Kniha Merchants Of Deception-krutá realita amway byznysu

Amway – sekta, kult, vymývání mozků, manipulace?

Stáhněte si zdarma knihu Merchants Of Deception – PDF (zcela legálně), kterou napsal Eric Scheibeler. Merchants Of Deception (v překladu Obchodníci podvodu) je šokující kniha popisující nekalé praktiky, které se dějí v amway byznysu, motivačních organizacích – AMO (Amway motivational organisations). Autor knihy Scheibeler byl v amway businessu dost dlouho (a na vysoké úrovni!), aby poznal krutou pravdu tohoto tajemného a kultovního „byznysu“… V knize píše o sobě, jaký byl život v kultu… falešné sliby, lži a psychologické triky… kontrola nad členy kultu… taktiky připomínající klasickou sektu… podvod, pokrytectví a posedlost penězma… život v kultu, v rámci malého okruhu lidí, kteří mohou být vystaveni okolnímu světu – pravdě… Dobrovolně – nedobrovolný nákup (pod psychickým tlakem motivační organizace) předražených výrobků a obchodních pomůcky (motivační kazety, CD, knihy…). Scheibeler píše o tom, jak inteligentní lidé mohou přetrvávat po celá léta v rámci plnění zcestného snu a přitom nevydělávat žádné peníze. Scheibeler z vlastní přímé zkušenosti s amway! I přes opakované pokusy amway, znemožnit vydání knihy, si knihu můžete zcela zdarma a legálně stáhnout.

Kniha Merchants Of Deception-krutá realita amway byznysu
Merchants Of Deception

Související články:

šipečka Další články o Amway na CzBlogu

šipečka Další články o Amway na Amwey-Business.cz

42 komentářů u “Kniha Merchants Of Deception-krutá realita amway byznysu

 1. Hahaha 🙂 Vždyť jsi ji nečetl a „pan bestmen“ samozřejmě také ne 🙂 To je tady obvyklé. Neustále je podsouváno něco, o čem není žádné povědomí. 🙂 Je tedy zcela samozřejmé, jaké typy lidí Vám to asi tak mohou žrát 🙂

 2. admin:

  Ale četl ty milionáři s limuzínou. Vím, že to nikdy nemůžeš pochopit, protože odmítáš normálnost:

  „Nemám rád normálnost. Děsí mě. Je průměrná, šedá, nudná, nepohne se, nikam nejde, pořád hnije na místě.“
  „Nechci být definován jako „normální“ člověk.“

  S: Co je to normálnost? Obvykle je definována jako většinové chování. Podle Paretova pravidla vlastní 20% lidí 80% celosvětového bohatství. Osmdesát procent populace je chudých. Z definice vyplývá, že být chudý je tedy normální. Nedivím se, že acz být normální nechce.

 3. Ale nečetl 🙂 my to mocdobře víme 🙂 Protože o ní píšeš hlouposti, které v ní NEJSOU 🙂

 4. acz:

  Tak tohle tvoje prohlášení se mi libí: „my to moc dobře víme“. Vy sekta 😯

  Něco k té sektě – https://czblog.cz/steve-hassan-a-amway-je-amvej-sekta/

  Slim:

  Nedělej ze sebe hlupáka, že nevíš, co je normálnost – nenormálnost… Normální člověk bezdůvodně nezabije člověka, nenormální ano. Takže normální je nevraždit a nenormální je vraždit. Atd.

 5. komentuje slim
  Z definice vyplývá, že být chudý je tedy normální. Nedivím se, že acz být normální nechce.

  Když to chápeš takhle,tak v amway je normální(chudý) skoro každý 😉

 6. Komentuje admin, 18.7.2011 @ 13.44
  Tak tohle tvoje prohlášení se mi libí: „my to moc dobře víme“. Vy sekta

  Jak je v tvé hlavě i celé tvé prezentaci každodenním jevem, sám si vytváříš a vymýšlíš nesmyslné úvahy 🙂 To ty jsi definoval slovo MY na SEKTA. 🙂 🙂 🙂 Černé na bílém 🙂 A všichni se tomu samozřejmě smějí 🙂

  Jenže to se prostě opět jenom pleteš 🙂 My, znamená My. Nic víc. My rozhodně není sekta 🙂 Ale klidně si to tvrď dál, lidé se alespoň zasmějí 🙂

  Prezentováním Hassana si to pak ještě celé jen zhoršuješ 🙂 Víš, protože „my“ jsme ti to už několikrát psali, takže tu informaci k dispozici máš, že Hassan je kontroverzní pisálek, kterého nikdo nebere vážně, na profesionální úrovni pak už tuplem ne 🙂

  Proč sem taháš ty hlouposti o vraždách? Copak jsem někdy naznačil, že chci někoho zabít? 🙂 Podle tebe každý, kdo nechce být chudý (neboť chudoba je normální) a něco pro to dělá, JE VRAH 🙂 🙂

  TY TEDY PERLÍŠ, PROFESORE 🙂

  Járo, ty svatá dobroto, Amway je podnikání jako každé jiné. A tak je zcela obvyklé, že v něm jako všude jinde uspějí jen ti, co pracují. S „normálností“ dle definice Bestmena to nemá co dělat 🙂

  Je zajímavé, jak snadno pan Slim pochopil moje definice, které jsi ty vytrhl z kontextu a zmanipuloval do samostatné fráze „nechci být normální“. A takto snadno to chápe velké množství lidí. A to jsou lidé, se kterými se já přátelím, které mám rád a které uznávám zase já. A je mi fuk co si o tom myslíš ty.

  Ty jsi jen trouba, který rozumově nedospěl k tomu, aby chápal snadno pochopitelné věci :-)A ještě jsi na to hrdý 🙂 Hrdý na vlastní hloupost 🙂 Páni, to je alespoň archetyp člověka 🙂 Snad jen probůh nejsi nějaká nová verze člověka budoucnosti. To by bylo peklo 🙂

  Homo hrdus na blbus.

  Uloženo.

 7. Komentuje JaraCimrman, 18.7.2011 @ 13.46
  Když to chápeš takhle,tak v amway je normální(chudý) skoro každý

  Ale kdeže. Každý ne. Jen ti, co jsou „NORMÁLNÍ“ i v Amway 🙂 Chudým se totiž člověk nestává rozhodnutím boha. Chudým se stáváš díky vlastnímu myšlení, postojům, názorům a jejich aplikování do praxe 🙂 Chudými se stáváme duplikováním chudobu generujících činností. A tuto „normálnost“ já prostě odmítám.

  Ale chápu, to je strašně těžké pochopit 🙂

 8. admin:

  Nedělej ze sebe hlupáka, že nevíš, co je normálnost – nenormálnost… Normální člověk bezdůvodně nezabije člověka, nenormální ano. Takže normální je nevraždit a nenormální je vraždit. Atd.

  S: Už jsem tě jednou upozorňoval, že bys neměl ve vlastním zájmu ukazovat, jak moc ti schází na vzdělání a vědomostech… Ale když vezmu v úvahu, že tyto anti-amway weby jsou postaveny právě na tvé nevědomosti, tak je to asi házení hrachu na zeď.

  Tvoje definice normálnosti je na úrovni žáka nižšího stupně základní školy. Bezdůvodně totiž vůbec nikdo nezabíjí, tak jako ty zde neplácáš bezdůvodně nesmysly. Každé zabití má nějaký důvod. Podstatné je, jestli ho společnost (většina) akceptuje nebo ne. Lovci lebek považují za normální, že zabijí člověka, aby si rozšířili sbírku. Důstojníci rakousko – uherské armády považovali poměrně nedávno za normální zabít soka v souboji a většina společnosti s nimi souhlasila. U Arabů je důležitější čest než život a je tedy normální zabít dceru, která si třeba jen před cizincem odhalila tvář. A dokonce jedna z největších genocid v Kambodži byla ze strany vedení země dobře a logicky zargumentovaná.

 9. Tato kniha by se podle mě měla stát taktéž „povinnou“ četbou pro lidi, kteří se amwayákem chtějí stát nebo stali i pro ty, kteří si o amway myslí své.
  Je ukázkou manipulativních prostředků vůči lidem všech kategorií.
  Škoda jen, že se jí nepodařilo vydat a přeložit taky tady pro české občany.

 10. Autor knihy v této publikaci vysvětluje jak procitl. Zjistil, jak je podlé a nechutné manipulovat masy lidí ve prospěch amway..
  Uvědomil si, jak mu všichni věří, že dosáhnou svých snů, ale věděl že to není možné..
  Dále popisuje jak je velmi těžké se od Amway odpoutat. Amway ho hodně pronásledovala protože znal všechny nekalé praktiky a způsoby rozdělování peněz..
  Opravdu je škoda, že tato kniha nevyšla i v češtině a byla volně dostupná v knihkupectví..

 11. Tato kniha je pravdivá, takto to v Amway skutečně chodí. Já v tom byl asi rok a půl, byl to největší omyl mého života 😕

 12. Amwayáci jsou neskutečně otravní lidé, co slibují pasivní příjem a vysoké výdělky. Kamarádce jsem už 2x řekla, že nemám zájem, a ona pořád otravuje. Myslím, že po třetí padnou silná slova! Kamarádce dám odkaz na tento článek, vlastně tu knihu, ať si jí přečtě. Stačí pár stránek a člověk pochopí, co za tím stojí.

 13. Jeden můj kamarád je amwayák s vypláchnutým mozkem z meetingů. Ty jeho žvásty už nikdo nechce poslouchat, proto na něj každej kašle a vyhýbá se mu. Kvůli amway ani nechodí kupovat do supermarketů! Amway dělá asi dva roky, zatím to ale nevypadá, že by pochopil tu nesmyslnost, jako pan Scheibeler.

 14. Nepotřebuji, tu knihu k tomu abych poznal že je se mnou manipulováno a to dost lacinným způsobem.
  Po zkušenostech s několika amwayaky sem si udělal obrázek z kterého se mi chce tak akorát smát.
  Ale oni na to dojdou sami jen je nechte. Jednou sem chtěl vidět člověka který skutečně vydělává tímto způsobem nikdo opakuji nikdo mi ho nebyl schopen ukázat. Protože tam vydělávají pouze tvůrci tohoto projektu a vy šašci co se tady toho zastáváte vám byl dán pocit důležitosti a vidiny peněz jen proto aby ten skutečný biznismen nahoře vidělal. Čtete Kiyosakiho tváříte se důležitě, ale přitom děláte něco jiného. Uvědomte si pouze že vy tvoříte ten byznis pro někoho jiného, jste pohý prostředek někoho kdo na tom bohatne. takže jste na špatné straně. A je jedno kolik lidí nahrabete pod sebe vy jste furt jen pinčlové. Podle Kiyosakiho fungujou ti lidé nahoře, a né vy!!!
  A tím nemyslím souseda který vás naverboval.
  Na Amway je potřeba leda tak nízké IQ.

 15. Amwayáci jsou skutečně manipulátoři. Holka Amwayačka, se kterou jsem chodil, dokázala člověka zmanipulovat tak, že jsem jí pořád cáloval peníze. Hádejte na co? Samozřejmě, na to jejich předražený zboží. Po roce jsem byl úplně vycucanej z peněz, pak mě ta holka samozřejmě nechala.

 16. Jsem úplně v šoku! Kamarádka co vstoupila do Amway, tak se z ní stal úplně jiný člověk. Dokáže mluvit a diskutovat jen o Amway a penězích. Jednou jsem byla na tom jejich semináři, a to mi bylo už jasný, že má vypláchnutý mozek odtamtud. Nikdy bych do Amway nešla, protože je to hrozně nebezpečná sekta, která mění lidi k horšímu 👿

 17. Řadu let se zajímám o spolky a skupiny, kde vládne sektářské jednání. Znaky sekty v Amway skutečně jsou, a to hlavně z psychologického hlediska – skupiny používají tvrdé techniky psychické manipulace. Účastnil jsem se mnoha jejich meetingů (z některých jsem byl i vyhozen). Amway není náboženská sekta, ale ekonomická sekta.Pokud má někdo problém, tak rozhodně doporučuji vyhledat pomoc odborníka.

 18. Brácha dlouhé roky věřil jak bude v Amway vydělávat. Byl tím úplně posedlý. Pochopil až přišel takřka o všechny blízké lidi. Je to hrozný, jak tam vymývaji mozky 😕

 19. Obchodní zástupci Avon a Oriflame fungují úplně bez problémů. Lidi z Amway doslova obtěžují a až násilně prodávají výrobky! Kamarád čte hromady ty jejich motivační literatury a už z toho blbne 😛

 20. Jednou jsem byl na meetingu amway a myslel jsem si něco o blánech. Hala plná pokřikujích lidí nějaká hesla. I stará ženská vstala, stoupla si na židli a šíleně křičela :mrgreen: Myslel jsem, že jim budu volat psychiatra :mrgreen:

 21. Upřímně řečeno si myslím, že způsob jakým to dělá Amway je důsledkem moderní doby. Z normálního života se stává business, lidé spolu nekamarádí proto, že by jim na druhých záleželo, ale proto, že cítí kšeft. Vytratila se taková ta normální lidská snaha pomoci druhému nezištně a hodně lidí se honí jenom za prachama, což neplodí nic dobrého.

 22. Ta kniha mě přesvědčila, do Amway nejdu. Asi zklamu kamarádku, to se ale nedá nic dělat.

 23. Mě Amway vždycky přišla jako sekta, celkem nechápu lidi, co u toho vydrží i když nemají výsledky. Možná by se ve školách mělo začít učit něco málo o tom, jak se bránit manipulaci, aby lidé nebyli tak lehkce ovlivnitelní.

 24. Podvodně jsem byl spolužákem ze základky nalákán na seminář amway. Nejprve schůzka u něj v bytě, pak prý zajdeme do kavárny na kafíčko 🙂 Jo ale on to seminář amway 🙁 Pokud mi někdo hned od začátku lže, tak to rozhodně zavání podrazem ❗

 25. To já se zase ozval na inzerát „Výhodný přivýdělek“. S dotyčným jsem se sešel v kavárně. Skoro půl hodiny ten člověk ve žluté kravatě kreslil kolečka a čísla s hooodně nulama, já pochopitelně nevěděl nic (ani to, že jde o Amway). Ale něco vlastně jó… že za nějakou dobu můžu být milionář a koupit si třeba dům u moře 🙂 Když jsem byl potom na semináři (tam jsem se dozvěděl, že jde o Amway), tak jsem se rozhodl, že do toho nejdu. Vadila mi jejich povýšenost a to neuvěřitelný mazání medu kolem úst. Každej se tam vytahoval, kolik vydělává peněz. Jenže když jsem potom viděl v čem odjíždějí domů, tak moje dva roky stará oktávka by byla pro ně něco jako porsche 😀

 26. V Amway jsou sektářské rysy, ale záleží na každém, jak tomu podlehne. Znám jednoho člověka a ten to bere velmi fanaticky, dává za výrobky celou výplatu, nevynechá jediný seminář, apod. A pak znám pani, která si občas koupí nějaký ten výrobek. A ještě mi řekne, co je dobré a není drahé. Ale to, že sektářské rysy tam jsou, o tom není debat. Takže naivní a lehce zmanipulovatelní lidi tomu podlehnou.

 27. Amway není žádný podvod! 🙂 Po 3 měících sem vydělával 40000, a dneska po roce a půl vydělávám 90000 🙂 Díky Amway jsem úplně jiný člověk!

  Go Diamond!!!!!!!!!!!!!!

 28. V Amway se prezentují polopravdy a manipulace. Už když mě kamarád do toho přemlouval, tak mi lhal (prý stačí pravidelně kupovat to jejich zboží a přitáhnout do tobo 5 lidí). Amway je největší supidita, co jsem kdy poznal. Po půl roce jsem samozřejmě nevydělal nic, naopak.

 29. Existují pouze dva druhy lidí – ti kteří, táhnou vozík a ti, kteří sedí na vozíku 🙂 Lidi v Amway sedí na vozíku a vydělávají velké peníze 🙂 Já konkrétně dělám Amway tři roky a firma Amway mi posílá měsíčně 150-200 tisíc. Go Diamond!

 30. Sejdeme se na plážích světa!:

  Nemohu nereagovat… Tohle jsou klasický emwejácký kecy. Takovejch „boháčů“ už tady bylo:

  „Já v Amway vidělávám 60 milionů ročně. Pojďtě do Amway a taky nakupujte ty nejbáječnější výrobky na světě!!“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-21/#comment-14070

  „Už po roce a půl vydělávám 60000-700000 měsíčně (nemusím chodit do práce).“
  https://czblog.cz/amway-zkusenost/comment-page-1/#comment-12541

  „Já jsem u Amway 5 roků. Děláme to celá rodina. Jenom moje vídělky sou fakticky vysoký, kolem 100 tisíc měsíčně. Tenhle blog se mi nelíbí. Proto sem ochotnej přispět na bandu cigánů, který daj bestmenovy do huby. Nechte mi tady vzkaz a já vám ty prachi pošlu“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/#comment-3765

  „já sem pod amway skoro rok a vydělavám 60 tisíc čistá ruka! jenom se mi smějte blbečkové. dejte se k amway a vydělávejte hodně velký prachy. vždyť na mně dělaji lidi co mam pod sebou 🙂 za dva roki budu milionář!“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3762

  „S Amway vydělávám 40.000 měsíčně za 3 hodiny práce týdně! Pokud chceš vydělávat také tolik, tak mě napiš na e-mail jiri.kvantos7@seznam.cz
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3909

  „Poslední příspěvek tady máš z 11.1.2011, to je skoro 3 měsíce… Za tu dobu mi Amway na bonusech vyplatila 124.567 + 119.211 + 131.194 Kč = 374.972 Kč… hrubýho“
  http://amwey-business.cz/drahe-amvey-vyrobky/#comment-1204

  „Behem 6 mesicu jsem se dostal na prijem 24 tis Kc a stale to roste.“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-11/#comment-8846

  „Už první měsíc jsem vydělával 8.000 Kč. Za tři měsíce již 40.000 Kč, a dneska vydělávám 600.000-900.000 Kč měsíčně.“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3837

  „to já vydělávám s amway 100 000 euro měsíčně“
  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-2914

  „hele já vydělám s amway asi tisícovku měsíčně, tolik mi na cigára stačí. je fakt, že některý lidi prostě přemluvit nejdou, jinak by to hodilo víc“
  https://czblog.cz/amway-videa/#comment-2611

  „vydělávám minimálně 70 tisíc a výš. Jen díky Amway!“
  https://czblog.cz/delat-amway-nebo-ne-zahadny-web-rce-jedna-se-amway/#comment-6191

  „vydělávám statisíce měsíčně, ale desítky tisíc v pohodě.“
  https://czblog.cz/s-amway-k-obrovskemu-bohatstvi/#comment-4666

  „V současné době se to pohybuje okolo 45-51000.-/měsíc a to si myslím,že v normálním zaměstnání vydělává málo kdo…“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5808

  „Po roce a půl vydělávám 130 000 Kč.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3823

  „Amway Businessu šest roků a dnes vydělávám 250 000 až 350 000 korun měsíčně.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5919

  6 členů mojí rodiny viděláva 40-60 tisic mesicne
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-6154

  „Začínal jsem před 2 roky a nyní jsem si mohl z Amway koupit nové auto za bezmála 900 tis.“
  https://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3771

  CzBlog navštěvují bohatí lidé, také multimilionář!
  https://czblog.cz/czblog-navstevuji-bohati-lide-take-multimilionar/

 31. Je to hrozný to Amway. Úplně to pobláznilo ségru, která nechala střední školy. Říká, že když bude dělat Amway naplno půl roku, tak bude mít doživotní rentu. Rodiče a já to vidíme ale jako nesmysl.

 32. Kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že je Amway sekta, tak se mu vysměju. Stačilo mi těch půl roku v Amway a dneska vidím, že Amway sekta skutečně je!

 33. Náhodou jsem tu v r 2019 … zajímalo by mě, kde jsou tihlě milionáři/miliardáři dnes :thinking-face:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *