Co máme vědět o sektách

V knize, CO MÁME VĚDĚT O SEKTÁCH, od autorky Barbara Büchner, lze najít jednoduchý a výstižný test o tom, JAK POZNÁŠ AUTORITÁŘSKOU SEKTU.

Tuto knihu bych všem velmi rád doporučil. Nemusí se týkat samozřejmě amway či jim podobných. Nicméně po jejím přečtení zjistíme jak fungují sekty a různé autoritářské světonázorové skupiny a při porovnání si jejího obsahu s vyjadřováním a vystupováním jednotlivých organizací amway či jenom některých jejich členů si jistě mnozí rozmyslí, jestli vstoupit a nebo třeba za včasu odejít.

Jistě nikdo nechce aby se jeho příbuzní, přátelé či děti stali závislími na nějaké takové nebo podobné autoritářské skupině..

A nyní k testu..

Opět se pokusím pro lepší orientaci co nejstručněji přirovnat otázky k chování a vystupování většiny aktivních distributorů amway..

1. Má skupina vedoucího, vedoucí nebo kolektivní vedení, které je považováno za neomylnou autoritu?

Tohle je u amway zcela prokazatelné.. Amway má organický systém hierarchie s několika charismatickými vůdci v čele.. Např. Dexter Yager, Bill Britt, Blanchardovi, Meerkatzovi, Hassmanovi, Dzirasovi, Bendovi, Čížek ap.

2. O jejím učení se nesmí ani v maličkostech pochybovat?

Toto je velmi patrné při jakémkoliv rozhovoru s distributorem na téma amway.. Ten kdo zástává jiný názor, než je produkován na seminářích, mítincích, v organizacích amway, tak ten je pro distributory zlo.. Zde je to patrné z toho, že distributoři nenávidí Admina.

Možná by stálo za to zmínit, že i na internetových diskuzích to lze snadno vyvodit z naučených demagogických odpovědí např. ACZ, Lubo Pářa ap.

3. Považují tvůj život před vstupem do kultu za zcela neúspěšný, i když ty sám máš pocit, že probíhal docela dobře?

Tohle je velmi zřetelné z přesvědčovacích monologů jednotlivých distributorů amway.. Vždycky zkusí dříve nebo později tento jednoduchý trik..

4. Jsou členové vyzíváni, aby veškerý majetek věnovali skupině? Vybírá kult za semináře, kurzy, dílny apod. neůměrné poplatky?

Ano, vezměme si kolik stojí např. semináře. Měsíční 300 Kč, čtvrtletní 750 Kč, FEC: 1700 – 2400 kč. Program pravidelných nahrávek 360,- Pravidelná literatura atd. Vždyť Seminář „amway“, má přednost i před svatbou. Většina Emwejáků investuje do těchto pomůcek a seminářů nemalé peníze, na čemž vydělávají především organizátoři seminářů, mítinků a prodejci těchto pomůcek.

Sekta
Co máme vědět o sektách

5. Jsou příslušníci kultu zcela izolováni od okolního světa?

Díky tomu, že mají Amwayáci za úkol oslovovat (verbovat) všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ lidi (příbuzné, spolužáky, pošťačku, lidi z dopravních prostředků…), tak často přicházejí o nejbližší okolí – každý se jim raději vyhne. Video v tomto článku je opravdu výstižné – https://czblog.cz/vyznacuji-se-amwayaci-vlezlosti/

6. Dbá sekta na to, aby se její členové odlišovali od ostatního ,,zlého světa“? Existují např. předpisy, týkající se úpravy účesu, oblečení, ozdob? Vyžaduje se nošení určitých poznávacích znamení (např. jehlic nebo přívěsků)? Hovoří členové skupiny mezi sebou jazykem, který je ostatním lidem nesrozumitelný? Musíš se naučit mnoha novým slovům a pojmům, aby ses mohl ve skupině zapojit do hovoru?

Na semináře a školení se distributoři dostavují oblečení v sakách, oblecích a v nejrůznějších kostýmcích doplněných o ozdoby připomínajíci diamanty, což je v podstatě asi největší symbol tohoto spolku.. Diamanty samozřejmě nechybějí u nikoho doma. Při návštěvě takového bytu na vás nauka amway srší z každého rohu.. Na společných víkendových akcích samozřejmě také nechybí jednotný úbor..

Člověk neznalý jejich učení a slangu se opravdu může jen těžko zapojit do hovoru o tomto byznysu.. Distributoři mluví a uvažují opravdu jen tak jak jsou učeni ze seminářů, školení, literatury a CD.. Každý pokus o argumentaci jiného druhu je tedy předem odsouzen k nezdaru..

7. Říkají ti, že zatím nemůžeš všechno chápat, že musíš nejprve dosáhnout ,,vyššího stupně poznání“? Mnohé organizace udržují své skutečné učení v tajnosti, takže se noví členové teprve při zasvěcení dozvídají, do čeho se vlastně pustili – a to už bývá zpravidla pozdě..

Ano, každý distributor se vám při rozhovoru, snaží vnutit myšlenku, že neznáte Marketingový plán,  že se to musí pochopit a potom, že zjistíme, jak je to všechno užasné, krásné a nejdokonalejší..

8. Rozlišuje skupina lidi na přátele a nepřátele? Jsou osoby žijící mimo sektu považováni za morálně zpustlé, duševně zaostalé, primitivní, neosvícené, neschopné vyššího poznání?

Velmi oblíbené argumenty snad u všech aktivních distributorů.. Člověka žijícího mimo jejich „byznys“, považují za morálně zpustlého, duševně zaostalého, primitivního… přesně tak, jak se hovoří v otázce..

9. Vyhrožují ti, že to pro tebe bude mít ošklivé následky, jestli do skupiny nevstoupíš, nebo z ní naopak vystoupíš? Pochybovači a kritici autoritářských skupin bývají často vystavováni silnému tlaku. Kdo sektu opustí, slyší, že musí počítat se strašnými tresty. Odpadlíci bývají pronásledování tak tvrdě, že to někdy hraničí s psychickým terorem apod.

V některých případech se tak může skutečně dít.. Bývalí distributoři, kteří mají s amway špatné zkušenosti a kteří to nechtějí zvěřejnit (např. že se bojí), jsou jistým způsobem napadáni ze strany vyškolených obhájců tohoto systému..

Kolik je odpovědí kladných, čtenáři? Málo nebo dokonce žádné!  Odpovědi na uvedené otázky, mohou svědčit o tom, že se může jednat o autoritářskou sektu. A jak to tak vypadá, tak tou amwey bezesporu je..

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

93 komentářů u “Co máme vědět o sektách

 1. Vidíš, to jsou docela zajímavý informace, díky za ně. Už si chystám LOC do auta, vozím sice LOC ubrousky všude kam se hnu a nedám na ně dopustit, ale vozit LOC koncentrát, to mě nenapadlo. Čoveče ty bys mohl sponzorovat Amway z fleku.

  Nemohl bys prosímtě zjistit, jestli je lepší vozit čistý koncentrát, nebo už zředěný a na jaký poměr? A jestli je lepší použít láhev s rozprašovačem, nebo pumpičkou? Díky.

  Po půl roce konečně užitečný příspěvek.

 2. ACZ: asi obojí, pokud zředěný, tak hustěji než je na etiketě at je co predvádet 🙂 jestli lahvicku nebo pumpicku uz závisí na situacích ve kterých jej budes užívat, vzpomen si na předchozí, do kterých jsi se dostal…

 3. Sid:

  Co to meleš?????

  Neumíš číst???

  ACZ napsal:
  „Jen 4% !!! VPA se věnuje tomuto podnikání 40 a víc hodin týdně, což odpovídá běžné pracovní době. (ME ti vysvětlil jinde, že VPA je v ČR jen okolo 3 000)
  Tito Amwayjáci si všichni do jednoho vydějí nejméně 10-ti násobek průměrné měsíční mzdy v ČR.“

  Řekl to zcela jednoznačně tak do toho neplet nějaké zahraničí!!!!

  ACZ je zkrátka usvědčení lhář a podvodník!

 4. hraesvelgr: ano, jednoznačně napsal:
  „Ty máš rád statistiky, tak tu pro tebe mám jednu čerstvou z naší organizace N21:..“
  to ti ale v tomto příspěvku vypadlo, asi aby tvoje verze měla šanci obelhat nepozorného čtenáře.

  zapomínáš že, VPA mohou mít a zpravidla mají příjmy z prodeje, zvláště ti aktivní mohou mít měsíčně například něco mezi pěti až dvaceti tisíci, nárazově desítky tisíc.

  dále jsou zajímavé tvé počty:
  – 48% VPA pracuje více než 10 hodin týdně (40 hod. měsíčně. Počítejme průměrně 50 hod měsíčně.
  – 4% VPA pracuje více než 40 hodin týdně (160 hod. měsíčně. Počítejme průměrně 180 hod měsíčně.
  Kdybys byl pozornější, možná by sis všiml, že tyto skupiny se prolínají, takže je nelze sčítat. Ale nějak se ke svému vytouženému číslu dostat musíš, že?

  Faktem ale je, že neexistuje VPA placený od hodiny, každý je benefitován za odvedenou práci.

 5. Komentuje hraesvelgr, 12.4.2011 @ 16.24
  ACZ je zkrátka usvědčení lhář a podvodník!

  Abychom se někam posunuli:

  ANO, JSEM USVĚDČENÝ LHÁŘ A PODVODNÍK.
  Neboť důkazní materiál, komplexní vysvětlení a další důležité informace k osvětlení tvého omylu Admin opět nezveřejnil a mě to nebaví pořád něco vysvětlovat, resp. psát a poté zjistit, že tomu blbečkovi se to nelíbí, tak to smaže.

  Co tam máš dál?

 6. acz:

  Tvůj komentář obsahoval řadu odkazů na jiné stránky, a to je proti pravidlům tohoto blogu!

  Vy dva – SiD, acz jste opravdu názornou ukázkou zmanipulovaných emwejáků, kteří mají amwey výrobky úplně všude a cálujou peníze za motivační materiály (CD, knihy..) a zcestné semináře a mítinky 😕

 7. Sid:

  „Kdybys byl pozornější, možná by sis všiml, že tyto skupiny se prolínají, takže je nelze sčítat. Ale nějak se ke svému vytouženému číslu dostat musíš, že?“

  I kdybych ty 4 procenta uplně ignoroval, tak je stále stejně zřejmé, jak mizerně výhodné je být amwayákem… :mrgreen: :mrgreen:

 8. admin:

  Jsou to chudáci, zvlášt ten ACZ, který do amwayáctví cpe své, na levé straně kvadrantu pracně vydřené, peníze… :mrgreen:

 9. Komentuje admin, 14.4.2011 @ 20.31
  Tvůj komentář obsahoval řadu odkazů na jiné stránky, a to je proti pravidlům tohoto blogu!

  Výmluvy, výmluvy, výmluvy. Ty pravidla jsi definoval ty sám, můžeš je tedy klidně ignorovat, mají-li nějaký význam. Stejně tak jsi ty odkazy mohl poupravit, nebo odmazat. COKOLIV. Kdekdo tu má v postech odkazy na jiné stránky 🙂 U mě je to ale děsnej průser, že? 🙂 Ty sám máš odkazů plné příspěvky.

  Ale o to ti nešlo. TYS TO PROSTĚ SMAZAL A BASTAFIDLI 🙂 Z čeho se chceš zase vymluvit prosímtě? Z toho, že jsi manipulativní hajzlík? 🙂

  Ani tvoje zrcadlo v koupelně už ti to nežere.

 10. Komentuje admin, 14.4.2011 @ 20.31
  Vy dva – SiD, acz jste opravdu názornou ukázkou zmanipulovaných emwejáků, kteří mají amwey výrobky úplně …

  Jsi jen obyčejný žvanil. Nás obviňuješ, že jsme zmanipulovaní, přitom nás vůbec neznáš, naší práci vůbec nerozumíš, neznáš ji, nikdy jsi ji nedělal ani žádnou podobnou. Myslíš, že na základě těxchto faktů ti někdo tvá obvinění baští? Leda tak stejný trouba, jako seš ty sám.

  A to si tedy máš k čemu gratulovat.

  Ty sám zde svým přístupem k informacím, k příspěvkům ostatních, vedením diskuse, úrovní obsahu a témat a faktům předvádíš NAPROSTO UKÁZKOVÉ MANIPULACE !!!

  Chápeš vůbec význam slova POKRYTEC? Zřejmě ne.

 11. S Amway si odděláte všechny kamarády a rodinu. Taky to ničí vztahy 😯 Kamarád kvůli tomu přišel o holku, se kterou chodil několik let. Začal se chovat hrozně povýšeně a arogantně. Amway ničí osobnosti lidí, proto s tím nechci mít nic společnýho 👿

 12. Kdyby hloupost nadnášela, tak Uzbik létá na lince London-NewYork jako regulerni stroj.

 13. Taky musím potvrdit z vlastní zkušenosti, že Amway ničí vztahy. Když někdo jde do Amway, tak se z něj stane debil a vymletej mozek 😛

 14. Pominu, že jsi sprostý jak dlaždič,dejme tomu, že ty máš s někým zkušenost, to by se ti dalo ještě možná trochu věřit, ale co ti dává právo paušalizovat?
  Zajimalo by me, jak je mozne aby se nekdo, kdo je „v pohode“ menil na jak rikas „debila“ a „vymleteho mozka“ a diky tomu mel vetsi uspech v komunikaci s lidma, nez kdyz byl „v pohode“..

 15. SiD:

  Hm, to je klasická emwejácká rétorika – zaútočit na něco co je negativní, v tomto případě např. „sprostý jak dlaždič“.

  Jak je možné, aby se někdo, kdo je „v pohodě“ změnil v „debila“ a „vymletého mozka“? Velice jednoduše: protože ty vaše guru emwejáci oblbujou lidi! Pořád a pořád dokola! Oblbujou lidi i někteří další zmanipulovaní a „vymytý“ emwejáci! Tomu já říkám HNUS!!! Avšak pozor, HNUS nemusí zůstat HNUSEM navždy. Protože jsem tu já, CzBlog a Amwey-business.cz. Oba tyto nástroje zabraňují šírit zmíněný „AMWAY HNUS“.

  Vraťme se k danému problému… Často se z emwejáků stávají debilové a vymytí mozci. Proč? No protože (hovoří-radí guru emweják):

  „Seminář má přednost před rodinejma oslavama, svatbama, atp. Byznys je to, co nás živí a vydělává na to, aby jsme vůbec měli, kdy takovýhle slavnosti pořádat, a z čeho. Prostě byznys má přednost! A mít lístek na příští seminář, už na tomto semináři, je jedno z takových závazků! Protože čím dřív, máte takový lístek u sebe, tím dřív ho můžete prodat někomu dalšímu.“
  https://czblog.cz/seminar-amway-ma-prednost-i-pred-svatbou/

  „Já osobně používám po plánu nějakej způsob kladení otázek, ptám se toho člověka, jakej z toho měl pocit, nebo jestli je něco, co se mu na tom byznysu líbilo, jestli mu to dávalo smysl. Jestli pochopil, že ten byznys funguje, atd. Některou z těchto otázek. Pokud ten člověk po plánu řekne, že mu to dává smysl, nebo alespoň řekne, že to vypadá docela zajímavě, tak potom se snažím hned po plánu vést k tomu, abych mu pokud možno prodal soupravu. Takže když se ho ptám: Jakej z toho máte pocit? A on říká: Jo, vypadá to docela zajímavě. Tak říkám: Takže jste pochopil, že to může fungovat, pochopil jste, že to prachy nějaký vydělává, atd. Říkám: Schválně se snažím, a to si myslím, to je klíč, k tomu uspěšnému dovedení toho procesu do konce, ty otázky klást sugestivně. Tzn. snažím se, ty otázky klást, tak aby ho naváděly k pozitivní odpovědi, aby to nebyly takový ty otázky, na který existuje mnoho různých odpovědí. A vedu ho k tomu, aby odpověděl, tak já chci slyšet.“

  „Umění jednat s lidma není exaktní věda, která by se dala spočítat, ale je to umění. To se musí natrénovat! Já jsem přesvědčenej právě o tom, že když clověk tohle umí, tak ani ne tak v jeho osobních případech, ale v momentě kdy budete ty lidi sponzorovat, tak když oni uviději, že i člověk, kterej přišel s tím, že – víš co asi ne… já jsem o tom přemýšlel atd. Když ho ale přetočíte na ANO, nějakým promyšleným způsobem. Nebo když prostě přijde človek a vy ho rovnou vykolejíte z míry tím, že mu řeknete – hele, vždyť jsi říkal, že to vypadá zajímavě, tak se ti na tom asi libilo…? Co to bylo? A po půl hodině on odchazí s podepsanou soupravou a zaplacenejma penězma…“

  „Je strašně důležitý pracovat na 100% a používat na 100% vlastní výrobky! Kdo nepoužívá na 100% vlastní výrobky, tak nedělá tento byznys – jenom dělá, jako že dělá. A náš byznys je bohužel tak spravedlivej, že se to na nás, vás objeví. Já jsem měl problém vysvětlit svojí mámě, že když nepoužívá náš prášek na praní, kterej má hodnotu 11,75 bodu, že mě tím připravuje o velký peníze. Pracuje v gastronomii a její šéf jí dává prací prášek zadarmo.“

  „Nebo vám řekne: Já používám skoro všechny výrobky. Já řeknu 100%! On říká: Já nemůžu používat mýdlo, já jsem na mýdlo alergickej. To nevadí! Tak si udělej ve zdi díru, dej si tam trezor, od kterýho budeš mít klíče jenom ty a tam si dej mejdlo, na který nejsi alergickej. Ale na umyvadle bude naše mejdlo!!!

  „Snažit se nebo pracovat na 98% vůbec nemá smysl. Buď dělám nebo nedělám, buď pracuju na 100% nebo nepracuju. Kdo pracuje na 98%, tak nepracuje! Kdo nepoužívá vlastní výrobky na 100%, tak nepoužívá vlastní výrobky. Pořád nechá vydělávat pana drogistu.“

  „Vždycky mít u sebe LOC!!! Když máte auto, noste sebou celou lahev. Když nemáte auto, tak můžete sebou nosit malinkej vzorek v kufříku, ale LOC noste všude! Nikdy nevíte, koho můžete pomazat LOC, kde můžete koho zachránit. Někdo se pomaže rtěnkou, na někoho kápne omastek… každý problém jste schopni s LOC vyřešit, a zároveň ho zasponzorujete. LOC je kouzelnej výrobek.“

  „Jsou věci, se kterýma neustále pracuju – seznam, obrázek skupiny – pořád si je nosim sebou. Lístky na seminář, to samé, ty sebou noste extra, vždycky! Prodávejte je, to samé bude dělat vaše skupina.“

  ATD.

  Situace je dokonce taková, že někteří emwejáci něchtějí být normální, normálnost je děsí – https://czblog.cz/amwayak-nemam-rad-normalnost-desi-me/

  P.S. Děkuji všem emwejákům, že čtou tento web, osobně děkuji Čížkovi i Hassmannovi 🙂

 16. Komentuje admin, 18.4.2011 @ 20.56
  Hm, to je klasická emwejácká rétorika – zaútočit na něco co je negativní, v tomto případě např. „sprostý jak dlaždič“.
  Jak je možné, aby se někdo, kdo je „v pohodě“ změnil v „debila“ a „vymletého mozka“? Velice jednoduše: protože ty …

  Jsem velmi rád, že jsi se zase usvědčil tímto příspěvkem, jak žvaníš o věcech, kterým nerozumíš a především jak manipuluješ s fakty.

  1. Reagovat na sprosťárny je přirozené. Nepřirozené je sprosťárny obhajovat. Děkuji za projev tvého charakteru 🙂

  2. Předpokládáš a následně všem podsouváš iluzi a představu, že Amwayjáci jsou debilové, protože poslouchají ČÍŽKA 🙂 je to jediný člověk z Amway, kterého zde představuješ jako nějakého GURU, cituješ jeho myšlenky jako závadné a překládáš všem iluzi, že nám ČÍŽEK velí, nařizuje co máme dělat a běda jak to neděláme.

  Kdybys ty troubo věděl o čem už tady půl roku žvaníš, věděl bys, kdo je ČÍŽEK akterou organizaci vede. Většina lidí z Amway v ČR se s ČÍŽKEM nikdy nesetká, nikdy neuslyší „ony závadnosti“ a nikdy nebude řídit svůj život podle jeho rad.

  TUDÍŽ ZCELA LOGICKY, NEMÚŽE NASTAT TVOJE NAIVNÍ PŘEDSTAVA, ŽE:

  „protože ty vaše guru emwejáci oblbujou lidi“

  Jen prosťáček si může myslet, že jeden člověk vymele hlavu tisícům lidí, kteří jej nikdy nepotkají, nebudou s ním hovořit a nikdy neusliší jeho nápady, doporučení a návrhy.

  Ty jsi zde doposud nepředložil nic jiného, než NĚKOLIK CITACÍ ROMANA ČÍŽKA. NIC VÍC V RUCE NEMÁŠ. když jsem se tě zeptal, co bys dělal, kdyby Čížek náhodou neexistoval, jak bys potom reagoval na Amway, RADĚJI JSI NEODPOVĚDĚL. BOJÍŠ SE, NEMÁŠ V RUCE NIC.

  V ČR a ve světě je mnoho jiných organizací podnikatelů s Amway a ty nemáš v ruce jediný materiál z těchto organizací. Např. by mě zajímalo na základě čeho, na základě jakého materiálu bys chtěl obvinit ze sektářství, HNUSŮ a NEŠVARŮ lidi, podnikající v organizaci NETWORK TWENTY ONE. To by mě opravdu zajímalo.

  Tvůj cíl je jiný. UDRŽET SLEDOVANOST TOHOTO BLOGU A VYDĚLÁVAT PENÍZE NA REKLAMĚ. Díky tomu zde napíšeš cokoliv, jakoukoliv blbost, která vyvolá logickou reakci, čili diskusi, čím plamennější, tím lepší pro tvoji peněženku.

  A ty chceš lidem radit co mají dělat? Tomu zase já říkám fór. A samozřejmě ukázkové NALETĚNÍ. NALETĚNÍ TOBĚ.

  ULOŽENO !!! Neboť ty smažeš všechno, co můžeš. Takovej seš ty frajer, takovej seš ty chlap, takovej seš ty ochránce spravedlnosti (o které také nic nevíš). Co ty vlastně vůbec víš? Ani udělat pořádnej blog neumíš. Amatér a Diletant ve všem na co sáhneš.

 17. P.S:

  Jo, a jinak skvělá čeština, hodná učitele lidu v tématech „Jak má lid správně žít a myslet“:

  „protože ty vaše guru emwejáci oblbujou lidi“

  Vlez si do toho word dokumentu, ze kterého tyhle krviny pořád kopíruješ a oprav si to:

  nebo použij Ctrl+C a Ctrl+V:
  Takto je to správně:
  protože Ti Vaši guru Amwayjáci oblbujou lidi

 18. acz:

  Co to tady zase plácáš za nesmysly ty milionáři s limuzínou?! Ty už to fakt nefetuj ani ředěný. S tebou je pořád dokola! Z toho plyne jedině to, že si nepřekonatelný demagog…

  Komentuje acz, 19.4.2011 @ 6.55
  Předpokládáš a následně všem podsouváš iluzi a představu, že Amwayjáci jsou debilové, protože poslouchají ČÍŽKA 🙂 je to jediný člověk z Amway, kterého zde představuješ jako nějakého GURU, cituješ jeho myšlenky jako závadné a překládáš všem iluzi, že nám ČÍŽEK velí, nařizuje co máme dělat a běda jak to neděláme.

  Chceš snad říct, že Čížek či Hassmann jsou v amwey byznysu NEVÝZNAMNÉ osobnosti??? Nebo chceš opět LHÁT?! Jak soustavně činíš!
  CD Čížka či Hassmanna posloucháte jako nějakej fetiš, vymytý palice! Tihle emwejáci ještě na tom nechutně rejžujou –
  http://shop.setzer.cz/audio-cd/roman-hassmann/
  http://shop.setzer.cz/audio-cd/

  Tvůj cíl je jiný. UDRŽET SLEDOVANOST TOHOTO BLOGU A VYDĚLÁVAT PENÍZE NA REKLAMĚ. Díky tomu zde napíšeš cokoliv, jakoukoliv blbost, která vyvolá logickou reakci, čili diskusi, čím plamennější, tím lepší pro tvoji peněženku.

  Nesmysl! Mojim cílem není udržet sledovanost tohoto blogu za každou cenu. K tomu slouží SEO optimalizace ap. Zase plácáš feťácký nesmyly. Pochop, že mi jde o to, nenechat HNUS HNUSEM! Těch pár vypatlanejch emwejáků, co si tento blog přečtou, tak ty nějak zvlášť nepřispívaji k návštěvnosti toho blogu. Myslím, že to nikdy nepochopíš…

  Ty jsi zde doposud nepředložil nic jiného, než NĚKOLIK CITACÍ ROMANA ČÍŽKA. NIC VÍC V RUCE NEMÁŠ. když jsem se tě zeptal, co bys dělal, kdyby Čížek náhodou neexistoval, jak bys potom reagoval na Amway, RADĚJI JSI NEODPOVĚDĚL. BOJÍŠ SE, NEMÁŠ V RUCE NIC.

  Doplnil bych, že citací Čížka a Hassmanna. Čížek, že neexistuje? Ale no tak, Ivánku. Tady je ten VŮDCE – http://www.sdilej.eu/pics/a96a3ef2a1ebb3c1ddc3e280a1a8b080.JPG

  Co ty můžeš vědět co já mám za materiály? Ani nevíš jaké já mám zdroje a kolik lidí mi píše a dodává ty materiály! Proč? Protože jsou naštvaný na ty vaše nechutný praktiky. Něco mimo Setzer či RCE http://depositfiles.com/files/f1sxazo87

 19. ale stále se nedočkáme odpovědi, proč by skupina Network21 měla poslouchat a používat nahrávky RCE či Setzer International.

  Pokud je nekdo naštvaný na praktiky skupiny Schwartz, není se čemu divit. Zvláště kvůli tomu co se dělo před otevřením trhu v ČR, ale to by admin o tom musel něco vědět a ně plácat páté přes deváté a motat jednu AMO s druhou.
  Mohl by admin jmenovat konkrétní části jím předložené prezentace, které jsou „závadné“ (jak rád píše – HNUS)?

 20. Další porce obyčejných podsouvaček od zdatného manipulátora:

  1 Komentuje admin, 19.4.2011 @ 19.03
  Co to tady zase plácáš za nesmysly ty milionáři s limuzínou?!
  nejsem milionář s limuzínou a nikdy jsem to netvrdil. 🙂

  2 Chceš snad říct, že Čížek či Hassmann jsou v amwey byznysu NEVÝZNAMNÉ osobnosti??? Nikdy jsem nic podobného netvrdil 🙂 Zato ty to opakuješ už po desáté.

  3 Nebo chceš opět LHÁT?! Jak soustavně činíš! Nikdy jsi mi nebyl schopen doložit jedinou lež, já tobě doložil VŠECHNY. I s průkaznými materiály, které jsi rychle smazal. BOJÍŠ SE.

  4 CD Čížka či Hassmanna posloucháte jako nějakej fetiš, vymytý palice! Tvrzení bez důkazů. Já ani nikdo z N21 žádné uvedené CD neposloucháme a nikdy poslouchat nebudeme. A takových lidí v Amway jsou tisíce.

  5 Tihle emwejáci ještě na tom nechutně rejžujou Chceš snad říct, že kdokoliv vydá nějaké CD a potom jej svobodně prodává, jelikož si jej někdo jiný chce svobodně koupit, tak na této činnosti nechutně rejžuje? Aha, tak to je pro mě zajímavý myšlenkový obrat, socialista komunista takto podobně uvažuje. Možná proto tolik miluješ WAREZ a podporuješ INTERNETOVÉ PIRÁTSTVÍ 🙂 Začíná mi opět lecos docházet 🙂

  6 Mojim cílem není udržet sledovanost tohoto blogu za každou cenu. 🙂 Kandidát na lež roku 🙂 Už zde není vůbec nikdo, kdo by ti tuhle pohádku ještě baštil. Sám jsi to několikrát podtrh v diskusi.

  7 Zase plácáš feťácký nesmyly. Co k tomu dodat. Já nikdy nefetoval. Ty snad ano?

  8 Těch pár vypatlanejch emwejáků, co si tento blog přečtou, tak ty nějak zvlášť nepřispívaji k návštěvnosti toho blogu. Kandidát na lež století. naštěstí se každý může podívat, která témata zde fičí a kdo sem přispívá 🙂 Lhát sám proti sobě, to už chce skutečně prázdnou makovici.

  9 Čížek, že neexistuje? Kdo to tvrdí? 🙂

  10 Ani nevíš jaké já mám zdroje a kolik lidí mi píše a dodává ty materiály! Všichni od Amway tu víme, jaké ty máš materiály. Především my na rozdíl od tebe materiály Amway máme a známe. Ty jsi sem vše, co máš, už předložil. Nic jiného nemáš, tak to sem všude možně tapetuješ jako pominutý s železnou pravidelností 2x týdně 🙂

  A JAKO OBVYKLE JSI NEODPOVDĚL NA NĚKOLIK ZÁSADNÍCH OTÁZEK.

  PROTOŽE SE BOJÍŠ.

  Uloženo.

 21. Komentuje SiD, 19.4.2011 @ 21.50
  ale stále se nedočkáme odpovědi, proč by skupina Network21 měla poslouchat a používat nahrávky RCE či Setzer International.

  Pokud je nekdo naštvaný na praktiky skupiny Schwartz, není se čemu divit. Zvláště kvůli tomu co se dělo před otevřením trhu v ČR, ale to by admin o tom musel něco vědět a ně plácat páté přes deváté a motat jednu AMO s druhou.
  Mohl by admin jmenovat konkrétní části jím předložené prezentace, které jsou „závadné“ (jak rád píše – HNUS)?

  Beru to tak, že ty a ACZ jste v Network21. Dobře. Je ale fakt, že ACZ zná Čížka osobně:

  Komentuje acz, 19.9.2010 @ 9.46

  Já vím dobře, kdo je pan Čížek, znám jej osobně !!! Na rozdíl od Tebe jej znám osobně. Rád bych věděl odkud bereš tyhle „názory“, když o Amway nic nevíš a je ti z něj na blití 🙂
  Fakta jsou následovná, TY VÍŠ PRD KDO JE PAN ČÍŽEK, co v Amway představuje a jak úspěšný a proč je.

  https://czblog.cz/kdyz-reknete-amway-byznysu-ne-neznamena-to-ne/#comment-4287

  A nejen to, dokonce s Čížkem plně souhlasí:

  Komentuje acz, 6.12.2010 @ 15.39

  Slova, věty a myšlenky, které Čížek vyslovil, natočil, nahrál, mě osobně připadají naprosto v pořádku, jsou logické, mají hlavu i patu a pro přemýšlivého, nikoliv domýšlivého člověka mají také významnou hodnotu. Ještě něco?
  https://czblog.cz/multi-level-marketing-mlm/#comment-6420

 22. ACZ:
  1 Komentuje admin, 19.4.2011 @ 19.03
  Co to tady zase plácáš za nesmysly ty milionáři s limuzínou?! nejsem milionář s limuzínou a nikdy jsem to netvrdil.

  Komentuje acz, 19.9.2010 @ 9.46
  Já vím dobře, kdo je pan Čížek, znám jej osobně !!! Na rozdíl od Tebe jej znám osobně. Rád bych věděl odkud bereš tyhle „názory“, když o Amway nic nevíš a je ti z něj na blití 🙂
  Fakta jsou následovná, TY VÍŠ PRD KDO JE PAN ČÍŽEK, co v Amway představuje a jak úspěšný a proč je.

  https://czblog.cz/kdyz-reknete-amway-byznysu-ne-neznamena-to-ne/#comment-4287

  Komentuje acz, 6.12.2010 @ 15.39
  Slova, věty a myšlenky, které Čížek vyslovil, natočil, nahrál, mě osobně připadají naprosto v pořádku, jsou logické, mají hlavu i patu a pro přemýšlivého, nikoliv domýšlivého člověka mají také významnou hodnotu. Ještě něco?
  https://czblog.cz/multi-level-marketing-mlm/#comment-6420

  Takže z toho plyne, že cinty o dlouhé, drahé limuzíně jsou logické, mají hlavu i patu… Podívejme na zcestné kecy o limuzíně:

  „Na poslední den v práci pro vás přijede velká, dlouhá limuzína, a teďka vrátný volá šéfovi „Pane řediteli, je tady nějaká státní návštěva, která přijela velikánským autem. Vy nekoho čekáte? Ne, nikoho!“ V čele kancelářské budovy je z toho haló, co tam dělá to velké bíle auto, které stojí už hodinu před vchodem? Pro koho to přijelo, nebo kdo s tím přijel? Jestli náhodou nepřijel nějaký ministr, nebo něco takového. A vy si děláte v klidu svoji práci a hodiny odtikávají a blíží se konec pracovní doby. A všichni ti, co se vám celou dobu smáli, tak maji oči na vrch hlavy a už stojí na autobusových zastávkách a koukají, kdo bude do toho auta nasedat, co je to za honoraci. A vy v tom sáčku, v kravatě vycházíte… Vycházíte z těch dveří, do kterých jste museli chodit každé ráno a odcházet každé odpoledne. Takhle se ohlédnete a říkáte si „Tak tady už nikdy, po celý zbytek svého života, nebudu muset strávit ani minutu!“ A říkáte si „Stálo to za to!“ Příchazíte k té bíle limuzíně a borci tam stojeji na těch autobusových zastávkách, a teď se strkaji, stouchaji do sebe loktama a říkaji „Hele podívejte se na něj, to je ten emveják“. To jsou oni, co se choději koukat na ty auta, oni si blázni snad mysleji, že jednou něčim takovým budou jezdit, nebo co. Hele, běžte někdo za nim. On k tomu jde, on si snad do toho chce sednout! Vždyť to jestě poškrábe, aby nám neudělal ostudu! Teďka vy tam prostě přijdete k tomu auťáku a zaťukáte na okénko, řidič si tam čte noviny, protože měl přijet o 3 nebo 4 hodiny dříve, a když se mu představíte, tak on si okamžite nasadí placatou čepici, vyleze a otevře vám dveře, klaní se. Vy si sednete do toho velikánského, obrovského auta, kde je prostor jak na letišti, nalejete si z baru colu a říkáte „Pane řidiči, tak jedem!“. Ale tak patnáct kilometrů za hodinu, já si to chci užít!“. A teďka kolem těch autobusových zastávek, který jsou obležený kolegama z práce, kteří se vám smáli a ukazovali si na vás prstem, tak vy kolem nich pojedete tou limuzínou, těch patnáct kilometrů za hodinu a budete jim připíjet – čau kluci, už se neuvidíme… Když se vám budou smát moc, tak jim můžete třeba udělat tu kulišárnu – bylo to ve středu, a druhý den ve čtvrtek, až ti vaši kolegové ve čtvrtek ráno budou muset v půl šestý jít do práce, tak před tou budovou je bude vítat bilboard – na něm bude vaše rozesmátá tvář a nad tim bude napsáno „Já už jsem svobodný! A co vy?“. Taková velká mechanická ruka jim bude mávat. To nebude špatný! Takže teďka si napište velký seznam lidí a uvidíme se na semináři.“

  TY MILONÁŘI S LIMUZÍNOU 😀

  2 Chceš snad říct, že Čížek či Hassmann jsou v amwey byznysu NEVÝZNAMNÉ osobnosti??? Nikdy jsem nic podobného netvrdil 🙂 Zato ty to opakuješ už po desáté.

  To byla otázka. Takže to beru tak, že Čížek, Hassmann jsou významné osobnosti v tomto byznysu. Děkuji.

  3 Nebo chceš opět LHÁT?! Jak soustavně činíš! Nikdy jsi mi nebyl schopen doložit jedinou lež, já tobě doložil VŠECHNY. I s průkaznými materiály, které jsi rychle smazal. BOJÍŠ SE.

  Všechny komentáře, které porušují pravidla tohoto blogu nejsou schvalovány. Nic nového pod sluncem.

  4 CD Čížka či Hassmanna posloucháte jako nějakej fetiš, vymytý palice! Tvrzení bez důkazů. Já ani nikdo z N21 žádné uvedené CD neposloucháme a nikdy poslouchat nebudeme. A takových lidí v Amway jsou tisíce.

  Je samozřejmě jasné, že všichni emwejáci CD Čížka či Hassmanna neposlouchají. Jen chci zde opět připomenout, že: „Slova, věty a myšlenky, které Čížek vyslovil, natočil, nahrál, mě osobně připadají naprosto v pořádku, jsou logické, mají hlavu i patu…“. To tvrdíš ty.

  5 Tihle emwejáci ještě na tom nechutně rejžujou Chceš snad říct, že kdokoliv vydá nějaké CD a potom jej svobodně prodává, jelikož si jej někdo jiný chce svobodně koupit, tak na této činnosti nechutně rejžuje? Aha, tak to je pro mě zajímavý myšlenkový obrat, socialista komunista takto podobně uvažuje. Možná proto tolik miluješ WAREZ a podporuješ INTERNETOVÉ PIRÁTSTVÍ 🙂 Začíná mi opět lecos docházet

  Ale samozřejmě, že na tom guru emwejáci rejžujou, to ani nemluvim o vstupenkách na semináře… Emwejáci jak ovce kupujou drahý výrobky a ještě investujou za CD, knihy… přitom z toho byznysu vydělávaj pakatel nebo dokonce nic.

  6 Mojim cílem není udržet sledovanost tohoto blogu za každou cenu. 🙂 Kandidát na lež roku 🙂 Už zde není vůbec nikdo, kdo by ti tuhle pohádku ještě baštil. Sám jsi to několikrát podtrh v diskusi.

  Na toto jsem ti již odpověděl – Nesmysl! Mojim cílem není udržet sledovanost tohoto blogu za každou cenu. K tomu slouží SEO optimalizace ap. Zase plácáš feťácký nesmyly…

  7 Zase plácáš feťácký nesmyly. Co k tomu dodat. Já nikdy nefetoval. Ty snad ano?

  Podle toho, jak se zde prezentuješ, tak mi připadáš, že v něčem jedeš. To fakt neni normální…

  8 Těch pár vypatlanejch emwejáků, co si tento blog přečtou, tak ty nějak zvlášť nepřispívaji k návštěvnosti toho blogu. Kandidát na lež století. naštěstí se každý může podívat, která témata zde fičí a kdo sem přispívá 🙂 Lhát sám proti sobě, to už chce skutečně prázdnou makovici.

  Kolik si myslíš, že čte tento blog emwejáků? Odhaduji 100 za den? To je z hlediska návštěvnosti nevýznamné!

  9 Čížek, že neexistuje? Kdo to tvrdí? 🙂

  To byla otázka na tuto tvou reakci: „když jsem se tě zeptal, co bys dělal, kdyby Čížek náhodou neexistoval, jak bys potom reagoval na Amway, RADĚJI JSI NEODPOVĚDĚL. BOJÍŠ SE, NEMÁŠ V RUCE NIC.“ Já vím, vy máte odpovídat na otázku otázkou, jak tvrdí Hassmann:
  „Když se vás někdo zeptá: Není to náhodou amway? Tak se zeptejte vy: Co to je? Na otázku odpovídejte otázkou!“

  10 Ani nevíš jaké já mám zdroje a kolik lidí mi píše a dodává ty materiály! Všichni od Amway tu víme, jaké ty máš materiály. Především my na rozdíl od tebe materiály Amway máme a známe. Ty jsi sem vše, co máš, už předložil. Nic jiného nemáš, tak to sem všude možně tapetuješ jako pominutý s železnou pravidelností 2x týdně 🙂

  Pořád dokola říkám: co ty můžeš vědět, co já mám za materiály…

  Když jsem u těch amway materiálů… Podotýkám, že tvrdíš: „Slova, věty a myšlenky, které Čížek vyslovil, natočil, nahrál, mě osobně připadají naprosto v pořádku…“. Ten amway guru radí:

  „Já osobně nikomu nedoporučuju, když se s někým sejdu, vysvětlím mu marketingový plán, aby první materiály, který tento člověk dostane do ruky, a který bude mít možnost číst, byly oficiální materiály firmy amway. Ono to možná zní divně, proč neoficiální, ale ten oficiální přístup je skutečně naladěnej tak, že tento byznys je hlavně maloobchodní distribuční obchod s čistícíma prostředkama – drogerií, kosmetikou, potravinovýma doplňkama, atd. Do dneška existují organizace, které takovýmto způsobem ten byznys budujou. A ty organizace nejsou úplně malý, a jsou tam lidi, který vydělávaji na tom byznysu peníze. Ale nikdo tam nevydělává tolik peněz jako Dexter Yager, Setzer a jako diamanti z tohoto našeho systému. Prostě oficiální postoj firmy k marketingovýmu plánu, a jak by se ten marketingový plán měl využívat, je takovej. Co je fantastický, já si myslím, že to je další ukázka naprostý geniality a originality toho našeho byznysu, je to, že nejsme zaměstnanci firmy amway, nejsme vázáni přesnýma interníma předpisama tý firmy, atd. Máme k dispozici marketingový plán firmy a rámec, ve kterým se máme a musíme pohybovat, je pouze etický kodex. Ale to jsou věci, který nám vyhrazujou určitej směr a mantinely, ale jsme nezávislý podnikatelé. A koncepce, jak ten marketingovej plán budeme využívat, je čistě na nás.“

  Pořád tvrdíš „BOJÍŠ SE“. Není spíš naopak?

  Proč je potřeba tento byznys obhajovat? Zamyslel ses někdy nad tím?

 23. S Amway sektou jsem měl co dočinění asi před měsícem. Známej mě doslova dotáhnul na ten jejich seminář. Na tohle já nejsem, abych někoho přemlouval a chodil na ty jejich šaškárny ❗

 24. Již po několikáté jsem byla lanařena do Amway, tentokrát přes kolegyni v práci. Opět jsem slyšela stejná slova, stejné argumenty ale hlavně mlžení. Vůči tomuto obchodu jsem opravdu skeptická a mám z něj špatný pocit 🙄 Znám asi deset lidí, který Amway dělají řadu let, ale všichni chodí do zaměstnání a lidi se k nim obracejí zády 😕

 25. Nečetl jsem všechny komentáře, takže nevím, jestli to už někdo nepsal, podle těchto poznávacích znaků je sektou i mateřská škola, kdee je jasně daná neomylná autorita, musí se dodržovat nějaká pravidla a dokonce je předepsáno i to, v jakém oblečení se do školky smí docházet a jaké ozdoby (šperky) jsou povoleny. Objetování veškerého majetku (třeba u jehovistů je to opravdu všechno – auto, barák, chata, vkladní knížka) je tu taky patrné, protože o hračky je přeci pěkné se podělit…
  Jo, rozlišování na přátele a nepřátele 😀 , to je jasný – pani učitelky ve školce jsou hodný, tamten pán v kabátu je zlej.
  Kdo nebude chodit do školky, bude uplnej blbeček, nikdo ho nebude mít rád. BUBUBU.
  A nemusím být infantilní, stačí si to přeložit do dospělého jazyka – nebudeme uznávat autority – splněno (kdo dneska uznává policii, nebo pilitiky, soudce, církev? ) Jsem jen JÁ a kdo je víc?!
  Nošení nějakého určitého oblečení a ozdob? Fuj, humus! Můžu si vlízt do pytle s třema pruhama, dát si do uší roztahováky, do jazyka pecku, do brady bodec a jsem machr! (To, že ve starších filmech chodili muži zásadně oblečení v saku, to byl úlet, oni tomu nerozuměli, byli asi uplně pitomí, že chtěli vypadat slušně!)
  Objetování majetku? – ne, nikdy, to je moje, táhni, ty lůzo! Dneska nikdo nikomu nic nedá-proč taky? opět JÁ je ten nejdůležitější, nejpotřebnější.
  Vzdělávání se? Kupování knih, audiokazet a chození na semináře? – Vymytý mozky! Ale proč asi někdo vymyslel knihtisk?! Aby mohl tisknout porno a nebo letáky z Kauflandu? Nene, od pradávna byly knihy hlavně o učení se!
  A co vy? Když jste přečetl tu knihu o rozpoznávání sekt, nemáte už náhodou vymytej mozek? Nejste už taky uplně divnej, že čtete nějakou knihu? A co když jste náhodou tenhle měsíc přečetl jednu a minulý měsíc taky? Nestalo se vám to? To byste byl už vážně za magora!
  A jen tak mimochodem – ty knihy nejsou o shánení lidí )i když některé taky), ale i o tom, jak být lepší muž, jak se více věnovat své ženě, své rodině, obci, církvi, atd. Právě o té socialitě, aby vztahy mezi lidmi byly lepší. Takže komu byznys zničil manželství, tak se asi nedočetl tak daleko. Kydat hnůj na někoho, to umí každý. Každý umí napsat že to nebo ono je humus a přitom se třeba tři dny nemyl, z úst mu smrdí po cigaretách nebo marjáně, v uchu má díru jak vrata a vybere si avatara, kde malý dítě ukazuje fakáče. A to je jako pěkný? To chcete aby děti uměly? Ale až ti bude šedesát, frajere, tak tě to dítě vyfakuje do domova důchodců nebo pod most(ten můj neni lepší, je to humus fšechno).

 26. Zbyněk:

  Mateřská školka tyto znaky samozřejmě nevykazuje. Pojďme se na to podívat pod drobnohledem:

  1. Má skupina vedoucího, vedoucí nebo kolektivní vedení, které je považováno za neomylnou autoritu?

  Paní učitelka samozřejmě není považována za NEOMYLNOU autoritu.

  2. O jejím učení se nesmí ani v maličkostech pochybovat?

  O jejím učení MOHOU děti pochybovat!

  3. Považují tvůj život před vstupem do kultu za zcela neúspěšný, i když ty sám máš pocit, že probíhal docela dobře?

  Mateřský školku nelte považovat za kult.

  4. Jsou členové vyzíváni, aby veškerý majetek věnovali skupině? Vybírá kult za semináře, kurzy, dílny apod. neůměrné poplatky?

  Neúměrné poplatky se v MŠ nevybírají. Kdežto např. víkendový seminář stojí 1700-2400 Kč.

  ATD.

  Děkuji Vám za Váš komentář, ale je naprosto zcestný…

 27. Kdyz se spoji nulova informovanost, absence podkladu, zadne odborne znalosti a IQ HOUPACIHO KONE, vzdycky z toho vylezou hruzostrasne hlouposti, jako je tato 🙂 V tomto smeru se za poslednich 10 000 let na zemekouli a v cesku obzvlaste vubec nic nezmenilo 🙂 Komentovat neni co.

 28. Z Amway semináře a způsobu manipulace, jsem měl pocit, že Amway skutečně sekta je 😯

 29. Ale jdi ty mluvko 🙂 A kterou sektu jsi absolvoval na vlastni kuzi, ze mas tak srovnatelne pocity? Ulozeno.

 30. V Amway je jenom ohlupování lidí. Okradaji lidi na nejnizsim stupni pyramidy. Náš jeden příbuzný Amway dělá hodně dlouho a za celou dobu si nekoupil ani auto, dluží na koho se podivá… Hlavně, že pořád říká, že z něj bude milionář 😀 😈

 31. Skyline zakázali, Amway je ale propracovanější letadlo, protože se kupujou výrobky. To ale nic na tom nemění fakt, že okrádaji lidi. Stačilo to chvilku dělat a vím co je to za lumpárnu ❗

 32. Četl jsem příručku a poslouchal nahrávky, jak získávat klienty do Amway. Považuji to za klasické vymývání mozků a přesně to, co nesnáším, manipulace. Stálé mlžení a oblbování klientů, to se mi velice příčí. A proto jsem toho nedávno nechal.

 33. záleži aj natom do akej skupiny sa dostanete a ako to vy budete brat!mnohí uspeli,mnohí nie…tažko povedať kto to dokáže kto nie…mám dobrré skúsenosti z amway no aj zlé!ale ak tam raz vstúpite,tak to už bude váš život,inak sa to nedá robiť,to viem!neviem či to je sekta,tažko povedať,ale je pravda,že sú aj zlí distributory,ktorí vám môžu ublížiť,dajte si teda pozor,ak sa pre to rozhodnete,robte ten biznis s človekom ktorému veríte a poznáte ho,ale nikdy ak tam vstúpite nezabudnite,že máte aj tam vonku kamarátov,ktorý hoci nerobia amway,záleži im na Vás a nechodte na amway seminár ak je niečo dôležitejšie čo by ste mali urobiť,mnohí totiž chodia na seminár a pritom majú doma choré deti,či boli pozvaní na svatbu kamarátki,ak je to totiž úžastný biznis,tak predsa to Vaši kamaráti z úžastného biznisu pochopia,že máte doma choré dieta atd….

 34. Drahomíra Kourilová:

  V čem je podle Vás amway byznys tak užasný? V tom, že drtivá většina zúčasněných nevydělává nic, protože mnoho z nich ještě prodělává (vstupenky na semináře, CD…)? Pak je pojmenování „byznys“ silné slovo…

  Kolik Vám amway business sype, jaký je obrat vašeho podnikání díky amway?

 35. Biznis vydeláva tolik kolik makáme:-)nedelám biznis ale učila som sa to a nevylučujem,že to ešte nebudem robiť,biznis mi dal do života veľmi veľa.mnohí vydelávajú vdaka amway obrovské peniaze,čiže z toho logicky vyplýva,že mnohí další môžu tiež uspieť,všetko je možné ak človek verí!niekto vydeláva peniaze,niekto čaká,že ich bude vydelávat ale nerobí preto nič no a niekto píše na internet a odrádza ľudí od úspechu,každý si je strojcom svôjho štastia:-)prajem veľa optimizmu:-)a mrzí ma že vďaka tomu,že niekto nedokázal uspieť,lebo logicky nič nerobil takto zatrpkol a teraz ten úspech nedopraje iným…

 36. „Komentuje Drahomíra Kourilová
  mnohí vydelávajú vdaka amway obrovské peniaze,čiže z toho logicky vyplýva,že mnohí další môžu tiež uspieť“

  Kolik pak je těch kteří vydělávají obrovské peníze díky amway v ČR a SR?
  Jinak pro úspěch se musí něco udělat to je snad jasný,ale jít kvůli tomu do amway to je blbá sranda.

 37. JaraCimrman:

  Je to tak, drtivá většina Amwayáků vydělává prd. To, že je amway nejlepší podnikatelská příležitost na světě (jak tvrdí pan Hassmann), není rozhodně pravda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *