni si blázni snad mysleji, že jednou něčim takovým budou jezdit, nebo co. Hele, běžte někdo za nim. On k tomu jde, on si snad do toho chce sednout! Vždyť to jestě poškrábe, aby nám neudělal ostudu! Teďka vy tam prostě přijdete k tomu auťáku a zaťukáte na okénko, řidič si tam čte noviny, protože měl přijet o 3 nebo 4 hodiny dříve, a když se mu představíte, tak on si okamžite nasadí placatou čepici, vyleze a otevře vám dveře, klaní se. Vy si sednete do toho velikánského, obrovského auta, kde je prostor jak na letišti, nalejete si z baru colu a říkáte „Pane řidiči, tak jedem!“. Ale tak patnáct kilometrů za hodinu, já si to chci užít!“. A teďka kolem těch autobusových zastávek, který jsou obležený kolegama z práce, kteří se vám smáli a ukazovali si na vás prstem, tak vy kolem nich pojedete tou limuzínou, těch patnáct kilometrů za hodinu a budete jim připíjet – čau kluci, už se neuvidíme… Když se vám budou smát moc, tak jim můžete třeba udělat tu kulišárnu – bylo to ve středu, a druhý den ve čtvrtek, až ti vaši kolegové ve čtvrtek ráno budou muset v půl šestý jít do práce, tak před tou budovou je bude vítat bilboard – na něm bude vaše rozesmátá tvář a nad tim bude napsáno „Já už jsem svobodný! A co vy?“. Taková velká mechanická ruka jim bude mávat. To nebude špatný! Takže teďka si napište velký seznam lidí a uvidíme se na semináři.“

Závěrem…
Již samotná stránka RCE (obrázek), je negativní manipulace s lidským myšlením. Tedy dle mého, subjektivního názoru. Raději ani nechci vědět, jaký má obsah po vložení přihlašovacích údajů…

Nepodlehněte nereálným slibům, že z vás bude svobodný člověk, milonář, milardář…

Související články:

Další články o Amway na CzBlogu

Další články o Amway na Amwey-Business.cz

281 komentářů u “Dělat amway, nebo ne? Záhadný web RCE. Jedná se amway?

 1. ACZ: protože ti co si to neumí domyslet a dělají to ze špatných důvodů vyhodí oknem spoustu energie a peněz. A některým to dojde dříve. Od nich si pak můžete přečíst nasrané příspěvky.
  A některým to dojde později, když přijdou o přátele, rodiny, majetky.

 2. Ten amway je fakt hnusná manipulace. Většina amwayáků by prodala vlastní rodiče nebo svému vůdci (např.) Čížkovi vykouřila, kdyby je o to požádal.

  Krásně to ilustrují tyto výroky jejich vůdců:

  „Je strašně důležitý pracovat na 100% a používat na 100% vlastní výrobky! Kdo nepoužívá na 100% vlastní výrobky, tak nedělá tento byznys – jenom dělá, jako že dělá. A náš byznys je bohužel tak spravedlivej, že se to na nás, vás objeví. Já jsem měl problém vysvětlit svojí mámě, že když nepoužívá náš prášek na praní, kterej má hodnotu 11,75 bodu, že mě tím připravuje o velký peníze. Pracuje v gastronomii a její šéf jí dává prací prášek zadarmo.“

  „Schválně se snažím, a to si myslím, to je klíč, k tomu uspěšnému dovedení toho procesu do konce, ty otázky klást sugestivně. Tzn. snažím se, ty otázky klást, tak aby ho naváděly k pozitivní odpovědi, aby to nebyly takový ty otázky, na který existuje mnoho různých odpovědí. A vedu ho k tomu, aby odpověděl, tak já chci slyšet.“

  „Nejdřív toho člověka oslovím a pak se představím. Potom řeknu, že spěchám, ale mám pro tebe důležitou věc: Začal jsem spolupracovat s firmou, kterou si můžete říct jakou chcete – my používáme třeba firmu King associates… nemůžu ti nic slíbit, ale daji se vydělat slušný peníze…“

 3. Pro ME:

  Když bych tu nadával na smradlavé bezdomovce, tak se tím možná také zesměšním, ovšem nic to nemění na tom, že bezdomovci budou stále stejně smrdět.
  Stejně tak zůstane většina amwayáků nulami a bude jen vydělávat na tebe a pár dalších vybraných jedinců.
  Jinak, musí to být opruz tu neustále obhajovat Amway. Kdybys dělal BECKa, ušetřil bys spoustu času – nový prodejci by viděli, že všichni okolo vydělávají a nemuseli by si pročítat nesmyslné statistiky na internetu.
  Kdybys koupil Ferrati, polepil ho nápisy GO AMWAY GO! a jezdíl s ním dokola po Praze, tak ti to přinese víc nových lidí, než celý tento web.

 4. vore, jak si vysvětluješ tu obrovskou míru nepochopení?
  Vždyť to je, jako byste koukali na modrý balón. Amwayáci říkají, to je krásná červená kostka. A ty říkáš. Kluci ale to je modrá barva.

 5. PRO: vor v zakoně

  nějakou z níže uvedených si vyber a běž něco dělat.Alespoň nebudeš mít čas léčit tu donekonečna svoje mindráky.

  Top 100 MLM firem z hlediska celosvětových tržeb:

  1. Amway, 2. Avon, 3. Herbalife, 4. Vorwerk, 5. Mary Kay, 6. Natura, 7. Nu Skin, 8. Tupperware, 9. Belcorp, 10. Oriflame, 11. Primerica, 12. Ambit Energy, 13. Telecom Plus, 14. Stream Energy, 15. Yanbal, 16. Miki, 17. Thirty One, 18. Blyth, 19. USANA, 20. ACN, 21. New Era, 22. Market America, 23. Amore Pacific, 24. Forbex Lux, 25. Scentsy, 26. AdvoCare, 27. It Works Global, 28. Noevir Holdings, 29. Isagenix, 30. COSWAY, 31. YoFoto, 32. Arbonne, 33. Better Way, 34. Natures Sunshine, 35. For Days, 36. Apollo, 37. Team National, 38. KK ASSURAN, 39. Team Beachbody, 40. LR Health & Beauty Systems, 41. 4Life, 42. Longrich, 43. PM International, 44. Neways, 45. Viridian Energy, 46. Jeunesse, 47. North American Power, 48. MENARD, 49. Southwestern Advantage, 50. ELKEN, 51. Origami Owl, 52. Take Shape For Life, 53. Vemma, 54. Nerium, 55. LG Household and Health Care, 56. Organo Gold, 57. Naris Cosmetics, 58. Charle, 59. LifeVantage, 60. ProHealth, 61. CUTCO, 62. HEIM and HAUS, 63. Naturally Plus, 64. Rodan and Fields, 65. WorldVentures, 66. Family Heritage Life, 67. Japan Life, 68. Huis Clos, 69. GNLD, 70. Mannatech, 71. Giffarine, 72. Enagic, 73. Diana, 74. BearCere Ju, 75. Hy Cite, 76. Plexus, 77. Princess House, 78. Gano Excel, 79. Zija, 80. Goyo Sha, 81. Zhulian Marketing, 82. Univera, 83. Nikken, 84. 5LINX, 85. Vision International People Group, 86. Arsoa Honsha, 87. New Image, 88. Nefful, 89. Youngevity, 90. Akasuka, 91. Tastefully Simple, 92. Kleeneze, 93. Energetix, 94. Chandeal, 95. Momentis, 96. Seacret, 97. Ion Cosmetics, 98. Reliv, 99. CVSL, 100. Zurvita.

  Stá společnost v žebříčku měla obrat 63 milionů dolarů (asi 1,26 miliardy Kč). Společnosti, které v žebříčku nefigurují, tedy mají buď nižší obrat, nebo jejich data nejsou objektivně uznávána.
  – See more at: http://www.firstclass.cz/2014/07/prijmy-mlm-firem-rostou-amway-zvysuje-naskok-nu-skin-ma-dalsi-rekord/2/#sthash.ksxWSeTt.dpuf

 6. Pavair:

  Tady platí to, co jsem psal pro ACZ…

  Co se týče pořád zmiňovaného obratu nějaké firmy Amway, tak je nutno podotknout, že výše obratu rozhodně není záruka solidnosti apod. Mafiáni, Krejčíř a další mají také obraty svých firem. A především – obrat nezobrazuje výši zisku. Firma, která má např. obrat 1 milion/rok může mít větší zisky, než firma, která má obrat 10 mil/rok. Já mám u své jedné firmy hrubý zisk 15% z obratu, a u druhé to je 99%. Tak se věci mají. Víš? Já vím, zase víš prd.

  A vůbec, na nějakou firmu Amway ti kašleme. I třeba na firmu Amway company s.r.o., IČ: 27352587, jednatel Valekh Ismailov, Ruská federace. I na další firmy Amway…

  Amwayáci jsou přeci unikátní podnikatelé, kteří pracují na základě živnostenského oprávnění. Oni verbují lidi do systému, prodávají zboží, pořádají motivační semináře. Tak proč do toho platete nějaké jiné firmy?

 7. Admine , admine , být na mentální úrovni, jako někteří tví oddaní čtenáři, asi bych ti to i uvěřil.Možná i procentuální hrubý zisk druhé ze tvých ,,firem“.To ani neočekávám, že se můžeme dozvědět jakých. 😆

  Pokud chceš používat rovnici obratu a zisku, tak ji příště použij oběma směry.Tím druhým směrem je totiž pevně stanovená produktová marže.Zase víš prd.
  Pokud tedy jedna ze tvých firem generuje zisk 99% a vychází z marže, pravděpodobně děláš z kupujících mnohem větší blbce než nějaká Amway a 99 zmíněných ,,nefungujících“ sítí založených na shodném marketingovém modelu.

  Ale konečně proč to řešit.On i fotbal se hraje na góly a ne na stupidní komentáře připitých strejců v hospodě.

 8. Pavair: Na Amwayácích je krásné, že dokáží hlasitě oslavovat i úspěchy někoho jiného… :mrgreen:

  Amway v ČR od roku 2006 neroste…

  Obrat zůstává stejný, tedy reálně, po započtení dalších ukazatelů, klesá…

 9. Pavair:

  A co to znamená??

  Firma BECK měla miliardové obraty a její šéf má zámek za miliardu :mrgreen:
  Je to proto dobrá firma?? :mrgreen:

 10. Pavair: u 99% bych spíše očekával mizivé náklady na hosting a bezpracné příjmy z reklamy.
  Ale chápu, že toto zjevně se nabízející vysvětlení by se ti nehodilo do příspěvku.

 11. Admine: Otázkou zůstává, jaký systém a kodex využívají někteří pro příjem z reklamy, že?

  Pepe: Děkuji za ,,uznání“ , skutečně rád oslavím úsěchy.Je to celkem efektivnější, než zabíjet čas léčením komplexů.Jak už jsem psal, i fotbal se hraje na góly.Historická statistika uvádí kdo gól dal, ne jak.Obrat Amway v ČR mne nikterak neovlivňuje.

  vor v zakoně: BECK se vyloučila sama spousty chybami.Její prodejci porušili mnoho pravidel obchodního kodexu naráz.A některé neodpustitelně.Na jejího šéfa a jeho zámek to ještě bude mít dopad.

  Pánové uvědomte si , že se snažíte řešit něco co neovlivníte.Tak to přijměte, protože je nesmysl mrhat energií na něco, co neovlivním.Vzpomeňte si na počasí 😆

  Pokud tu chcete srovnávat vhodnost, napište sem Vaše činnosti, kterými se zabýváte.

 12. Pavair: I kdyby tyto články nepřesvědčily ani jednoho člověka od toho, aby šlápl do hovna jménem Amway, tak pro mě osobně je překlad textů z AJ do ČJ skvělým cvičením. Vy považujete za osobní rozvoj poslouchání pindů o limuzínách, já zdokonalování se v jazycích.

  „Obrat Amway v ČR mne nikterak neovlivňuje.“

  No, spíš to vypadá, že Vy ten obrat nijak neovlivňujete… 😆

 13. Pepe: Zdokonalování se v jazycích je velice přínosná činnost. Osobně bych Vám doporučil zdokonalit se ještě trochu především v tom rodném.Není to důstojné , prznit jej způsobem, jakým to probíhá zde od Vás a vašich ,,přátel“.

  Přemýšlím, kde berete to přesvědčení , že za svůj osobní rozvoj považuji ,,poslouchání pindů o limuzínách“. Kdyby to zde nebylo 100x bezmyšlenkovitě zmíněno, ani bych na to nevzpomněl.

  Můj osobní rozvoj sestává především z každodenního vzdělávání v oblasti finančních trhů, komoditních trhů, obchodních aktivit a personalistiky. Nepotřebuji na sebe strhávat úsilí v budování obratu Amway v ČR.
  V komentáři uvedeném výše , ze dne 31.1.2014 jsem popisoval, jakým způsobem je pro mne Amway síť využitelná, i bez honby za obratem.

  Měl byste si už konečně sundat ty klapky z očí, protože s těmi se bohužel moc daleko v životě nedostanete.

 14. Čas vynaložený diskusemi tady je velmi účelně strávený.
  Narazil sem už na hodně lidí při různých příležitostech co ocenili existenci kritickcýh stránek k jevu AMWAY.

 15. @Pepe

  K tomu je dobrá kniha Merchants Of Deception (napsal jí smaragd a odkrývá pravdu), je i zde volně ke stažení

 16. Pepe alias „X“ dalších:
  Pěkný xenofobní výlev, jen co je pravda. Ještě byste mohl začít urážet homosexuály, jak mají ve zvyku Amwayáci v USA
  Homosexuály uráží kde kdo, to není žádné privilegium distributorů Amway, troubo. Když to tak vezmu, každý někoho uráží, třeba vy masivně urážíte lidi okolo Amway.
  Jak „xenofobní“? Co z toho, co jsem napsal, není pravda?
  Fakt, že znáš Indy, které nezapadají do reality společnosti v Indii, přece neznamená, že to tam tak není, je to tak?
  Věděl jsi, že společnost v Indii je rozdělená na KASTY? Že jsou tam kastovní skupiny podlidí, střední vrstva a panstvo? A že je tento systém také společensky podporován a udržován, přestože je oficiálně „zakázán“? Hm?
  Věděl jsi, že v Indii jsou běžně zaměstnávány děti?
  Věděl jsi, že třetina nejchudších lidí světa žije v Indii?
  Věděl jsi, že Indie je považována za zemi s největší byrokracií i největší mírou korupce na světě?
  Kdyby sis musel vybrat, jestli chceš žít v současné Indii, nebo v současném Německu, jaká by byla tvoje volba?
  Koho asi tak zajímá, nebo jakou souvislost s Amway má informace, že v Indii před tisíci lety byla vyspělejší civilizace, než na území současné Evropy?
  Indie spolupracuje jak s východem tak západem naprosto bez problémů, akorát si prostě na svém území nenechá beztrestně působit jakoukoliv sračku ze západu
  Co je podle tebe „sračka ze západu“? Západní firma, která tam na krev sdírá nejpodřadnější obyvatelstvo za 20 USD měsíčně v polorozpadlých továrnách, které lidem padají na hlavu (viz nedávný případ zhroucené textilky) nebo firma, která tam poctivě vyrábí zboží a řekne: „tady máte produkty, ukažte, co s nimi dokážete, je to na Vás“?
  Máme to chápat tak, že jedině Indie má ty nejlepší a „nejsprávnější“ zákony a všude jinde ve světě jsou to jen hloupé texty?
  Už víš, z čeho byl ředitel Amway v Indii obviněn? Už víš, z čeho byl obviněn onen Diamant?
  Amway má všude na světě s obchodníky podepsány smlouvy a vyžaduje přísné dodržování pravidel a dodržování místních zákonů. Je tedy normální, že když někdo tyto pravidla nedodržuje, tak s ním prostě Amway dál nespolupracuje. V čem ti to připadá neobvyklé?
  Indie není špatné místo k podnikání, ty jsi někde četl z mé klávesnice toto „tvrzení“? Amway dělá díky obchodníkům v Indii na tomto trhu miliardový obrat (v dolarech). Právě tam staví další továrnu.
  Jak jsi přišel na tu báchorku, že země jako Čína, Indie a vůbec východ Asie nepotřebuje zahraniční firmy? To ti řekli na VŠE, nebo v té Obchodní akademii? 
  Kdyby tam Amway nechtěli, tak tam není. Jenže oni ji tam chtěli, proto tam je. Amway nikde nepřichází sama od sebe, protože CHCE, ale proto že tam lidé chtějí obchodovat s jejími produkty. Všude na světě to funguje stejně, Amway poskytuje pouze produkty a servis, sama nikde nic neprodává, všechno ostatní už dělají DOMÁCÍ SAMI. A obraty i provize na tamních trzích jasně dokládají, že jsou lidé sakra rádi, že tam tuto možnost mají. To jsi také nevěděl? To ti také nikdo neřekl?
  A také potvrzuji mazání příspěvků na Amway fakta.
  I já potvrzuji mazání některých tvých příspěvků. Ale když ty jsi jako MALÉ DÍTĚ, které si nedá říct. Nejprve jsi prošel „poučením“, jak máš diskutovat. Vykašlal ses na to. Následně jsi byl vždy nejprve několikrát upozorněn, abys svá „tvrzení“ doložil. Vždy jsi to odmítl a po několikerém upozornění tedy byly vymazány jen ty příspěvky, které tyto bláboly bez podkladů obsahovaly. Cokoliv relevantního a doloženého jsi tam napsal, je tam stále zveřejněno. JE TO TAK? Čí jeto tedy vina?
  Víš kolik příspěvků mi smazal zdejší Admin za poslední dva týdny?
  Víš kolik jich smazal za poslední dva roky?
  (pokud bys chtěl vědět o mazání zde více, na Amway-Fakta je k tomu článek i s důkazy. Ten tě ale samozřejmě vůbec nezajímá, že, jako žádná fakta)
  Je škoda, že už nemáte koule na to, diskutovat třeba na finexpertu.
  Ale nepovídej  Z Finexpresu jsi byl v podstatě vypráskán, protože jsi opět nebyl schopen doložit jediné své bláboly. A lidé, co se pokoušeli ti vysvětlit i ukázat, v čem se hluboce mýlíš, to pochopitelně nebudou dělat donekonečna. Tedy ti to vysvětlili dejme tomu 5x, ty jsi tradičně nereagoval, dál sis mlel svoji blábolovou no tak diskuse skončila. NA SMYSLUPLNOU DISKUSI MUSEJÍ BÝT DVA. To jsi nevěděl?
  Ovšem obě tyto firmy mají tak unikátní sortiment, že je neprodejný v běžné obchodní síti!
  Tradičně vrcholná manipulace a demagogie. Fakt, že Amway v běžné obchodní síti neprodává, není žádným důkazem, že by tam nic neprodala. Naopak, většina prémiových produktů, které Amway prodává svým způsobem, prodávají i jiné firmy „regálově“, jsou často i dražší, než Amway a také žijí.
  Amway jen neprodukuje nejlevnější spotřebku a to je všechno.
  Představ si (hlavně ty ACZ), že by se amway nebo BECK výrobky prodávaly třeba na Alze – myslíš, že by je někdo koupil aniž by byly slevněny minimálně o 50-90%??
  Představuji a normálně to funguje, představ si 
  Na Alze se normálně prodává prémiové zboží i jiných tradičních firem se shodným sortimentem, jako má Amway. Na Alze najdeš produkty Shiseido, Estée Lauder , Lancome, není tedy důvod, aby se tam neprodávala stejně dobře také Artistry, Body Series, nebo Satinique, nebo Tolsom od Amway. Kdybys chtěl, záhy zjistíš, že ty od Amway jsou dokonce levnější, přestože jsou stejně, nebo i více prémiové. Stejně tak koupíš na Alze ještě dražší nože, než třeba ty z Amway a ne o málo. I hrnec za 5 000 koupíš dokonce i na Alze. V jiných specializovaných prémiových e-shopech pak hrnce třeba za 30-50 tisíc. Stejně tak koupíš všude možNě na internetu veškeré prémiové zboží v cenách vysoce převyšující ty u Amway. Je to tak? Tedy zase něco, co jsi nevěděl?
  Pokud máš nějaká převratná fakta, která ti byla smazána, prosím, uveď je tu znovu.
  To už jsem nejen já udělal mnohokrát, ale pokaždé jsou smazána. Navíc nešlo o fakta „převratná“, ale obecně známá. Nicméně najdeš je na Amway-Fakta, to už víš, kde je. Na Amway-Fakta se nemaže vše, co se komusi nehodí do krámu. To je jen DALŠÍ LEŽ z tvé klávesníce, stejně jako z té Martinovy. Na Amway-Fakta se maže JEN A POUZE vaše lhaní. Nic víc. Stačí, když jedinou ze svých lží tak doložiš a garantuji ti, že tam i zůstane. Tím sí buď jistý. Jenže ty nic takového v ruce nemáš a nikdy jsi neměl.
  Úpřimě, proč ti vadí, že někdo smaže vyloženě účelovou lež? Máš něco s charakterem, či morálkou?
  problém je, že admin posuzuje co je pravda a co nepravda. Admin není povolán, aby byl arbitrem svobody slova. Podle mne tohle do diskuzí nepatří. Admin má řešit urážky, nadávky či určitou míru vulgárního chování. A pokud se někdo cítí dotčen lží a podvodem, ať se slovně brání nebo ať se obrátí na PČR.
  A proč je v tom problém? Sis ho právě vykonstruoval?
  Jen další demagogie i manipulace v jednom. Admin je provozovatel stránek. Je to člověk, lidská bytost, která ty stránky zřídila s vlastním úmyslem, podobně, jako zdejší Admin. Kupodivu mazání zde nikomu z Vás nevadí, mazání „tam“ vás do běla vytáčí. Ke lhaní vám tedy ještě přiznávám nálepku „pokrytečtí“.
  Je-li blog zaměřen na informování o faktech, je tedy nezbytné, aby naopak byla fakta a lži od sebe oddělovány, aby naopak arbitr faktu a lži fungoval. To není o svobodě slova, tu má každý, to je o prezentaci faktu, nebo lží.
  Navíc, pokud je diskutující předem poučen, že vymýšlení si nebude tolerováno, tak jaképak stížnosti? Lžete si doma do zrcadla, ale ne na soukromém portálu, jehož hlavním principem je osvětlování faktů, nikoliv prezentace lží. K tomu slouží jiné blogy, třeba jako tento váš oblíbený.
  A Vám všem tedy doporučuji dle Vašich vlastních rad, pokud se cítíte firmou Amway, nebo jejich obchodními zástupci jakkoliv dotčeni, obraťte se na polici ČR, jak nám doporučujete a poučujete.
  Co říct závěrem? Léta plynou, blbové jsou stálí a nesmrtelní, štěkají a štěkají a karavana jako obvykle, jede dál. A bude to tak i za rok, za deset let. To se klidně vsaďte.

 17. u 99% bych spíše očekával mizivé náklady na hosting a bezpracné příjmy z reklamy.
  Ale chápu, že toto zjevně se nabízející vysvětlení by se ti nehodilo do příspěvku.

  Proč by se nám to nehodilo do krámu? Vždyť mi o tom samozřejmě léta víme, jaký skutečný smysl má tento blog 🙂 Není jím nic jiného, než mediální pomlouvání mediálně známých subjektů zaa účele rýžování na reklamách.

  Holt každý má ten svůj „kodex“ někde jinde 🙂

  V souvislosti s tímto zajímavým kontextem, mám otázky:

  Může každý zbohatnout na poskytování internetové reklamy?

  Kdo platí v konečném důsledku tyto všudypřítomné reklamy?

  Jaký je průměrný měsíční výdělek českého blogera z internetové reklamy?

 18. Martin:
  Narazil sem už na hodně lidí při různých příležitostech co ocenili existenci kritickcýh stránek k jevu AMWAY.

  Je neuvěřitelné, na co ty všechno nenarážíš. Na největší demagogy tvého poznání, na zástupy lidí, oceňující pomlouvání Amway 🙂

  Asi máme zásadně jiný výběr lidí, se kterými se stýkáme. Lidé, se kterými se stýkám třeba já, pomlouvání striktně odmítají.
  —–

  Dokonce má Amway i novou definici, k Amway jako sekta, nebo k Amway jako podvod tu máme Amway jako „jev“ 🙂

  Jste kouzelní 🙂

 19. ACZ: To je tak dlouhé, že mám skoro pocit, že to co dělám, dělám dobře… 😆

  Sorry, ale přečtu si to až zítra.

 20. acz: minule sem tě tu vyzval, abys nějakou mou lež odcitoval a nestalo se tak. Opět píšeš o mých lžích a podruhé tě vyzývám, ať odcituješ nějakou mou lež.

  Vor si stěžuje na mazání tam. Ty si stěžuješ na mazání tady. Když řeknu, že mazání je problém, tak píšeš, že sem si to vykonstruoval.
  Navíc píšeš, že jsem pokrytec, když schvaluju mazání tady. Kde sem to prosím schvaloval? Psal sem obecně, že cenzura slova je zlo.

  Je sranda, jak mi neustále vkládáš do úst slova co sem neřekl a pak to kritizuješ. Kritizuješ svá slova 😉

  Jinak z tvého rozsáhlého příspěvku dokážu posoudit jedinou věc. Slova o mazání tvých příspěvků. Chodí mi na mail veškeré nové příspěvky a víš co? Nepřišlo mi nic co bych tady nenašel a bylo smazáno.
  Takže co ti bylo smazáno za poslední dva týny?

 21. acz se ptá „Proč by se nám to nehodilo do krámu? Vždyť mi o tom samozřejmě léta víme, jaký skutečný smysl má tento blog 🙂 Není jím nic jiného, než mediální pomlouvání mediálně známých subjektů zaa účele rýžování na reklamách.“

  Paviar napsal: „Pokud tedy jedna ze tvých firem generuje zisk 99% a vychází z marže, pravděpodobně děláš z kupujících mnohem větší blbce než nějaká Amway a 99 zmíněných ,,nefungujících“ sítí založených na shodném marketingovém modelu.“

  Martin odpovídá: „Pokud léta víte, jak funguje tento byznys, proč Paviar spekuluje o byznysu postaveném na marži?
  No je to proto, aby mohl udělat závěr co udělal. Kdyby totiž použil co ví, těžko by mohl tento závěr udělat ;-)“

 22. acz: nepochybně máme zcela jiný výběr lidí, s kterými se stýkáme. Konečně se na něčem shodneme.

 23. Martine: Ano, pokud cokoli komentuji, musím udělat závěr.Ostatně, vidím ho zde v každém komentáři.
  A taky vidím, že se nikterak neodlišuji od tvůrců webu.Závěr postavený na dedukci a spekulaci. 😉

 24. „Práce“ KRITIKA je v mnoha směrech snadná. Sám riskuje málo, avšak přesto pohlíží z patra na ty, kteří předkládají k posouzení svou práci a s ní i svůj „život“.

  Jejich úspěch přitom bují na negativní kritice, která se dobře píše a ještě lépe čte.

  Naštěstí hořkou pravdou zůstává, že i ten nejobyčejněší „kus žvance“ (pracovní výsledek) v sobě skrývá často více smyslu, než kritika, která jej odsuzuje.

  Avšak jsou i chvíle, kdy i kritik opravdu riskuje. A to tehdy, objeví-li něco nového a rozhodne se to obhájit. Svět často vzhlíží na nové objevy a na nové způsoby nepřívětivě, vše nové prostě potřebuje „přátele“.

  Mnozí po celý svůj život pohrdají výroky, že PODNIKAT MŮŽE KAŽDÝ a jen několika málo z nich se podaří za svůj život pochopit tento výrok.

  Ne každý se může stát VELKÝM PODNIKATELEM, avšak velký podnikatel může vzejít a také často vychází skutečně odkudkoliv a jen málokdo dokáže přiznat, z jak nepodnikatelského prostřední mnozí ze skutečných géniů byznysu také vzešli.

  Každý má svůj byznys. Někdo tvoří, buduje, pomáhá, někdo jen pomlouvá a ano, vydělat se dá na obojím. BOHUŽEL

 25. ACZ: To zní, jako přednáška z nějaké kazety… 😆

  Víte, jak moc bych Vám přál, abyste skutečně podnikal a necpal peníze do nesmyslu?

  Kritika slouží především k tomu, aby ti, co to mají v úmyslu, nešlápli zbytečně vedle, ať už jde o podnikání, nebo třeba o špatný film.

  Když Vám někdo řekne, že v případě havárie čínského auta z Vás při nejlepším zůstane troska na vozíku, koupíte si čínské, nebo české auto?

  Od toho je kritika… 😉

 26. Martin píše:

  Jinak z tvého rozsáhlého příspěvku dokážu posoudit jedinou věc. Slova o mazání tvých příspěvků. Chodí mi na mail veškeré nové příspěvky a víš co? Nepřišlo mi nic co bych tady nenašel a bylo smazáno.
  Takže co ti bylo smazáno za poslední dva týny?

  Jak by se ti mohl zobrazovat smazaný příspěvek? Resp. nezveřejněný? I tady se příspěvky nejprve schvalují, než jsou viditelné pro všechny a až po jejich schválení teprve přijde notifikace do emailu. To jsi zřejmě nevěděl, že by tedy „chybný závěr“ z Martinovy klávesnice? Tvůj první v životě, viď? 🙂

  Jak mám asi doložit nezveřejněný příspěvek? Ty si děláš kopie toho, co sem píšeš? 🙂

  Jinak celkem rozsáhlý popis všeho, co tady pan Admin provádí i s důkazy najdeš na Amway-Fakta. Je tam na to speciální „článek“. Ale takové informace jsou ti předkládány opakovaně a stejně je to k ničemu.

  Dále už vyslověně žvaníš:
  Když řeknu, že mazání je problém, tak píšeš, že sem si to vykonstruoval.

  Nikoliv! Ty jsi napsal: cody: problém je, že admin posuzuje co je pravda a co nepravda.

  A já se ptal, proč je v tom problém.

  Zase to kroutíš úplně někam jinam.

  S lháři je to tak, když lžou hodně, mají potíž si ty lži všechny pamatovat a velmi rychle se utápí ve vlastních zmatcích, proto je lepší mluvit pravdu. Tu si člověk zapamatovat nemusí, stačí když pokaždé řekne, jak to prostě je.

  Souhrnně lze z tvých příspěvků vypozorovat stále stejnou činnost. Je to spekulování o tom, kdo a co jak myslí, nebo jestli je to podle tebe logické či ne. Reálná diskuse s fakty tě zcela míjí a úzkostlivě se jí vyhýbáš.

  Další porce spekulací:
  No trošku rozdíl vidím v tom, s jakými kartami hraji. Když začnu podnikat vím co mne čeká. Když jdu do práce, vím co mne čeká. Když se rozhoduji pro AMWAY, tak se mluví jen o části reality.

  A co tě jakože čeká, když začneš podnikat? Já tedy znám podnikatelů kolegů opravdu hodně, ale to poslední, co by někdo z nich byl ochoten potvrdit, že věděli, co je čeká. Naopak, denně se pereme s neočekávaným.

  Apropo, stále jsi nám nepověděl, v čem že to podnikáš?

  Co se týče vědění, do čeho jdeš, když budeš chtít dělat distributora Amway, tak opět jen žvaníš doměnky. Vše, co obsahuje činnost VPA, totiž obsahuje „marketingový plán Amway“, což je to úplně první, co ti je ukázáno.

  Je opět s podivem, že to nevíš, přestože tvrdíš, že tě již někteří VPA Amway navštívili a tedy ti byl marketingový plán Amway prezentován. Ale můžeš se vymluvit, co v něm tedy jakože podle tebe zásadního chybělo 🙂 To jsem moc zvědav.

 27. Pepe:
  To zní, jako přednáška z nějaké kazety

  Správná otázka je jiná, jestli je to pravda, nebo lež.

  Tvůj popis „kritiky“ pak jen dokazuje, ve které skupině kritiků se stále nacházíš 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *