Srovnávat Breivika s Mašíny? To nelze!

Nejprve bych chtěl poznamenat, že bratry Mašíny považuji za vrahy a hrdiny současně, viz. článek Jsou Bratři Mašínové hrdinové nebo vrazi? Nicméně si myslím, že jim žádné vyznamenání nepřísluší. Anderse Behringa Breivika považuji za bezcitného masového vraha.

Je mi smutno z toho, že poslanec Stanislav Huml (bývalý člen – přisluhovač smrtonosné a zločinné KSČ), na Facebooku, srovnává norského masového vraha Breivika k bratrům Mašínům (Ctirad Mašín, Josef Mašín). Huml píše:

 • Norský střelec zavraždil civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítil být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.
 • Mašínové zavraždili civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítili být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.
 • V Norsku se tomu říká terorismus, u nás odboj.
 • Norské oběti jsou oplakávané, české oběti nikoho nezajímají.
 • Norský střelec je označován za monstrum, Mašínové za hrdiny.
 • Norský střelec myslel svůj boj vážně, Mašínové, sotva se prostříleli na Západ, začali žít pohodový život a boj s komunismem ukončili.
 • Norský střelec dostane nejtěžší trest, Mašínové vyznamenání od Ultrapravicové vlády.

Huml jakoby říkal: Jsou to stejné činy. Co ale čekat od bývalého komunisty – přisluhače ďábla…

Huml

Jeho srovnání vidím jako nereálné a naprosto zcestné! Proč? Z těchto důvodů:

 • Nejprve je potřeba si říct, co byl komunismus v době, kdy bratři Mašínové spáchali své činy… Bylo to totalitní zřízení, které se mj. vyznačovalo genocidou.  Zde nutno připomenout fakt, že zákon č. 198/1993 Sb. ze dne 9. července 1993, ustanovuje Komunistickou stranu Československa (KSČ), která řídila totalitní Československo od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989, za nelegitimní, zločinnou a zavrženíhodnou organizaci. Zákon dále říká, že tento komunistický systém věznil politické vězně ve věznicích a táborech nucených prací, systematicky a trvale porušoval lidská práva, popravoval lidi, zbavoval je svévolně majetku, zabraňoval jim svobodně vycestovat do zahraničí… Československo prostě bylo jeden koncentrační tábor! A ještě je potřeba si přepomenu fakt, že Komunisti se inspirovali při budování vyhlazovacích táborů u nacistů! Jak přiznává předseda KSČM.
 • Breivik zavraždil 77 lidí, vše se odehrálo v plně demokratické společnosti – Norsku. Není možné srovnávat Norsko s totalitním Československem! To, že si Breivik myslel, že je ve válce, to byl pouze výplod jeho chorého myšlení, ne realita.
 • Breivik chladnokrevně a plánovaně zavraždil 77 lidí. Protikomunistická odbojová skupina s bratry Mašíny usmrtila 6 osob. Konkrétně: dva ozbrojené příslušníky bezpečnosti (při přepadení policejních stanic), tři ozbrojené příslušníky východoněmeckých ozbrojených složek (v sebeobraně), jednoho odzbrojeného pokladníka (ve rvačce ho Josef Mašín zastřellil jeho vlastní zbraní). V totalitním Československu bylo běžné střílení na státních hranicích do nevinných lidí, popravy, mučení lidí… 50. léta byla něco strašného a neomluvitelného! A to je snad v pořádku? Protikomunistická odbojová skupina s bratry Mašíny, byla jedna z mála odbojových skupin vůbec. Ta odvaha pro dobrou věc se jim musí nechat. Zejména proto, že Češi mají v povaze bojácnost, připosranost, zapšklost… to potvrdila bolševická invaze v roce 1968… potvrdil to též Hitler, když se k nám drze naverboval… potvrzujou to též někteří občané i dnes. Plno lidí se dnes bojí projevovat své názory… někdo jim pohrozí policií či soudem a oni se stáhnou – změní názor. To se mi velice příčí a takový rozhodně nejsem a nikdy nebudu. Jsem zásadový člověk, který má jednotné názory a stojí si za nimi (vždy a všude), a to za každou cenu, i za cenu významných ztrát.

A proto bych nesrovnál Breivika s bratry Mašíny.

2 komentáře u “Srovnávat Breivika s Mašíny? To nelze!

 1. Máte pravdu. V Norsku jde o člověka který akci neprovedl pro peníze. Šlo buď o vyšinutí , touhu po slávě či čin blázna.
  O co šlo „odbojářům“ u nás ? Jakou odbojovou činnost prováděli před útěkem do zahraničí a potom v zahraničí ? Zastřelit ozbrojeného pokladníka chránícího svěřené peníze je odboj? Kam se poděly zcizené výplaty? Víte co si za krvavé peníze vrahové pořídili ? Jak si myslíte , že je nazýváno vraždění bezbranných zajatců před mezinárodním soudem? Váš článek je bohužel názornou ukázkou manipulace. Stejný jak články v novinách z doby odboje skupiny Mašínů !

 2. Mašíni si za peníze z loupežné vraždy pokladníka Kovolisu Rošického koupili motorky, kamarádovi gauč, dál je utratili za vodní pumpu a po barech. To Breivik nedělal, ten své vraždy a teror financoval. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *