17.listopad 1989

Co znamená 17. listopad 1989? Tento datum znamená významou událost – počátek pádu totalitního komunistického a zločinného režimu v Československu, počátek sametové revoluce. 17 listopad 1989 je zlomové datum, kdy bývalé Československo přešlo na demokratický systém a skončil systém, který utiskoval vraždil lidi. Děkuji Bohu, že se tak stalo.

17.listopad 1989

Události 17. listopadu 1989

Tento den, si studenti v Praze připomínají památku smrti Jana Opletala. Jan Opletal byl student Lékařské fakulty Karlovy univerzity, který byl 17.11.1939 zavražděn nacisty při demonstraci, kdy demonstroval proti okupaci Československa nacistickým Německem.

V Praze na Albertově, se scházejí, na povoleném setkání studenti pražských vysokých škol, kteří si připomínají smrt Jana Opletala. Okolo 16 hodiny se sešlo tisíce studentů, Státní bezpečnost (StB) je v pohotovosti a vše samozřejmě monitoruje. V 16:40 se setkání přesunuje na pražský národní hřbitov na Vyšehradě, ke hrobu Karla Hynka Máchy. Veřejná bezpečnost vyzývá studenty k ukončení shromáždění. Na tuto výzvu studenti nereagují a míří na Václavské náměstí, kde se k nim připojují další lidé. Původně klidné shromáždění se tak mění ve stávku za svobodu a demokracii. Na Václavské náměstí však dav nedorazí, protože je na Národní třídě Veřejnou bezpečností brutálně zbit. Zraněny jsou stovky lidí a široká veřejnost je odhodlaná budovat svobodu a demokracii…

18. listopad 1989 – studenti pražských vysokých škol vyhlašují časově neomezenou stávku.

19. listopad 1989 – založeno Občanské fórum.

24. listopad 1989 – odstoupuje vedení zločinné komunistické strany.

7. prosinec 1989 – rezignuje komunistická federální vláda.

10. prosinec 1989 – komunistický prezident Gustav Husák (1913-1991) přijímá slib nové vlády. Následně odstupuje.

Cesta k vytoužené demokracii je otevřená!

Současné bolševické hyeny

Bohužel, i dnes se najdou lidé, kterým nevadí smrtonosný totalitní komunistický systém. Jsou to lidské hyeny vyvyšující zlo. Na smrtonosný socialistický systém vzpomínají v dobrém. Zcela ignorují skutečnost, že bolševické zřízení ničí charaktery lidí a vraždí lidi. Jsou pro ně relevantní uměle vytvořená pracovní místa, kdy jeden podnik dotuje druhý (ten výdělečný, dotuje ten nevýdělěčný, atd.). Pro tyto lidi neznamená lidský život vůbec nic. Jsou to ignoranti a egoisti! Ano, i tací bezcitní lidé dnes žijí mezi námi. Možná i váš kamarád či soused volí (je členem) KSČM, která se nikdy nezřekla zločinů komunismu. Tyto lidé označuji za odpad společnosti!

Podívejme se například na Jaroslava Moučku z Chrudimi – bolševika, člena KSČM, který vyvyšuje uměle vytvořená pracovní místa, před lidským životem. Z mého pohledu je lidský život to jedinečné a nejrelavantnější. Nikdo nemá právo vzít druhému lidský život. A už vůbec ne z důvodu politického názoru.

Nikdy bych komunisty a socialisty nevolil! Lidský život je něco tak unikátního…!

Podívejte na tuto bolševickou hyenu…

Nahlásit nefunkční video

Někteří lidé jsou zvrácení…

Bohužel, lidi jdou dnes ještě dál – vyvyšují nenormálnost, normálnost je doslova děsí. Jsou hrdi na to, že nemají rádi normálnost a vyžívají se v nenormálnosti. Znám virtuálně jednoho člověka, viz. článek Amwayák – Nemám rád normálnost. Děsí mě., který tvrdí toto… „Nechci být definován jako „normální“ člověk.“, a dále toto… „Nemám rád normálnost. Děsí mě. Je průměrná, šedá, nudná, nepohne se, nikam nejde, pořád hnije na místě.“.

Ještě když jsme u té nenormálnosti, přijde vám normální že Radek John, politik a novinář, je přívržencem Amway komunity? Viz. článek Radek John a Amway.

Ach jo, svět je vskutku zvrácený…

Děkuji za pozornost a přeji Vám život bez komunismu.

18 komentářů u “17.listopad 1989

 1. Je to tak. Ale poznejte to na začátku. Po válce získali komunisti ve volbách jednoznačnou většinu, protože si spousta lidí pamatovala na ty rozvírající se nůžky bohatství mezi lidmi před válkou a měli obrovskou chuť to v rozmlácené zemi zkusit znovu jinak – bez milionářů a žebráků. Měli dost důvodné obavy, že kdyby zem vedl kdokoli jiný, tak to poválečné strádání, než se dá vsechno trochu dopořádku, dopadne úplně nejhůř právě na ty nejchudší, protože jak známo, každý zachraňuje nejdřív sebe a až pak ostatní. To se pak s nadšením poslouchala komunistická hesla o tom jak dají společně tu republiku dohromady. Neměli ani páru o tom jak je to převálcuje.
  Vlastně nikde na světě ještě nebyl komunismus (každému podle jeho potřeb) – to je možné jen v nějakých sektách. To co známe byl tak zvaný socialismus (kompletně státem vlastněné továrny a všechno co něco produkuje). To je dnes snad jen na Kubě, v Severní Korei a taky se o něco takového pokouší Chávez ve Venezuele. Například taková Čína nemá s komunismem ani socialismem nic společného. Jde o klasické království – tedy monarchii. Akorát ten král si nechává říkat „Generální tajemník“, má svůj dvůr a šlechtu – té se říká „komunistická strana“. Jako v každém absolutistickém království rozhoduje o vnitřní i zahraniční politice a zákonech král. Poddaným je dovoleno soukromě vlastnit výrobní zařízení a pole (tady je rozdíl proti tzv. socialismu), ale musí samozřejmě odvádět daně eráru a poskytovat lidi do armády. Do politiky a zákonů mluvit nesmí. Není o ně nijak postaráno, snad kromě základních škol. O vše se musí postarat sami.
  K něčemu podobnému směřuje Rusko se svým „králem“ Putinem.
  Jen tak mimochodem, nedávno byl „Na plovárně“ s Markem Ebenem host Robert Kiyosaki, pro Amwayáky hlavní hvězda. Marek Eben ho uvedl přesně: Člověk, který zbohatl z toho, že psal o tam jak zbohatnout (Bohatý táta, chudý táta). Kiyosaki tam mluví hodně zajímavě i když možná ne pro Amwayáky. Nejvíc prý zbohatl, když se objevil v jedné americké TV talkshow díky které se během hodiny prodal jeden milion výtisků jeho knihy. O Amway se nezmínil ani náznakem. Ovšem zmínil se o tom, že prý máme výhodu v tom, že jsme zažili socialismus. To je totiž podle něj vedle bankrotu to k čemu dnes směřuje americká společnost. A ta tuto zkušenost opravdu nemá.

 2. ZA TOTALITY JSEM MEL PRACI DOBŘE PLACENOU, BYT, KAŽDÝ ROK DOVOLENOU A PĚKNOU.DNES MÁM PRACI MIZERNĚ PLACENOU SICE BYT, DOST NEJISTÝ A DOVOLENOU ŽÁDNOU PROTOŽE NA NÍ Z TOHO PLATU NENÍ.ZA TOTALITY JSEM MEL 6.500, KČS MĚSÍČNĚ,DNES JE MÁM TAKY.CO ALE JSEM POŘÍDIL DŘÍVE ZA TY PENÍZE A CO ZA TY PENÍZE TED! NÁJEM I S INKASEM V BYTĚ 1+3 1500.ZA 2000,PRO 4.ČLENOU RODINU SRAVU NA CELÝ MĚSÍC.DNES NÁJEM S INKASEM V 1+1 A HOTOVO.A KDE JE TO OSTATNI.NÁVŠTĚVA LÉKAŘE,LÉKY,STRAVA,OBLEČENÍ AJ.

 3. JIRKA:
  To jste ale mel nadprumernou mzdu. 6.500 Kcs na tehdejsi dobu je hodne. Nezlobte se na me, ale jsem zastancem toho, ze kazdy je strujcem sveho osudu. Myslim, ze by jste si mel najit vynosnejsi praci, kdyz soucasna prumerna mzda je vice nez 20 tisic hrubeho.

  Ja bydlim v rodinnem domku, ale take musim platit inkaso 4.950 Kc mesicne (elektrika, voda, televize, rozhlas). Plus kanalizaci 5.000 rocne. Topim uhlim, takze vytapeni me vyjde na „neuveritelnych“ 20 tisic rocne. Take se musim otacet, abych vyzil. Presto si nestezuje. Doba, ve ktere nyni zijeme je vyborna!

  Za komunistu byla prace, to ano, ale za jakou cenu, viz. clanek. Komunismus = smrt, vice nez 90 milionu lidi utyranych a zavrazdenych! HNUS! Kam se hrabe holocaust…

  Vubec nezpochybnuji poplatky u lekare. Dokonce jsem si musel jednu operaci hradit ze sveho. Myslim si, ze soucasna vlada dela opravdu velice mirne usporne kroky. Ja osobne bych setril podstatne vic…

  Doba ve ktere zijeme je dobra https://czblog.cz/v-cesku-zijeme-v-dobe-ktera-je-dobra/

 4. Neberu vám že dnešní doba je zlá,pokuď podnikáte tak jo je to lepší než být vazaný jen na plat.Bohužel já tuto možnost nemám tak musím jen pracovat.I když v součastné době jsem bohužel v ČID,jelikož jsem po těžké operaci srdce a důchod uznaný jen 4800,nikdo mi zaměstnat nechce z důvodu mé nemoci jen různé bezp.agentůry jako vrátný,hlídač atd.a ty zas nabízejí jen průměrný plat kolem 50.kč na hodinu hrubého.Já jsem totiž ze severních čech kde platy jsou jiné než třeba platy v Praze a pod.Pracuji i na noční, svátky a to bez jakých koliv příplatků jak za noc tak svátky.Jinou volbu nemám protože když se ozvu tak mi propustí a důvod si vždy najdou.Rád bych dělal i něco jiného to mi věřte můj zdravotní stav mi to však nedovoluje.Tak mi vážený pane netvrdte že za totality bylo vše špatné.Souhlasím s váma že za komunismu se svinstva dělali,ale podívejte se co se děje dnes.(tunely,korupce a jiná svinstva)Budu mluvit za sebe, do roku 1989 jsem se měl o 1000% lépe než v současné době.Věřím že i většina obyčejných lidí by se mnou souhlasila,já se totiž mezi nima pohybuji a slyším jejich názory.

 5. JIRKA:
  tusil jsem, kde pracujete… Dobre, takze kdyz udelate mesicne 200 hod. x 50 Kc = 10 000 hrubeho, coz je u Vas 8 900 Kc cisteho (sleva 210 Kc na invaliditu). K tomu kdyz pripocteme 4.800 Kc duchod, tak by jste mel 13 700 Kc. Je to taky nic moc, ale da se zit. Co si budeme povidat, prace u bezp. agentury je o hodinach…..

  Jen by me jeste zajimalo, co jste delal za komunistu, kdyz jste me 6 500 Kcs??? Jak jsem psal, to byla nadprumerna mzda…

  Dekuji za Vase prispevky 😉

 6. Za komunismu jsem pracoval ve zdravotnictví jako zdravotní dělník na pitevně proto ten vydělek.Byly to příplatky za prostředí,infekci a jiné.Samotný plat 2.800, bez těchto příplatků.A když říkate že výdělek u bezp.ag.je o hodinách to máte pravdu,u nás nejsou pesčasové hodiny dovolené a tak v průměru měsíčně děláme 168 hod.měsíčně.Více hodin nedostaneme.Chtěl jsem již pracovat i někde jinde třeba ve fabrice ale neprošel jsem zdravotní prohlídkou.Proto jsem nucen pracovat pouze tam kde jsem. Stále tvrdím že tento režim mi nic dobrého nepřinesl a za tím si stojím.

 7. JIRKA:
  plne Vas chapu, zamestnani jste mel za komunistu lepsi. Je zde ale samozrejme otazka, zda by jste dneska mohl takove zamestnani delat i dneska…

  Avsak presto by mel byt Vas postoj ke komunismu negativni. Je potreba take myslet na ostatni lidi. Mnoho lidi bylo muceno, nepravem odsouzeno, popraveno…

  P.S. Jak se chystate na zkousku dilci kvalifikace? https://czblog.cz/zkousky-k-prokazani-odborne-zpusobilosti-pro-dilci-kvalifikace-strazny-detektiv-koncipient/

 8. Jirka:
  Posuzovat dva systémy na základě Vaší zkušenosti je dost zavádějící:
  V komunistickém režimu jste byl mladým a zdravým člověkem s vysoce nadprůměrným platem (např. můj otec, který byl vědec, neměl ani třetinu toho, co vy), který zřejmě neměl potřebu svobodně cestovat, vzdělávat se a říkat, co si myslí (v horším případě se dá hovořit o podpoře zločineckého komunistického aparátu, ze kterého Vás ale nechci osočovat).
  Nyní po změně režimu jste starší osobou navíc se zdravotními problémy, takže není nic překvapivého, že Vaše vzpomínky na mladá léta jsou převážně pozitivní (tak zkrátka lidská pamět funguje), zvlášt když jste je prožil relativně normálním životem a nedotkla se Vás komunistická perzekuce. A k tomu připočtěme fakt, že nyní děláte hluboce podprůměrně placenou práci.

 9. „Stále tvrdím že tento režim mi nic dobrého nepřinesl a za tím si stojím.“

  Zkrátka dá se leda říci, že vy konkétně jste měl z komunistického režimu profit a za současného systému jste si pohoršil – to ovšem opomíjíme zásadní fakt, že vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, by jste si výrazně pohoršil i za komunismu a pokud jste operaci srdce absolvoval po revoluci, tak jste měl štěstí, protože za komunismu by jste měl velkou „šanci“ operaci vůbec neabsolvovat. (Uznávaný kardiochirurg Jan Pirk kdysi v MF DNES uvedl další zajímavá čísla. Jak je známo, kardiochirurgické operace, čili zákroky na lidských srdcích, zabraňují předčasnému umírání. V roce 1988 s v tehdejší ČSSR provedlo na 150 takových zákroků na milion obyvatel, kdežto v zemích západní Evropy a USA to činilo v průměru 700 až 800 kardiochirurgických operací na milion obyvatel a tisíce lidí tak u nás za rudé totality zbytečně umíraly, protože se jim včas nedostalo odpovídající zdravotní péče.- Pro srovnání v současné době se v Česku i v USA a západní Evropě provádí na tisíc kardiochirurgických operací na milion obyvatel)

 10. Já myslím, že JIRKŮV příběh a reakce na něj jsou ukázkovým příkladem toho, jak naprostá většina lidí žije, ale především jak PŘEMÝŠLÍ. Z celé diskuse jednoznačně vychází pocit až žádost, že je to systém, který se má starat o to, aby jsme se měli dobře. Nikde ani náznak, uznání, ochoty přiznat si, že jsme to my a jenom my, kdo jsme plně zodpovědní za to, jak se máme, jak žijeme a jak myslíme. Takové přemýšlení se samozřejmě přesouvá na děti, kteří jsou v takových postojích vychovávány. Co z nich vyroste je předem jasné. Mohou mít štěstí, že potkají lidi, kteří jim otevřou oči a hlavně palici a že zavčas začnou přemýšlet. Ale také to štěstí mít nemusejí. Procentuální rozložení majetku, vědění a nezávislosti ve společnosti jednoznačně dokazuje, která varianta neohroženě VEDE. Ale nešvar je to zanedbatený, nikoho nezajímá 🙂 zato přirovnání Amway ke Geoblesovi, to je důležitý počin a ukázka na nešvary 🙂 Jen co je pravda 🙂

  Rozhovor s Kiyosakim mám dokonce nahraný. Nevím proč by se jakože lidem z Amawy neměl líbit. Celý můj mančaft seděl u TV a díval se. Vidět jednu z hlavních ikon školy byznysu v TV je skutečný zážitek. Kiyosaki nemusí otevřeně hovořit o Amway, stačí, když ve svých knihách doporučuje začít právě třeba s MLM, kde se můžete, ale také nemusíte, naučit nejvíce. To už záleží na každém z nás. Ne nadarmo Kiyosaki začal zcela účelově prodávat obyčejné kopírky, aby se naučil obchodu. A až když patřil mezi elitní obchodníky, pokračoval dál. kiyosaki však není jen podnikatel s knihami, jak jej škarohlídi velmi rádi prezentují, ale především výtečný investor, který se na rozdíl od mnoha jiných, ale zase společně s některými o své zkušenosti prostě rád podělí. Co na tom, že na svých knihách bohatne. Komu to vadí, ať to dělá 2x tolik. Uvidíme, jestli mu to bude vadit i potom. Nicméně pro nezasvěcené experty Kiyosaki má své bohatství i jinde, než jen v knihách. Patří mezi světovou špičku v nemovitostech (vlatní přes 2000 nájemních domů, bytů a jednotek po celých USA) je spoluvlastníkem zhruba desítky ropných vrtů, patří mezi znalce v investování do drahých kovů. je toho hodně, co předává dál a co může mnoha lidem pomoci naučit se vydělávat peníze. Jeho kniky a myšlenky by měly být povinnou četbou a předmětem na každé škole. Pak bychom nemuseli číst příběhy, jako je ten JIRKŮV. K jeho osudu dodám jen jedno. Každý má přesně to, co si zaslouží.

 11. Bestmen se ptá:

  „Ještě když jsme u té nenormálnosti, přijde vám normální že Radek John, politik a novinář, je přívržencem Amway komuny? Viz. článek Radek John a Amway.“

  Samozřejmě, že mi to přijde normální. Člověk, který Amway dobře zná, nemá důvod proti ní něco mít. A naopak, člověk, který o Amway ví houby, se mermomocí snaží celosvětově prezentovat Amway jako špatnost. Kdo má všech pět pohromadě, rychle si odvodí, kdo má v hlavě rozum a kdo selanku. John není žádnej nýmand, dokázal toho hodně. A není sám. Mnoho světových elit Amway uznává a obhajuje. Žádná světově uznávaná lidská bytost se vůči Amway nikdy nevyslovila negativně. To o něčem svědčí. jsou to použitelné argumenty. Bestmena nikdo nezná, umře jako zapšklej ajťák, který nikdy nic nedokáže, protože to odmítá a považuje budování cílů za nešvar. Proč bychom měli důvěřovat týpkovi, kterého nikdo nikdy neviděl, neví se o něm co je zač a především velmi často lže jako když tiskne? Proč? Proč, Proč? To chce anketu né? Vlatně už něco víme, občas topí uhlím a občas je rád, že finančně vůbec vyjde. Rádce života jako z partesu 🙂

 12. Přesně tak. Ten článek jsem skutečně nečetl. Zajímala mě pouze diskuse. Diskuse lidí mimo CZBLOG. Už jsem ti to vysvětloval několikrát, ale tobě nemá cenu cokoliv vysvětlovat. To dřív ukecám kámen aby se rozbrečel.

 13. Všem jásačům, kteří jsou u vytržení z toho, jak jsme to natřeli nedemokratickému systému, jak jsme se konečně vymanili z totality, jak si konečně vládneme sami, jak je teď vše dokonalé a jak tedy konečně už máme, co jsme chtěli, specielně panu Běhounkovi, Edanovi, Martinovi i Josefovi (ti nejvíce jásali na diskusi Retrománie) vzkazuji toto:
  Zkuste si představit, nebo ještě lépe konkrétně zjistit, jak bydlí a z čeho žijí např. Milouš Jakeš, nebo Lubomír Štrougal. A to byli nějací prominenti režimu, který nás všechny utiskoval. To byli nějací totalitní hlavouni. Uzurpátoři. Zjistěte si, jak si ve svých funkcích pomohli. Potom si zjistěte, jak bydlí a z čeho žije Stanislav Gross, Aleš Řebíček, bývalý ministr dopravy, Marek Dalík, kam jezdí na dovolenou Mirek Topolánek a další. Nedávno toto učinil český bulvární tisk. Uveřejnil, jak žijí bývalí prominenti. Zjistil např., že Milouš Jakeš žije v domku, který spoluvlastní se svým bratrem, žije z důchodu a tento tisk dále škodolibě uvedl, že jeho sousedé jej často vídají v místním řeznictví, kde vždy nakupuje nejlevnější druhy masa. Např bůček a nožičky. Žužla. Tak dlouho byl ve funkci a takto mizerně se zabezpečil na důchod. To Gross je jinčí kabrňák. Tento mašinfíra může ve svém bytě na Floridě dělat na všechny dlouhý nos a snídat kaviár. Ale byl to sociální demokrat. A myslel to upřímně. Nebo Řebíček může své nemovitosti v zahraničí střídat podle ročních období. Dalík s Topolánkem jistě budou mít ve své vile v Toskánsku jistě též vystaráno.
  Dále s představte toto: Za bolševika byla totalita, ale byly i velice schopné podniky, které uměly světové výrobky:
  Tatra (suverénně vyhrávala Dakar), Škodovka, Poldi, která uměla takové materiály, že jsme vyráběli vlastní
  endoprotézy, Plzeňský pivovar, křišťálové sklo, české, to byl pojem a další. Vyřídili jsme si to s bolševikama, konečně jsme si svobodně vydechli a novodobý stát za dvacet let toto všechno rozprodal. Stát rozprodal i ty školky, a kulturní domy, které si lidi stavěli v akci „Z“. Tedy zadarmo. Pro sebe. Stát dokonce rozprodal a nadále prodává byty, které si lidi šedesát let i více let vlastními náklady zvelebovali (stát do nich nedal nic) v domnění, že tak činí pro sebe a pro své děti. Stát prodal i úspory lidí, když prodal banky.
  Za to všechno stát získal obrovské miliardy navíc, neboť kromě toho po celou dobu vybíral daně, sociální a zdravotní pojištění, jako každý jiný kapitalistický stát, pro který jsou daně jediným příjmem.
  Zkuste si položit uvedené vedle sebe, a zkuste odpovědět na otázku: „Kde všechny ty miliardy jsou?“
  Kde jsou, když po dvaceti letech třeskuté svobody máme státní rozpočet v hlubokém deficitu. V takovém deficitu, že musíme omezovat výdaje a utahovat opasky. Pak si znovu projděte Janotův balíček a zamyslete se, komu je utahováno: Vyšší DPH – nejvíce pocítí rodiny s dětmi a důchodci. I ti musí denně jíst. Zmrazení důchodů současně s výrazným nárůstem nájemného. Obojí se bere i platí každý měsíc. Cílenou skupinu netřeba označovat. Omezení sociálních příspěvků. Mateřská, nemocenská, podpora v nezaměstnanosti, sociální dávky. Grosse, Řebíčka, Dalíka, Topolánka se nedotknou. Poplatky ve zdravotnictví. Podle vlády nelze vyloučit důchodce, neboť by se celý systém zhroutil. Přeloženo do češtiny: Zdravotnictví musí zachránit důchodci. Mladý člověk v produktivním věku obvykle k lékaři nechodí. Vysoký krevní tlak, cukrovka, bércové vředy jej přepadají obvykle ve věku důchodu. Proto celý svůj produktvní věk odváděl daně a platil si zdravotní pojištění, aby mu bylo pomoženo, až jej přepadnou stařecké neduhy.
  Pravda, státní zaměstnanci (tedy i poslanci) přijdou o 4% svého platu. Zde je nutno ale připomenout, že z částky nad 82.420,-Kč/měsíc již dva roky neplatí ani sociální, ani zdravotní pojištění. Dostatečná kompenzace. Ne?
  Pozn. Nakonec státní zaměstnanci nepřijdou o nic. Ubránili se. Tak kde, sakra, jsou ty miliardy za rozprodaný stát?
  Souhlasím s Vámi, jásači. Za bolševika nebyla svoboda, bylo omezené cestování. Z dnešního pohledu mi to ale připadá jako selanka, proti tomu, v čem žijeme nyní.

 14. Vlkodlakpavel:

  Pokud si myslite, ze za komunistu bylo dobre, tak si myslete dal… Nebylo to tak! Stat ovladala KSC, ktera byla po Sametove revoluci uznana zakonem za ZLOCINNOU ORGANIZACI. Pravnim (i ideovym) nastupce KSC je KSCM, kterou vede bejvalej estebak Filip. Filip verejne dokonce tvrdi, ze se komunisti inspirovali pri budovani vyhlazovacich taboru u nacistu – https://czblog.cz/komunisti-se-inspirovali-pri-budovani-vyhlazovacich-taboru-u-nacistu/ No tak co to je…?!

  Ja tvrdim, ze komunisti jsou porad stejny fanatici – https://czblog.cz/komunisti-jsou-furt-stejny-fanatici/

  Komunismus bylo smrtonosne zrizeni, ktere likvilovalo (zabijelo) lidi – byl to stroj na smrt. A pokud je nejake zrizeni zalozeno na likvidaci lidi (komunismus, fasismus…), no tak takove zrizeni je zlocinne a nepripustne. To, ze jste se mel za bolsevika dobre, tak to „zapacha“ egoismem… Protoze vy kdyz jste se mel dobre, tak jiny clovek v Ceskoslovensku byl zabit, umlacen, ponizen, znasilnen… Proste HNUS!

  A to, ze jeden podnik dotoval druhy, byla umele vytvorena zamestnanost, no tak to byl taky velky nesmysl 😕

  Bolsevik nenechal vydelat, proto i jeho prominenti maji prd.

  Vazeny pane, myslete na to, ze kazdy je strujce sveho osudu… kazdy muze byt tim politikem, poslancem… Ale verte, za ja bych to tedy nechtel!

 15. Vážený pane,za komunistů, kterých se nechci nijak zastávat a se vším, co se dělo za KSČ rozhodně nesouhlasím, ale převážné části lidí se žilo dobře. Jen lidem typu „Havel“ těm se údajně dobře nežilo, protože nemohli veřejně remcat ty svoje bludy. Kdo chodil do práce a staral se sám o sebe a svou rodinu, ten žádné problémy neměl.To, co lidem starších ročníků ještě zůstalo, to si vybudovali za komunistu. Myslím tím ty lidi, co nepodvádějí nekradou a netunelují, protože jinak si dnes nic normální cestou nikdo nevybuduje.Kde vezme mladá, začínající rodina na byt, dnes? Za co jede na dovolenou třeba prodavačka v supermnarketu? Co je jí to platné, že může cestovat kam chce, když na to nemá. Řeknu to trochu nadneseně, dřív se možná stála občas fronta na banány, ale brambory, ty se daly za ty peníze jist. Dnes je banánů dost po celý rok a jsou levné, dokonce levnější než brambory, které se však v převážné většině jíst nedají, jak jsou hnusné.
  Nic už nám nepatří, všechno je prodané, nebo rozkradené, vše je podřízeno jen penězům, jediná uznávaná hodnota jsou peníze, jsme stát exekutorů s neomezenou pravomocí, advokátů, rozhodčích řízení, soudců. A všichni chtějí peníze, jenže těch už se v převážné části dnešních rodin jaksi nedostává.Přemýšlím, co bych jako pozitivum uvedl na dnešní dobu, ale jaksi mě nic opravdu nenapadá.

 16. Vlkodlakpavel:

  Pokud je nějaká ideologie podmíněna smrtí, tak pro ni není v civilizovaném světě místa. Za komunistů bylo plno lidí popraveno, zmrzačeno, znásilněno, ukopáno k smrti… Vy vidíte jen to pěkné, ale já to vidím tak, že lidský život je to nejunikátnější, co může být.

  Jak jsem již napsal KAŽDÝ JSME STRŮJCI SVÉHO OSUDU Dejte se do politiky, podnikejte… Možností je nekonečně MOC.

  Také není dnes vše dokonalé, samozřejmě že ne. Ale nikdo nás nemučí, nezabíjí, nejsou vykonstruované fanatické procesy…

  Promiňte, ale komunismus fakt NE 😕

 17. Samozřejmě, že rovněž jako Vy, nechci komunismus.Jen jsem reagoval na některé články zde uvedené.Podnikám a podnikám v cateringu a tak vím, jak se dnešní lidé mají.A řeknu Vám, že dost špatně, když v objednávce rozhoduje i desetikoruna.Ale tak, jako nechci komunismus, nechci i novou totalitu a to tu modrou.Lidi sice nezavírá za jejich projevy (zatím), nemlátí je (zatím), neukopává je k smrti, ale přivádí je do chudoby.Tím, co tady zavedla je mnohdy horší, než ten komunismus.Nenašel jsem však ve Vašich odpovědích, odpověď na moje otázky.Vaše reakce mi zato připadá taky fanatická.

  „Pokud je nějaká ideologie podmíněna smrtí, tak pro ni není v civilizovaném světě místa. Za komunistů bylo plno lidí popraveno, zmrzačeno, znásilněno, ukopáno k smrti…“

  „Komunismus bylo smrtonosne zrizeni, ktere likvilovalo (zabijelo) lidi – byl to stroj na smrt. A pokud je nejake zrizeni zalozeno na likvidaci lidi (komunismus, fasismus…), no tak takove zrizeni je zlocinne a nepripustne. To, ze jste se mel za bolsevika dobre, tak to „zapacha“ egoismem… Protoze vy kdyz jste se mel dobre, tak jiny clovek v Ceskoslovensku byl zabit, umlacen, ponizen, znasilnen… Proste HNUS!“

  „Ale nikdo nás nemučí, nezabíjí, nejsou vykonstruované fanatické procesy…“

  Prostě je likvidce a likvidace.Každý režim si volí jiný způsob likvidace. Ten dnešní…zatím není tak drastický, ale co není, může být.

  http://www.gastropcatering.blogspot.com/2011/03/youtube-video-player_12.html

  http://www.gastropcatering.blogspot.com/2011/03/neni-treba-komentare.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *