Pozor na International Masters Publishers!

International Masters Publishers nabízí prodej sbírek karet, encyklopedie zásilkovým způsobem. Tato společnost zasílá (bez předchozí objednávky) lidem „uvítací balíčky“, za které požaduje platbu. Poté společnost zasílá další a další balíčky. Když lidi nezaplatí, tak jim společnost zasílá upomínky, vyhrožuje soudem, exekucí apod. Jednoznačně to je finta, jak z lidí tahat peníze! Na praktiky této společnosti už 2x upozornila Česká televize v pořadu Černé ovce (listopad 2009, leden 2011).

V minulosti se mi stalo něco podobného – přišel mi nevyžádaný balíček (už nevím od jaké společnosti) a v něm byla složenka za dodané zboží. Samozřejmě jsem zboží nezaplatil (protože jsem si nic neobjednal). Poté chodila upomníka za upomínkou, nakonec dopisy z inkasní společnosti, která následně ani nedokázala sdělit, jak pohledávka vznikla, tehdy jsem je pořádně vydusil 🙂 Když jsem jim smíchem sdělil, že se velice těším na případný soudní proces, tak vše ustalo. Výhrůžkama se nikdy nedosáhne plnohodnotného efektu!

Když si nic neobjednáte, tak taky nic nemusíte platit! Nenechte se zastrašit!

Video: Konkrétní zkušenost s International Masters Publishers

Nahlásit nefunkční video

107 komentářů u “Pozor na International Masters Publishers!

 1. Nikdy jsem od IMP nepřevzal žádnou zásilku a tato firmy mi přesto po několika upomínkách nechala zaslat výzvu k okamžité úhradě od celostátního vymáhacího centra TRANSCOM. Viděl jsem jedinou cestu v předání této výzvy Policii ČR, ombudsmanovi panu JUDr. Varvařovskému, právnímu zástupci JUDr. Slezákovi, ČOI a Černým ovcím. ❗ 👿
  POŠKOZENÍ VŠECH ZEÍ SPOJTE SE!
  S pozdravem Ivo Kuthan.

 2. Policie ČR, ombudsman, právní zástupce, ČOI, Černě ovce – ti všichni včetně Transcom dostali máj e-mail. Jsem zvědavý zda je někdo zastaví. ❗

 3. To je dobře Ivo, že jednáte a nejste pasivní. Ale myslím si, že to mají dobře právně ošetřený – viz výše moje zkušenost. Transcom je jen takový strašák, stačí se dohodnout s IMP – pokud budete chtít zaplatit 😐 Pro tyhle firmy je největším strašákem negativní publicita formou televize, článků v novinách apod. Podívejte, jak dopadla akce Šmejdi – síla lidí je mocná.

 4. Zde je rada pro ty, kteří nechtějí nic dostávat od IMP:
  1.stačí se domluvit s poštovní doručovatelkou na tom, aby zásilky od IMP hned vracel
  2.když už máte zásilku od IMP ve schránce, stačí dojít na kteroukoli pobočku České pošty s tím, že od dané firmy nic nechcte a chcete danou zásilku vrátit (zdrama)
  3.pokud doručovatel pohodí zásilku, která se NEVEJDE do schránky, kamkoliv jinam- není to váš problém,ale doručovatele; správně má zásilku uložit na poště a vám dát do schránky pouze výzvu a vy posléze nemusíte na poště tuto zásilku přijmout; tudíž můžete oprávněně svalit vinu na Českou poštu
  4.není jednodušší řešení než nechtěné zásilky obratem vracet
  Sám pracuji na poště a několik zásilek od IMp jsem takto vracel.

 5. Reaguji na příspěvek od Ivy z 23.10.2013.Mám také problém s firmou Helvetia.Jak to tak vidím,bude zapotřebí právní pomoc.Čím víc nás bude,tím to půjde líp.Tímto vyzývám všechny koho vydírá neprávem Helvetia DM ozvěte se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *