Co je amway? Podvodníci, sekta?

Společnost Amway Corporation založili v roce 1959 pánové Jay Van Andel a Rich DeVos v USA. Amway vlastní svou holdingovou společnost s názvem Alticor Inc., dále také dceřiné společnosti Quixtar Inc., Access Business Group LLC. Amway má mnoho poboček po celém světě včetně států tzv. bývalého východního bloku, dokonce i v komunistické Číně, Asii atd. . Od roku 1994 působí Amway také v České republice. Amway se zabývá výrobou a distribucí svých vlastných výrobků, které jsou údajně šetrné pro životní prostředí – ekologické. Tyto výrobky Amway nabízí tzv. přímým prodejem (v domácnostech – donáškou do domu , distribucí do firem…) a přes internetový portál.

Výrobky Amvay

NUTRILITE (doplňky stravy přírodního a rostlinného původu – vitamíny, minerální látky atp.), ARTISTRY (kosmetika), E.FUNKHOUSER NEW YORK (dekorativní kosmetika, BODY SERIES (tělový šampon, tekuté mýdlo, antiperspirační sprej…), SATINIQUE (péče o vlasy), HYMM (kosmetika pro muže na holení – žiletky, krémy, pěny), GLISTER (péče o ústa – zubní pasty, vody, zubní kartáčky…), DISH DROPS (čistící prostředky na nádobí – tablety do myčky…), eSpring (úprava pitné vody), iCook (výrobky do kuchyně – hrnce…), SA8 (prací prostředky, odstraňovače skvrn…), L.O.C. (čistící prostředky).

Je nějaký vstupní poplatek?

Ano, vstupní poplatek – registace do Amway skutečně je (více vám řekne VPA). Tento poplatek je přes tisíc korun. Ale počítejte s tím, že vám mohou být vnucovány i výrobky za další tisíce…

Nějaký nešvar?

Z hlediska výroby produktů, je vše v pořádku. Nicméně z hlediska jejich prodeje a náboru nových členů, tam vidím velký problém. Ale za to nemůže žádná firma Amway (ani Amway Corporatin, s.r.o., kterou vlastněji rusáci), ale někteří její distributoři nebo motivační organizace (Amway motivational organisations – AMO). Zde je ještě nutno podotknout, že tito distributoři, jsou samostatně podnikající subjekty – podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo právnické osoby (s.r.o., a.s., …).

Amway Business

Hnacím motorem Amway Businessu je Multi-level marketing (MLM), na čemž není vůbec nic špatného.

Reklamou pro Amway Business je mj. přesvědčovací proces, jehož častou součástí je v některých případech manipulace s lidmi (to provádějí někteří distributoři amway, ne zaměstnanci firmy Amway). Což je rozhodně špatně! Celý systém Amway funguje tak, že Amwayáci prodávají zmíněné výrobky mj. přímým prodejem, webovou prezentací, atd. Z tohoto prodeje mají určité procento zisku. Amwayáci přesvědčují nové „ovečky“, ať jdou do Amway Businessu. Nábory nových Amwayáků, v některých případech, obsahují manipulaci s lidmi. Amwayáci organizují veřejné mítinky a semináře, které jsou opravdu barvité 🙂 Některé tyto mítinky považuji za trapné, až nechutné. Tyto semináře a mítinky nepořádná žádná firma Amway! Jsou snad Amwayáci někdy označovány za vymývače mozků, oblbovače lidí, či dokonce sektu?

Závěrem

Některé tyto výrobky jsou drahé (alespoň z mého pohledu). V Česku na to lidi nemají peníze. Tyto výrobky kupují především sami Amwayáci. Jen těžko dneska někoho zapojíte do Amway Businessu, protože drtivá většina lidí má k Amway Businessu negativní postoj… Veřejnost si myslí, že se jedná o pyramidovou hru, letadlo. Já vím, že to tak ale není! Kde tedy seženete lidi pod sebe? Nikde! A proto tedy nic nevyděláte… Drtivá většina Amwayáků nevydělává prakticky nic. Jen investuje / prodělává – vstupenky na semináře, telefonické hovory, pohonné hmoty při nahánění lidí, atd.

Někteří Amwayáci jsou zaslepeni bohatsvím, které na ně přes business údajně čeká, a to je špatně. Amwayáctví rozhodně není standartní a seriózní způsob vydělávání peněz, to je můj názor. Pokud se hodláte zabývat tímto byznysem, hodláte přesvědčovat své okolí, jak je to nejlepší business na světě, jak se na tom neskutečně vydělá hodně peněz, tak počítejte s tím, že můžete přijít o přátele, kamarády, příbuzné a okolí si o vás bude myslet něco o bláznech.

Obdoba tohoto byznysu (MLM) je např. Herbalife, Lyoness… .

Nikdy nevěřte obrovkým ziskům a nereálným slibům. Pozor také na vymývače mozků!

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Anketa:

 

BlueBoard.cz

Nějaká ta videa:

Budete mít lepší manželství, lepší rodinu, váš celý život se zlepší! Protože jste v tomto byznysu…

1 284 komentářů u “Co je amway? Podvodníci, sekta?

 1. To Pavel:

  Proč by do toho jak Vy říkáte padali? Možná proto, že v tom vidí příležitost?
  Pokud představením určitého způsobu, jak člověk může vydělávat je podle Vás manipulace, pak zažalujte řeznictví, že Vám ve výloze ukazují ty šťavnaté steaky a svíčkové a kdoví co ještě za to, že Vám zmanipulovávají slinné žlázy, nebo když máte hlad a projdete kolem takové výlohy se Vám nezpustí sliny?

  Pokud podle Vás je Amway psychická droga, pak prohlašuji, že jsem závislí, na Amwayi, na jídle, na vzduchu…
  Nebo snad se nestává, že pokud dýcháte, ztrácíte své blízké? Neříkám, že vždy a že to je podmínkou, ale stát se to může, ale závislost na vzduchu z toho nikdo neobviňuje, protože chyba není ve vzduchu, ale v lidech, kdy už pochopíte (a tím nemyslím jen Pavla), že dokud člověk bude mít subjektivní pohledy na různé věci, události a bude sám myslet, pak bude vždy dělat chyby…

  To s tím narkomanem… Znáte trochu systém Amway a jak funguje? Svým způsobem jste právě obvinil všechny společnosti světa, z distribuce drog…

 2. Taky dělám Amway – nestydím se za to a o přátele jsem nepřišla 😉 Jestli tady ale někdo píše o tom, že je to pyramida – tak se ptám – co v naší společnosti NENÍ pyramida – prezident – vláda – poslanci ….., armáda, obchody, firmy,…. vždycky je někdo úplně nahoře a má největší příjmy. Amway je natolik spravedlivá, že za práci na zvýšení obratu firmy, tě zaplatí a samozřejmě, když jsi natolik dobrý,že se ti povede mít větší obrat než ten kdo byl ve firmě dřív, tak můžeš mít i větší příjem než on. To se mi v normální práci NIKDY nepovede, abych měla větší výplatu, než moje šéfová, i kdybych se roztrhla.

 3. Sim:

  Další prachatá holka, co v amway byznysu vydělává min. 80 tisíc měsíčně 😀 Také by jste jste chtěla mít drahou, dlouhou limuzínu, s osobním řidičem, jak zdejší guru emweják??? O Tobě mluvím, Ivánku (ACZ).

  Děkuji za ujištění, že amwej je pyramida. Já to říkám furt, že ta pyramidální struktura tam je 🙂

 4. admin:

  Ah jo. Pořád jsi stejně chudomyslnej admine. „Pyramidová struktura“ je v kapitalismu všude a pokud se cítíš, že jsi se dozvěděl něco důležitého a nového, tak to svědčí o tom, že o Amway vlastně pořád NIC NEVÍŠ.

  Jo a jinak je vidět, že když někdo vydělává, tak ti to strašně vadí viď? Já tušil, že to tu vede člověk, kterej má mozek vyrobený v CCCP.

 5. To acz:
  Radši se věnuj pořádně vašemu vzdělávacímu programu. Umíš jen kopat a PLANĚ žvanit. Neuvedl jsi zde téměř žádný fakt. Právě takový jako ty acz škodí amveji a pověsti MLM. ŚKODA ŽE TI CO UMÍ PŘIJMOUT I KRITIKU ZDE NEDISKUTUJÍ.
  A ZÁVISLOST JAK VÝŠE PSALI TO ROZHODNĚ JE.

  PS pro ostatní:
  tímto neobhajuji amvaj a již hodně let s jejich distributory v ČR nemám nic společného
  Kdo něco o MLM ví, tak nikdy nemůže vyvracet JASNÝ FAKT, že je to pyramida.

 6. Tomik:

  Jenom abychom tu nevyvolávali nejasné poplašné zprávy.

  MLM má sice pyramidovou strukturu, ovšem z pohledu zákona o pyramidové obchody nejde. Takže pokud někdo tvrdí, že MLM není pyramida, v podstatě má pravdu, protože pyramidové obchody (programy) vlastně nejde.

  Kdo tomu pořád nerozumí, měl by si přečíst něco o „pyramidovém programu“ a dále o MLM, aby dokázal sám lépe tyto systémy rozlišit.

  Jednoduše řečeno:
  – MLM mají pyramidovou strukturu sestavenou z odběratelů – tedy z prodejců a samospotřebitelů – nějakých produktů distribuovaných systémem MLM. MLM systémy svým odběratelům tak nabízejí možnost spoluúčasti na rozšíření distribuce s nárokem na odměnu.
  – Pyramidové programy oproti tomu mají systém založený na neustálém doplácení finančních odměn směrem k vyšším stupňům pyramidy. Účastníci neodebírají žádné produkty a pouze doplácí do systému, aby získali nárok na odměnu. Pyramidové programy jsou nezákonné a nesmí se již v České republice používat.

 7. Vsichni si musi uvedomit, ze se jedna o podnikani a podle toho k tomu pristupovat. Vetsina zamestnancu neumi podnikat a ani nikdy nepodnikala, pak si poridi licenci amway a mysli, ze vse pujde samo. Rozhodl jsem se tento byznys zkusit i pres vsechny tyto negativni recenze. Behem 6 mesicu jsem se dostal na prijem 24 tis Kc a stale to roste.

 8. Paja:

  Predevsim dekuji za komentar 😉

  Je to presne jak rikas/rikate, je to podnikani – mas zivnostensky list, pripadne sis zalozil firmu (s.r.o., a.s.) 😉 Je to tak, ze? Jsi jiz opravdovy podnikatel! Takze za sebe musis platit pojisteni, musis si vydelat na ucet za telefon, internet, vedeni ucetnictvi, vozovy park, atp. Behem 6 mesicu ses dostal na prijem 24 tis Kc. Opravdu fascinujici! Kolik jsi musel oslovit lidi? Vylozil jsi marketingovy plan vsem znamym, pribuznym, kamaradum i neznamym lidem??? Urcite ano, protoze jinak bys tezko dosahl tohoto prijmu.

  Myslis si, ze vetsina zamestnancu neumi podnikat. Dobre. Povez nam tedy, jak se ma podnikat… Uz preci vydelavas slusny penize 🙂

  Proc si myslim, ze nehovoris pravdu???

 9. Paja:

  Na admina ani nereaguj.
  On si chudák myslel, že by mohl v Amway podnikání uspět jen když bude navštěvovat meetingy, přestože si nezakoupil ani licenci.
  :mrgreen:

 10. Komentuje admin, 18.2.2011 @ 21.32
  Děkuji za ujištění, že amwej je pyramida. Já to říkám furt, že ta pyramidální struktura tam je.

  Kdyby blbost nadnášela, tak létáš jako Iljušin 🙂 Ona ti především vysvětlila (pardon, pokusila se, bohužel bez efektu, duté palici nic nevysvětlíš) že skutečné pyramidy jsou všude kolem nás v naší každodenní práci, činnosti.

  Tyhle pyramidy ti nevadí, neútočíš na ně, nejspíš je ani nevidíš. Jenom ta představa, že Amway je jakási pyramida ti nedá spát 🙂

  Ani nevíš jaký megapokrytec vlastně jsi 🙂

  Další prezentace naprosté demence je vaše vidění lidí v Amway. Když někdo napíše, nebo řekne, že dělá Amway, tak pro Vás to znamená jediné, že tvrdí, že je MILIONÁŘ, nebo vydělává statisíce 🙂

  Těch pár podobně vyznívajících příspěvků tady sis NAPSAL TY SÁM. Abys měl v rukou „argumenty“ 🙂 Takový hajzlík ty jsi.

  Větší blbost ani nemůžete tvrdit. Přesto tvrdíte 🙂

  I mravenec má logičtější uvažování, než vy 🙂 Než ty, Admine, Bestmene 🙂

  Tvoje další dementní vidění o tom, co je to PODNIKÁNÍ už pak hraničí s blázincem 🙂

  PODNIKÁNÍ není definováno papírem a zákonem. To jsou jen zákonné podmínky pro tuto činnost.

  PODNIKÁNÍ TY BLBE, JE PRÁCE. JE TO ČINNOST, PODNIKATELSKÁ ČINNOST.

  Úspěšné podnikání je definováno vykonanou prací a výsledky. Kdo vykonal práci, která vede k požadovaným výsledkům, tak je úspěšný. kdo tuto práci nevykonal, tak není.

  Bohužel dementi, jako ty potřebují kreslit schémata, aby pochopili naprosto logické a jednoduché záležitosti. Ve tvém případě nepomůže ani to schéma. Ty hloupý bohužel umřeš. Což je nám naštěstí jedno.

  Akorát si nenecháme od idiotů a hlupáků jen tak bez odezvy pomlouvat výbornou myšlenku, práci a příležitost, která se nám líbí.

  Jen skutečný BLB pomlouvá činnosti jiných lidí. Inteligentní člověk kouká jak být dobrý v tom, co dělá on a nestará se čím se zabývají jiní, zvlášť když tomu ani za mák nerozumí. To dělají jen skuteční troubové, naprostí blbci a především velmi těžce narušené osobnosti, lidé bez sebevědomí, zneuznalí a zbyteční.

 11. Komentuje Tomik, 19.2.2011 @ 13.20
  To acz:
  Radši se věnuj pořádně vašemu vzdělávacímu programu. Umíš jen kopat a PLANĚ žvanit. Neuvedl jsi zde téměř žádný fakt. Právě takový jako ty acz škodí amveji a pověsti MLM. ŚKODA ŽE TI CO UMÍ PŘIJMOUT I KRITIKU ZDE NEDISKUTUJÍ.
  A ZÁVISLOST JAK VÝŠE PSALI TO ROZHODNĚ JE.

  PS pro ostatní:
  tímto neobhajuji amvaj a již hodně let s jejich distributory v ČR nemám nic společného
  Kdo něco o MLM ví, tak nikdy nemůže vyvracet JASNÝ FAKT, že je to pyramida.

  ++++++

  Ty s tím LHANÍM prostě nepřestaneš 🙂 Já nevím jak které MLM jsou či nejsou pyramidy, neboť mě jiné MLM skutečně absolutně nezajímají. Pokus se ale jedná o Amway, tak Amway je systém síťového marketingu, nevykazuje žádné pyramidové praktiky ani schémata.

  V momentě, kdy vstupuješ do Amway, zakládáš svoji vlastní spotřtebitelskou síť. A je pouze na tobě, jak si ji vybuduješ. Nikdo nic neudělá za tebe.

  Tvá naivní tvrzení jen dokreslují fakta, že jsi v Amway NIKDY NEBYL. Lžeš jako když tiskne.

  Další lži z tvé klávesnice jsou obvinění, že umím jen kopat a planě žvanit. Už jednou jsem se tě ptal, abys mi ukázal, kde kopu a kde planně žvaním. Doposud jsi to neudělal, takže žvanil jsi tu především TY. Já jsem ti tvá žvanění vypsal do puntíku, visí to někde v horních částech diskusí s tebou. A ty to víš.

  Také bych byl rád, kdybys už konečně vyslovil tu konstruktuvní kritiku a také sebekritiku o které neustále hovoříš. Prozatím totiž vše, co jsi zde tvrdil, byly jen naprosté blbosti, ze kterých jsi byl velmi pečlivě usvědčen, ať už to bylo zde, nebo na Altánku. A ty to víš.

  Takže ten kdo tu okolo sebe kope poté, co byl usvědčen ze lží, jsi ty sám 🙂 Svými nic neobsahujícími příspěvky.

  Sám víš, že nemáš co bys plénu sdělil, co by za něco stálo. Hrál sis na chemika, ukázalo se pod tíhou argumentů od skutečného chemika, že o chemii nic nevíš. Hraješ si na zkušeného MLM borce, bohužel se opět ukazuje, že ani o MLM nic nevíš. Hrál sis na zkušeného Amwayjáka a hle, o Amway taktéž nevíš nic. 🙂

  A pak kdo tu prý žvaní 🙂

  Takže tohle jsou ta fakta Tomíku, která ti tolik chybí z mé klávesnice. To až zase budeš žvanit, že jsem neuvedl žádný fakt. Uvedl, všechno, co jsem doposud napsal na tvoji adresu jsou pouhá a zřetelná FAKTA 🙂 A je to tu černé na bílém, takže každý si to kdykoliv přečte a posoudí.

 12. Vracím se k pyramydě.
  tam je právě ten problém. Kdyby to bylo prezentováno jako odměňovací systém, tak se vyvarujeme pochybným diskuzím.
  Podle zákona to sice pyramida není, ale jestliže musím a to podotýkám musím něco zakoupit (i když všichni tvrdí, že z toho nic nemají) tak pak jde o pyramidu. To je můj názor.
  Nemohu se schovávat za licenci a podobné žvásty. Mj. jaká licence – pár prospektů, nějaká smlouva a objednávka a samozřejmě ony produkty. Pod licencí si představuji podnikatelský plán se vším všudy, tj. vč. ekonomické kalkulace a hlavně kalkulace BE ve variantě optimistické a pesimistické abych mohl svoje podnikání finančně řídit. A ne že mi někdo řekne – kup si licenci a můžeš podnikat sám na sebe. Mj. jen na začátek podnikání na ŽL potřebujete cca 5000 Kč – kolky, registrace, odvody. A potom každý měsíc i když ještě ani korunu nevyděláte musíte zaplatit cca 2000 Kč (tím myslím třeba nemoc).

 13. No podívej acz, tak mi laskavě vysvětli, jak to funguje. Protože my jsme všichni blbci. Když já budu mít své dva spolupracovníky, oni dva, pak zas dva. Co vznikne – PYRAMIDA. To je duplikace. Pokud by tam níže bylo 3, 5, 10, pak jsou to opakující se matrice, s více či méně odnožemi, které ale pořád rostou jako PYRAMIDA. Zkus si to nakreslit.
  Máš snad nějaký fakt, kromě házení špíny, který by to vysvětlil jinak.
  Co se týče altánku, tak tam se argumentuje a ne žvaní jako ty tady.
  Podstatou věci stále je, to jak se chovají „něktří“ distributoři amveje v ČR. Hlavně jejich tajemné vystupování, protože ví, že má amvej špatné jméno. Ty nás zatím jen utvrzuješ v tom, že tam pořád jsou. Me je totiž nejen znalostmi ale i rozumově výš než ty a umí narozdíl od tebe argumentovat. A hlavně bez osočování a pomluv, nemlží a vysvětlí o co jde.

  Protože pořád nechápeš o čem ta diskuze je tak ti to upřesním. Je to o tom, že když řekneš v česku amvej, tak každej vidí podvod. A o tom to je. Pokud budou distributoři vystupovat jako ty, tak to tak bude dál. Vůbec totiž nejde o firmu jako takovou a nebo její produkty, ale právě o to jak je prezentována.

 14. A v praci niesy v pyramyde,či si až taky pan že dokažeš robit sam na seba tak pozdvihni hlavu hore a skus zamakat možno mi raz za tento mail podakuješ ok.tak zdar

 15. Tak podívej. Důležité je právě to porovnat. Ta pyramida je všude.
  V práci jsi samozřejmě také v pyramidě. Jenže tam po tobě nechtěj abys jim na začátku platil.
  Abych předešel spekulaci – chtějí aby jsi PRACOVAL a vše ti dají zdarma. Maximálně tě za pár dní vyhodí. V tom je právě „chytrost“ MLM pyramid. Zaplať a starej se sám. A o tom to je!
  Já v pyramidě jsem, dokonce i v té provizní. Ale jen proto že chci být mezi lidmi. Jinak dělám traqding. Takže tam živím jen brokera.

 16. Tomik:

  Však si buď v zaměstnání. Nikdo ti nic nenamítá. Ještě jsem neviděl, že by někdo někoho nutil do opouštění zaměstnání s přechodem do podnikání. Pokud ti zaměstnání vyhovuje, tak je to přeci správně. Může být tvůj zaměstnavatel jedině rád, že má spokojeného zaměstnance.

  Jinak to, že ti dají zaměstnavatelé vše zdarma, o tom bychom tu mohli polemizovat do nekonečna. Jediné co ti dají je část toho, co si svou prací zasloužíš. Teda pokud zaměstnavatel uzná že si to zasloužíš. Část jde tak zaměstnancům, část ze zaměstnanců jde podnikateli a část jde státu. I to je fér.

  Jo ty jsi trader jo? Hmm. 😯

 17. jen jeslti vás všechny tradery ten broker neoškubává 😕
  Vrazi z Wallstreetu 🙂
  prosimtě a ten broker, jak on nahání tradery? nezve je náhodou zdarma na školení, třeba v sobotu nebo po práci, „jak se stát traderem“ a pak nemá náhodou marže z obratů?
  To je NECHUTNÉ NAHÁNĚNÍ LIDÍ :mrgreen:

 18. Tomik, 21.2.2011 @ 10.45
  Tomik:
  Mohl bys tedy najít kdy onen růst dosáhne populace Země a nebude koho sponzorovat?
  Mohl bys do svého „růstu“ taky započítat, že přes 80% členů jsou jen nakupující a na růstu se aktivně nepodílejí? Mohl bys také započítat, že zapojení jsou lidé a né stroje, které by to tam házeli každej šest nebo x jako všechny ostatní stroje?
  To, že něco může mít za jistých okolností pyramidový tvar není nic špatného. Špatné jsou „pyramidové hry“, letadla, protože mají špatný produkt (pokud jej vůbec mají), zapojený má zisk ze zapojení nového člena, zapojený člen nemá nárok odstoupit bez finanční ztráty atd. Svým tvrzením, že Amway je pyramida se dopouštíš toho, že nevzdělaný lid si asociuje jedno s druhým a v důsledku jsi sám příčinou toho, proti čemu zbrojíš „mlžení“.

 19. Tomik:

  Jen tak mimochodem. Kolik je procentuelně celosvětový průměr lidí, kteří na spekulativních obchodech s komoditami a akciemi vydělává dlouhodobě?

  Nejsem si jistej, jestli v roce 2004 se to počítalo na 3% lidí, kteří dlouhodobě vydělávají na zbylých 97%, kteří naopak přicházeli o své peníze. Je to určitě tak výdělečný byznys, že bys to doporučil komukoli? Ano pravda, pořád máš větší šanci na úspěch oproti loterijním sázkám. A kolik po tobě chtějí minimální počáteční vklady? Pamatuju si, že se stupním vkladem 200’000 si moc rizik neeliminuješ. Tak na jeden obchod nebo na 3 mini obchody. 3 finanční aktiva nejsou diverzifikace. Kolik jsi dával původně ty?
  A kolik u nás Amwayáků stojí vstupní balíček? 1’300 až 9’000 Kč? Že je to ale rozdíl co? U nás alespoň stoploss na výrobky trvá 90 dní.
  No a jaký máš jistoty ty? Tradere.

  Já nedělám trading, ale mám docela dobrou praxi v oblasti hedgingu z počátků mojí kariéry, takže některý informace znám.

 20. Po precteni nekolika clanku tady a prispevku k nim prispeju take svoji trochou do mlyna. Domnivam se totiz, ze Amway ci jiny MLM je podnikani jako kterekoliv jine. Ma sve vyhody i nevyhody, nikdo nic nedostane zadarmo. Je treba casova investice, planovani, prace a usili. Jestli nekomu hrablo a zanedbaval rodinu, tak je to jeho osobni selhani. Ne selhani systemu. Stejne tak si mohl usmyslet, ze na vedlejsak bude prodavat pojisteni nebo si otevre bar a vysledek by snadno dopadl stejne nebo jeste hur. Amway ma oproti klasickemu podnikani nevyhodu, ze vetsi penize se vydelavaji az po nejake dobe a spouste prace. Vyhodou vsak je moznost „ucit se za pochodu“ a v porovnani s vetsinou klasickych podnikatelskych projektu jsou financni investice zanedbatelne. Narky lidi, kteri neuspeli a nepodarilo se jim za 10 hod. tydne po dobu 3 mesice dosahnout trvaleho prijmu v radu desitek ci stovek tisic jsou z hlediska posouzeni systemu irelevantni. Pripada mi to stejne, jako kdyby nejaky soustruznik nebo urednik investoval milion, otevrel si bez jakekoliv prupravy hospodu, makal od rana do vecera, hospoda krachla, rodina se rozpadla a on pak psal na web, jak je podnikani nebo podnikani v gastronomii hrozne a podvodne.

 21. nemitradparoprase:

  Proti MLM nic nemam, ale proti nekterym amwejakum ANO.

  Amwayaci to maji delat presne takto (hovori – radi ten vas amway guru, kteryho tak obdivujete):

  „Seminář má přednost před rodinejma oslavama, svatbama, atp. Byznys je to, co nás živí a vydělává na to, aby jsme vůbec měli, kdy takovýhle slavnosti pořádat, a z čeho. Prostě byznys má přednost! A mít lístek na příští seminář, už na tomto semináři, je jedno z takových závazků! Protože čím dřív, máte takový lístek u sebe, tím dřív ho můžete prodat někomu dalšímu.“

  „Schválně se snažím, a to si myslím, to je klíč, k tomu uspěšnému dovedení toho procesu do konce, ty otázky klást sugestivně. Tzn. snažím se, ty otázky klást, tak aby ho naváděly k pozitivní odpovědi, aby to nebyly takový ty otázky, na který existuje mnoho různých odpovědí. A vedu ho k tomu, aby odpověděl, tak já chci slyšet.“

  „Když hodinu a půl na tom marketingovým plánu stravím, tak potom bojuju za každýho toho člověka, snažím se ho získat, protože i kdyby to mělo bejt prázdný kolečko, který si jednou za čas něco nakoupí, tak ho budu mít raději ve skupině já, než někdo jiný. Protože nikdy nevím, jestli třeba za rok nebo za dva se situace nezmění a on nedostane chuť se do toho pustit, anebo jestli mi třeba náhodou nepřivede k někomu, koho bych mohl zainvestovat. Když už jsem s někým strávil ten čas… Pokud mi rovnou neřekne – hele jdi do prdele, tohle to nechci… ani čtrnáctimetrovou tyčí bych se toho nedotkl… Prostě nemám zájem, a jestli mi vlezeš na pozemek, tak tě zastřelím brokovnicí do hlavy. Tak furt ještě bojuju. Když mi řekne tohle, tak mu řeknu – tak jdi do prdele. Já nemám zájem se s tebou dál bavit… Jinak bojuju, bojuju, bojuju…“

  „Napište si na seznam všech lidí, které znáte. Je to strašně důležitý!“

  „Dokonce na seznam patřeji i lidi, u nichž nevíte ani jméno! Na seznam patřeji i takový lidi jako – pošťačka, chlap co měří plyn, pokladní ze supermarketu, atd.“
  https://czblog.cz/vyznacuji-se-amwayaci-vlezlosti/

  „Jaký je další zdroj lidí, které známe? Spolužáci. A máme spolužáky ze Základní školy, ze Střední školy nebo odborného učiliště, z vysoký školy. Ale máme taky třeba spolužáky z různých kurzů – kurz počítače, kurz angličtiny. Nebo spolužáky, které známe z Lidové školy umění. To jsou taky spolužáci. Co třeba lidi, který známe přes školu? To nemuseji být jen spolužáci, ale každej známe svého učitele, nebo několik učitelů. Svýho učitele agličtiny, práce na počítači, atd. atd. Kolik je to lidí? Ze základky takových 20, 30. Ze střední školy nebo učiliště, takových 20, 30. Z Vysoký školy? Možná celý ročník! A když se na to podíváme ještě z druhé strany, tak váš partner nebo partnerka, taky maj školy… A když si napíšete společnej seznam, spolužáků…“

  „Pak začnou chodit děti do školky. A maj spolužáky, a ty maj rodiče. A s těma rodičema, vy se můžete znát a setkávat. A můžete si je napsat na seznam. Pak začnou chodit do školy. Tam jsou rodičovský sdružení, že jo. Možná, že neznáte všechny rodiče spolužáků svých dětí, ale víte, že tady sedí pani Dvořáčková, a tady paní Nováčková, atd. atd. Můžete si je napsat na seznam a na příštím rodičovským sdružení se s nima seznámit. Vaše děti možná choději hrát hokej, nebo do hudebky a maj tam i trenéra, spoluhráče a ty maj rodiče. Anebo choději do hudebky, a tam maj učitele a spolužáky, a ty maj rodiče. Obrovský seznam lidí, který známe přes děti. Další seznam lidí je přes zvířata. Kdo máte domácí zvířata… Chodíte s nima k veterináři, možná tam někoho znáte z čekárny, váš veterinář je váš známej. Můžete si ho napsat na seznam. Někdo má psa a chodí s ním na cvičák.“

  „Známe lidi z chaty, známe lidi z kostela, když chodí do kostela. Známe lidi ze sousedství, sousedi a jejich příbuzný. Obrovskej zdroj lidí na seznam! Dámy znaji lidi z porodnice. Pánové znaji lidi z armády, vojska. Co třeba z nemocnice? Někdo kdo ležel v nemocnici, na pokoji se 3, 4 lidma, seznámil se s nemocničním personálem, atd. atd. Známe lidi z obchodů, úřadů, tanečních, ze svých tanečních, nebo tanečních svých dětí. Známe lidi z různých zábav, diskoték, plesů, atd. Známe lidi z hospody. Potom si můžete třeba napsat stranou seznam lidí, o kterých víte, že podnikaji – seznam podnikatelů. Nebo kdo z vás jste podnikatel. Nebo pracujete v obchodě, tak máte seznam zákazníků. Nebo seznam dodavatelů. Obrovskej zdroj jmen lidí na seznam. Známe lidi z různýho cestování, z dopravních prostředků – taxiku, vlaku, autobusu… Kdo jezdí pravidelně vlakem, někam do práce, nebo autobusem nějakou linkou. Vždyť tam furt jezději ty stejný lidi! A není problém, si je napsat na seznam! Já vím, že třeba nevíte jak se jmenujou, ale můžete si napsat nějaký poznávací znamení – chlap v černým kabátě, který jel půlšestkou, třeba.. A až se s ním příště sejdete, můžete se s ním seznámit. Známe lidi z místní politiky – svého starostu, svého poslance, členy zastupitelstva, atd. Známe lidi, který bydleji né v našem městě. To je další poznávací znamení některých lidí, který znáte – lidi mimo město. Známe lidi bohatý, o kom víte, že je bohatej…“

 22. Víš admine, tvůj problém je v tom, že mnozí tví čtenáři si tu čtou pod články i ty příspěvky. A díky tvé historii příspěvků mají krásnou příležitost poznat, jaký jsi skutečně nepovedený demagog.

  Jsem rád, že i kdybych to tu nenapsal já, tak se to mnoho čtenářů stejně dozví. Takže to je nakonec důvod, proč nás tu přispívá tak málo. Jenom já, ty, acz, Pavel, mauron no a dál pak už jen pár dalších přezdívek.

 23. Komu není z hůry dáno, tomu není ani pomoci.

  Hloupí lidé, jako třeba zdejší admin, žije v bludu, že jsou jen lidé slušní, poctiví, charakterní, féroví, morálně vyspělí. On sám dokazuje, že tomu tak není.

  Neexistuje žádná profese, kterou by dělali jen slušní, poctiví a charakterní lidé.

  Známe všichni nepoctivé prodavače, obchodníky, špatné doktory, úředníky, amorální právníky, politiky, neschopné projektanty a td.

  Ale jedná-li se o Amway, nekteří lidé jsou z toho ÚPLNĚ MIMO, NEMŮŽOU SPÁT a vlastní EGo jim velí neustále dokola vypisovat po internetu ty hlouposti, kterých jsou plní, ale kterým VŮBEC NEROZUMĚJÍ.

  Tak hloupí lidé jsou obecně jiným k smíchu. Nedají si říct, že jsou bláhoví.

 24. Existuje spousta jinych kseftu kde si vydelas za 1.den vic penez nez amwayak za jeho probdenej usmolenej mesic!.

 25. UFC:

  Ale samozrejme. Vetsina amwayku nevydelava NIC! Jeste PRODELAVA! Predevsim na motivacnich pomuckach (knihy, CD, vstupenky na seminare…).

 26. Komentuje UFC, 15.3.2011 @ 9.28
  Existuje spousta jinych kseftu kde si vydelas za 1.den vic penez nez amwayak za jeho probdenej usmolenej mesic!.

  Komentuje admin, 15.3.2011 @ 9.33
  UFC:
  Ale samozrejme. Vetsina amwayku nevydelava NIC! Jeste PRODELAVA! Predevsim na motivacnich pomuckach (knihy, CD, vstupenky na seminare…).

  Ano, existuje. Skutečně a zcela zodpovědně konstatuji, že existuje mnoho příležitostí a činností, kterými se dají vydělat peníze. Nikdo netvrdí opak. My už vůbec ne.

  V porovnání s Amway už to ale zase tak přímočaré není. Vy totiž zcela úmyslně porovnáváte neporovnatelné.

  Srovnáváte předpokládanou činnost, kde někdo vykonává celodenní práci a VPA Amway, který nedělá nic. kdo nic nedělá, nic nevydělá.

  Porovnávejte tedy odpracované hodiny, dny, měsíce, protože jen tak je to správně.

  Je zcela samozřejmé, že když nic neděláš, nic nevyděláš. Koupíš-li si knížku a přečteš ji, nevidím v tom žádnou mínusovou bilanci. Na knížku sis zcela logicky vydělal, jinak bys ji nemohl koupit. To dá rozum i praseti. Jen z jiných prostředků.

  Logickou a vždy zřetelnou jednoduše pochopitelnou podmínkou pro jakýkoliv výdělek v jakékoliv profesi, lidské činnosti, bylo, je a vždy bude, že:

  NUTNOST VYKONAT PRÁCI, KTERÁ GENERUJE FINANČNÍ PŘÍJEM.

  A to, světe div, se, platí samozřejmě i pro Amway 🙂

  Je pro mě skutečně zcela nepochopitelné, že se v 21. století ještě najde někdo, KDO TOHLE NEVÍ 🙂 Jako třeba Bestmen, alias Admin, alias majitel tohohle blbblogu 🙂

  No není to legrace?

 27. Jak šel čas:

  1. Bývaly doby, kdy se tento blog tituloval přívlastkem „nejlepší blog na internetu“. Dost jsme to kritizovali. Dnes už se tak netituluje, naše kritika tedy měla smysl.

  2. Bývaly doby, kdy se majitel blogu nazýval BESTMEN. Dost jsme to kritizovali. Dnes už se tak netituluje, naše kritika tedy měla smysl.

  3. Bývaly doby, kdy tento blog využíval k reklamě internetové pirátství. Dost jsme to kritizovali. Dnes už tuto reklamu nepoužívá, naše kritika tedy měla smysl.

  4. Bývaly doby, kdy majitel blogu vytvořil nový blog Amway-business a tento název použil pro název domény. Dost jsme to kritizovali, jako zneužití cizí značky. Dnes už se tak nejmenuje, naše kritika tedy měla smysl.

  Je toho ještě mnoho, co by bylo třeba napravit na tomto blogu, ale již dnes můžeme s hrdostí říci:

  My, lidé z Amway, přispíváme k vylepšování i tohoto blogu velkou mírou. Nebo spíš jeho majitele. Jednou to bude blog podle našich reálných představ. Věříme tomu již dnes 🙂

  Občas by nám mohl i poděkovat. Má za co.

  Amway, cesta k lepším zítřkům. 🙂 🙂

 28. Mít smysl pro humor je velmi dobré. Rád to vidím i u tebe, že jej máš. Smát se sám sobě, to už chce i trochu toho sebevědomí a nadhledu. Je vidět, že začínáš skutečně růst. Jsme rádi, že jsme tomu přínosem a příčinou.
  ——–

  Amwayjáci mají plnou pusu práce, za kterou je možné zcela spravedlivě získávát peníze. To bohužel lidem vadí nejvíce. Že jim už zase jen někdo ukazuje příležitost, založenou na tvrdé práci, hodně učení a vzdělávání a především, používání rozumu a myšlení, nejbolavější činnosti zaprděných lidí. Lidi nejvíc štve fakt, že pohádka o pečených holubech rovnou do úst se nekoná ani u Amway. A tak jí za to nenávidí. Faktická negativa však v rukou nemá nikdo. Stačí se podívat kdo že to tu Amway vlastně pomlouvá. Ekonomové? Profesoři? Byznysmeni? Prezidenti? Spisovatelé? Filozofové? Humanisti? Ale kdepák. Znudění nýmandi, kterým práce smrdí a nikdo o nich nikdy neslyšel.

 29. Zdravím Vás,mám kamaráda kterého amway stáhlo úplně dokonale to sem ještě neviděl.Nutno říci,že inteligencí neoplívá,je lehce zmanipulovatelný a hlavně touží být minimálně milionářem.Zkrátka dokonalý příklad amwejáka.Už ze sebe dělá strašnýho boháče(vlastní finální tovar metaformozy-hovno),o ničem jiným nemluví jen amway a go businnes.Jaj kdyby to bylo možný pošlu na něj i na acz vymítače dábla:lol: .Podle mě člověk který chce něčeho dosáhnout,at jde studovat a člověk který si myslí že něco umí,at si zkusí otevřít svou vlastní firmu.Amway vydělává na hlouposti a zoufalství neúspěšných lidí,ale na druhou stránku takových lidí je moc!

 30. Chudák Jára Cimrman. Ještě že nemůže vidět, jaké intelektuální individuum používá jeho jméno. 🙁

 31. vy přitakávající si dva trotlové, v západní Evropě byl proveden průzkum, ze kterého mimo jiné vyplynulo následující:
  Snadno použitelné způsoby samostatného podnikání jsou nejpřitažlivější

  Z výzkumu vyplynulo, že nejdůležitější je, aby bylo snadné stát se samostatným podnikatelem. Zdaleka nejvíce preferované je podnikání jako vedlejší pracovní činnost. Samostatné podnikání bez zaměstnanců je nejpřitažlivější pro osoby z Itálie, Německa a Francie. Samostatné podnikání jako vedlejší činnost je nejpřitažlivější ve třech německy hovořících zemích a v Polsku. Nejlákavější je na podnikání nezávislost (40%), sebeuplatnění (35%) a druhý příjem (34%).

  Evropanům nechybí podnikatelské nápady, ale peníze a odvaha

  Až 54% dotázaných by postrádalo vstupní kapitál (54%) a 34% má strach, že selže. To považují za největší překážky v samostatném podnikání. Naproti tomu jen 20% dotázaných vidí nedostatek nápadů jako problém. Nejvíce obav mají Němci, zatímco ve Velké Britanii se možnými překážkami dají odradit nejméně.

 32. Drahý acz,minule si psal kdopak to vlastně pomlouvá amway.Ekonomové? Profesoři? Byznysmeni? Prezidenti? Spisovatelé? Filozofové? Humanisti?A kdepák vidíš Jára Cimrman,génius který se neproslavil,ale nejslavnější čech.Co chceš víc.
  Milý SiD,když nemám prachy a bojím se že selžu,tak se na podnikání vyseru a nařídim si budíka,abych ráno nezachrápal do zaměstnání.Kvůli podnikání nepudu do sekty amway!
  Všichni emwejáci běžte na pivíčko,možná se vám po té zlatovlásce s bílou čepicí rozsvítí.

 33. Járo, Járo:

  Jára Cimrman, ty troubo, ten „opravdový“, ne trouba, který zneužije toto „významné“ pojmenování pro ukojení vlastního ega, by Amway NIKDY NEKRITIZOVAL. Neměl by k tomu totiž vůbec žádný důvod. Takže by se postavil na stranu těch osobností světa, kteří také Amway nekritizují, ale naopak, podporují.

  Jejich úroveň chápání a myšlení jim totiž umožňuje to, co tobě bohužel NE. Tento výborný podnikatelský záměr chápat.

  A to je vše. Nic jiné k tvým výplodům není třeba dodávat.

 34. Komentuje JaraCimrman, 21.3.2011 @ 1.55
  Milý SiD,když nemám prachy a bojím se že selžu,tak se na podnikání vyseru a nařídim si budíka,abych ráno nezachrápal do zaměstnání.

  To přesně odpovídá. Takhle reagují ustrašení a naprosto neinformovaní jedinci. Pořád říkám, že kritikové Amway mají především obrovský strach. Bojí se.

  Přemýšlivý člověk však takto nejedná. Přemýšlí, proč nemá ty prachy, přemýšlí, jak to změnit, aby je měl.

  Utéct před řešením, odpovědností a odpověďmi na nepříjemné otázky to může udělat nedospělé, špatně vychoivávané dítko.

  U dospělého člověka je však oprávněné vyžadovat zoddpovědnost.

  Ten JC, který se tu neoprávněně takto tituluje, je takovým nezodpovědným dítkem bohužel dodnes.

 35. SiD:

  „v západní Evropě byl proveden průzkum, ze kterého mimo jiné vyplynulo následující:
  Snadno použitelné způsoby samostatného podnikání jsou nejpřitažlivější

  Z výzkumu vyplynulo, že nejdůležitější je, aby bylo snadné stát se samostatným podnikatelem. Zdaleka nejvíce preferované je podnikání jako vedlejší pracovní činnost. Samostatné podnikání bez zaměstnanců je nejpřitažlivější pro osoby z Itálie“

  Ten výzkum byl prováděnej v amway, ne 🙂

 36. Výzkum prováděla Amway. No A? Máš snad pochybnosti o její profesionalitě, ověřené desetiletími po celém světě, uznávané nejuznávanějšími kapacitami světového obchodu? Hm? Jaké profesionální statistiky nabízí TVOJE FIRMA? 🙂

 37. Komentuje JaraCimrman, 21.3.2011 @ 12.05
  To sis asi přes zimu nechal zapojit kabelovku,že seš tak chytrej?Já bych tě nejradši zůlíbal ty kluku jedna ušatá.

  Opět vedle, jak ta jedle. Kabelovku nemáme a bůh ví, že nikdy mít nebudeme.

  Jsem rád, že i ty jsi poznal, že jsem chytrý. Blbý, jako třeba Ty, bych vážně být tedy nechtěl. 🙂

 38. acz:

  „Výzkum prováděla Amway. No A? Máš snad pochybnosti o její profesionalitě, ověřené desetiletími po celém světě, uznávané nejuznávanějšími kapacitami světového obchodu? Hm? Jaké profesionální statistiky nabízí TVOJE FIRMA?“

  Mam pochybnosti o kazdem pruzkumu verejneho mineni…

 39. 🙂 Ty máš vůbec pochybnosti o kdečem. Viď? Nevzpomenu si na nic, co tys tady nezpochybnil.

  Zejména pak vždy pochybuješ o tom, co dokazuje, jaký seš ve skutečnosti neználek a žvanil 🙂

 40. acz:

  Ano, mam pochybnosti… o tobe, zda to mas v hlave v poradku… koukam na tve hojne navstevy, na tomto blogu, jak se zde „ukajis“ 😯

  Jak zde ukajis sve ego a chtice… snazis se s lidma manipulovat…

 41. Teda acz ty seš teda drson.Já byl na tebe hodnej jak Jason i zůlíbat sem tě chtěl.
  Hřeje mě fakt,že většina fanatických emwejáků přišla o své přátele,rodinu,přítelkyni vlastně celé okolí.Přesně jako můj exkamarád,který se přátelí už jen s emwejáky a dělaj ze sebe Billa Getase,ale s exekucí na byt.Děkuju moc,ale tak chytrý jako amwejáci být nechci!

 42. JaraCimrman:

  Fakt desny. A presne proti tomuhle fanatismu tady „bojuju“, upozornuju na nej, protoze takovych pripadu, co tady popisujes, je hafo 🙁

 43. Komentuje admin, 21.3.2011 @ 16.28
  Ano, mam pochybnosti… o tobe, zda to mas v hlave v poradku… koukam na tve hojne navstevy, na tomto blogu, jak se zde „ukajis“ 😯
  Jak zde ukajis sve ego a chtice… snazis se s lidma manipulovat

  🙂 Každý tomu holt říkáme jinak. Ty tvrdíš naprostý hovadiny o ukájení ega a chtíče, já tomu říkám poukázování na tvé neustálé lhaní, žvanění o věcech, kterým naprosto nerozumíš a které absolutně nechápeš. A to je vše, pánové.

  Žádná tvoje další paranoidní představa v tom není 🙂

  Hřeje mě fakt,že většina fanatických emwejáků přišla o své přátele,rodinu,přítelkyni vlastně celé okolí

  Upřesníme si to do reálu, Járo Cimrmane:

  Hřeje tě bláhová představa, že většina Amwayjáků už přišla o ty nesmysly, které zmiňuješ. Naštěstí nic není tak daleko od pravdy. O nikoho jsme samozřejmě nepřišli o nic víc, než jakýkoliv jiný člověk, neexistuje k tomu naprosto žádný důvod.

  Tuhle báchorku si již celá desetiletí vymýšlejí nekňubové, jako seš zrovinka ty. Oni zůstávají pořád stejní nekňubáci a my máme pořád svoje dobré přátele.

  1. Acz už jsem viděl většinu Vašich komentářů. Snažíte se něco hájit a úplně bez výsledku, když má někdo svojí zkušenost tak mu ji nemůžete vzít. Všichni tvrdí jak jste v Amway přátelský, ale od Vás vidím jednu urážku za 2. Ještě nechápu proč lidem tykáte vy je znáte osobně? Zajímalo kdo Vás vychovával nebo to z Vás udělal Amway? Nebo snad ty Vaši nejlepší kamarádi kteří, když přestanete dělat Amway tak vás začnou pomlouvat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.