Proč byl Hitler? Měl snad nějaké poslání?

Lidé rádi s oblibou svalují své problémy a negativa na Boha: kdyby existoval Bůh, tak by nedopustil tolik zla a nespravedlnosti,  kdyby existoval Bůh, tak by včas zastavil Hitlera… Není to Bůh, kdo stojí za zlem, ale satan. A Bůh zpravidla nechá člověka rozhodnout, jak pozitivně, tak i negativně… To je realita, kterou je potřeba si už konečně přiznat. Takže za vším zlem hledejme satana a člověka, ne Boha. Mnozí pořád pochybují, já vím…

Adolf Hitler – pod tímto jménem si drtivá většina lidí řekne: zlo, ztělesnění ďábla, holocaust,  symbol národního socialismu… Hitler byl člověk, který zmanipuloval a zfanatizoval velkou část německého národa. Byl to mistr manipulace a propagandy, která měla za úkol jedné – dostat se k moci. Hitler dostal v demokratických volbách význanou část hlasů, a to mu umožnilo získat ve své době prakticky neomezenou moc. Byl to Hitler, kdo ve své době rozhodoval o životě a smrti. A byl to německý národ, kdo je zodpovědný za druhou světovou válku a holocaust. Ne samotný Hitler, ten by byl bez voličů nic. Hitler byl chytrý, využil hospodářské a sociální krize, a dal lidem sociální systém, nemocenskou, další dávky a příplatky, lidový radiopřijímač… Jenže to šlo všechno na úkor zadlužování státu, což bylo samozřejmě přísně tajeno.
Velká chyba většiny lidí – lidi často volí člověka nebo stranu, která jim osobně dá co nejvíc výhod. Zájem státu je jim úplně fuk. Stejně tak to je i dnes, bohužel. Při volbách na prvním místě mysleme na svůj stát, ne na vlastní potřeby a mnohdy neotřelé chtíče.

Adolf Hitler

Hitler křesťan

Před válkou 94% obyvatel Německa byli křesťané. Hitler byl vychovávaný v katolickém směru, byl pokřtěný a křesťanství měl plná ústa. Často se odvolával na bibli, dokonce se srovnával se s Kristem, považoval za ztělesnění dobra a Mesiáše. Pořád dokola říkal, že má vyšší poslání. Jeho výroky z 12. dubna 1922:
„Mé cítění mě jako křesťana směřuje k mému Pánu a Spasiteli jako bojovníka.“
„Jako křesťan nemám žádnou povinost nechat se podvádět, ale naopak mám povinnost být bojovníkem za Pravdu a Spravedlnost…“

Jenže co si budeme povídat, cítit se křesťanem ještě neznamená, že ten člověk žije jako dokonalý křesťan. To je jako když někdo pravidelně přispívá na humanitární účely. Tak to ještě nemusí znamenat, že jde o dobrého člověka. Na humanitární účely přispívalo i řadu krimninálních živlů…

Proč byl Hitler tak dlouho?

Hitler jednal v zájmu svého národa, ale především v zájmu uspokojení vlastních chtíčů, mnohdy vysoce negativních chtíčů. Ze svého pohledu to v podstatě myslel dobře. Jenže je potřeba si uvědomit, že jde o značně zvrácený pohled dobra. Nutno také připomenout, že na „to“ nebyl Hitler sám, měl pro svou věc nakloněnou řadu šílených pomocníků – Heinrich Himmler, Joseph Goebbels, Martin Bormann… Ale třeba i Josefa Mengeleho, který se s Hitlerem nikdy osobně nesetkal.  Naskýtá se otázka, proč tohle všechno muselo být? Proč Hitler přežil všech 42 atentátů? Proč Hitler žil tak dlouho? Byla to jen náhoda? Měl snad Hitler nějaké poslání? Byl Hitler po něčí ochranou?

Pro každého člověka má Bůh svůj plánovan. Jenže je potřeba si uvědomit, že tento plán se může mnohdy zkomlikovat. Za těmito komlikacemi stojí zlo – satan. Nemyslím si, že Hitler a holocaust byl Boží plán. I když to tak možná pro někoho na první pohled vypadá. Jsem přesvědčen o tom, že Hitlera chránila nějaká vyšší moc. Myslím si, že Hitler byl pod ochranou satana, kterému věrně do poslední chvilky svého života sloužil. Vždyť i jeho poslední myšlenka byla jasná – sebevražda. I když mu to mnoho jeho nohlsedů rozmlouvalo.
Podívejme se na věc z pohledu budoucnosti… Jistě by nebylo dobré, kdyby Hitler zemřel při atentátu. Kdyby Hitler zemřel při atentátu, tak by bezpochyby pro mnohé zemřel jako hrdina, který by byl v daleké budoucnosti uctíván (jako hrdina). Navíc by šílence nahradil jiný šílenec, takže by válka stejně pokračovala. Realita byla taková, že v dubnu 1945 Hitler zemřel jako zbabělec a krysa v podzemí, alespoň pro většinu lidí. A hlavně jako ten největší válečný zločinec, který si nic jiného nezasloužil.

Jsou lidi poučeni z nacismu?

Myslíte si, že je lidstvo z nacismu a hocaustu poučeno? Bohužel není a asi nikdy nebude. Vemte si, kolik je popíračů holocaustu. Kolik lidí tvrdí, že Hitler žádný válečný zločinec není, protože nikdy nebyl souzen před soudem. Vemte si, kolik lidí volí komunisty – nástroj smrti a zla. Je strašné, jak lidi myslí jen sebe. A právě díky tomuto chtíči se dostal Hitler k moci. Je to strašné, ale je to tak… Nežijte dle vlastních pocitů a chtíčů, ale faktů!

Vidíte věc jinak? Je to možné a tak potřebné…

7 komentářů u “Proč byl Hitler? Měl snad nějaké poslání?

 1. Mám na to svůj pohled. Nikoliv na Hitlera, ale na dnešní dobu. Dnešní doba je také zlá, a to i bez Hitlera.

  Dnes je několik politických stran, které se snaží prosadit jen jedno, a to hlavně to své. Některé mají velké šance a některé malé a musím podotknout, že dnes vládnou i ty nejslabší, což je samo sebou určitým paradoxem. Na co by neměl být utracen hafík, který nevidí, neslyší a je ochrnutý. To byl jen prostý příklad v ohledu se slabou stranou.

  Naopak nejsilnější strany se radují, ale i ty si časově rychleji svůj pobyt na pomyslném prvním místě rychle zkrácejí, protože zneužívají svého postu. Mezitím co jdou pomalu ke dnu a lidstvo se zkouší co nejrychleji rozkoukávat a začíná být zároveň s postupným si uvědomováním rozhořčené se „TI DOBŘÍ“ škubají a zkouší se udržet a nejlepším místě, které se jim tak líbí… 😐

 2. Petr Šalda:

  Dnešní doba není zlá (ovšem ani neni optimalní) – není genocidium, nezuří válka, není hladomor… O tom jsem již ale psal – https://czblog.cz/jsme-v-prdeli-ne-cesi-se-maji-jako-prasata-v-zite/

  Žádná politická strana v ČR není ideální. To nejmenší zlo je ODS, TOP 09, KDU-ČSL… Jsou různé politické názory, politické strany chtějí prosadit různé věci… O tom je ale právě demokracie – různé názory… Vše je na voličích.

 3. Kéž by bylo vše JEN na voličích, když někteří politici jsou schopní pomocí reklamy zvednout statistiky, a pak ať se chce někomu volit 😕

 4. Petr Šalda:

  Každý občan ČR by si měl uvědomit, že by měl jít k volbám. Anebo potom držet ústa a neremcat. To, že se někdo nechá „ukecat“ nějakou bludnou politickou reklamou, to je věc druhá.

 5. Petr Šalda:

  Politici rozhodně nejsou žádní svatoušci, viz. David, Rath, Miloslav Ransdorf… Jak jsem napsal – volím to nejmenší zlo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *