Co je amway? Podvodníci, sekta?

Společnost Amway Corporation založili v roce 1959 pánové Jay Van Andel a Rich DeVos v USA. Amway vlastní svou holdingovou společnost s názvem Alticor Inc., dále také dceřiné společnosti Quixtar Inc., Access Business Group LLC. Amway má mnoho poboček po celém světě včetně států tzv. bývalého východního bloku, dokonce i v komunistické Číně, Asii atd. . Od roku 1994 působí Amway také v České republice. Amway se zabývá výrobou a distribucí svých vlastných výrobků, které jsou údajně šetrné pro životní prostředí – ekologické. Tyto výrobky Amway nabízí tzv. přímým prodejem (v domácnostech – donáškou do domu , distribucí do firem…) a přes internetový portál.

Výrobky Amvay

NUTRILITE (doplňky stravy přírodního a rostlinného původu – vitamíny, minerální látky atp.), ARTISTRY (kosmetika), E.FUNKHOUSER NEW YORK (dekorativní kosmetika, BODY SERIES (tělový šampon, tekuté mýdlo, antiperspirační sprej…), SATINIQUE (péče o vlasy), HYMM (kosmetika pro muže na holení – žiletky, krémy, pěny), GLISTER (péče o ústa – zubní pasty, vody, zubní kartáčky…), DISH DROPS (čistící prostředky na nádobí – tablety do myčky…), eSpring (úprava pitné vody), iCook (výrobky do kuchyně – hrnce…), SA8 (prací prostředky, odstraňovače skvrn…), L.O.C. (čistící prostředky).

Je nějaký vstupní poplatek?

Ano, vstupní poplatek – registace do Amway skutečně je (více vám řekne VPA). Tento poplatek je přes tisíc korun. Ale počítejte s tím, že vám mohou být vnucovány i výrobky za další tisíce…

Nějaký nešvar?

Z hlediska výroby produktů, je vše v pořádku. Nicméně z hlediska jejich prodeje a náboru nových členů, tam vidím velký problém. Ale za to nemůže žádná firma Amway (ani Amway Corporatin, s.r.o., kterou vlastněji rusáci), ale někteří její distributoři nebo motivační organizace (Amway motivational organisations – AMO). Zde je ještě nutno podotknout, že tito distributoři, jsou samostatně podnikající subjekty – podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského listu, nebo právnické osoby (s.r.o., a.s., …).

Amway Business

Hnacím motorem Amway Businessu je Multi-level marketing (MLM), na čemž není vůbec nic špatného.

Reklamou pro Amway Business je mj. přesvědčovací proces, jehož častou součástí je v některých případech manipulace s lidmi (to provádějí někteří distributoři amway, ne zaměstnanci firmy Amway). Což je rozhodně špatně! Celý systém Amway funguje tak, že Amwayáci prodávají zmíněné výrobky mj. přímým prodejem, webovou prezentací, atd. Z tohoto prodeje mají určité procento zisku. Amwayáci přesvědčují nové „ovečky“, ať jdou do Amway Businessu. Nábory nových Amwayáků, v některých případech, obsahují manipulaci s lidmi. Amwayáci organizují veřejné mítinky a semináře, které jsou opravdu barvité 🙂 Některé tyto mítinky považuji za trapné, až nechutné. Tyto semináře a mítinky nepořádná žádná firma Amway! Jsou snad Amwayáci někdy označovány za vymývače mozků, oblbovače lidí, či dokonce sektu?

Závěrem

Některé tyto výrobky jsou drahé (alespoň z mého pohledu). V Česku na to lidi nemají peníze. Tyto výrobky kupují především sami Amwayáci. Jen těžko dneska někoho zapojíte do Amway Businessu, protože drtivá většina lidí má k Amway Businessu negativní postoj… Veřejnost si myslí, že se jedná o pyramidovou hru, letadlo. Já vím, že to tak ale není! Kde tedy seženete lidi pod sebe? Nikde! A proto tedy nic nevyděláte… Drtivá většina Amwayáků nevydělává prakticky nic. Jen investuje / prodělává – vstupenky na semináře, telefonické hovory, pohonné hmoty při nahánění lidí, atd.

Někteří Amwayáci jsou zaslepeni bohatsvím, které na ně přes business údajně čeká, a to je špatně. Amwayáctví rozhodně není standartní a seriózní způsob vydělávání peněz, to je můj názor. Pokud se hodláte zabývat tímto byznysem, hodláte přesvědčovat své okolí, jak je to nejlepší business na světě, jak se na tom neskutečně vydělá hodně peněz, tak počítejte s tím, že můžete přijít o přátele, kamarády, příbuzné a okolí si o vás bude myslet něco o bláznech.

Obdoba tohoto byznysu (MLM) je např. Herbalife, Lyoness… .

Nikdy nevěřte obrovkým ziskům a nereálným slibům. Pozor také na vymývače mozků!

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Anketa:

 

BlueBoard.cz

Nějaká ta videa:

Budete mít lepší manželství, lepší rodinu, váš celý život se zlepší! Protože jste v tomto byznysu…

1 284 komentářů u “Co je amway? Podvodníci, sekta?

 1. Lukášek:

  A jak asi naředim Vitamin C za 670,- (60 tablet), Chewable Multivitamin 815,- (120 tablet), atd. ???

 2. Spočítej si kolik by si musel sníst pomerančů aby si dostal hodnotu jedné tablety céčka a pak si spočítej cenu těch pomerančů.Vyjde ti to na beto dráž než ta jedna tabletka.Musel by si spořádat zhruba 5 pomerančů aby ses dostal na tu samou vitamínovou hodnotu.Jinak pro nezasvěcené např. jablka, které se dovaží do obchodních sítí se válí na skladě až půl roku.Tohle mám přímo od chlapíka z Itálie který maká ve skladech s potravinami.No a aby toho nebylo málo, tak jablko do 2 hodin ztrácí veškeré živiny.Se ti zhroutil svět co?Ses dozvěděl, že tvé trápení s ovoci a zeleninou kvůli zdraví je nicotné.Stejně tak u pomerančů.Nulová hodnota vitamínů jen voda cukr dužina hotovo.Víš jaký je rozdíl mezi chemíí a přírodou.Tak je to jasné nesere to tělo…. ale například biloba tu jsem zkoušel tenhle týden.Syntetická udělá VŮBEC NIC.Končetiny chladné jako led celý týden.Dal jsem si naši bilobu a do 2 hodin bylo po chladu a to nemluvím o podpoře mozkové činnosti a dalších složení v naší bilobě.Tím tě nechci zatěžovat.

 3. Hawku neměl bys plácat vyloženě nesmysly. Fajn, chápu, že si radši dáš tabletku vitamínu C, já si radši dám kilo pomerančů a nebo vlastních jablek. To je věc názoru. Když tvrdíš, že tabletka je lepší příroda než ovoce, no budiž, taky to může být věc názoru.
  Ale když tvrdíš, že jablko do 2h ztrácí veškeré živiny, tak to už urážíš fyziku a inteligenci čtenářů.

 4. Martine na to jsou testy víš?Tohle jsem si nevytáhl ze zadku.Samozřejmě nejsem magor miluji ovoce hlavně šťavnaté viz jablka, pomeranče, hrušky, jahody a nikdy bych to nevymněnil za tabletku.Jen tu naznačuji že pokud si někdo myslí, že když nakope do sebe toho tolik a toho tolik je vcajku s vitamíny a mineráli ne vždy je to tak světlé.Každá plodina má v sobě něco, ale to něco vyprchává.Nutrilite do pár hodin od utrhnutí okamžitě zpracovává plodiny aby právě neztráceli hodnotu.Jinak proč vůbec brát nějaké doplňky.No třeba viz můj problém s chladnými končetinami.Kde asi tak mám nabrat ženšen, bilobu a další bilinky.To bych se pak čoveče nedoplatil.Já tu vůbec netvrdím že jsmenej na světě ikdyž opravdu možná nutrilite je….pro mě to vyřešilo problém.Pro dalších milion lidí se stejným problémem mám to samé řešení jen ho prodám.Chápete.A v tento okamžik je mi jedno jestli je tu tisíc blogísků kteří bojují proti amway protože spokojený zákazník i kdyby tohle četl tisíckrát my stejně znovu zavolá, že něco potřebuje.Chápeme?

 5. Jiné MLM,tak třeba avon má vyšší tržby a to obchoduje jen s kosmetikou.Asi tam něco uměj líp.

  Co se týče vitamínů určitě nic nemá na ovoce a zeleninu navíc vypěstovanou na svý zahradce,ale také polikám pilulky vitaminu c s postupným uvolnováním.107 tablet stojí kolem 100 korun a jestli to je chemie nebo není mě netrápí,jelikož bych nemohl žrát skoro nic.

  Když jste nakously testy,tak sem četl tři na amway výrobky.Nechce se mi to hledat,tak jen ve zkratce.Opalovací krém amway propadl(nedávný test),test z roku 1999-prací prášek sa8 je velmi kvalitní ovšem i přes vyšší cenu za prací dávku ariel porazit nedokázal,test ekologických pracích prostředků z roku 2006-sa8 třetí místo,sa8 prací gel poslední místo,účinnost praní mírně lepší než obyčejná voda.
  Pokud to shrnem amway není žádný zázrak,jasné dnešní testy mohou dopadnout jinak,ale také nemusí.Rád sleduji testy(d-test)a občas i ty nejlevnější výrobky jsou jedny z nejkvalitnějších.Není umění vyrobyt draze a (možná) kvalitně,ale levně a kvalitně.Takto šetřím já.

 6. Hawk:

  Předpokládám, že se jedná o nezávislé testy z České republiky. Prosím o jejich doložení. Každý výrobce tvrdí, že vyrábí to nejkvalitnější zboží, je ale otázka, zda je to skutečně pravda.

  Takže netvrdíš, že amway zboží je to nejlacinější? Např. instantní káva za 680,- (4 x 100 g), olivový olej za 895,- (2×750 ml), tuhý deodorant a antiperspirant za 320,- (75 g) atd.

 7. Nevím jak vy ale já tedy jsem spokojen s určitými výrobky artistry na vrásky a taky s produkty pro domácnost,je jasné že né vše bude vyhovovat každému to už tak je kdo nezkusí neví,,,,Já se i po negativních ohlasech dal do amway a nelituji toho vůbec. Hezký den všem

 8. Většina amway výrobků je předražených. Už nebudu dál poslouchat na seminářích jak je to levné. Je to lež. Náš rodinný rozpočet prostě nemůže měsíčně dávat 3-5 tisíc za zboží, které vlastně ani nepotřebujeme.

  1. A kdo váš jako nutí tohle zboží objednávat ? Každá objednávka je dobrovolná až na tu první kterou do byznysu vstoupíte a pokud jste chytrý a šikovný můžete to udělat tak ať ani tu první nemusíte platit… ano v amway byznyse se dá vydělat bez jakékoliv finanční investice…. a kdo nevydělá je jenom příliš slabý a evoluce by se o něj v případě neschválení lidských práv postarala :)))

   1. Vojtěchu, teď ale lidská práva máme, takže o toho, kdo je (mo)mentálně příliš slabý, o toho se postará Amway… 🙂

 9. Tak snad koupím co potřebují a mám to na delší dobu..pravidelně v rodiným kruhu..co týče příbuzných nakupuju za 15tis. až 25tis. a sobě domů co opravdu potřebuji..a je to na delší dobu..přece nekupuji každý měcíc prášek, na myti oken LOC, mozna tak spaghetti ty kazdy mecis..

  tak to musíte mít doma pěkný zásoby 😀 pro sebe už hodně let nemám nákup za 5 nebo 10tis kč..jen co skutecne potrebuji a je to nezbytne..cistit zuby si clovek musi..

  Asi je videt, ze dalsi clovek nevi vo co go

 10. Amway jsem se v minulosti věnoval řadu měsíců. Amway akce je fanatismus a sektářství.Na těchto akcích slyšíte nesmyslné umělé vychvalování, jak pomáhají lidem a bez nich by svět strádal. Dočkáte se i zpívání, uměle vytvořenému tleskání a skákání po stole. Pokud jde o jejich výrobky, tak celá řada jich je předražených. Některé nejsou špatné. Amway nikomu nedoporučuji. S Amway si rozhodně dům nepostavíte, jako já.

 11. Do jisté míry je to fanatismus, ale v dobré míře. Skákán a zpívání..to jsem se s tím řadu let nesetkal 😀 vynucené tleskání, o tom bych polemizoval..přece když vidíš nějaké představení taky zatkleskáš..
  pro každého to není 🙂

 12. Největší hloupost, kterou jsem kdy četla. V MLM, ať je to Amway, Dedra, OKG a plno dalších, tak každý musí „dělat“. MLM je ta nejtěžší práce na světě a ten, kdo Vám bude tvrdit, že nemusíte NIC dělat, tak Vám lže. Pro mě byla vždycky důležitá fakta, takže si je zjišťuji. Na oficiálních stránkách například státního zdravotního ústavu atd. Udáváte ceny pro zákazníky, ale nikdo jste neuvedl ceny po registraci což je cca -30% + další slevy ze zprostředkovaného obratu… Nějak tedy nechápu, proč já pro rodinu nakupuji u firmy zadarmo… aha, asi to bude tím, že jsem pochopila jaký je rozdíl mezi kvantitou a kvalitou a vím co znamená slovo „koncentrát“ vše je jen o matematice.. 😀 a další lidi, které ani neznám, ale do týmu mi je pomohli dát moji up-lini a ti také pochopili,že si mají mýt vlasy a čistit zuby.. Vrátíteli do DM drogerie šampon, který je načatý a nesedí Vám.. tak už vidím jak Vám vrací peníze v plné výši.. V čechách chybí finanční vzdělání a vymývačem mozků bych nazvala spíše TV a reklamy. Pan „důležitý“ vnucuje pouze svůj vlastní názor a na žádném semináři NIKDY nebyl, max. byl jen na veřejně přístupném open meetingu… Největší ignorací je odmítnout něco o čem nevíme NIC… Ale pokud tu bude 100 lidí, bude tu i 100 názorů… Přišlo mi k smíchu i to, že by „pan generální ředitel“ měl čas sepisovat negativa na firmu o které on sán nic neví a jakým to způsobem si pohrál i se slovy – opravdu liberární autor. Doporučila bych Vám několik knih – je vidět, že opravdu nečetete a spíš mi příjde, že to snad nepsal ani dospělák… chvástat se, že všemu rozumí a o všem ví 😀 – no také jen můj názor… Hezký den

 13. Bože lidi, když už něco píšete. Pište Česky. Větná stavba má opravdu svůj smysl. A než něco napíšete utřiďte si předem myšlenky.

 14. Poslechl jsem si řeči pánů Čížka a Hassmana. Nalejvárna, jak dostat oběti na první schůzku, jak jim neprozradit co je čeká, jak dotírat na další schůzku, podepsání a seminář.
  Kdo z Vás si myslí, že to není těžká manipulace („vymývání mozku“) na úrovni Šmejdů, co vnucují předražené spotřebiče a „zdravotní výrobky“ starým lidem blížícím se hranici svéprávnosti?

 15. Řeknu to jinak – zamyslete se a odpovězte si na tohle: Máte skvělou příležitost, jak si vydělat peníze a zároveň pomoci tím i jiným lidem k výdělku + když budou úspěšní oni, pomůže to i Vám (a nemusí to být zrovna Amway, berte jakoukoliv jinou možnost) – vy byste to jiným lidem nedoporučili?
  Dám ruku do ohně, že každý z Vás zná někoho, koho má rád a komu by se přivýdělek hodil – nepomohli byste mu tím, že mu ukážete danou příležitost?
  Jestli ne, tak jste (s prominutím) celkem šmejdi, ale jinak přece samozřejmě pomůžu!!!
  Je to totéž, jako byste někomu nabízeli brigádu a řekli, že tam taky děláte a ať se přidá. Jen tady prostě nabízíte víc.
  Navíc Know-How, který v Amway dostanete, se dá použít v jakémkoli podnikání i v jiných oblastech života – takovéhle vzdělání vám nedá ani škola, ať už máte jen střední nebo 4 vysoké…

 16. Ale prdlajz, o žádné pomáhání nejde. Oni pomůžou vám, tím že utratí jinde vydělané peníze.
  Je zvláštní, že znám stovky podnikatelů a žádný amway nedělá. znám zhruba desítku AMWAYáků a žádnej nepodniká a ani není úspěšnej v práci.

 17. Dobrý den, Amway mi kdysi nutila známá, odmítl jsem. Dnes jsem si vzpomněl, že mi kdysi vychvalovala prací prášek a tak jsem jej chtěl objednat a dostal se až na tohle forum. Nicméně když si to tady pročítám, tak se na mě dámy a pánové nezlobte, ale myslím, že mě přešla chuť něco od Amway koupit. Sám podnikám už nějaký pátek a na rovinu to není žádný med, ale 1) pokud se jedná o školení mnou prodávaných výrobků a služeb, tak světe div se, ale školení je zdarma (platí ho výrobce – kromě cesty) i s občerstvením, obědem a vysvětlením problematiky daného produktu a bývá tak cca jednou za 2 roky. 2) pokud si zákazník stěžuje kdekoliv na fóru a pod. na kvalitu mých služeb, nebo produktů, tak se snažím jednat v pozici služebníčka a nehádat se, nebo mu sprostě nadávat, když má jiný názor. A 3) Svoji práci, způsob vedení firmy a know-how nikomu, nikdy a nikde neříkám, abych mu pomohl, nebo aby si taky vydělal (uznejte, že bych byl sám proti sobě). Každopádně je to vaše pseudopodnikání, kterému takový blb jako já asi nerozumí (možná proto nejsem milionář) a dělejte jak uznáte za vhodné. Jo a napsal jsem to ze vzteku na předešlé výplody… 😉

 18. A ještě doplním z mého podnikání : Mám pro Amway navrh: rád bych začal prodávat Vaše produkty jako obchodní zastoupení… Tzn. Nakoupím určité množství přímo od Amway s nějakým rabatem a prodám s marží… Pokud na tuto nabídku přistoupí bez nějakých podivných kmenů, můžeme si plácnout. (tohle je skutečné podnikání). V opačném případě se jedná o podvod.

 19. Je tu veľa názorov a podľa niektorích aj pravda. A však moja otázka znie… Sme pyramida ?
  Ak sme podľa niekoho, najdite mi dôkaz od spolahlivého zdroja…. http://www.bbb.org tu najdete informácie. Poslali ste niekoho niekedy na dobrý film ? Príklad: Hej František ten Hobit je naozaj pecka to si musíš kuknúť. František: Ty vole a to fakt?! Tak dobre zajdem s priateľkou na to do kina. Moja otázka znie: Dostali ste od kina dáky cent, korunu, že ste poslali kinu 5 euro alebo 150 KCS (ked už) ?
  A posledná vec: všetci sme nakupujúci a každý kupuje spotrebný tovar a dosmrti bude nakupovať a je, len na vás či s toho chcete profitovať vy alebo krmiť iné reťazce ako Proctor and Gamble a pod.
  Premýšlajte a neberte bezhlavo názory ľudí, čo majú strach sa lepšie pozrieť na to čo Amway je. 🙂
  Pease

 20. Jednou jsem byl na „nalejvárně“ amway. Pak jsem si pustil půjčenou nahrávku. ZJistil jsem, že ty lidi jen opakují to, co bylo v té nahrávce. Plus si to přikrášují „hezkýma“ frázema: i ty můžeš vydělávat 50 000 měsíčně, budeš mít pasivní příjem, už nebudeš muset vstávat ráno v pět do práce atd. Proč tohle a teďka tady píšu? Před nedávnem se do amway dala jedna moje známá a nikdo z jejího okolí si nemohl nevšimnout, jak jí to změnilo směrem k horšímu. Její muž tvrdí, že se upsala sektě a uvažuje o rozvodu. Dávejte pozor na sektářské nebezpečí, které se jmenuje amway!

  1. Ahoj 🙂 máš zaujímavý názor, som zvedavý koľko ti už zarobil ? 😉
   Skús sa na to pozrieť s tejto strany, jedna vec je skúsenosť druhého človeka, dalšia tvoja vlastná, ak si nečítal to čo som hore písal, tak si iba další, čo si škrabká svoje poranené ego a za každú takú urážku by firma Alticor holding (združujúca dalších asi 10 firiem, vráane Amway), by ta zažalovala, za poškodzovanie obchodného mena ;).
   A mimo to, akýkoľvek názor poviem, aj tak to neprejde cez tvoj rozum, lebo ty hladáš neustále dôvody a spôsoby, ako dalej môžeš veriť tomu, čomu si doposial veril :).
   Zamysli sa funguje to 59 rokov 😀 nie je ti blbé, že je to tak dlho ? :DDDDDDD

 21. Tyhle staré články a diskuze jsou skvělá časová schránka.
  Uplynulo deset let a všichni ti přesvědčení amwayáci to už dávno zabalili, nebo se dál plácají v práci a ve volném čase mrhají peníze Amway “byznysem” a za předražené výrobky.
  Guru Čížek a Hassmann stále nejsou miliardáři, druhý zmiňovaný dokonce ve své realitce okradl desitky lidí o celoživotní úspory a musel přepsat firmu na bílého koně. Amway klesají každým rokem obraty, Slovenská pobočka musela být sloučena s tou českou.
  Ale noví naivní lidé se bohužel stále objevují a na pár měsíců nebo let se vrhají do amwayáckého nesmyslu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *