Amway videa

Kdo by neznal Amwayáky – verbíře lidí, vymývače mozků, fanatiky, lháře, manipulátory, zkrátka odpad moderní společnosti, tací někteří jsou. Osobně jsem byl přemlouván Amwayákem několik let, prostě HNUS počínání. Takhle přeci podnikání fungovat nemůže, to chápe každý rozumný a normální člověk! Moc dobře znám jejich neuvěřitelnou drzost, vlezlost a lži, jsou něco jako „jehovisti“, odporní a dotěrní.

Radím vám dobře, pokud nechcete skončit na psychiatrii, nebo přijít o své přátele či příbuzné, tak se nenechte přemluvit!

Koukně se na nějaká ta amway videa…

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Související články:

Další články o Amway na CzBlogu

Další články o Amwey na Amway-Business.cz

85 komentářů u “Amway videa

 1. azc: já bych to takto neřekl. To je trochu přehnané a vyvedené do extrému. Nemyslím si, že Amway business je dobrý úplně pro každého stejně jako Mercedes. Není to proto, že by Amway business byl špatný, ale proto, že lidé jsou různí. Mají jiné sny, jiné představy a očekávání. Nelze je nasadit na jeden systém a čekat, že bude vyhovovat každému.

  Ale máte pravdu. Je fajn se potkat s lidma a popovídat si s nima o businessu a výrobcích. Já jsem takových potkal spousta.

  Amway ale neznamená to, že musíte být zákonitě hned distributorem. Můžete vlastnit licenci a kupovat výrobky pro sebe. Výhodou je dobrá cena, kvalita a servis. Například na telefonování ušetříte během 3 měsíců tolik, že tím pokryjete výdaje na licenci. A nebo můžete být zákazníkem. Nedává smysl dělat něco, co vás neláká nebo nebaví.

  S doplňkami stravy Nutrilite máte možnost udržet zdravé tělo nebo někomu pomoci. Mám osobně vyzkoušeno, co je možné, když to umí člověk vzít za ten správný konec.

  Kuba

 2. S těmi novináři bohužel musím konstatovat, že to tak je. Táta je režisér a novinář a já mám pár zkušeností také. Většinou jde o senzaci. Když napíšete do novin, že američani nepřistáli na měsíci a vše bylo fingované nebo že Země je hranatá, tak se prodají milióny kusů. A o to jde. Inteligentní lidé ovšem toto vědí a umí rozeznat senzaci a seriozni článek.

  Teď mě napadá, že zde často zmiňujete, že semináře Amway je vymývání mozků. Zajímalo by mě, co si myslíte o reklamách. Nejem, že jich pořád přibývá, ale všiml jsem si, že vetšina televizí je sesynchronizovaná tak, aby ani přepnutím programu se jim nedalo vyhnout:) Takže, co si myslíte o reklamách?

 3. Ještě k tomu dodám:) Čeština je vážně pěkný jazyk. Slovo reklama lze krásně rozložit na kořen a předponu a dostat tak skutečný význam slovního spojení. Klam – od slova klamat a Re – znamená pořád dokola:)

 4. Kubo:

  Nikdy jsem neřekl, že Byznys Amway je pro každého. Ale aby to bylo jasné znovu svoji frázi upřesním.

  „Amway byznys není pro každého, ale může jej dělat každý.“

  Je v tom jasná filozofie i realita. A je třeba nezaměňovat jádro této myšlenky.

  S tou re-klamkou jsi to Kubo trefil perfektně a hlavně vtipně. Boduješ. Skvělé.

  Sorry, že Ti tykám, dyk sme sódruzi ze strany, no ne? 🙂

 5. azc: s tím souhlasím. Každý to může dělat. Omlouvám se, možná jsme se špatně pochopili, ale aspoň se to vyjasnilo:)

  S tou reklamou to není ode mě:) Ale je to naprosto trefné.

  Jasně, navadí, díky za tvé komenty.

  Kuba

 6. Bestmen:

  Mám tu pro tebe jednu zajímavou glosu, střípek na téma:
  ZLODĚJINA, PODVOD, NECHUTNÉ.

  Všiml jsem si, že máš na boku odkazy ke stažení filmů v AVI. Máme věřit, že se jedná o legální stahování AVI? jak se na to dívá tvoje morálka ve vztahu k výše uvedeným výrazům? Co na to tvoje svědomí? Jak to zapadá do tvého boje proti NEŠVARŮM? Vždy jsi se vehementně dožadoval, jestli Amwayjáci platí daně, sociální a td. Hm? Nepsal jsi náhodou tuhle, že jsi „společníkem právnické firmy“? Co na to říká PRÁVO? 🙂 Pro jistotu si tento příspěvek ukládám. Jsem zvědav co mi na to „právník“ odpoví 🙂

 7. acz:
  kazdym svym clankem dokazujes svou naprostou, ignoranci, demagogii… Uz si konecne zjisti, co znamena „pravnicka osoba“ :mrgreen:

  Taky bylo vhodne, aby sis zjistil, jak to vlastne je se stahovanim souboru z internetu/rapidshare serveru :mrgreen:

  Zminovany reklamni prostor si zde plati „www.hellspy.cz/partner“

 8. 🙂 Co má co spoleného statut „právnická osoba“ s tvým tvrzením, že jsi „společník právnické firmy“ ? 🙂 🙂

  Jak chceš morálně obejít poskytnutí reklamního prostoru torentovému úložišti spojené s propagací stahování nelegálního obsahu?

  Poskytuješ reklamní plochu subjektu, který umožňuje stahování nelegálního obsahu? POSKYTUJEŠ. TAKŽE? Jak se z toho hodláš vykecat z hlediska BOJE PROTI NEŠVARŮM? 🙂 Vážně věříš, že se z toho dá vykecat? Zkus to. Uvidíme 🙂

  P.S.: Systém HellSpy vykazuje jisté výrazné podobnosti s tebou nenáviděným a odsuzovaným MLM. Registrovaní budou „nahánět“ nové registrované, aby získali svoji „špetku“ pasivního příjmu. Že by kazatel kázal cosi o vodě a potajmu popíjel vínečko? A dokonce „černé na bílém“.

  Opatrně se slovem „demagogie“, prozatím jsi ani jednou neprokázal, že vůbec chápeš význam tohoto slova.

 9. P.S:
  „Jsem zvědav co mi na to „právník“ odpoví“
  —-
  Zatím teda slabota. Exklusivní prezentace „jak se strká hlava do písku“.

 10. acz:
  pouze jsem konstatoval, ze podnikam jako pravnicka osoba (pravnicka osoba = a.s., s.r.o. atd.), v niz jsem jediny spolecnik. Nic nestandartniho…

  Nekolikrat jsem zde prohlasil (i v clanku), ze na samotnem MLM nic neni. Je to pouze „amway“ kdo toho zneuziva a demonizuje… A hlavne manipuluje lidi!!!

  Jen tak mimochodem, jak jsi prisel na to, ze stahovani filmu je nelegalni???

 11. Bestmene a jak ty jsi přišel na to, že stažení pirátské kopie filmu je legální 🙂 Co na to říká tvůj NEŠVARIZMUS, na pirátství? Hm?

 12. Informace pro některé ředitele zeměkoule: stažení filmu nebo hudebního souboru pro vlastní potřebu je v naší zemi legální (v některých jiných ne) a člověk se nedopouští trestného činu. Nesmí to samozřejmě dělat nějakým Torentem a podobným způsobem. Porušení zákona je stahování nelegálního software.

 13. Umíš číst Bestmene?

  „Stažení NELEGÁLNÍHO SOFTWARE, včetně filmů a hudby (nelegální film a hudba je každý film a hudba, který je proti souhlasu majitele díla upravován – viz neautorizované formáty AVI, mp3 a pod) je NEZÁKONNÉ.

  Můžeš si udělat kopii pro svoji potřebu, ale nesmíš ji šířit. Kopie se stává nelegální v momentě, kdy je volně šiřitelná !!! Stažením kopie, notabene uprvené bez souhlasu autora díla, sedopouštíš porušení autorského práva.

  A ty tento NEŠVAR dokonce plně podporuješ 🙂

  Koukám, že pokud ti z NEŠVARŮ kapou peníze, tak to zase takové NEŠVARY nejsou, že? 🙂
  POKRYTČE !!!

  Pouze autor díla (např. filmař, hudebník, spisovatel, programátor) má právo rozhodnout, jakým způsobem bude s jeho dílem (filmem, písní, knihou, počítačovým programem) nakládáno. Pouze on anebo jiná osoba, kterou k tomu oprávnil, rozhoduje, zda umožní nám ostatním užití svého díla jeho prodejem, půjčováním, pronájmem, sdílením na internetu, vystavováním, promítáním či jiným způsobem.

  Pirátstvím rozumíme neoprávněné užívání autorského díla bez souhlasu autora či jiné oprávněné osoby. Pirátství je parazitování na duševním vlastnictví někoho jiného; autor či jiný nositel práva nedostává za svou práci zaplaceno.

  INTERNETOVÉ PIRÁTSTVÍ

  Zpřístupňování filmů na internetu ke sdílení a následnému stahování (tzv. downloading), a to zejména prostřednictvím peer to peer a jiných obdobných sítí (např. Direct Connect, BitTorrent, eDonkey, Kazaa, HellSpy ) a nabízení vyrobených pirátských nosičů k prodeji na internetu (inzerce v rozličných internetových burzách a klubech).

  Kopie pro osobní potřebu:

  Souhlas autora k užití jeho díla však není nutný v případě, kdy určité dílo užijeme pouze pro svoji osobní potřebu. Každý je oprávněn zhotovit si jednu rozmnoženinu díla, např. kopii filmového DVD, hudebního CD nebo knížky, pokud však nejsou opatřeny ochranou proti kopírování.

  „Takto vytvořenou kopii však nesmí !!!! bez souhlasu autora užít jiným způsobem než pro svou osobní potřebu, nesmí ji tedy např.
  prodat, sdílet na internetu, ale ani půjčit či darovat kamarádovi. Volné užití pro osobní potřebu se však nevztahuje na všechna díla. Výjimku tvoří např. počítačové programy a hry, které není možné kopírovat ani pro osobní potřebu, stejně jako není možné natočit film při promítání v kině na kameru či jiné obdobné zařízení.

  Takže, vy právníci. Stažení čehokoliv neautorizovaného k volnému stažení je stažení nelegálního obsahu, tudíž vědomě užíváte nelegální obsah !!! Oni to tam nelegálně umísťují a Vy to stahujete, přestože víte, že je ten obsah nelegální. KRADETE UKRADENÉ 🙂

  A ještě se tím chlubíte a děláte tomu REKLAMU 🙂

 14. A bude lhát a mlžit asi pořád.
  Jenom krátké pastnutí z jiného zdroje.

  Je legální stáhnout si hudbu z internetu?

  V rozporu se zákonem se jistě chová i každý, kdo neoprávněně uveřejňuje písničky na netu, i kdyby je bral z vlastních legálně pořízených nosičů – viz. výše ust. § 30. Pokud si však takto uveřejněné skladby stáhneš ty, chováš se legálně. Není to sice úplně košér, ale neexistují žádné sankce, vlastně to zákony ani neupravují (na rozdíl od některých úprav např. v italském právním řádu, kde můžeš být pokutován i za to, že si kupuješ padělek např., ale to jen pro zajímavost).

 15. Vy borci:

  Legální to bezpochyby není, etické tuplem ne. Za stažení nelegáního software ti autor díla, pokud na to přijde a bude mít zájem, vypálí takovou pokutu, že se z toho poděláš a ani nemrkneš.
  (§ 105a autorského zákona upravuje přestupky proti autorskému právu s možností uložit pokutu až 150.000,- Kč.) Za pár stažených filmů 🙂 Můžou vyjít draho.

  Tohle téma ohledně pirátství je dalším důkazem bestmenova AMATÉRIZMU. Klidně tu do éteru vytrubuje naprostý hovadiny aniž by o tom něco věděl. Celou tuhle sviňárnu sám podporuje a dokonce se na tom přiživuje.

  Jak můžete vůbec brát vážně takovýho týpka, kterýmu sviňárny vůbec nesmrdí a přitom prý bojuje proti NEŠVARŮM. Jedině tak, že jste tuplem stejní jako von.

  Takže ještě jednou:
  Pirátstvím rozumíme neoprávněné užívání autorského díla bez souhlasu autora či jiné oprávněné osoby. A download a následné sledování díla z torrentů je jednoznačně NEOPRÁVNĚNÉ UŽÍVÁNÍ AUTORSKÉHO DÍLA. Amatéři. 🙂

 16. acz:
  ano, nelegalni je pouzivat torrenty a podobne sluzby, kde se pri downloadu sdili film ci jiny soubor. Zde se vsak bavime o webovych ulozistich, tzv. rapidshare serverech. Konkretne o „hellspy.cz“. Ty tvrdis, ze poskytuji reklamni plochu subjektu, ktery umoznuje stahovani nelegalniho obsahu….

  Dokonce system HellSpy porovnavas s MLM 😆 😀 :mrgreen:

  V kazdem pripade mam namet na novy clanek „System HellSpy vykazuje vyrazne podobnosti Multi-level marketingem“

  ******

  No nic, radsi se bavme opet „amway“… Ocekavam, ze ke me prijedes obrovkou limuzinou. Osobni ridic ti otevre dvere. A ty vystoupis, zazvonis mi na zvonek a reknes… Su zde MILIONAR ACZ !!!!!!!!!!!!!!

  Anebo, vis co? Muzes ke me priletet helikopterou. To by nemelo zadnou chybu :mrgreen:

 17. helikoptérou ti neodhrabe trávník před barákem, ale zase na druhou stranu ti s ní může přistát na malženčíných růžích 🙂

 18. Bestmen:
  Musíš mít ale nedaleko letiště…
  To víš letové minuty vrtulníku jsou u nás pekelně drahé (není nad ruské letectvo 😮 ), tak aby acz na to našetřil v nějakém rozumném časovém horizontu. :mrgreen:

 19. SiD:
  Ruze a dalsi skvosty mame v zahonech u domu. Ja samozrejme myslel pristavaci plochu pro vrtulniky, kterou mame cca 95 metru od domu 😀

  hraesvelgr:
  ACZ bude jiste behem kratke domy multimilionar. Vzdyt v „amway“ jich je preci nespocetne :mrgreen:

 20. Kdyby si ten arogantná blb přečetl ten zákon pořádně, případně se někde zeptal, tak by tu nemusel ze sebe dělat totálního vola.

  Důležitý je pak § 30 AZ, který v odstavci 1 a 2 říká:

  (1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.

  (2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

  Stahovači hudby a filmů tímto mají vyhráno – pakliže jen pro sebe zkopírují třeba hudební album nebo nejnovější film, nic se neděje, situace je podobná, jako když si nahrajete na kazetu či DVD film z televize. Podmínkou je, že takto vytvořenou kopii budete využívat jen vy.

  A odstavec 3 říká, že užitím díla je použití software. Takže programy se nesmí ani stahovat.

  Prostě týpek. co si myslí, že arogancí každého přesvědčí o každé blbosti. Jo. možná tak důchodce na zubní pastu.

 21. karl:
  Že je to legální je obecně známo stejně jako to, že je amway založený na vymývání mozků a manipulaci… Ovšem ACZ je jiného názoru… :mrgreen: :mrgreen:

 22. Karl a blbství:-)
  „Důležitý je pak § 30 AZ, který v odstavci 1 a 2 říká:

  (1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.

  (2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.“
  —–
  Karl ve své nekonečné idiocii nehodlá pochopit základní argument, že uvedené texty se naprosto zásadně týkají díla, které je vlastní, zakoupené, zaplacené. Koupíte-li, si DVD s filmem, můžete si udělat naprosto legálně KOPII pro vlastní potřebu. Tuto kopii, v případě dokazování o porušování autorských práv musíte doložit vlastnictvím originálu. Užití díla je pouze ve smyslu užití originálu. kopie není dílo, ale kopie, nelegální kopie je nelegální dílo a jakékoliv diskuse o užití nelegální kopie nejsou diskuse o užití díla. Tupci 🙂 Kdybyste si alespoň dali tu základní námahu a našli si celou řadu soudních případů z praxe, které jednoznačně potvrzují fakta. Ale to ne, raději žvaníte naprostý blbosti.

  Bestmen dělá za peníze reklamu na zlodějinu, na porušování zákona. BRAVO 🙂

 23. Blb jsi ty a jenom to pořád dokazuješ.
  Prostě si nemíníš připustit, že jsi ujel a plácáš nesmysly, tak se to snažíš silnými slovy zamaskovat.
  Nesmíš poslouchat výkřiky různých zájmových skupin, které se snaží lidi zastrašit lhaním.
  A nevykládej tu o „celé“ řadě soudních případů. Dolož alespoň jeden. On totiž žádný na obyčejné stahování neexistuje, všechno se to týká následného prodeje nebo stahování pomocí torentů, kdy stahuješ a zároveň sdílíš.
  Ale to je asi nad Tvé chápání. :mrgreen:

 24. Ale není to nad mé chápání. S logickými závěry máš potíže ty a lidé, kteří pořád věří, že stahování a úžívání nelegálního obsahu je v pořádku a legální 🙂 nejen že to nikde v zákoně (ani autorském, ani občansko právním, ani trestním právu) vůbec není, naopak, je tam zcela přesně definováno co je to UŽITÍ NELEGÁLNÍ KOPIE A CO JE TO NELEGÁLNÍ KOPIE.

  P.S.: Co jsou podle tebe zájmové skupiny? OSA? ČPU?
  —-
  Co lze považovat za skutečný HNUS (jak s oblibou používá Superman) je fakt, že si za pirátství ještě „majitelé“ úložišť inkasují peníze a dělají na to dokonce reklamu, kterou podporují „VÁLEČNÍCI S NEŠVARY“ jako tuhle Batman.
  —-
  P.S: CZblog je nahlášen na OSA i na ČPU. Uvidíme, jestli se toho vyšetřovatelé ujmou. Porušování autorských práv je tu obecně docela dost i jinde. Reklama na zlodějinu je jen nešvar a ukázka křivého charakteru.

  je docela s údivem co si lidé dokáží všechno nabulíkovat jen aby si tu svoji zlodějinu před sebou obhájili 🙂 Morálka na NULE :-). Že, Kájo 🙂

 25. Aktuální diskuze o legálnosti či nelegálnosti pouze ukazuje zabedněnost bestmenova mozkového trustu.
  Vzhledem k tomu, že internet je celosvětový a nemá hranice, by bylo vhodné dbát i na dodržování i jiných zákonů, než jen českých a dodržování podmínek serverů na něž odkazuje.
  On by se pan Černý mohl divit, když by přijel do některé země a na letišti by ho otočili zpět jako osobu nežádoucí nebo třeba rovnou zatkli 😆
  O následcích odkazování by ti mohli povyprávět provozovatelé tpb nebo mininova.

  Dále bych uvedl na pravou míru jeden blud.
  Používat torrenty není nelegální, vždy je to o obsahu. Mnoho linuxových distribucí se pomocí torrentů efektivně šíří mezi linuxovými komunitami v souladu s licencí GNU a jako další příklad bych uvedl firmu ASUS, která využívá torrenty pří šíření ovladačů HW.

 26. acz
  Je mi líto, ale silnýma slovama skutečnost, že píšeš nepravdy, které buď nechceš nebo si neumíš ověřit nijak nezměníš. Možná, kdybys věnoval půlhodinku studia této problematice, tak bys pořád neopakoval, co kde v zákoně je nebo není a přitom si to cucal z prstu.

  Pokud myslíš, že nejlepším lékem na nějaký Tvůj životní mindrák je popírání faktu, který se dá dohledat na desítkách zdrojů a s podpisy právníků tak je to Tvoje věc.
  Vyskytoval se názor, že výše zmíněné vytvoření rozmnoženiny díla lze jako volné užití považovat pouze v případě, že je provedeno z ‚legalního‘ zdroje a nikoliv ze zdroje sdílícího díla v rozporu s autorským zákonem. V loňském usnesení (2009) Nejvyšší soud ale vcelku jasně vyjádřil, že na ‚legalitě‘ zdroje v tomto ohledu nezáleží. Pokud pro tebe není nejvyšší soud autoritou, pak asi opravdu něco nechápeš.

  Pořád čekám na celou řadu soudních případů, kdy byl soudně potrestán obyčejný pasivní stahovač. Ony jaksi nejsou, že?
  I na stránkách ČPU se chlubí jenom případy aktivních stahovačů – tedy prodávali, případně P2P.

  Tímto neřeším morálnost stahování, ale vadí mi, když se někdo lže a pořád lže.

 27. Stahovani filmu je v cz legalni, bohuzel. Nesouhlasim s tim a nedelam to, protoze je to min. silne neeticke. Pouzivat torrenty neni nelegalni, jiste. Je to samozrejme o obsahu. Jak pise SiD.

  karl:
  plne s tebou souhlasim 😉

 28. SiD:
  „Aktuální diskuze o legálnosti či nelegálnosti pouze ukazuje zabedněnost bestmenova mozkového trustu.“
  A proč se nevyjádříš k té hovadině, kterou tady acz pořád nesmyslně opakuje a píše hovadiny vycucané z prstu ohledně autorského zákona?
  To, že máte stejný názor na Amway ti brání jít proti jeho názoru?

 29. jestli je někdo odpad společnosti tak to jsi pravě ty a ne zbytek světa o kterem píšeš …nejsem amwayak ale mam mnoho přatel kteří jsou a ani omylem ani v nejmenším nedelají to co zde píšeš vytrhuješ slova s kontextu to ti celkem jde ❗ 😐 ;-)jsi přesně tip člověka který skončí nejdál zde 😕

 30. wwilis:

  A vis proc povazuji nektere amwayaky za odpad spolecnosti? Protoze maji ten svuj byznys delat takto (hovori vyznamny amwayak):

  „Seminář má přednost před rodinejma oslavama, svatbama, atp. Byznys je to, co nás živí a vydělává na to, aby jsme vůbec měli, kdy takovýhle slavnosti pořádat, a z čeho. Prostě byznys má přednost! A mít lístek na příští seminář, už na tomto semináři, je jedno z takových závazků! Protože čím dřív, máte takový lístek u sebe, tím dřív ho můžete prodat někomu dalšímu.“
  https://czblog.cz/seminar-amway-ma-prednost-i-pred-svatbou/

  „Schválně se snažím, a to si myslím, to je klíč, k tomu uspěšnému dovedení toho procesu do konce, ty otázky klást sugestivně. Tzn. snažím se, ty otázky klást, tak aby ho naváděly k pozitivní odpovědi, aby to nebyly takový ty otázky, na který existuje mnoho různých odpovědí. A vedu ho k tomu, aby odpověděl, tak já chci slyšet.“

  „Když hodinu a půl na tom marketingovým plánu stravím, tak potom bojuju za každýho toho člověka, snažím se ho získat, protože i kdyby to mělo bejt prázdný kolečko, který si jednou za čas něco nakoupí, tak ho budu mít raději ve skupině já, než někdo jiný. Protože nikdy nevím, jestli třeba za rok nebo za dva se situace nezmění a on nedostane chuť se do toho pustit, anebo jestli mi třeba náhodou nepřivede k někomu, koho bych mohl zainvestovat. Když už jsem s někým strávil ten čas… Pokud mi rovnou neřekne – hele jdi do prdele, tohle to nechci… ani čtrnáctimetrovou tyčí bych se toho nedotkl… Prostě nemám zájem, a jestli mi vlezeš na pozemek, tak tě zastřelím brokovnicí do hlavy. Tak furt ještě bojuju. Když mi řekne tohle, tak mu řeknu – tak jdi do prdele. Já nemám zájem se s tebou dál bavit… Jinak bojuju, bojuju, bojuju…“

  „Napište si na seznam všech lidí, které znáte. Je to strašně důležitý!“

  „Sestavit seznam znamená, napsat všechny lidi, který znáte. Né ty, na který máte telefon. Ale všechny, který znáte!“

  „Dokonce na seznam patřeji i lidi, u nichž nevíte ani jméno! Na seznam patřeji i takový lidi jako… pošťačka, chlap co měří plyn, pokladní ze supermarketu, atd.“
  https://czblog.cz/amwayaci-jsou-nahaneci-lidi/

  „Jaký je další zdroj lidí, které známe? Spolužáci. A máme spolužáky ze Základní školy, ze Střední školy nebo odborného učiliště, z vysoký školy. Ale máme taky třeba spolužáky z různých kurzů – kurz počítače, kurz angličtiny. Nebo spolužáky, které známe z Lidové školy umění. To jsou taky spolužáci. Co třeba lidi, který známe přes školu? To nemuseji být jen spolužáci, ale každej známe svého učitele, nebo několik učitelů. Svýho učitele agličtiny, práce na počítači, atd. atd. Kolik je to lidí? Ze základky takových 20, 30. Ze střední školy nebo učiliště, takových 20, 30. Z Vysoký školy? Možná celý ročník! A když se na to podíváme ještě z druhé strany, tak váš partner nebo partnerka, taky maj školy… A když si napíšete společnej seznam, spolužáků…“

  „Pak začnou chodit děti do školky. A maj spolužáky, a ty maj rodiče. A s těma rodičema, vy se můžete znát a setkávat. A můžete si je napsat na seznam. Pak začnou chodit do školy. Tam jsou rodičovský sdružení, že jo. Možná, že neznáte všechny rodiče spolužáků svých dětí, ale víte, že tady sedí pani Dvořáčková, a tady paní Nováčková, atd. atd. Můžete si je napsat na seznam a na příštím rodičovským sdružení se s nima seznámit. Vaše děti možná choději hrát hokej, nebo do hudebky a maj tam i trenéra, spoluhráče a ty maj rodiče. Anebo choději do hudebky, a tam maj učitele a spolužáky, a ty maj rodiče. Obrovský seznam lidí, který známe přes děti. Další seznam lidí je přes zvířata. Kdo máte domácí zvířata… Chodíte s nima k veterináři, možná tam někoho znáte z čekárny, váš veterinář je váš známej. Můžete si ho napsat na seznam. Někdo má psa a chodí s ním na cvičák.“

  „Známe lidi z chaty, známe lidi z kostela, když chodí do kostela. Známe lidi ze sousedství, sousedi a jejich příbuzný. Obrovskej zdroj lidí na seznam! Dámy znaji lidi z porodnice. Pánové znaji lidi z armády, vojska. Co třeba z nemocnice? Někdo kdo ležel v nemocnici, na pokoji se 3, 4 lidma, seznámil se s nemocničním personálem, atd. atd. Známe lidi z obchodů, úřadů, tanečních, ze svých tanečních, nebo tanečních svých dětí. Známe lidi z různých zábav, diskoték, plesů, atd. Známe lidi z hospody. Potom si můžete třeba napsat stranou seznam lidí, o kterých víte, že podnikaji – seznam podnikatelů. Nebo kdo z vás jste podnikatel. Nebo pracujete v obchodě, tak máte seznam zákazníků. Nebo seznam dodavatelů. Obrovskej zdroj jmen lidí na seznam. Známe lidi z různýho cestování, z dopravních prostředků – taxiku, vlaku, autobusu… Kdo jezdí pravidelně vlakem, někam do práce, nebo autobusem nějakou linkou. Vždyť tam furt jezději ty stejný lidi! A není problém, si je napsat na seznam! Já vím, že třeba nevíte jak se jmenujou, ale můžete si napsat nějaký poznávací znamení – chlap v černým kabátě, který jel půlšestkou, třeba.. A až se s ním příště sejdete, můžete se s ním seznámit. Známe lidi z místní politiky – svého starostu, svého poslance, členy zastupitelstva, atd. Známe lidi, který bydleji né v našem městě. To je další poznávací znamení některých lidí, který znáte – lidi mimo město. Známe lidi bohatý, o kom víte, že je bohatej…“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *