Co je amway? Podvodníci, sekta?

Společnost Amway Corporation založili v roce 1959 pánové Jay Van Andel a Rich DeVos v USA. Amway vlastní svou holdingovou společnost s názvem Alticor Inc., dále také dceřiné společnosti Quixtar Inc., Access Business Group LLC. Amway má mnoho poboček po celém světě včetně států tzv. bývalého východního bloku, dokonce i v komunistické Číně, Asii atd. . Od roku 1994 působí Amway také v České republice. Amway se zabývá výrobou a distribucí svých vlastných výrobků, které jsou údajně šetrné pro životní prostředí – ekologické. Tyto výrobky Amway nabízí tzv. přímým prodejem (v domácnostech – donáškou do domu , distribucí do firem…) a přes internetový portál.

Výrobky Amvay

NUTRILITE (doplňky stravy přírodního a rostlinného původu – vitamíny, minerální látky atp.), ARTISTRY (kosmetika), E.FUNKHOUSER NEW YORK (dekorativní kosmetika, BODY SERIES (tělový šampon, tekuté mýdlo, antiperspirační sprej…), SATINIQUE (péče o vlasy), HYMM (kosmetika pro muže na holení – žiletky, krémy, pěny), GLISTER (péče o ústa – zubní pasty, vody, zubní kartáčky…), DISH DROPS (čistící prostředky na nádobí – tablety do myčky…), eSpring (úprava pitné vody), iCook (výrobky do kuchyně – hrnce…), SA8 (prací prostředky, odstraňovače skvrn…), L.O.C. (čistící prostředky).

Je nějaký vstupní poplatek?

Ano, vstupní poplatek – registace do Amway skutečně je (více vám řekne VPA). Tento poplatek je přes tisíc korun. Ale počítejte s tím, že vám mohou být vnucovány i výrobky za další tisíce…

Nějaký nešvar?

Z hlediska výroby produktů, je vše v pořádku. Nicméně z hlediska jejich prodeje a náboru nových členů, tam vidím velký problém. Ale za to nemůže žádná firma Amway (ani Amway Corporatin, s.r.o., kterou vlastněji rusáci), ale někteří její distributoři nebo motivační organizace (Amway motivational organisations – AMO). Zde je ještě nutno podotknout, že tito distributoři, jsou samostatně podnikající subjekty – podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo právnické osoby (s.r.o., a.s., …).

Amway Business

Hnacím motorem Amway Businessu je Multi-level marketing (MLM), na čemž není vůbec nic špatného.

Reklamou pro Amway Business je mj. přesvědčovací proces, jehož častou součástí je v některých případech manipulace s lidmi (to provádějí někteří distributoři amway, ne zaměstnanci firmy Amway). Což je rozhodně špatně! Celý systém Amway funguje tak, že Amwayáci prodávají zmíněné výrobky mj. přímým prodejem, webovou prezentací, atd. Z tohoto prodeje mají určité procento zisku. Amwayáci přesvědčují nové „ovečky“, ať jdou do Amway Businessu. Nábory nových Amwayáků, v některých případech, obsahují manipulaci s lidmi. Amwayáci organizují veřejné mítinky a semináře, které jsou opravdu barvité 🙂 Některé tyto mítinky považuji za trapné, až nechutné. Tyto semináře a mítinky nepořádná žádná firma Amway! Jsou snad Amwayáci někdy označovány za vymývače mozků, oblbovače lidí, či dokonce sektu?

Závěrem

Některé tyto výrobky jsou drahé (alespoň z mého pohledu). V Česku na to lidi nemají peníze. Tyto výrobky kupují především sami Amwayáci. Jen těžko dneska někoho zapojíte do Amway Businessu, protože drtivá většina lidí má k Amway Businessu negativní postoj… Veřejnost si myslí, že se jedná o pyramidovou hru, letadlo. Já vím, že to tak ale není! Kde tedy seženete lidi pod sebe? Nikde! A proto tedy nic nevyděláte… Drtivá většina Amwayáků nevydělává prakticky nic. Jen investuje / prodělává – vstupenky na semináře, telefonické hovory, pohonné hmoty při nahánění lidí, atd.

Někteří Amwayáci jsou zaslepeni bohatsvím, které na ně přes business údajně čeká, a to je špatně. Amwayáctví rozhodně není standartní a seriózní způsob vydělávání peněz, to je můj názor. Pokud se hodláte zabývat tímto byznysem, hodláte přesvědčovat své okolí, jak je to nejlepší business na světě, jak se na tom neskutečně vydělá hodně peněz, tak počítejte s tím, že můžete přijít o přátele, kamarády, příbuzné a okolí si o vás bude myslet něco o bláznech.

Obdoba tohoto byznysu (MLM) je např. Herbalife, Lyoness… .

Nikdy nevěřte obrovkým ziskům a nereálným slibům. Pozor také na vymývače mozků!

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Anketa:

 

BlueBoard.cz

Nějaká ta videa:

Budete mít lepší manželství, lepší rodinu, váš celý život se zlepší! Protože jste v tomto byznysu…

1 284 komentářů u “Co je amway? Podvodníci, sekta?

 1. King associates je prý český pobočka pro Amway? Můžete mi to potvrdit? Měl jsem včera sezení a pořádně jsem se nedozvěděl, o jakou firmu se jedná.

 2. Saša:

  King associates? To jedná velká lež! Tak mají amwayáci lhát. Lhát je učí jistý pan Hassmann (velmi významná osobnost v tomto tajemném byznysu). Hassmann přednáší (seminář Havířov):

  „Nejdřív toho člověka oslovím a pak se představím. Potom řeknu, že spěchám, ale mám pro tebe důležitou věc: Začal jsem spolupracovat s firmou, kterou si můžete říct jakou chcete – my používáme třeba firmu King associates… nemůžu ti nic slíbit, ale daji se vydělat slušný peníze…“

 3. Amway – motivační organizace podvádí lidi. I sám Rick Setzer (a další) má z Amway min. příjem, ovšem velký zisk má z motivačních pomůcek (semináře, CD, knih, apod.). Stačí přemýšlet a otevřít oči.

 4. Chceš li byt v amway najdi si VPA sponzora co je v phode regni se a maáš klid ale hlavně nevěř všem povídačkám jak je duležitý každý seminář…. ja byl na 1 za celou dobu a OK vic není třeba 🙂

 5. Amway sekta řádí v našem paneláku jako šílená. Na vchodových dveřích máme vylepenej plakát s nápisem NÁSLEDUJTE MILIONÁŘE HASSMANNA.

 6. Koukám, že s Amway maji lidi dost negativní zkušenosti. Kámoš mě do toho láká. Prej, že do smrti nebudu muset makat 🙂 Už to se mi nezdálo. Když potom začal vysvětlovat: prodáš zboží za 10 000 a máš z toho takovou provizi, naverbuješ do toho 5 lidí, ti udělají obchod za 100 000, oni mají z takovou provizi a já takovou. Sakra, to je letadlo jako hrom ❗

 7. Pro Vlamar—- toto je přesně stupidní představení amway myslím že každý má svuj rozum a usudek a ten ať si uděla sám a neda na řeči a neravdy…

 8. Alticor, Amway, dobré či špatné?
  Celkově mi způsob výdělku připadal logický a velmi zajímavý. Je tu ale problém v tom, že tam, kam jsem měla možnost nahlédnout, to bylo řízeno živnostníky a to tak, že za všechno je poplatek, dokud Vás nevysají úplně. Začalo to vstupním poplatkem 230 Kč za údajný balíček s přihlašovacími údaji (balíček nikdy nepřišel), dále účast na semináři, za pronájem sálu 60 Kč, v sále byla prezentace, která byla údajně na vysoké úrovni…to co předvedla přednášející bylo otřesné, následovalo vystoupení pána, který měl mobil starší než já a vychozené boty, ale tvrdil, jak se má teď strašně dobře a vydělává spousty peněz. Paní, která mě měla na svědomí, konkrétně Ing. Petra Dubná ze Sobůlek, to dělala chytře, vždy Vám zapůjčí nějakou knížku – ta byla také úplný brak, její obsah by šel shrnout do 1 odstavce – a Vy se sní pak chcete sejít, abyste jí danou věc – knížky či CD – vrátili. Všem doporučuji, nikomu nic neplatit. Stálo mě to naštěstí jen pár peněz, ale byly vyhozené do koše. Budou Vám nabízet spoustu super seminářů za šílené peníze, ale jsou k ničemu!

 9. Ja se divim že tu resite takový blbosti. 🙂 Snad pokud si člověk chce udělat objektivní názor tak si vyzkousi tu vec v praxi a nepotřebuje názor lidi ktery zaprvé nezná a za druhy ani neví v jakym týmu ten člověk kterej to zazil byl a co mu tam vykladali. 🙂 Nechápu jak muže někdo přijít o kámoše a rodinu, kdyz rodina a zdraví je na prvním miste. Ja kdyz někomu byznys ukážu a nema zájem tak mu to dal necpu, řeknu mu ze kdyby si to rozmyslel tak vi kam ma jít. A se vsema lidma kterejm sem to ukázal se normalne bavím. 🙂 Fakt záleží na ‚sponzorsky linii‘ tedy na lidech který člověka přivedou a ucej ho ten byznys. 🙂 Pak chápu ze jsou lidi který to uplne nepochopili a lidi, který do toho vstoupili( coz jsou vase případy a případy vašich znamejch) jsou na tom byti. Není to o tom, ze ty musíš tohle a ty musíš tamhleto. A pokud to neuděláš tak nejsi nas kamarád a lidi co nedelaj Amway jsou špatný, tak to není. Nikdy nebude doba kdy budou všichni dělat byznys. Ale kdo se rozhodne tak si zjistete jestli vas přivedli správny lidi. V tomhle byznyse jste vy svym vlastnim pánem a když vas nekdo do neceho nutí tak to neni leader ale manipulátor. V tom případe se obratte na někoho vejs ve sponzorský linii a nebo vyhledejte jinou skupinu, aby se vam nestalo to co klukům a holkám tady z fóra. A prosim admina aby si zjistil bližší info co muže byznys nabídnout, chapu ze mas asi svuj názor ale co je treba špatnýho na tom ze v nasem vzdělávacím systému jsou knihy od Dala Carnegieho, který pomůžou člověku podávat lepší výkon v práci. Tyhle knihy byly napsaný dlouho před Amway. Například je tam psany ze spravny leader(opakuji ze to je leader v práci a ne v Amway) dokáže ovládat svoje emoce a zachová chladnou hlavu. Lidi co ti tu nadávají evidentne správny leaderi nejsou a pak dopada to sponzorování lidi jak dopada. 🙂 Docela se mi libi příspěvek od Rosti o kousek vejs 🙂 Prosimte posli mi na mail nějaký vyúčtování od Ricka Setzera 🙂 Malokdo vi kolik a cim si Rick vydělává, musis bejt hodne schopnej člověk kdyz to dokážeš zjistit 🙂

 10. Chtěl bych reagovat na příspěvky.
  Vlamar: podstatě ti řekl tak jak to je, a nechtěj mě vysmát Letadlo? Pokud vím letadlo má úplně jinou strukturu.
  A kdyby to mělo být letadlo, tak lidé nad tebou by byli bohatší než ty, pokud si šikovnej tak můžeš mít mnohem více peněz než oni a na víc provize lidem za obrat jsou vypláceny od spodu.
  Chceš-li používat slovo „letadlo,, zjisti si co to znamená, takže je to obrácené letadlo.
  Nebo jinak pracuješ v nějaké firmě, máš výsledky dostáváš výplatu. Když se to bude hodně dařit, dostaneš prémie a to stejně tak u Amway. A co myslíš dostává výplatu dřív ředitel a nebo ty a nebo nějaká uklizečka?
  Takže letadlo to není, to by si pak nesměl nikde pracovat a ani nic dělat.

  Podvedená: špatná organizace a skupina. Takové zacházení je určitě špatné. Upřímně Vám řeknu, jsou mnohem lepší, může Vám připadat, že mluvím jako amwayák, ale nejsem. Dělal před lety.
  A upřímně jsem blbej, že jsem toho nechal. Ne z důvodu, že to nefunguje. Byli v tom osobní důvody. Teď bych byl někde jidne jsou to 3 roky asi..měl několik 12% skupin..sice to není ještě nic extra, ale je to něco víc. Upřímně se do toho pouštím znovu, vím do čeho jdu..plně důveřuji lidem kteří to dělají..teda mé linii.
  A na víc co přišlo na trh, není na co čekat, plno věcí se změnilo.
  Jsem 23letý kluk, který más své sny a vidí jen tuhle šanci jak si je splnit. Kdy by jste měli nějaké dotazy..tak se stačí zeptat Luky.Vanicek@email.cz

 11. Lukášku tvá argumentace proti letadlu je zcela mimo i když závěr je správný. Mezi hlavní znaky letadla patří to, že se platí poměrně tučný vstupní poplatek, který živí strukturu a že v podstatě neexistuje prodávaný produkt. Tato dva znaky amway nesplňuje, takže skutečně letadlem není.
  Nicméně je pro lidi ve struktuře jde o statisticky krajně nevýhodný systém. Na provize struktury půjde odhadem 35-50%. takže ti nad vámi skutečně dostanou víc.-)

 12. Samozřejmě Martine musím souhlasit, ale daných 30% je jasných. Ovšem musím nesouhlasit s tím, že lidé nademnou mohou mít více, to není tak docela pravda. Záleží kolik mají větví pod sebou. Jestliže má větev má obrat na procentuální tabulce je celková 21% a mám třeba 3 větve a každá z nich je 9% tak se dělá rozdíl..a to znemaná jsem na 12% a taky taková bude má odměna. A když člověk nademnou je více méně moc neproduktivní a má pouze jednu větec a to jsem já..je logicky s celkového obratu na 21%..ale nemůže si ten rozdíl od ničeho odešíst tudiž je nemá..nic maximálně nějaky bonus ze pomohl mě na 21%. Takže vydělávat mohu více..a tady platilo že bych měl o něco více než ty 3 lidi podemnou.. 🙂

 13. Po přečtení některých příspěvků od Admina je mi na blití, v něčem má pravdu..ale jeho pohled je zkreslený. Je tam spousta blbostí. A že někdo přijde o kamarády je kravina, bud půjdou to ho se mnou a nebo ne..a kvůli tomu se spolu nebavíme, nechodíme na večeři nebo zapařit. Kravina.
  A rodina, vědí co to je, chápou to, vědí není to nic špatného, zažili to taky..ale trochu jinak jisté němce a rakušáky..kteří porušovali snad všechny pravidla..proto dnes většina lidí na tom ohrunuje nos..
  Dnes je to dávno jiné, prý několika tisícová registrace, to už také není pravda..
  Meetingy jsou důležité, za prvé někdo od vykládá tuto činnost za Vás a můžete si tam přivést více lidí..což by jste dělali celý den a nebo dva ..tři dny..máte splachnute za hodinu..
  Na víc si člověk může krásně pokecat s přáteli, nechat si poradit..naplánovat další měsíc či týden..

  Ještě zpět k rodině, má matka třeba to neschvaluje, ale bere si ode mě výrobky, třeba prací prášek, že se ji vyplatí..nemusí se s tím tahat, má ho na delší dobu..a ve finále i ušetří..a tak je to ze spoustu věcí..

  A že na seminářích se tancuje..kravina 😀 😀 to mě dostalo..:D

  pan Roman Čížek, ano je úspěšný..dokázal něco.
  Minimálně potlesk si zaslouží. Když jsem to jako mladý začal dělat, ještě jako mladý kluk..dělal jsem to na jméno člena mé rodiny..ještě v 17ti letech.. tak když jsem si sním podal ruku a promluvil zcela o normálních věcech, pro mě to něco znamenalo..protože jsem věděl dávno předtím kdo to je a co je zač..

  A dát za seminář 300 kč za měsíc to je fakt málo za to co tam má člověk za info a je to pouze za pronajaté prostory a techniku, nic víc..

  Spousta lidí narazilo bud na špatné lidi a nebo se bojí práce, že musejí skutečně něco dělat, že nic nepřijde samo..

  Když prostě nechtějí tak ať do toho nelezou a v stáří ať si nadávají, že mají malý důchod a v budoucnu..snad i žádný.. i kdyby pro člověka znamenalo to že by dostávala bonus jen 20 000 kč/měsíc,, tak se ten člověk nebude o nic starat a bude ho zajímat,,že nemá důchod ne..

  Je to strašný ta negativita nějakých lidí, když s ejim to nelíbí..tak proč pomouvají, asi to bude závist druhých v úspěch 🙂

 14. Lukášek
  závist druhých v úspěch.Fakt by mě zajímalo jakej úspěch mám amwejáčkům závidět,peníze to nebudou když i minimální mzda je pro drtivou většinu amwejáků v ČR nedostižným snem a cílem.Pro průměrného amwejáka je dělat amway koníčkem za který platí 😕

 15. JaraCimrman

  V tvém případě máš dost zkreslené informace.
  I kdyby ze začátku si vydělal blbých 2000 kč a to je důkaz že to jde a funguje.. Nic není hned a trvá to..
  Asi o tom víš vážně prd..proč si kámoš, kterého jsem zaregistroval před 5 lety vydělává 30 000 kč..jo trvá to … ale stojí to za to..je v pohodě 🙂 a o dalších lidech ani nemuvím 😉

 16. Ahoj Cimrmane.Tady to nemá cenu řešit.Oni mají svou pravdu a mi svou.Je to jako nebe a peklo nebo led a oheň nikdy to nebude vycházet.Moje platina za rok vydělávala 60.000, ale prostě blogískářům co ví velké hovno a mají taky pouze velké keci těm to nikdy nevysvětlíš.A ano musel makat pomalu neviděl svou rodinu makal jako prase i víkendy nezla televizi měl jen svou vizi, cíle, věřil tomu jak ničemu jinému.Ted pobírá 200.000 učí nás to samé….Kurevsky makat aby si měl i kurevské peníze a zkušenosti.Vy si myslíte že to je jenom o otravování lidí.Tak to zaprvé není a zadruhé by jste viděli jen asi jednu tisícinu.Bussiness je uplně o něčem jiném než si myslíte je to fuk s čím obchoduješ.

 17. Sry Ahoj Lukáši.Jinak máte pravdu.Jsme sekta jsme všechno co řeknete.Naštěstí Nás to vůbec nesere, protože lidi asi podle Vás rádi spolupracují, velké firmy začínají mít stejný systém který vymyslela ta Vaše sekta blbové.Tak si to užijte, ale nikdy nemůžete změnit statistiky, čísla, to jak jde úspěch vypočítat.Si myslíte, že 160.000 drinků se prodalo za 20 minut samo?Jste tak najivní nebo si na to jen hrajete tady?

 18. Ahoj Hawku, já v tento sytém věřím. Proč bych to asi dělal kdyby to nefungovalo. tento systém je nejlepší, od tebe vyznívá..že to děláš.. protože máš jak vidím dobré info narozdíl od jiných co jsem četl..
  Samo se to neprodalo, proč asi u nás, v Japonsku nebo v USA to jde s těmi drinkama..protoze to je pres Yagerovu skupinu..narozdil od nemcu, kteri to berou pouze jako dalsi produkt..ale tady to je jako nastroj.. A vlastne prodalo by se toho vice.. nekteri si obednali a stale nic nedostali..protoze se nepocitalo s takovym zajmem..

  Nebo ta parts s XS v Sazazu..tam nas bylo 2500 a bylo to super, narozdil od nemcu..kde jich bylo pry jenom 500..
  V USA uz XS valcuje redbull..

  Svym zpusobem jsme sekta, ale vsechn ov dobrym.. Dobře nechápu jestli to je na mně, že jsem blb nebo naivní..? nechapu proc..jsem hrdej na to co delam..
  A ty evidentne takdy kdyz mas tyto informace..
  Jinak se nemuzu dockat na dalsi varku XS.. 🙂

 19. Jak tak asi vypadá struktura a odebírané zboží, která přinese 200.000 Kč měsíčně?

 20. Pokud znáš procentuální tabulku, tak to jde snadno vypočítat. Ovšem záleží jakou má strukturu, a kolik ta struktura dělá bodů..je tam více aspektů..

 21. Četl sem nějaké studie, kde zkoumali „platinovou“ skupinu, která měla strukturu s cca 160 lidmi s obratem cca 500.000 Kč/měs.
  Při 21% odměně se u takové skupiny bavíme o odměně 105 tis pro celou skupinu.

  Takže skupina co vynáší svému platinovému veliteli přes 200 tis měsíčně musí být výrazně větší a obratovvější.

  Takže si to neumím představit a proto se ptám.

 22. Lukášek
  Vono jde voto,že těch blbých 2000 měsíčně prostě průměrný pracovitý amwejáček nevydělá ani za delší dobu v systému.To je realita nic víc nic mín.Neříkám že to nejde,ale s firmou se špatnou pověstí a drahými rádoby kvalitními výrobky musíš mít sakra hubu,abys někoho ukecal,něco prodal.Těch 200 klacíčků měsíčně,tak takové peníze i vyšší mají v amway ČR pokud vím jen dva lidé Hasman,Čížek a to taky díky seminářům.Pokud je další jistě je velmi populární,tak prosím jméno,at si na seznam připíšu třetího.

 23. Prosím tě 2000kč jde vydělat po dvou až třech měsících. Furt nějaký ukecávání, o tomhle to fakt není.. to nechápu co s tím furt máš.

  Jsou i další, jestli si šikovný tak si to zjistíš.
  Jinak se bude konat velký seminář v Pardubicích jsou dvoje ceny..v rozmezí 400 – 800 kč..je fakt málo na to že to bude v čez arene.
  Takže jestli si myslíš že s toho něco mají tak víš asi prd o tom..asi si zažil jen zlomek toho..

 24. Lukášek:

  „Dnes je to dávno jiné, prý několika tisícová registrace, to už také není pravda..“

  K registraci jsou vnucovány ty „zázračné“ výrobky.

  Kolik ti firma Amway posílá na tvůj účet měsíčně? Nechci přesné číslo – desetisíce, statisíce, miliony… měsíčně. Díky za odpověď.

 25. No já v tom vidím ještě jiné dilema. Můžu přijít za sousedem a říct mu, hele dělám pro firmu co ti zajistí i 10% levnější elektřinu než u ČEZu. A hned mám body za 2000-4000 🙂
  Ale stejně tak tomu sousedovi můžu říct, že může mít levnější elektřinu o 20% a nemít z toho nic.

 26. Hawk:
  „Tak si to užijte, ale nikdy nemůžete změnit statistiky, čísla, to jak jde úspěch vypočítat.“

  Bohužel právě statistika jednoznačně potvrzuje, že drtivá většina amwayáků nevydělává prakticky nic a velké zisky má jen pár jednotlivců…

 27. Lukášek
  Ty si to ještě nepochopil?Proč si myslíš že pořádaj semináře.Udržet ovečky v systému,motivovat je a hlavně na nich vydělat chechtáky.Příjem ze seminářů,cd,knih je vysoký.Tady v ČR je asi jedinej způsob jak v amway vydělat parádní peníze-pořádat semináře.

  PS:asi šikovný nejsem,řadu měsíců se pokouším najít dalšího a nedaří se.Tak jestli víš další jméno co má v amway 200 klacíků měsíčně sem s ním.

 28. Jinak semináře jasně něco stojí, ale pro mě je to určitě lepší než bych chodil někam na přednášky a učil se podnikat a nebo nějakej MLM.

  Nemusím být na každým semináři, pár cédeček mám.. pár knih, ale ty knihy jsem měl už dříve.

  A některé céda se dají sehnat na netu, pouze na poslech pro mě nic víc.
  Neseru do toho tolik peněz, jenom pouze co potřebuji to si koupím..normálně bych to koupil jinde.

  Vnucovány nejsou, já nic nevnucují..jen to navrhnu, někdy si to koupějí a někdy ne..
  Není to pro mě priorita, protože si stejně objednají..a ty výrobky používají..

  Desetitisíce.

  S těmi energiemi ti nic moc neřeknu, to já řeknu sponzorovi a ten to zařídí… ale mohu se přesně na to zeptat.

 29. Lukášek:

  Firma Amway ti posílá desetisíce měsíčně? Takových už tady bylo…

  „Já v Amway vidělávám 60 milionů ročně. Pojďtě do Amway a taky nakupujte ty nejbáječnější výrobky na světě!!“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-21/#comment-14070

  „Už po roce a půl vydělávám 60000-700000 měsíčně (nemusím chodit do práce).“
  https://czblog.cz/amway-zkusenost/comment-page-1/#comment-12541

  „Já jsem u Amway 5 roků. Děláme to celá rodina. Jenom moje vídělky sou fakticky vysoký, kolem 100 tisíc měsíčně. Tenhle blog se mi nelíbí. Proto sem ochotnej přispět na bandu cigánů, který daj bestmenovy do huby. Nechte mi tady vzkaz a já vám ty prachi pošlu“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/#comment-3765

  „já sem pod amway skoro rok a vydělavám 60 tisíc čistá ruka! jenom se mi smějte blbečkové. dejte se k amway a vydělávejte hodně velký prachy. vždyť na mně dělaji lidi co mam pod sebou 🙂 za dva roki budu milionář!“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3762

  „S Amway vydělávám 40.000 měsíčně za 3 hodiny práce týdně! Pokud chceš vydělávat také tolik, tak mě napiš na e-mail jiri.kvantos7@seznam.cz
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3909

  „Poslední příspěvek tady máš z 11.1.2011, to je skoro 3 měsíce… Za tu dobu mi Amway na bonusech vyplatila 124.567 + 119.211 + 131.194 Kč = 374.972 Kč… hrubýho“
  http://amwey-business.cz/drahe-amvey-vyrobky/#comment-1204

  „Behem 6 mesicu jsem se dostal na prijem 24 tis Kc a stale to roste.“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-11/#comment-8846

  „Už první měsíc jsem vydělával 8.000 Kč. Za tři měsíce již 40.000 Kč, a dneska vydělávám 600.000-900.000 Kč měsíčně.“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3837

  „to já vydělávám s amway 100 000 euro měsíčně“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-2914

  „hele já vydělám s amway asi tisícovku měsíčně, tolik mi na cigára stačí. je fakt, že některý lidi prostě přemluvit nejdou, jinak by to hodilo víc“
  https://czblog.cz/amway-videa/#comment-2611

  „vydělávám minimálně 70 tisíc a výš. Jen díky Amway!“
  https://czblog.cz/delat-amway-nebo-ne-zahadny-web-rce-jedna-se-amway/#comment-6191

  „vydělávám statisíce měsíčně, ale desítky tisíc v pohodě.“
  https://czblog.cz/s-amway-k-obrovskemu-bohatstvi/#comment-4666

  „V současné době se to pohybuje okolo 45-51000.-/měsíc a to si myslím,že v normálním zaměstnání vydělává málo kdo…“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5808

  „Po roce a půl vydělávám 130 000 Kč.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3823

  „Amway Businessu šest roků a dnes vydělávám 250 000 až 350 000 korun měsíčně.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5919

  6 členů mojí rodiny viděláva 40-60 tisic mesicne
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-6154

  „Začínal jsem před 2 roky a nyní jsem si mohl z Amway koupit nové auto za bezmála 900 tis.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3771

  „Já konkrétně dělám Amway tři roky a firma Amway mi posílá měsíčně 150-200 tisíc. Go Diamond!“
  https://czblog.cz/kniha-merchants-of-deception-kruta-realita-amway-byznysu/comment-page-1/#comment-15310

  „Po 3 měících sem vydělával 40000, a dneska po roce a půl vydělávám 90000 Díky Amway jsem úplně jiný člověk!“
  https://czblog.cz/kniha-merchants-of-deception-kruta-realita-amway-byznysu/comment-page-1/#comment-15305

 30. Lukášek:

  Poslechni si nahrávku Kapitám Amway. Policajt co dělal Amway a každý se mu smál. Až jednou začal vydělávat spoustu peněz a všem to pak nandal… Takovým blábolům se musim smát. Amway je jenom jedna velká teorie a fantazie. A taky jde o manipulaci – choďte na semináře, kupujte CD, knihy… ať z toho máme co největší zisk. Dexter Yager, Hassmann a další paraziti maji hlavní příjmy z motivačních pomůcek a seminářů. Je to hnus. Doufám, že brzy procitneš.

 31. Nevím proč bych měl procitnout, já tomu věřím, dělám to rád a taky proč by ně, když s toho mám zisk.
  Upřímně je mi jedno co si myslíš a to mě prostě nezmění..já neříkám že s toho mám 100tis. nebo 60 tisíc..
  Spoustu knih nenapsali..Dexter a aspol.

  http://ekonomika.idnes.cz/primy-prodej-v-cesku-roste-privydelavaji-si-i-manazeri-pgg-/test.aspx?c=A080415_194847_spotrebitel_zra

  Tady jsou slova Radima Homolky, dobrý kamarád..

  „Je to skvělý byznys, který dělám v Amway už třináct let. Hrozně mě baví a stále mě obohacuje,“ řekl MF DNES Radim Homolka, právník řešící ohrožené úvěry v jedné z největších tuzemských bank.
  Homolka se za tu dobu vypracoval v síti prodejců na takzvanou platinovou úroveň NVP (nezávislý vlastník podnikání) a měsíčně si tímto způsobem vylepší svůj hlavní příjem zhruba o sedmdesát tisíc korun.

  A tohle je jenom přece už 5 let…

  Jsem na to hrdý, baví mě to a tvá negace přispívá jenom k tomu, že chci být úspěšnější 🙂

 32. Co pořád máte stím že to nevydělává a ženikdo neuspěje.Ano když děláš hovno tak neuspěješ vole!To je uplně jedno jestli jsi v amway a chceš prodat něco na troubu nebo si obchodník s mobili, pojištěním nebo prodává anaální kolíky to je uplně fuk co děláš.Za prvé si musíš změnit myšlení.Bez toho neprodáš ani smrad bezďákovi proto školení, proto semináře,proto knihy, cd všechno co ti ukáže jinou stranu.A to je v podstatě to nejtěžší.Změnit člověka v hlavě.Ty nám budeš cpát své kraviny do hlavy a my ti budem oponovat.Myslíš že, nejbohatší lidi nechodili na semináře?Nebláznili a neradovali se z úspěchu?Ty těch knížek přečetli miliony.Čtou je pořád aby si tu hlavu udržovali.My tě tu nechcem ničit, měnit možná na to příjdeš sám postupem času.Až zjistíš, že to co děláš neděláš pro sebe, ale pro šéfa a ten si každý rok kupuje nové auto.On má prachy, protože má tebe.Tady to je stejné, ale je tu obrobské ALE.Mám z tebe prachy jako tvůj šéfík jenže já se o tebe starám.Učím tě, podporuji tě aby ti to fungovalo jenže tvůj šéf na tebe sere on má za vraty dalších 10 co čekají na to až vypadneš.A šéfovy?Ten to má v prdeli jak se cítíš, jestli nechceš přidat, jestli si spokojený, jestli nechceš růst.Ten to vůbec neřeší ten řeší zase pouze sebe.My dostáváme za to odměnu, že tě učíme jak na to, aby to fungovalo.Vůbec to není o nabírání oveček, aby si někde furt lítal.Znám ženskou, která vydělává 60.000 měsíčně jen sama ze svého prodeje.Je prostě přátelská a má všude někoho koho zná.Je ukecaná prostě taková tetka.A přitom kecání zjistí, že něco ten druhý chce, potřebuje tak šup a je to.Má prachy.Nemá ani jednoho pod sebou.Je škoda, že to vidíte tak černě.No ale tak když my jsme ti strašní paraziti.Polib si prdel s tímhle názorem.Dnes jsem vydělal prachy za hovno.Víš proč?Přišla ke mě kámoška kecali jsme a ona na mě hele máš v tom svém obchodu něco na gril máme uplně zapečený gril.Já jo jasně chceš to ukázat jak to funguje?Jo jasně jde to hned řekla?No jasně.Ukázal jse jí fotky co sem dělal před tím(testoval)Nějaký ten hrnec ze spoda černý nějaká ta trouba před a po.Řekla mi nojo ale to může být upravená fotka.Nevěřím.Tak sem vzal hrnec napatlal to na něj a za 10 minut sem to přejel vodou.Ta čuměla ještě hodinu.Bez ničeho.Žádné drhnutí, žádné sraní.Myslíš, že řešila cenu, že sem ji musel vysvětlovat něco.Vzala pdo ruku hned dva a šla.Takže co jsem udělal?Pomohl ji s něčím.S jejím problémem.Taky nevěřila.Myslíš si, že nám to rozbilo vztah?Jak to tady publikujete.Já ji pomůžu a ona na mě bude nasraná a nebude se semnou bavit?Fakt si to myslíš.Na beton bude chtít příště něco jiného co ji zase vyřeší problém pač už má dobrou zkušenost.Máš něco na ruce, vlasy, tělo něco na nádobí, nějaký parfém pro mojeho má příští týden narozky, já řeknu jasně máme a nechceš k tomu energetáky naoslavu?Je to super třeba s vodkou.Zkus ochutnje.Když si jich vemeš 12 dám slevu.Kolik vás tam bude 10?Super dva ti zůstanou k dobru můžeš to dát ochutnat kámoškám.A co myslíš, že kámošky udělají.Dvě věci.Bud brrr na to nejsem nebo super kde to jde koupit.A máš další prachy.Chápeš to!!!!!!!??????

 33. Lukášek:

  Věřit můžeš, to ti nikdo nebere… Hitler taky v něco věřil a neznámená to, že to bylo dobré.

  Radim Homolka, právník vydělává díky amway měsíčně 70 tisíc? Prosím o doložení důkazů. Tady může každý napsat, že mu firma Amway posílá 50, 100, 800… tisíc měsíčně. Je ovšem otázka, zda se toto tvrzení zakládá na pravdě.

  „Upřímně je mi jedno co si myslíš a to mě prostě nezmění..já neříkám že s toho mám 100tis. nebo 60 tisíc..“

  Ty zase nezměníš fakt, že drtivá většina amwayáků vydělává prd. Takže se nejedná o nejlepší podnikatelskou příležitost, jak tvrdí Hassmann a další. Je to lež. Většina amwayáků nemá dokonce ani živnostenský list.

 34. Hawk:

  Díky za tvou rétoriku, to je přesně to, co tady potřebuju.

  Vůbec to není o nabírání oveček, aby si někde furt lítal.Znám ženskou, která vydělává 60.000 měsíčně jen sama ze svého prodeje.

  Amway je především o verbování lidí. To tvrdí i guru Čížek:

  „Pokud někdo uvidí tento byznys, jako napojování lidí na internetovou stránku, nabízí prodej drogerie, no pak se mu nemůžou splnit žádný velký sny. Ale v momentě, kdy člověk začne vidět tento byznys jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak nemá problém, že by chtěl mít barák 30+5. Pak nemá problém představit si, že bude mít garáž na 7,8 aut. A bude to výběr jednoho vedle druhýho – Maserati, Lamborghini, Jaguar… A když mu někdo řekne: Proč máš 7 aut? Tak on řekne: Na každej den jedno 🙂 Proč máš na každý den jiný auto? To je materialistický svinstvo. Tak ten člověk mu řekne: Víš proč mám na každej den jiný auto? Protože můžu! V takové chvíli, kdy tento byznys začnete vidět jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak toto všechno začne bejt… mnohem větší smysl to dávat. V momentě, kdy to člověk vidí jako prodej drogerie, tak to je blbnutí hlavy, zbytečný!“

  Chceš snad tvrdit, že pan Čížek je lhář???

 35. Pánové jistě Vás nechci odradit od vašeho zapálení.Jistě šance uspět v amway v ČR je,je ovšem mizivá.Jako přivýdělek budiž,ale člověk nesmí totálně podlehnout výplachu mozku.Třeba můj kamarád.Amway ho tak poznamenala,že od té doby nedokáže mluvit o ničem jiném než o penězích a zase penězích samozřejmě fiktivních.Takové případy znám tři vše amway.
  Nedávno sem četl nějaký článek,že nedůvěryhodněji v obchodě působý žena okolo 50 let.Přidej k tomu vlastnost nutnou-ukecanost a může uspět.
  Zkuste si přečíst můj oblíbený článek:názor psychologa http://strobl.kvalitne.cz/clanky/multilevel.pdf

 36. Hawk jen dvě poznámky.
  Nejbohatší lidé měli především nápad na vlastní podnikání.
  Dobrý zaměstnavatel si zaměstnance hýčká, protože ocení kvalitní práci.

 37. ocení..to je blbost..a jedná s tebou zaměstnavatel jako s tebou rovný, můžeš mu tykat? můžeš s emu svěřit, podpoří tě? naučí tě něco? a když ti to nepůjde..pomůže ti aby ti to šlo..spíše tě bude buzerovat..a pak vyhodí..můžeš jsou tady další 😀

 38. Já mám opačné zkušenosti. Vždycky sem měl ze strany zaměstnavatele 100% podporu. Ať už se mi dařilo či nedařilo. Mohl sem vždy mluvit na rovinu, i když ne vždy bylo po mém.
  Hodně sem se naučil. Nejvíc v debatách se šéfem.
  Ale asi záleží na povaze práce

 39. Ano máš pravdu záleží na práci jakou vykonáváš.V klasické práci máš smůlu.Šéf měl každý rok nové auto a něco ti řeknu, schválně jaký na to budeš mít názor Martine.Měli jsme přesčasy platilo se tam výplata + 50 procent.Super že?No jo, ale hodinová mzda byla 75.Makačka jak prase tři směny žádné lehárko.Zdá se ti to fér?Ještě nekončím.Zaměstanci mu dali najevo, že chodit o víkendu nebudou.Je logické, že jediné na čem nahrabeš peníze, tak aby si sotva žil byli právě víkendy.Jenže chod takhle každý víkend.Nahromadili se zakázky prachy tekli logicky proudem a víš co ten dement vymyslel.Že pokud mu nepůjdem na víkend najde si brigádníky a pokud oni budou aktivnější než stávající zaměstanci(zaměstanci kteří tam dělají 20 let pdotýkám) tak stále zákazníky vyhodí a z brigádníku se stanou zaměstannci kteří budou chodit i o víkendu.Takže přesně taková je realita.V 99% je šéfovi je uplně u piči co si zač, jak se jmenuješ, jestli tě porodila matka nebo gorila a jestli něco děláš pro ně na víc pač přesčas je nepovinný.V tomhle případě je to páka na zaměstnance.A ten pičus ti vyhrožuje že pokud nedojdeš o tvém Volnu tak tě nahradí nějakým zmrdem který vyšel základku.No není to luxusní?

 40. Jinka pro představu když jsme počítali náš výkon verzus náš plat.Tak jsme se dopočítali toho že náš plat je roven jednomu dnu práce.Tedy 7,5 hodiny.Zbytek 29 dní jim tekl do kapsy.Chápu že musí platit elektřinu a další debilky nahoře, ale to je výmrd roku.

 41. Admine neí zač rád sem ti přispěl do takového bezvýznamného blogísku.Protože kdyby si tohoto někdo všiml vsad koule, že Hassmann nebo Čížek by ti okořenili pěkně život, krásnou žalobou a o Amway jakožto Celosvětové firmě ani nemluvím.Myslím, že je jasné z čeho by vyplívali.Je tu toho dost škaredého a urážlivého na adresu firmy a takový kolos by si to nenechal líbit.To jen taková perlička.Čížek není lhář.Máš stím problém, chápu.Máš problém si představit něco pěkného že vlastníš a nadřel ses na to?Máš pravdu 95% v amway neuspěje.Ne kvůli systému ani kvůli amway a už vůbec ne, že by měla amway špatné jméno.To si možná myslíš ty a to je tak všechno.Je to kvůli lenosti a pohodlnosti makat na své budoucnosti.Tod vše.Žádné scifi v tom nehledej naprosto logicky i jednoduše…nemakáš neděláš prachy.Nebaví tě to, nezajímá tě to.No….tak proč se dotoho sereš ani nevíš do čeho.Máš zkušenosti (VLASTNÍ).Ne nemáš.Máte tu zkušenosti od jiných lidí a to je další kámen úrazu.Ti kámoši toho nakecají a co toho nadělají.Mají alespoň 3% nebo se ještě na to nedostali?To je jejich chyba a nezájem.Ale já vím, jak je strašně jednoduché svou neschopnost hodit na druhého.To je opravdu srabáctví a hodně smutné.Pomlouvat a urážet něco o čem nemáš ani šajna jak funguje.Kdyby si to měl v hlavě ok a byl v systému nějaký ten rok a sám na vlastní kůži zažil oc co vůbec jde v obchodu jákemkoliv tak mi věř, že by ses nesnížil vůbec tenhle blog vytvořit.

 42. Jinak Lukáši jak se ti dařilo?Dneska se přítelkyně zmínila, že dělá amway jen tak mimo řeč a víš ty co?Prej joooooo to znááám já mám od Vás moc ráda ty předpírací spreje to je neuvěřitelné jakou to má sílu.Mám chlapa až v Praze tak platím poštovné moc mi to nevhyovuje a už sprej nemám.No a než řekla udělej kafe tak jií řekla víš co dones mi rovnou 5 zítra ti to zaplatím.Takže mílé děti za zmínění toho že vůbec něco děláš, zisk toho na co dělá dělník 4 hodiny v práci.To je prasce co?4 hodiny versus 5 minut kecání.To čumíš, vydrísku co?!!!

 43. No paráda, byl jsem na kafču.. nejak došla řeč o našich operátorech..no a šup tři jen tak paušály..
  jak prosté..:D

 44. Chlapáci,to že bez práce nejsou koláče vím již od školky a je pro mne překvapivé,že většina amwejáčků to zjistila až v amway(mluvíte všichni naprosto stejně).Díky propracované manipulaci a dokonalé motivaci je z těch kteří podlehnou jen minimum lenochů.I přesto drtivá většina amwejáčků vydělá,tak na náklady.Prostě máte velkou konkurenci v jiných mlm,drahé výrobky a špatná image firmy v ČR,prostě kombinace se kterou by si nedokázal poradit né jeden zkušený obchodník.
  S tou žalobou to vidím bledě.Vše co se zde píše je o AMO motivačních organizacích no a proti nim i samotná amway v minulosti bojovala,ovšem zalekla se nižších obratů tak je toleruje.

 45. Jinych v MLM..tak mi rekni ktery ma takove obraty? Jinak drahí výrobky je blbost když většina výrobků jsou v koncetrátech..a nekupujes je kazdy mesic..se svoji matkou neziju davno a ona si furt kupuje..zavolam ji jestli neco nepotrebuje…ted potrebovala prasek a ma na rok vystarano..:) takže asi takhle nemusi se stim tahat donesu ji to..je spokojena..ze zacatku taky neverila, ale presvedcila se..:) takze naprosto v pohode. A takovych lidi je hodne..

  Na co neomezenej, nestaras se jestli si provolal vic..nemusis si to hlidat a jsi v klidu 🙂 ve finale se ti to vyplati 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *