Drogy ve škole

Drogy jsou a budou, podobně jako další nešvary. V Česku je užívání drog takovým „národním sportem“ – alkohol, cigarety, hulení marihuany… Smutné je to, že často drogy užívají i děti školního věku. Někdy tyto děti chodí do školy pod vlivem drog nebo tam drogy nosí. Ve školách také někdy dochází k distribuci drog. Drogy rozhodně do školy nepatří! Pokud má učitel podezření, že je žák pod vlivem drog, tak mu v žádném případě nepřísluší odvést žáka na testy potvrzující přítomnost drogy, nebo mu test provést přímo ve škole. Toto přísluší policii, a to jen v případě, že má policista podezření ze zneužívání drog.

Marihuana

Některé školy mají slinné testery, které během krátké chvilky zjístí, zda žák užil drogu. Tyto testery zjistí přítomnost měkkých i tvrdých drog. Také se prodávají drogové testy pro kvalitativní stanovení drogových metabolitů v lidské moči. Často si školy začátkem školního roku nechávají podepsat od rodičů, že při podezření na přítomnost drogy, mohou žákovi provést test na přítomnost drogy. Pokud jim tuto moc rodič nepodepíše, tak je nepřípustné, aby škola tento test žákovi prováděla. Škola rodiče rozhodně do toho nemůže nutit!  Tímto chci rodiče upozornit, že svým podpisem dávají škole velkou moc. Nikdo přeci neví, jak se zachová učitel nebo ředitel školy, který provede žákovi zmíněný test. Dá se skutečně věřit, že test byl věrohodný a přesný? Že např. neměl prošlou záruční lhůtu, nebo, že lze právě jejich testerem stoprocentně určit přítomnost drogy? Podívejme se na nepřesné alkohol testery Policie ČR… Poté je také otázka, jak škola bude nakládat s výsledkem tohoto testu… může to např. rozhlásit po celé škole a váš syn nebo dcera bude navždy za feťáka.

Rozhodně nejsem příznivce drog, je ale potřeba si uvědomit, že samotné testy žáků na drogy nepovažuji jako prevenci proti drogám. A co si budeme povídat, prevence je to nejdůležitější…

Policie hledá drogy ve škole:

Nahlásit nefunkční video

2 komentáře u “Drogy ve škole

  1. Je to hrozné, co se děje v současných školách. Syn půjde od příštího roku do páté třídy a mám strach do jaké party se dostane. V dnešní době jsou ve školách bohužel drogy samozřejmostí. Proto si myslím, že by v nich měly být povinně zavedeny drogové testy pomocí testerů.

  2. A pokud se někdo učiteklovi/ředitelovi znelíbí ?

    Kdo kontroluje test samotný ? Jak jednoduché tester před použítém vjodně postříkat.

    Ale drogy ve škole, to je problém a potřebuje razantní řešení. Stejně tak ale šikana a drzost žáků. Vždyť učitel nemá žádnou moc. A žáci jsou pořád horší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *