Co je amway? Podvodníci, sekta?

Společnost Amway Corporation založili v roce 1959 pánové Jay Van Andel a Rich DeVos v USA. Amway vlastní svou holdingovou společnost s názvem Alticor Inc., dále také dceřiné společnosti Quixtar Inc., Access Business Group LLC. Amway má mnoho poboček po celém světě včetně států tzv. bývalého východního bloku, dokonce i v komunistické Číně, Asii atd. . Od roku 1994 působí Amway také v České republice. Amway se zabývá výrobou a distribucí svých vlastných výrobků, které jsou údajně šetrné pro životní prostředí – ekologické. Tyto výrobky Amway nabízí tzv. přímým prodejem (v domácnostech – donáškou do domu , distribucí do firem…) a přes internetový portál.

Výrobky Amvay

NUTRILITE (doplňky stravy přírodního a rostlinného původu – vitamíny, minerální látky atp.), ARTISTRY (kosmetika), E.FUNKHOUSER NEW YORK (dekorativní kosmetika, BODY SERIES (tělový šampon, tekuté mýdlo, antiperspirační sprej…), SATINIQUE (péče o vlasy), HYMM (kosmetika pro muže na holení – žiletky, krémy, pěny), GLISTER (péče o ústa – zubní pasty, vody, zubní kartáčky…), DISH DROPS (čistící prostředky na nádobí – tablety do myčky…), eSpring (úprava pitné vody), iCook (výrobky do kuchyně – hrnce…), SA8 (prací prostředky, odstraňovače skvrn…), L.O.C. (čistící prostředky).

Je nějaký vstupní poplatek?

Ano, vstupní poplatek – registace do Amway skutečně je (více vám řekne VPA). Tento poplatek je přes tisíc korun. Ale počítejte s tím, že vám mohou být vnucovány i výrobky za další tisíce…

Nějaký nešvar?

Z hlediska výroby produktů, je vše v pořádku. Nicméně z hlediska jejich prodeje a náboru nových členů, tam vidím velký problém. Ale za to nemůže žádná firma Amway (ani Amway Corporatin, s.r.o., kterou vlastněji rusáci), ale někteří její distributoři nebo motivační organizace (Amway motivational organisations – AMO). Zde je ještě nutno podotknout, že tito distributoři, jsou samostatně podnikající subjekty – podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo právnické osoby (s.r.o., a.s., …).

Amway Business

Hnacím motorem Amway Businessu je Multi-level marketing (MLM), na čemž není vůbec nic špatného.

Reklamou pro Amway Business je mj. přesvědčovací proces, jehož častou součástí je v některých případech manipulace s lidmi (to provádějí někteří distributoři amway, ne zaměstnanci firmy Amway). Což je rozhodně špatně! Celý systém Amway funguje tak, že Amwayáci prodávají zmíněné výrobky mj. přímým prodejem, webovou prezentací, atd. Z tohoto prodeje mají určité procento zisku. Amwayáci přesvědčují nové „ovečky“, ať jdou do Amway Businessu. Nábory nových Amwayáků, v některých případech, obsahují manipulaci s lidmi. Amwayáci organizují veřejné mítinky a semináře, které jsou opravdu barvité 🙂 Některé tyto mítinky považuji za trapné, až nechutné. Tyto semináře a mítinky nepořádná žádná firma Amway! Jsou snad Amwayáci někdy označovány za vymývače mozků, oblbovače lidí, či dokonce sektu?

Závěrem

Některé tyto výrobky jsou drahé (alespoň z mého pohledu). V Česku na to lidi nemají peníze. Tyto výrobky kupují především sami Amwayáci. Jen těžko dneska někoho zapojíte do Amway Businessu, protože drtivá většina lidí má k Amway Businessu negativní postoj… Veřejnost si myslí, že se jedná o pyramidovou hru, letadlo. Já vím, že to tak ale není! Kde tedy seženete lidi pod sebe? Nikde! A proto tedy nic nevyděláte… Drtivá většina Amwayáků nevydělává prakticky nic. Jen investuje / prodělává – vstupenky na semináře, telefonické hovory, pohonné hmoty při nahánění lidí, atd.

Někteří Amwayáci jsou zaslepeni bohatsvím, které na ně přes business údajně čeká, a to je špatně. Amwayáctví rozhodně není standartní a seriózní způsob vydělávání peněz, to je můj názor. Pokud se hodláte zabývat tímto byznysem, hodláte přesvědčovat své okolí, jak je to nejlepší business na světě, jak se na tom neskutečně vydělá hodně peněz, tak počítejte s tím, že můžete přijít o přátele, kamarády, příbuzné a okolí si o vás bude myslet něco o bláznech.

Obdoba tohoto byznysu (MLM) je např. Herbalife, Lyoness… .

Nikdy nevěřte obrovkým ziskům a nereálným slibům. Pozor také na vymývače mozků!

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Anketa:

 

BlueBoard.cz

Nějaká ta videa:

Budete mít lepší manželství, lepší rodinu, váš celý život se zlepší! Protože jste v tomto byznysu…

1 284 komentářů u “Co je amway? Podvodníci, sekta?

 1. sunris3
  Děkuji ti za oslovení ‚ocas‘ tvé budoucí zaměstnání bude dlaždič 🙂
  Jak můžeš prodělat již zde bylo napsáno 100krát stačí jen číst.Je to doprava(benzín),výrobky,semináře,telefon,knihy,cd a čas.To stojí nemalé peníze a vydělat si na to je velmi těžké.Vaše amwej výrobky jsou drahé a v čechách na to nemají lidé peníze.O kvalitě amwej výrobků pomlčme,není umění vyrábět kvalitně a draze,ale kvalitně a levně.Je mnoho kvalitních výrobků za daleko méně peněz.

  1. Uplne suhlasim 🙂 Ked sa pred vami budu chvastat, ako vam predavaju veci a z predaja si nechavaju iba skromnu ciastku tak sa ich skuste spytat, odkial sa beru peniaze, ktore si rozdelia desiatky ludi nad nimi … a nechajte ich odpovedat 🙂 nedovolte im odbocit od temy 🙂

 2. Na mé bývalé přítelkyni jsem taky prodělal… doufám, že příští článek bude o ní 😀 Benzín, kafíčka, kina, nákupy…. Přítelkyně to je fakt hnus,že? 🙂
  Jasně, je machrovina vyrábět kvalitně a za málo peněz…. Za to, že kupuješ značkový výrobky, tak je to docela levný…
  Před měsícem sem si chtěl koupit boty, líbí se mi Puma… ale 3500 za necolokoženou obuv, kterou ušila nějaká 14letá číňanka za 100Kč, fakt nedám…. ale pokud bych měl takto přemejšlet, asi umřu hladem, bo žrádlo je předražený, auta to samé, oblečení to samé… tak asi si založím blog a budu plakat 😕

  Ceny a hodnota Amway výrobků jsou poměrně nízké… nevím Jardo, kolikrát ses dostal za ty roky do obchodů, do restaurací…
  Čekám už jen na adminovu fotku a končím s diskuzí. Ste obyřčejné tlučhuby, nic ve zlým… v této zemi je to národní sport. Jedinej argument beru to, že ste se dostali pod křídla nějakýmu týpkovi, kterej nebyl „dobrej“ a vyvozujete negativa… to jediné vás může omlouvat, ale říkat tu něco o cenách výrobků… to už je čirá nevědomost, nereálnost a stupidita.

 3. Komentuje JaraCimrman, 9.6.2011 @ 15.57
  sunris3
  Jak můžeš prodělat již zde bylo napsáno 100krát stačí jen číst.Je to doprava(benzín),výrobky,semináře,telefon,knihy,cd a čas.To stojí nemalé peníze a vydělat si na to je velmi těžké.Vaše amwej výrobky jsou drahé a v čechách na to nemají lidé peníze.O kvalitě amwej výrobků pomlčme,není umění vyrábět kvalitně a draze,ale kvalitně a levně.Je mnoho kvalitních výrobků za daleko méně peněz.

  Děkujeme za ukázkovou prezentaci JAK MÁM VYMYTÝ MOZEK. 🙂 Jsi zabředlý v nevědomosti o všem o čem píšeš až po uši 🙂 Stejně tak děkujeme za prezentaci duplikace bestmenovy bezmozkovitosti. V podstatě jsi ukázkový příklad toho, jak filozofie Amway perfektně funguje. Ty jsi jen zduplikoval bohužel tu „druhou stranu“ 🙂

 4. Komentuje JaraCimrman, 9.6.2011 @ 3.03
  Zkus se jen na chviličku podívat kolik je v ČR,ale i v zahraničí blogů proti amwej-admin není jedinej na světě

  To je nápad. Tak mi/nám tedy spočítej, kolik je na českém internetu BLOGŮ, které pomlouvají Amway ???

  Za každý funkční blog na českém internetu nad číslo 3, který se zabývá oním ODKRÝVÁNÍM PRAVDY o Amway, ti zašlu 100Kč.

  P.S. kromě těch BESTMENOVÝCH 🙂 Za ty ti nedám nic 🙂 Zkus si poptat provizi od Bestmena, reklamu mu děláš slušnou a zadarmiko.

  Pak to srovnej s počtem blogů třeba o autech 🙂 A nebo třeba o výživě. A nebo třeba jen o filměch a nebo třeba ….. vyber si profesi sám. 10x – 100x víc 🙂

  A potom to porovnej s blogy a stránkami, které se o Amway vyjadřují pochvalně 🙂 Opět jich bude nejméně 10x víc 🙂

 5. acz:

  Tvoje zmíněné stránky jsou o firmě Amway Česká republika, s.r.o.. Mé stránky ne. Mé stránky jsou o tzv. Amwayácích, kteří jsou samostatní podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo jako právnické osoby (s.r.o., a.s. ap.). Nejsou to zaměstnanci firmy Amway Česká republika, s.r.o. ani firmy Amway company s.r.o. !

  Není relevantní psát (z mého pohledu) o firmě Amway Česká republika, s.r.o., protože ta nepořádá žádné semináře a meetingy. To pořádají guru Amwayáci – Diamanti a motivační organizace. Žádná firma Amway Česká republika, s.r.o. neverbuje do systému všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ lidi (Amwayáci mají verbovat lidi z kostela, pošťačku, pokladní v supermarketu…).

 6. sunris3
  Jo máš pravdu ženy jsou drahé.Ty moji řikám že je snad rovnoprávnost,tak proč mám platit já.Když tě miluje nevadí jí to,když nemiluje tak uteče.Sem nemocnej lakotou…

  O tom jestli jsou výrobky amwey značkové,sem měl plodnou debatu s acz.Prestižní značka to je zejména jen pro amwejáky.Máme ale demokracii kupujte si co chcete…

 7. JC zde i ve vedlejsim vlakne jsi obdrzel nekolik velmi jednoduchych otazek. Proc tak otalis s odpovedmi? 🙂

 8. acz
  Nevím kolik je blogů které odkrývají pravdu o amwey a které nejsou admina.Určitě se mi to nechce počítat,ty kilíčka nechám potřebnějším.
  Mě šlo jen o to jestli je v ČR toto jedinej blog proti praktikám amwey,sám si odpověděl že jsou 3…
  Jasné že je hodně blogů třeba o autech to je dobře,každý si přečtě názory a zkušenosti s různými značkami.Ale bejt tebou se zabývám největší konkurencí amwey.Opakuju se,ale kolik je blogů proti praktikám avonu,oriflame?Až bude třeba Audi prodávat své vozy v MLM,budeme srovnávat auta s amway ano.

 9. Dobrý den, tak jsem zjistila, že je tu vypíchnutý můj téměř rok starý příspěvek, který jsem psala v zoufalství, protože syn se místo studií dak k amwey. Mohu říci, že to byla tvrdá škola jak pro nás rodiče, tak i pro něj. Krátce po tom, kdy jsem hledala názory obou stran a téměř se nechala zviklat 😐 , můj syn s tím, že jsme negativní a řádně nevzdělaní (ty jejich knihy a DVD), se sebral a utekl z domova. Utekl s amwayačkou jejíž otec se tomuto „podnikání“ věnuje už několik let. To mě tak naštvalo, že nějaký rádoby milionář, který nás ani neznal, takto dokázal klukovi vymlátit mozek, že jsem se zasekla a nechala syna, ať tedy jde za svými modlami, ale bez našich financí. A jak to dopadlo? Syn se opravdu snažil, otravoval kde koho, půjčoval si, a nakonec neměl ani na jídlo a naštěstí ani na vstupenky na semináře a na baterky do diskmena, domů jezdil pouze když jsme nebyli doma a to se mi ztrácelo jídlo. Vrátil se po 3 měsících, o 15 kg lehčí (ještě, že měl dobrý základ 😉 a co hůř, duševně ztrápený a jeho mladistvá bezstarostnost byla pryč. Dost dlouho se z toho dostával. Dnes mám zase doma mého skvělého kluka, a i když nestuduje, tak si našel práci ve který je úspěšný a tím se mu navrátilo i sebevědomí.
  Závěr, stydí se za to, jak se sebou nechal manipulovat, ale doma mu to nikdo nepřipomíná.
  Díky, že se našel někdo, kdo na tento nešvar manipulace s lidmi upozorňuje- Bestmene máte můj dík.

 10. Jarka:

  Dobrý den, pani Jarko,

  děkuji Vám za váš komentář. Děkuji, že jste zde napsala, jak Vám vše dopadlo. Nechť je to ponaučení pro ostatní.

  Jsem velice rád, že to vše dopadlo, jak dopadlo (bývá to ještě horší). Věřím Vám, že to nebylo vůbec jednoduché. Za tímhle „byznysem“ skutečně stojí neskutečně mnoho zla – ničí to vztahy, manželství… více zde – http://amwey-business.cz/kruta-realita-amway-byznysu/

  Děkuji Vám i ostatním lidem, kteří oceňujete mou práci:

  „Velice souhlasím s autorem těchto článků. Díky němu se už několik mých přátel obrátilo k Amwayáctví zády. Děkuji mnohokrát a doufám, že budeš psát dál.“
  https://czblog.cz/amwayak-nemam-rad-normalnost-desi-me/#comment-7161

  „souhlasím s autorem článku – amwayáci jsou naháněči lidí. taky jsem to zažil. díky za ty články o amway. lidem to snad otevře oči“
  https://czblog.cz/amwayaci-jsou-nahaneci-lidi/#comment-3715

  Děkuji i všem, co mi píšete na mejl.

 11. Komentuje JaraCimrman, 11.6.2011 @ 18.00
  Nevím kolik je blogů které odkrývají pravdu o amwey a které nejsou admina.Určitě se mi to nechce počítat,ty kilíčka nechám potřebnějším.

  Pak by ale bylo dobré neradit lidem to, co není pravda. Jako třeba že se mají podívat na intermet kolik že tam je blogů zaměřených proti Amway 🙂 Máš tedy řádné máslo na hlavě.

  K „dopisu“ paní Jarky (pokud vůbec nějaká existuje):

  Paní, máte nějaké vysvětlení, jak je možné, že jiní studenti vysokých škol také dělají Amway, nezhubli ani deko, nepůjčují si peníze, nejsou zadlužení, zmanipulovaní, neutíkají z domova, nejsou ztrápení a svoji duševní mladost mají pevně v rukou? Nechodí k rodičům potají vyluxovat lednici? Můžete nám vysvětlit, jak může zdravý, mladý a předpokládám že ne tlustý člověk zhubnout za 3 měsíce 15Kg a neskončit v nemocnici na intenzivní péči?

  Máte nějaké logické a lidské vysvětlení, čím by to tak asi MOHLO BÝT?

  Děkuji předem za odpověď. Věřím, že nepíšete příspěvky na internet jenom tak z bůhdarma a že nám to prostě vysvětlíte. Zasloužíme si to.

  1. A kolik takových „úspěšných studentů“ znáte já znám hodně zblblých Amwayáků kteří se snáší pod sebe zblbnout další řeči typu „přátelé já tomu také nevěřil a bál jsem se …“ nebo „dneska mě přišlo zajímavé finanční ohodnocení přátelé může přijít také vám nebojte se a pojďte do toho s námi!…“ když je něco opravdu dobrý tak to nepotřebuje žádnou propagaci a lidi projeví o to zájem samy.

 12. fanatiku acz přečetl sis můj příspěvěk celý?

  acz k tomu dopisu.Ty nedokážeš pochopit,že jsou i lidé kterým amwey nepomohla k lepšímu životu ba naopak.Kolik je těch studentů vysokých škol co dělají amwey a nezhubli ani deko, nepůjčují si peníze, nejsou zadlužení, zmanipulovaní, neutíkají z domova, nejsou ztrápení a svoji duševní mladost mají pevně v rukou.Kolik jich je,ty máš rád ty statistiky?

 13. Komentuje admin, 13.6.2011 @ 10.49
  Už i někteří amwayci si myslí, že výroky ACZ vyznívají fanaticky.

  Heleď ty mysliteli, neschovávej se za jiné výroky cizích lidí, které jsi nikdy neviděl, a pověz rovnou, které moje výroky v kontextu s Amway vyznívají fanaticky 🙂 Před tím si prosím nastuduj, co je to „výrok“, co je to „fanatizmus“ a co to znamená, když se řekne „vyznívat“. Pokud se na to takto důkladně připravíš, pravděpodobnost, že napíšeš jen další snůšku blábolů se rapidně sníží 🙂 Věř mi.

 14. Komentuje JaraCimrman, 13.6.2011 @ 10.43
  fanatiku acz přečetl sis můj příspěvěk celý?
  acz k tomu dopisu.Ty nedokážeš pochopit,že jsou i lidé kterým amwey nepomohla k lepšímu životu ba naopak.Kolik je těch studentů vysokých škol co dělají amwey a nezhubli ani deko, nepůjčují si peníze, nejsou zadlužení, zmanipulovaní, neutíkají z domova, nejsou ztrápení a svoji duševní mladost mají pevně v rukou.Kolik jich je,ty máš rád ty statistiky?

  Ano, četl.

  Není jich málo, nicméně je úplně jedno, kolik jich je. Byť mám rád statistiky, přesné číslo neznám, každý den se mění 🙂 Jsou důkazem, že příčina, proč někteří „prý“ zhubli 15kg a doma vykrádají lednici vlastním rodičům, není v Amway, ani v systému Amway, ani v podnikání přímého prodeje. Pokud by tomu tak bylo, musel by mít takovou zkušenost úplně každý, kdo Amway kdy zkusil dělat a to by Amway jistojistě už 49 let neexistovala 🙂

 15. acz
  Von je problém v tom,že drtivá většina amwejáků má normální zaměstnání.Kdyby ste se spoléhali jen na příjem z amwey,tak zhubnete těch 15kg skoro všichni.

 16. JaraCimrman:

  No to víš, ona je totiž drtivá většina přihlášených jako spotřebitelé, takže nakupují a využívají takových služeb, jakých využívá většina lidí, akorát lepších a i levnějších. Stejně tak nakupují výrobky, které mají při rozpočítání koncentrovanosti srovnatelnou doporučenou maloobchodní cenu (MOC) s výrobky z kamenných obchodů s tím, že je nakupují se značnou slevou.
  Když se to tak vezme zběžně, tak kromě toho, že nakupují stejně jako jiní v kamenných obchodech, tak naši odběratelé mají i na to si udělat radost nějakou knížkou, CDčkem a případně i vstupenkou na seminář.

  Řekněte mi, kdo jiný má takové možnosti?

 17. Komentuje JaraCimrman, 13.6.2011 @ 15.14
  Von je problém v tom,že drtivá většina amwejáků má normální zaměstnání.Kdyby ste se spoléhali jen na příjem z amwey,tak zhubnete těch 15kg skoro všichni.

  A prosímtě povíš nám, proč by v tom měl být nějaký problém? Ty jsi vůbec takový konstruktér naprosto stupidních úvah, že?

  Koukám, že ani po několika měsících žvanění zde jsi nepochytil naprosto nic. Žádné poznání, ani pochopení se u tebe prozatím NEKONÁ 🙂

 18. ACZ:

  Komentuje acz, 14.6.2011 @ 6.19

  Komentuje JaraCimrman, 13.6.2011 @ 15.14
  Von je problém v tom,že drtivá většina amwejáků má normální zaměstnání.Kdyby ste se spoléhali jen na příjem z amwey,tak zhubnete těch 15kg skoro všichni.

  A prosímtě povíš nám, proč by v tom měl být nějaký problém? Ty jsi vůbec takový konstruktér naprosto stupidních úvah, že?

  Koukám, že ani po několika měsících žvanění zde jsi nepochytil naprosto nic. Žádné poznání, ani pochopení se u tebe prozatím NEKONÁ 🙂

  Sám tvrdíš, že 90% amwayáků nepodniká, nevydělává nic – https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-13/#comment-10623

 19. komentuje Lubo Pářa
  naši odběratelé mají i na to si udělat radost nějakou knížkou, CDčkem a případně i vstupenkou na seminář.

  Řekněte mi, kdo jiný má takové možnosti

  Já děkuji všem obchodníkům v kamených obchodech,že takové možnosti nemám 😉

  acz
  Už sem poznal na tobě,že když neumíš odpovědět tak mi napíšeš několik barvytých vět o mé nevědomosti.Takhle aspon poznám,kdy mám pravdu 😉

 20. admin: (to acz)

  „Sám tvrdíš, že 90% amwayáků nepodniká, nevydělává nic“

  Ale v tomhle my žádnej problém nevidíme. Každej někde nakupuje. Ty v tom vidíš nějakej problém? Je někde uzákoněno, že všichni Amwayáci musí podnikat?

 21. Dobrý den, dlužím sem jedno potvrzení: Ano existuji a představte si , že i docela slušně:).
  Dále jedno vysvětlení „ČÍM BY TO MOHLO BÝT?“ Co třeba tím, že já si mladého člověka s kvalitním rodinným zázemím představuji úplně jinak, než vy? K mládí patří určitá bezstarostnost, rozlet, poznávání,cestování atd., ale to je věc názoru, o tom se nebudu s nikým dohadovat. Někdo je spokojen, když jeho dítě tráví čas se stádem, někdo mu chce dopřát to, co on sám nemohl. Toť celé.
  No a proč neskončil na JIPce?
  No děkuji za Vaši indikaci, která určitě bude správná, ale já jsem nikde nepsala, že by se jako správný člen, živil pouze potravinami z produkce, kterou nabízíte!!! Na to, aby si to kupoval, na to neměl, a to co dostal v „balíčku“, to skončilo v popelnici
  Takže vypracovanému sportovci, který jedl sice málo, ale potraviny, které používá drtivá většina domácností, toto zhubnutí možná zatížilo trochu organismus, ale rozhodně by ho to nepoložilo. A mezi námi, to by nepoložilo ani mě a jsem o pár pátků starší :|.

  Nejsem pyšná na to, že se syn nechal zmanipulovat. Navíc byl moc hrdý na to aby to přiznal dřív. Dnes ale vím, že už si dá pozor na podobné týpky.Je to samostatně myslící člověk a nemusí papouškovat co mu někdo naleje do palice. Kdyby potřeboval vedení a dril, tak mohl jít na vojenskou školu, a pak by měl „vzory “ a vedení celý život. Možná pár vašich skalních zastánců je právě z tohoto těsta 😡 :|, v jednom neuspěli a tak se nechají manipulovat někde jinde a ještě hlásají, jak je to super.
  Víte co, já jsem přispěla, abych ukázala, že tvůrce tohoto blogu má v podstatě pravdu, a jak je vidět na mnoha příspěvcích, tak se dotýká i dosti lidí. Já už se nechci o ničem dohadovat s člověkem, který má svou pravdu naučenou, já mám tu svou odžitou a na vaši skrytou ironii z vysoka kašlu.

 22. Komentuje admin, 14.6.2011 @ 6.39
  Sám tvrdíš, že 90% amwayáků nepodniká, nevydělává nic

  No a? A co to podle tebe jakože dokazuje? Ty znáš nějaké podnikání, nebo jinou činnost, kterou se dá zpravidla vydělávat, kde zbohatne každý, i ten, kdo jen dělá, že to dělá? 🙂 Kdy konečně zbohatneš v tom co děláš ty?

  Kdy si přestaneš neustále otírat hubu o jiné lidi, které vůbec neznáš, kteří dělají něco, čemu ty vůbec nerozumíš?

  Jak to souvisí s tím, že JC tvrdí, že je problém v tom, že lidé, co začínají dělat Amway, mají zaměstnání? V čem je jakože „ten problém“ ? Skutečně se na to musím ptát „po druhé“?

  Jestli to nebude zase nějaký nový LEVEL tvé bravůrní Bestmenovské logiky:
  Když někdo řekne Amway, tak nemyslí firmu Amway 🙂

 23. Komentuje Jarka, 14.6.2011 @ 11.29
  Dobrý den, dlužím sem jedno potvrzení: Ano existuji a představte si , že i docela slušně:).
  Dále jedno vysvětlení „ČÍM BY TO MOHLO BÝT?“ Co třeba tím, že já si mladého člověka s kvalitním rodinným zázemím představuji úplně jinak, než vy?

  Jarmilo, začínám skutečně pochybovat, že vůbec víte o čem tady píšete. Já se ptal, čím to asi je, že jiní studenti, kteří v Amway podnikají, nemají a neznají průběh spolupráce s Amway tak, jak ji popisujete vy. Podle Vás to neznají proto, že vy si mladého člověka s kvalitním rodinným zázemím představuji úplně jinak, než já.

  Toliko Vaše citace. Víte, nezlobte se na mě, ale vy v tom vidíte nějakou spojitost, potažmo logiku? Taková reakce je spíš velice podobná Bestmenové logice, kterou zde neustále prezentuje. Přemýšlím, co asi dokresluje Váš podotek: „… a předstate si, že slušně“.

  Dále uvádíte, jak si vy, postarší dáma s dospělým synem, představujete „správné prožití mládí“. Což mě docela rozesmálo, jelikož představy Vaše o prožívání této etapy života a konkrétní dospívající osoby zpravidla mají úplně jiné formáty. I já mám dospělou dcera a můj pohled a její pohled je úplně někde jinde. A to nemluvím o tom, že co člověk, to jednoznačně originální názor, postoj a představy. To je realita, je to reálnější fakt, než představa, jak měla chtěla synovi linkovat život. Ale do toho já Vám kecat nehodlám, to je vaše věc a život vašeho syna.

  Mě jen zlobí, jak svádíte nelichotivě popsaný stav, který jste zapříčinila Vy a částečně Váš syn, na lidi z Amway, které ani neznáte, obviňujete něco, čemu ani za mák nerozumíte.

  Nikdo z Amway nevyhodil, ani nijak nepřinutil Vašeho syna k tomu, aby odešel/utekl z domu. Nikdo z Amway nedal Vašemu synovi ultimátum, „buď to bude po mém, nebo žiješ za svý, chlapče“.

  Obviňujete druhé z vlastní viny, kterou si naprosto zřetelně jakkoliv odmítáte přiznat, což potvrzujete ve svých komentářích. Vy a Váš syn jste/cítíte se oběťmi 🙂

  Jenže v životě je to naštěstí tak, že obět ze sebe neudělá někdo jiný, jen on sám. On sám k tomu dává svolení. Vy a Váš syn. Být obětí je stav mysli.

  Aniž byste si to zřejmě uvědomila, svým počínáním a přístupem jste svého syna vrátila zpět do stáda, místo abyste mu pomohla se od stáda navždy odpoutat. Je mi jasné, že to odmítnete a že to považujete za manipulaci, ale vidět věci takové, jaké jsou, nelze ani naordinovat, ani přikázat a ani naučit. To jeden musí skutečně chtít. A to vy bohužel, nechcete.

  Váš příběh není nic jiného, než Váš vlastní, jednostranný pohled. A nepřipouštíte žádnou konfrontaci, ani změnu pohledu. Nedivte se ale, až se záhy něco podobného stane znovu a potom zase. Mohlo by se Vám stát, že promarníte zbytek života hledáním viníků kde se dá.

 24. ACZ:

  Komentuje admin, 14.6.2011 @ 6.39
  Sám tvrdíš, že 90% amwayáků nepodniká, nevydělává nic

  No a? A co to podle tebe jakože dokazuje? Ty znáš nějaké podnikání, nebo jinou činnost, kterou se dá zpravidla vydělávat, kde zbohatne každý, i ten, kdo jen dělá, že to dělá? 🙂 Kdy konečně zbohatneš v tom co děláš ty?

  Potom vidím ale jako nesmyslné tvrzení, že amway je nejlepší podnikatelská příležitost na světě – http://amwey-business.cz/amway-je-nejlepsi-podnikatelska-prilezitost-na-svete/

  Jestli to nebude zase nějaký nový LEVEL tvé bravůrní Bestmenovské logiky:
  Když někdo řekne Amway, tak nemyslí firmu Amway 🙂

  Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Pokud by někdo myslel firmu Amway, tak napíše rovnou Amway, s.r.o., Amway, a.s., ale tyto zmíněné firmy NEEXISTUJÍ (nejsou zapsány v obchodním rejstříku). Existuje firma Amway Česká republika, s.r.o. a Amway company s.r.o. druhou firmu vlastněji nějací rusáci, kteří nemají s amway byznysem nic společného.

  Tzv. Amwayáci jsou samostatní podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo jako právnické osoby (s.r.o., a.s. ap.). Nejsou to zaměstnanci firmy Amway Česká republika, s.r.o. ani firmy Amway company s.r.o. !

  Dále je si potřeba uvědomit, že firma Amway Česká republika, s.r.o. nepořádá žádné semináře a meetingy. To pořádají guru Amwayáci – Diamanti a motivační organizace. Žádná firma Amway Česká republika, s.r.o. neverbuje do systému všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ lidi (Amwayáci mají verbovat lidi z kostela, pošťačku, pokladní v supermarketu…).

  Tak ještě jednou, a nyní akcentovaně: Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Ani nemůže myslet firmu Amway, protože žádná taková firma prostě neexistuje!

  Co je na tom k nepochopení?! Je to spíš tak, že normální člověk pochopí, ale ten nenormální nechápe. Pan ACZ pravděpodobně není normální člověk! Proč? Viz. jeho výroky, zde na CzBlogu:

  „Nemám rád normálnost. Děsí mě. Je průměrná, šedá, nudná, nepohne se, nikam nejde, pořád hnije na místě.“

  „Nechci být definován jako „normální“ člověk.“

  Viz. https://czblog.cz/amwayak-nemam-rad-normalnost-desi-me/

  Další související články na http://www.amwey-business.cz

 25. „I já mám dospělou dcera a můj pohled a její pohled je úplně někde jinde.“

  Dcera nechce vstoupit do amway??
  To musí být hrozné, měl bys důsledněji zpracovávat mladší potomstvo, aby z něj byli správní fanatici, kteří o amwayi nepochybujou… 😡

 26. admin:

  „Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway!“

  Mluv za sebe, ty sám se v tom ztrácíš. NEROZUMÍŠ NIČEMU. Rozumíš jen tomu, co si přečteš z diskuze, ale jinak nic nevíš.

  „Tzv. Amwayáci jsou samostatní podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo jako právnické osoby (s.r.o., a.s. ap.). Nejsou to zaměstnanci firmy Amway Česká republika, s.r.o. ani firmy Amway company s.r.o.“

  No, z tebe rozhodně asi nikdy odborník nebude, protože neexistuje definice termínu „Amwayák“ nebo „Amwayáci“. Existují pouze zákazníci, privilegovaní zákazníci a nezávislí vlastníci podnikání, takže pokud nám chceš pořád dokola opakovat obecná vysvětlení termínů, pak bys to měl také uvádět na správnou míru ty jelito 😡

  „Dále je si potřeba uvědomit, že firma Amway Česká republika, s.r.o. nepořádá žádné semináře a meetingy. To pořádají guru Amwayáci – Diamanti a motivační organizace. Žádná firma Amway Česká republika, s.r.o. neverbuje do systému všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ lidi (Amwayáci mají verbovat lidi z kostela, pošťačku, pokladní v supermarketu…).“

  Pleteš se kamaráde. Společnost Amway Česká republika pořádá semináře. Jde o produktová školení, kde se vlastníci podnikání Amway seznamují s novinkami. Mimo to také společnost Amway Corporation pořádá výletní semináře pro direkty (tím tedy myslím nezávislé vlastníky podnikání). Přečti si Amagram ty nemehlo.

  Je na tom něco k nepochopení? Je to spíš tak, že normální člověk pochopí, ale ten nenormální nechápe, když nemá objektivní informace. Pan admin pravděpodobně není normální člověk! Proč? Je to línej bloger, kterej otravuje lidi na internetu svými nudnými domněnkami. Ani titulek neumí napsat zajímavě.

 27. „Žádná firma Amway Česká republika, s.r.o. neverbuje do systému všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ lidi (Amwayáci mají verbovat lidi z kostela, pošťačku, pokladní v supermarketu…).“

  Dále jsem chtěl říci k tomuto to, že máš sice pravdu, že sama Amway neverbuje lidi, ale spotřebitelská síť dle pravidel a obchodních podmínek společnosti Amway Česká republika s.r.o. umožňuje šíření spotřebitelských sítí pouze prostřednictvím osobního prodeje, takže v obchodech se dané produkty prodávat nesmějí. Takže se vlastně využívá reklamy osobního doporučení a nikoho neotravujou od nás reklamy v médiích. Reklama na Amway nikdy nepřeruší oblíbený pořad v televizi nebo v rádiu. Ani na internetu nepotřebujeme reklamu.

  „Nemám rád normálnost. Děsí mě. Je průměrná, šedá, nudná, nepohne se, nikam nejde, pořád hnije na místě.“

  „Nechci být definován jako „normální“ člověk.“

  No a co, je to jeho názor. Ty sám jsi své názory taky nedokázal obhájit, takže kdybych měl jmenovat všechny tvoje hloupé hlášky, tak pak by tomu nestačila kapacita tvého hostingu (možná ani celého internetu).

 28. hraesvelgr:

  Hlavně nezapomeň svým potomkům neustále připomínat, že nemaj o ničem snít. Ty jim budeš určitě dobrým příkladem podle toho, co jsi tu za celou dobu vynakládal za hlášky.

 29. Komentuje Lubo Pářa, 14.6.2011 @ 15.46

  Měl bys vědět, že na světě existuje firma Amway a tou je právě Amway Corporation. Takže ano firma Amway existuje loupáku 😐

  Nalezni tedy v obchodním rejstříku firmu s názvem Amway. Taková firma v obchodním rejstříku není! Jsou tam jen firmy Amway Corporation, s.r.o., kterou vlastněji rusáci a firma Amway Česká republika, s.r.o. Já samozřejmě vím, že firmu Amway Česká republika, s.r.o. ovládá Amway Corporation z USA. Každou firmu je nutno přesně formulovat, víš debílku nasáklej magorstvím ❗

  Pleteš se kamaráde. Společnost Amway Česká republika pořádá semináře. Jde o produktová školení, kde se vlastníci podnikání Amway seznamují s novinkami. Mimo to také společnost Amway Corporation pořádá výletní semináře pro direkty (tím tedy myslím nezávislé vlastníky podnikání). Přečti si Amagram ty nemehlo.

  Moc dobře víš jaký vymejvačský semináře jsem myslel.

  Proč se tady vlastně zahazuju s takovejma magorama, jako seš ty a ACZ ❗

 30. Co si to vůbec dovolujete???? Za 1.mě nazývat Jarmilou!!!! Kdo vám dal právo někomu prznit jméno. Jarka neznamená jenom JARMILA!!!! Tím jste mě nadzvedl víc, než jinýma naučenýma komentářema. Já to vaše Amvey Cele Zaslepen(ACZ) také nijak nekomentovala- teď pouze vracím tu nevychovanost.

  2.PRO NECHÁPAVÉ: Popsala jsem svou zkušenost s podivnou manipulací,nestojím o fušérské rozbory mé logiky, výchovy, postoje, viny či neviny.
  3.Nazvat zcela neznámou ženu středních let „postarší dámou“,( tak bych nazvala svou matku a bylo by to slušné), to je vrcholem nevychovanosti a buranství.

 31. admin:

  Amway Corporation (USA) asi bude těžko uvedena v obchodním rejstříku jako společnost s ručením omezeným, když s.r.o. znamená společnost ručením omezeným. Víš v USA se totiž firmy rozlišují jinak než u nás. Takže běžně se prezentují svým obchodním názvem, případně administrativně je jim dodáváno doplnění jako např. Corporation, Incorporated (především u společností kde jsou využita jména zakladatelů ve jméně společnosti), případně Group. Jen tak mimochodem, ty jsi tvrdil, že žádná Amway firma neexistuje, ne já.

  Opět dokazuješ svoji nevědomost

  „Moc dobře víš jaký vymevačský semináře jsem myslel.“

  Ale ty jsi tvrdil, že nepořádá žádné semináře. Za to já nemůžu, že nevíš, co píšeš. Měl bys to vždy uvádět na pravou míru. Jinak na veškeré semináře a vydávání CDček, DVDček a dalších pomůcek vydávaných v obchodní síti vždy dohlíží společnost Amway Česká republika s.r.o.. Jestlipak víš pročpak tomu tak je? Spíš opět nevíš že?

  Nevíš prostě nic.

  „Proč se tady vlastně zahazuju s takovejma magorama, jako seš ty a ACZ“

  Řeknu ti proč. Protože jsi vzteklej.
  My se s tebou zahazujem taky jen proto, že ty pomlouváš a hovoříš o něčem, s čím nemáš žádné zkušenosti.

 32. Myslím, že jsem řekl vše… to je pořád dokola… nemá se cenu dohadovat s fanatikama. Vy milionáři s limuzínou :mrgreen:

 33. admin:

  Ano, opakoval jsi to pořád dokola a už to bylo otravné a jsem rád, že příště jistě budeš argumentovat mnohem konkrétněji a rozumněji.

 34. Potom vidím ale jako nesmyslné tvrzení, že amway je nejlepší podnikatelská příležitost na světě

  Ano, je to nesmyslné tvrzení. No a? Co se tím mění? Už jsem ti to vysvětloval několikrát. Kolikrát jsi to ale pochopil? ANI JEDNOU. Protože seš naprostý pitomec.

  ZNOVU:

  Moje žena je pro mě nejlepší na světě. Ty bys s ní ale asi nepromluvil. Nevzal by sis ji za manželku (sorry, nechtěla by tě, ale prosím, neber si to osobně) Nelíbila by se ti. Je na tebe moc chytrá, pracovitá a na ženslou i dost přemýšlí.

  Proč pro mě nemůže být moje žena nejlepší na světě? Proč nemůžu toto nikomu říct? Proč jsem fanatik jen proto, že si to myslím, že to tak vidím?

  Pro jiné jsou nejlepší věci na světě ty věci, které tak oni cítí. A jiní je zase tak necítí. Zeptej se ligového hokejisty, která činnost je pro něj nejlepší na světě? Který sport? A co má být?

  Pokouším se ti neustále vysvětlil, že nepřemýšlíš a k tomu jsi ještě tupý jako dub.

  Vsadil bych se, že i Jára Cimrman tohle chápe. TY VŠAK NE.

  Na základě osobních pocitů několika lidí, které neznáš a nikdy jsi je neviděl a nemáš tušení, proč tyto pocity mají, jsi rozpoutal OSOBNÍ KAMPAŇ IDIOTA. na základě prezentovaného pocitu, že je pro někoho Amway nejlepší byznys na světě.

  Promiň, ale ty nejsi „normální“. Ty jsi naprostý …. BLB. Protože tohle by nenapadlo ani opici. I ta chápe celkem jasně, že na své pocity a postoje ke konkrétním věcěm má nezadatelné právo.

  Za každou cenu si musíš prosadit svůj dementní názor, že Amway není nejlepší byznys na světě. A nedá ti to spát, jsi tím posedlý a nemocný. V pořádku, TAK KURVA NENÍ !!! No a co?

  Pochybuji, že ta tvoje dutá palice vůbec kdy něco pochopí 🙂

 35. FINÁLNÍ LEVEL HRY LOGIC, SOUBOJ S BOSSEM:
  —–
  Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Pokud by někdo myslel firmu Amway, tak napíše rovnou Amway, s.r.o., Amway, a.s., ale tyto zmíněné firmy NEEXISTUJÍ (nejsou zapsány v obchodním rejstříku). Existuje firma Amway Česká republika, s.r.o. a Amway company s.r.o. druhou firmu vlastněji nějací rusáci, kteří nemají s amway byznysem nic společného.

  Tzv. Amwayáci jsou samostatní podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo jako právnické osoby (s.r.o., a.s. ap.). Nejsou to zaměstnanci firmy Amway Česká republika, s.r.o. ani firmy Amway company s.r.o. !

  Dále je si potřeba uvědomit, že firma Amway Česká republika, s.r.o. nepořádá žádné semináře a meetingy. To pořádají guru Amwayáci – Diamanti a motivační organizace. Žádná firma Amway Česká republika, s.r.o. neverbuje do systému všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ lidi (Amwayáci mají verbovat lidi z kostela, pošťačku, pokladní v supermarketu…).

  Tak ještě jednou, a nyní akcentovaně: Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway! Ani nemůže myslet firmu Amway, protože žádná taková firma prostě neexistuje!

  Tvé trápení spočívá v tom, že nemáš v hlavě mozek. Díky tomu z tebe lezou naprostý hovadiny. Bohužel jelikož nemáš mozek, v hlavě se ti usadilo EGO. Vzduchoprázdno v hlavě není možné. Vždycky tam musí něco být.

  A tak pokaždé, když vypustíš z hlavy nějkou naprostou stupiditu, tak potom vytváříš dlouhosáhlé vysvětlující komentáře, kterými se až násilím pokoušíš vysvětlit a ospravedlnit ty předchozí stupidity.

  BOHUŽEL, ČLOVĚČE, TO ALE NEJDE.

  I kdyby ses rozkrájel, žádnou blbost, kterou si kdy z hlavy vypustil, nikdy neobhájíš. Akorát se jejím obhajováním ještě více ztrapňuješ.

  Prosímtě, už nás netrap. Nepokoušej se pořád dookola obhájit nejstupidnější myšlenku, která spatřila světlo světa, a tou je:

  „Když někdo napíše „Amway“, tak tím samozřejmě nemyslí žádnou firmu Amway!“

  Díky této stupiditě už ses v červnu stal vítězem ankety „internetový idiot roku“ 🙂 Tento tvůj blábol už v současné době oblétává český internet a jdou z něj dokolen úplně všichni, ať už vědí, co je to Amway, nebo nevědí. Na tom totiž vůbec nezáleží.

  🙂 🙂

 36. Komentuje hraesvelgr, 14.6.2011 @ 15.53
  Dcera nechce vstoupit do amway??
  To musí být hrozné, měl bys důsledněji zpracovávat mladší potomstvo, aby z něj byli správní fanatici, kteří o amwayi nepochybujou

  Pokaždé, když ty něco napíšeš, je to jen naprostá pitomost. Tradiční český internetový žvanil. Nic neví, ničemu nerozumí, ale všem bude neustále opakovat, že on ví vše a všemu rozumí.

  Víš, kdybys něco věděl o světě, chápal a věděl bys, že lidé mohou být v něčem úspěšní pouze tehdy, když tomu sami věří a sami to chápou.

  Takže „verbovat“ lidi do Amway je ta nejhloupější představa, jakou vy, dementi, o Amway máte 🙂

  Fakt je ten, že vy máte o Amway jen pouhé představy. Nic o tom nevíte. Ale Vaše přerostlá EGA Vám to nedovolí přiznat. A to je úplně vše. To je celá pravda o Vás.

  Vůbec Vám váš mozek neumožní pochopit, že nám je srdečně jedno, jestli to někdo dělat nechce. Naopak. Co bych asi dělal v byznysu s člověkem, který jej nechce dělat? Co by asi dělal zaměstnavatel s týpkem, který nechce vykonávat práci, kterou vykonávat má?

  Přemýšlel jsi ty vůbec někdy? Tady si toho zatím nikdo nevšiml. Jen plácáš kraviny, jednu za druhou jako tupé hovádko.

  Takže ty troubo, z hlediska spolupráce s Amway, je pro mě dospělá dcera úplně stejný člověk, jako kdokoliv jiný. Kdokoliv.

  Tupec jako ty to ale nemůže pochopit.

 37. Komentuje Jarka, 14.6.2011 @ 17.14
  Co si to vůbec dovolujete???? Za 1.mě nazývat Jarmilou!!!! Kdo vám dal právo někomu prznit jméno. Jarka neznamená jenom JARMILA!!!! Tím jste mě nadzvedl víc, než jinýma naučenýma komentářema.

  Jarko, pokud tohle myslíte vážně, musím doplnit pro mě zásadní dodatek:

  VY KRÁÁÁVO NEBESKÁÁÁÁ

  Tím pro mne diskuse s Vámi skončila.

 38. Komentuje admin, 14.6.2011 @ 16.59
  1. … Každou firmu je nutno přesně formulovat, víš debílku nasáklej magorstvím …

  2. … Moc dobře víš jaký vymejvačský semináře jsem myslel ….

  Proč se tady vlastně zahazuju s takovejma magorama, jako seš ty a ACZ

  Zajímavá prezentace demece 🙂 nejprve si zakládáš na tom, že JE NUTNO se vyjadřovat naprosto přesně. Záhy se však ukáže, že ty sám se zásadně nikdy přesně nevyjadřuješ a požaduješ od čtenářů, aby si sami správně domýšleli, co ty si myslíš, nebo co jsi „tím svým žvaněním“ myslel.

  Pak to vygraduješ už jen naprostým sprosťáctvím 🙂

  Proč by měl člověk s mozkem v hlavě kdy dát na tvůj názor či tvou „pamyšlenku“?

  Už chápeš, proč tvrdívám, že bloging je projevem duševní poruchy?

  Jedná se o určitý projev SAMOMLUVY směrem k neidentifikovatelnému, anonymnímu obecenstvu.

  V Anglii mají dokonce takový veřejný kecací pult někde v parku, kde si může každý, kdo chce, kdykoliv stoupnout a vyblejt svoje trápení všem několika přítomným. 🙂

  Tvé blogování je obdoba tohoto pultu 🙂

  Netýká se to blogů odborných, kde se řeší skutečné reálné záležitosti, např.. jak vyměnit žárovku, nebo nainstalovat windows.

  Blogy o prezentaci vlastních představ o světě, jsou jen zrcadlem smutného duševna autora onoho blogu. V zoufalství nutně potřebuje, aby jeho názory, které v reálném světě tam venku nikdo neposlouchá, alespoň četlo nějaké virtuální anonymní individuum a reagovalo na ně. Tím je uspokojení završeno.

  Toliko psychologický rozbor tvého blogerského angažmá 🙂

 39. Komentuje acz, 15.6.2011 @ 6.00

  VY KRÁÁÁVO NEBESKÁÁÁÁ

  Tím pro mne diskuse s Vámi skončila.

  Konečně projev hodný vašeho intelektu, stále jste si nevšiml, že já se s vámi do diskuse necpala, to jen vaše EGO nesnese jiný názor.
  A ano, myslím to naprosto vážně!!! Doporučovala bych prostudovat Gut-Jarkovského, ale asi by to bylo házení hrachu na zeď
  :lol:.

 40. Myslím, že oblíbenost produktů Amway velmi krásně podtrhuje tento blog:

  „www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=35337&postdays=0&postorder=asc&workarround=0&start=0“

  Dámy si tam společně objednávají v desítkách kusů produkty Amway, kokrétně předpírací spray SA8 🙂 A přitom ani jedna z nich nejsou ty zmanipulované Amwayjačky 🙂

  Prostě jen vyzkoušely, pochopily a společně si nakupují.

 41. Jarka,bestmen….a další: Zde je zase vidět,že nechápete princip podnikání Amway a klasicky jak je vám zvykem,zase obvinujete druhé z VAŠEHO neúspěchu (viz.příběh Jarky). To že váš syn utekl z domova,kradl vám z ledničky……za to jako může Amway???? to snad nemýslíte vážně. Kdy už konečně převezmete odpovědnost sami za sebe a přestanete obvinovat druhé??? Kdo chce dělat Amway,musí si ujasnit nejprve pár věcí sám se sebou, protože tady se počítá úspěch jen z vaší hlavy a z vaších činů. Nevinte laskavě někoho,že ho zmanipuloval,to co udělal,chtěl jen a jen on sám. Za to žádný Amwayák, nebo Amway nemůže, kdy už to konečně pochopíte? Tady jde o jednoduchý byznys,ne o umění nákých vyvolených, komplikujete si to jedině VY sami.

 42. acz
  To snad nemyslíš vážně s tou krávou nebeskou?

  Jarka
  acz když dojdou argumenty,tak nadává nebo poukazuje na naši nevědomost až hloupost.Jinak je hodnoučkej,miloučkej,má rád děti a výběh se zahrádkou.

 43. JaraCimrman:

  „acz když dojdou argumenty,tak nadává nebo poukazuje na naši nevědomost až hloupost.“

  Ty to tak taky děláš, takže nejsi zrovna ten pravej, kdo by na to měl poukazovat.

  Jarka:

  (jen taková úvaha)
  Nic proti vám, ale děti často utíkaji, když doma necítí ten intelekt vyrovnané rodiny (neříkám, že je to váš případ, to nevím).
  V případech, kdy rodiče svým dětem sdělují, že se nehodí na to či ono a že na to či ono nemají náturu, jejich děti ztrácejí sebevědomí. Proto mnohdy tyto děti v celém životě strádají a přestože se chtějí zapojit do něčeho, kde je třeba zapojit značnou aktivitu se právě nad názory jejich rodičů pozastavují. To je takové to: „rodiče mi to říkali, že to nedokážu“ nebo „měl jsem poslechnout maminku a jít na zedníka“.
  Kdyby to byl váš případ to, o čem mluvím, pak možná chtěl být aktivní stejně jako ti, které přijmul za své vzory, ale nedokázal to právě proto, že neměl dostatek sebevědomí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.