Astrologie je nesmysl a okultismus!

Astrologie je forma magie, podobně jako spiritismus, věštění, čarodějnictví… Rozhodně nelze astrologii považovat za vědu.

Bývalý ministr obrany České republiky Antonín Baudyš st. (zemřel 24. srpna 2010) byla ikona české astrologie. Baudyš v minulosti předpověděl, že v v roce 2003 zemře George Bush 🙂 Věděl Baudyš, kdy zemře on sám? V současnosti se zabývá astrologií jeho syn Antonín Baudyš mladší.

Můj názor na astrologii?

Astrologie je nesmysl, povod a okultismus! Pro mnohé astrology hlavně byznys.

Video: Diskuze astrologa a vědců (Antonín Baudyš)

Nahlásit nefunkční video

http://www.youtube.com/watch?v=I83Jk-5ABng&feature=related

28 komentářů u “Astrologie je nesmysl a okultismus!

 1. Klasika. Cokoli cemu naprosto nerozumis okamzite odsuzujes. Tvuj mozek zamrzl nekde ve stredoveku. 🙂

 2. Klasika, chytrák ACZ se opět postavil na stranu pochybných šarlatánů, s nimiž máte vy amwayáci jedno společné: v seriozní diskuzi vaše „učení“ naprosto neobstojí a úspěchu dosahujete jen díky zneužívání lidské hlouposti případně jejich nelehké životní situace.

 3. Jen tak mimochodem Adminku. Nekde ses tu vyjadroval, ze jsi verici clovek, ze veris v boha 🙂 Zajimave, jedno nabozenstvi huj a jine fuj? Ty jsi kral vsech pokritcu 🙂

 4. ACZ: Určitě mnohem víc než ty. Vždyť jsi doposud ani nezjistil, že astrologie není náboženství!!

  Chápu, že když jsi vyčetl ve hvězdách, že budeš milionář a pak ti to řekli na amway semináři, tak budeš vždy hájit astrologii a amway. :mrgreen: :mrgreen:

 5. Me postaci, ze vim, ze neni ani okultizmem ani podvodem. Lide v neco veri, je to stejne jako vira v boha. Pokud jim to neco dava, nema smysl to kritizovat. Nazvat astrologii oklulizmem a podvodem muze jenom samoliby idiot, presvedceny, ze on uz vi vsechno na svete. A ten kdo mu kejva, je druhej 🙂 Bude trvat jeste tisic let, nez bude lidstvo vedet o vesmiru a jeho neznamych silach a souvislostech prvni procento skutecne pravdy a faktu o nem. Vy dva novodobi kaspari 🙂

 6. acz:
  Jak jsem říkal, amway a astrologie mají mnoho podobného: Obojí prosazují zkušení manipulátoři a oblbují převážně méně inteligentní, méně zkušené nebo v těžké situaci se necházející spoluobčany.
  Tito podvodníci však neobstojí v seriozní diskuzi, což je krásně vidět ve výše uvedeném videu, kde se astrolog i léčitel dostanou mnohokráte do úzkých díky argumentům oponentů (vědců). Holt je lehčí zmanipulovat starou bábu nebo nevzdělance než vědce… :mrgreen:

 7. vor v zakone:

  Ty jsi typickej příklad fanatika, když odsuzuješ lidi podle toho, jak ty sám uvažuješ o tom, co je lež a co je pravda. Uvědom si, že mnoho lidí věří jak v kvalitu výrobků Amway, jiní věří třeba v boha a další třeba v astrologii. Tím, že svojí víru šíří dál přece nemusí hned znamenat, že jsou to manipulátoři a že oblbují – to jsou jen tvoje doměnky.
  Astrologie jen tak mimochodem má historii starší než křesťanství a církev odkrývání tajemství astrologie schvalovala jen proto, že se takovýchto alchymistyckých věd dosti obávala, protože astrologie byla zakotvena ve většině rozvinutých kulturách a náboženstvích. Proto existovala záminka, která bádání po astrologii schvalovala z toho důvodu, že „jakoby“ šamani a tedy alchymisté dřívějších dob příchod Ježíše Krista již předpovídali dávno dopředu. To byl jediný důvod, proč bylo možné schvalovat takové bádání, ale kdykoli se církvi nějaký alchymista (tedy i mnozí astrologové) znelíbil, tak jej odstranila. Mimochodem křesťanská církev obviňovala z hereze mnoho skupin, které se odlišovali jen v maličkostech jako např. když vznikaly skupiny, které přijímaly Ježíše jen jako velmi schopného a odvážného člověka. No není to fanatismus?
  Já sám bych taky mohl teď klidně říci, že křesťané jsou fanatici, nebo kdokoli jiný, kdo věří v boha. To ale není pravda, protože je to jejich víra úplně stejně, jako my věříme, že naše produkty jsou kvalitní.

  Kromě toho v dobách, kdy neexistovaly žádné odborné lékařské vědy a nebyli žádní psychologové, jejich pozice úspěšně zastávali právě šamani a alchymisté. Placebo efekt pomáhá lidem i v dnešní době, tak proč byste jim měli brát jejich víru svými přihlouplými názory?

 8. Co kdyby náhodou nějaký rádoby uznávaný věštec,předpověděl krach amway…
  Jo to by byl najednou podvodník,že jo amwejáci.

  Nejvíc se mi líbí pořady jako volejte věštce a další.Třeba Vlasta Plamínek to je fakt řízek
  😉 .Lidi někdy zaplatěj za každou kravinu a nejhorší,že často když jsou v těžké situaci(dluhy,rozvod,nemoc).
  Go go Vlasta Plamínek 😉

 9. Luboš Pářa:
  Přehlédl jsi významný fakt: neexistuje žádný vědecký poznatek, který by dokazoval funkčnost astrologie, tedy vliv vesmírných těles na osud člověka, resp. „moderní“ princip synchronicity.

  Astrologii lze tedy zařadit mezi pseudovědy, náboženství tam ale neřadíme (rozdíl je podle mě patrný, ale pokud ho nevidíš, rád ti ho vysvětlím), takže v tomto srovnáváš nesmyslně.

  Co se týče křesťanství: zejména katolická církev proslula fanatismem a náboženskou netolerancí, která bohužel u mnoha věřících i církevních představitelů přetrvává do dneška. Velké procento amwayáků (hlavně ve Státech) jsou také fanatickými věřícími.

  Placebo efekt funguje. Funguje ovšem také nocebo efekt. Ale nejdůležitější je to, že astologie je kšeft, ve kterém jsou manipulování hloupí, nezkušení nebo v těžké situaci se nacházející lidé.

 10. Amway a Astrologie ze maji mnoho spolecneho? Tak tomu se vube nedivim, se to tvrdis. Ze jsi hloupej jak hrabe tu vime uz davno 🙂 A jako obvykle ani o jednom nevis naprosto nic Vore v zakone 🙂 Opet dekuji za tento prostor, malo kdy mame moznost ukazat verejnosti idiocii inkvizitoru Amway 🙂 Rovnou cerne na bilem.

 11. Kašpárek píše:
  Velké procento amwayáků (hlavně ve Státech) jsou také fanatickými věřícími.

  Ve Státech je velké procento „věřících“ také ve státní správě, v lékařství, v politice, v armádě, ve finančnictví, v ekonomice, v obchodě, ale také mezi dělníky, rolníky, programátory a td. Tvé pokusy o diskreditaci Amway přes náboženství je jen další kašpárkovství, nic víc. Jak jsi přišel na to, že věřící, spolupracující s Amway jsou věřící s přívlastkem fanatismus? Jak jsi to definoval? Kolik fanaticky věřících (jak definuješ fanatičnost v náboženství) Američanů znáš osobně a kolik z nich dělá Amway? Ty králi všech žvanilů? 🙂 🙂 Ještě jsem na internetu nepotkal většího žvanila, než jsi ty 🙂

 12. acz: Mají společné to, že jak amway guru, tak i astrologové jsou silní v kranflecích jen mezi „prostým“ lidem – nejlépe mezi důchodci, studenty, nevzdělanými nebo sociálně slabými.
  Obě skupiny tyto lidi manipulují a podávají jim zkreslené nebo vyloženě lživé infomace a na těcho lidech VYDĚLÁVAJÍ!!!!

  V seriozní diskuzi však jejich argumenty neobstojí, což je vidět jak zde, tak i ve výše uvedeném videu.

 13. Lubo Pářa:
  Měl jsem čekat, že nedokážeš na nic reagovat a zeptáš se na toto.

  Tak tedy: astrologie se tváří jako věda nebo nauka zkoumající vztah vesmírných těles a země a jejich vliv na člověka. Faktem je, že žádný takový vliv nebyl vědecky prokázán a že se dokonce astrologové vzdali původní teorie, která hovořila o přímém působení, které je v rozporu s fyzikálními zákony, a nahradila ho principem synchronicity, který však také nemá žádný racionální základ.

  Náboženství se zabývá světem důchovním a v moderní době je oddělováno od vědy. Na toto téma si můžeš přečíst spoustu informací na stránkách Sisyfosu, proto se tu o tom nebudu více rozepisovat.
  Např.: http://tinyurl.com/crlc2rr

 14. Kašpártek píše:

  … jsou silní v kranflecích jen mezi „prostým“ lidem – nejlépe mezi důchodci, studenty, nevzdělanými nebo sociálně slabými…. V seriozní diskuzi však jejich argumenty neobstojí, což je vidět jak zde, tak i ve výše uvedeném videu.

  Patrně se považuješ za experta a diskusi s tebou za seriozní 🙂 Tak to je úlet 🙂 Na něco jako seriozní diskusi konkrétně ty ani Bestmen bohužel nemáte obsah mozku.

  Sám jsem Vás vyzýval k účasti na semináři, na otevřenou diskusi, k marketingovému plánu, ale posrali jste se strachy 🙂 Akorát žvaníte, ale skutek utek.

  O lidech z Amway samozřejmě nic nevíš. Ti nejleší patří mezi elitiy ve svých oborech, ve světě je mnoho lidí z Amway velmi známo a uznáváno. S Amway podnikateli spolupracuje např. u nás VŠE, vyučují na tamní škole. A td. To nebudou nevzdělaní a hloupí důchodci. Evidentně jsi na žádném větším semináři nikdy nebyl a nikdy jsi neslyšel hovořit žádného byť jen třeba Platinu. Při hodnocení a ocenění totiž každý říká jakou má profesi a co dělá kromě Amway. A kdybys tam někdy byl, tak bys mezi oceněnými, tudíž mezi těmi úspěšnými, žádné hloupé důchodce, nebo studenty neviděl.

  Najdi mi na českém internetu jeden jediný negativní článek o Amway skutečného odborníka, znalce z oboru obchodu či služeb, profesora ekonomie, prostě někoho, kdo je považován za kapacitu.

  Já ti doložím okamžitě deset jednoznačně pozitivních vyjádření velmi známých kapacit z česka na Adresu Amway.

  Takže kdo se bojí seriozní diskuse? Žvanilové, jako seš ty 🙂

  Jednoduše shrnuto už po mnohokráté. Vymýšlíš si vlastní bludy a potom jim věříš a tlačíš je i ostatním. Fakta ani pravda tě netrápí. Jsi jen obyčejný žvanil, nic víc.

  Vše dokresluje ten tvůj nick, jméno: VOR V ZAKONE.

  Velmi snadno si každý inteligentní člověk udělá obrázek, co ty jsi vlastně za hlupáčka 🙂

 15. Kašpárek dále píše:

  Faktem je, že žádný takový vliv nebyl vědecky prokázán a že se dokonce astrologové vzdali původní teorie, která hovořila o přímém působení, které je v rozporu s fyzikálními zákony, a nahradila ho principem synchronicity, který však také nemá žádný racionální základ.

  Rád bych ti vysvětlil co je slovo FAKT. Je to v konrétní době doložitené tvrzení. Jenže jak už to tak na zeměkouli bývá, nic není věčné a máloco platí déle, než bys řekl „švec“.

  Zkoumat vesmír na alespoň jakž takž efektivní úrovni je lidstov schopné asi tak 50-60 let. Jenže vesmír je starý o malinko déle, to malinko je podle odhadů 14 miliard let 🙂 A to prosím jsou jen odhady na úrovni poznání, jehož jsme schopni dnes, ale které bude za 100 let úplně někde jinde a za 1000 let zase úplně někde jinde.

  Vesmír je především JEDNA VELKÁ NEZNÁMÁ, kterou ve skutečnosti ještě lidstvo nejen že moc nechápe, ale defakto o něm nevíme VŮBEC NIC. A čím více se dozvídáme, tím víc si uvědomujeme kolik toho ještě nevíme.

  O vesmírných silách a souvislostech nemáme ani potuchy.

  Kromě tebe. Ty VÍŠ, ty už MÁŠ JASNO.

  VĚTŠÍHO NAMYŠLENCE, samozřejmě jak už to ale v životě bývá, HLOUPÉHO AŽ BĚDA, svět neviděl.

  Místo abys sklonil hlavu a na rovinu řekl SORRY, NEVÍM O TOM VŮBEC NIC, NEBUDU SE K TOMU TEDY LOGICKY VYJADŘOVAT, čímž bys konečně ukázal nějaké známky sebevědomí, tak žvaníš a žvaníš a žvaníš, neboť ti tvé EGO nedovolí jinak 🙂

 16. vor v zakone:

  Ehm, tak jsi mi tu tedy vysvětlil, co je to astrologie a co je to náboženství. Tak dík, že jsi mi tu opsal svoje výpisky z wikipedie. Ale nechtěl jsi mi spíš vysvětlit, jaký je mezi těmato dvěma obory rozdíl?

  Dobře tedy, zeptám se tě jinak. Kdybych byl ateista, který věří pouze v základní fyzické zákony, myslíš, že by jsi mi dokázal vysvětlit, proč náboženství má smysl a astrologie ne a co tyto dva obory odlišuje?

  Řekl jsi:
  „Přehlédl jsi významný fakt: neexistuje žádný vědecký poznatek, který by dokazoval funkčnost astrologie, tedy vliv vesmírných těles na osud člověka“

  Budeš se divit, ale nepřehlédl. To bys mi musel najít vědecký poznatek, který by dokazoval funkčnost nějakého Boha, tedy nějaký důkaz o vztahu mezi nějakým Bohem a tím čemu kdysi lidé říkávali „Božské zázraky“.
  U astrologie je to alespoň tak, že na ni alespoň částečně navazuje tebou uznávaná skutečná věda astronomie. To ovšem nepopírá ten fakt, že astrologové byli vědci, protože oni pátrali po vztazích mezi vesmírem a působením na člověka. Jen tak mimochodem, popíráš, že by existoval vztah mezi působením erupcí na slunci nebo působením měsíce na lidskou psychiku?

  Řekl jsi:
  „Placebo efekt funguje. Funguje ovšem také nocebo efekt.“

  Budeš se opět divit, ale nocebo efekt, tedy zřejmě myslíš asi „žádný efekt“, opravdu vůbec nefunguje a jsi vedle pokud jej srovnáváš s placebo efektem. Takže by sis měl na wikipedii najít i onen „placebo efekt“, abys tu nepsal bludy.
  Tak jen tak ti napovim. Placebo efekt uklidňuje od nadměrného stresu. A tělo při nemoci nebo při prevenci nejvíce potřebuje právě klídeček. To je co?
  Teď už víš alespoň, proč se chodí léčit s pejskama k pacientům.

  Řekl jsi:
  „Mají společné to, že jak amway guru, tak i astrologové jsou silní v kranflecích jen mezi „prostým“ lidem – nejlépe mezi důchodci, studenty, nevzdělanými nebo sociálně slabými.“

  No tak teď zase urážíš jak historicky proslulé osobnosti jako byl například uznávaný Johannes Kepler nebo Galileo Galilei, tak i ty vzdělané lidi, kteří v řadách Amway podnikatelů jsou. Nebo chceš popřít jako že mezi Amway podnikateli jsou i učitelé, lékaři, inženýři, programátoři apod.?
  Ne, myslím, že naopak ti nevzdělaní se nekoukají na etiketu toho, co kupují a to může být jak odběratel Amway, tak i Tesca nebo Penny Marketu.

  Ty tvoje úvahy jsou fakt k sežrání. Někdy mi připadá, že si tu píšu se 14ti-letým pubertálem. Ty vždycky umíš tak perfektně nahrát na smeč 😐

 17. Pářa:

  Nečekal jsem, že si vy dva hlupáci přečtete stránky Sisyfos.cz, ale teď jsi to opravdu mohl udělat – dozvěděl by ses co je to placebo i nocebo efekt (není to žádný „žádný efekt) a dozvěděl by ses i to, jak většina moderních vědců a skeptiků přistupuje k náboženství a jak je odlišují od pseudověd. Nechce se mi to tu rozepisovat, když si nedokážeš přečíst článek, na který jsem dal odkaz a kde je to srozumitelně vysvětleno. Ale chápu, že slova vědců jsou pro vás – amwayáky k ničemu a raději se přikloníte na stranu usvědčených šarlatánů – jejich slova zní přece tak hezky (stejně jako slova vašich guru, kteří vám slibují miliony)!

  A nepleť sem Galilea a raději si nastuduj elementární základy historie astronomie i astrologie!! Srovnávat Galilea s Andryskem chce notnou dávku debility:!:

 18. vor v zakone:

  Řekl jsi:
  „Nečekal jsem, že si vy dva hlupáci přečtete stránky Sisyfos.cz, ale teď jsi to opravdu mohl udělat“

  Já stále čekám na to, že mi to tu vysvětlíš ty, ale ty se tomu nějak zdráháš. Mě nezajímá nějaký článek z internetu, kterým se ty sám necháváš ovlivňovat. Mě zajímá tvůj názor. Nechápu proč pořád útočíš a proč jsi pořád tak arogantní. To bude asi protože my Amwayáci jsme ti debilové a ty jsi ten chytrej viď? 😯

  Řekl jsi:
  „dozvěděl by ses i to, jak většina moderních vědců a skeptiků přistupuje k náboženství a jak je odlišují od pseudověd.“

  Ehm, já jsem nikde neřekl, že jsem nebo nejsem věřící, takže nevím proč tak vztahuješ. Ptal jsem se tě, jak bys mi to vysvětlil, kdybych byl ateista věřící pouze v základní fyzikální zákony. Odpověď bohužel nikde.

  Řekl jsi:
  „Ale chápu, že slova vědců jsou pro vás – amwayáky k ničemu a raději se přikloníte na stranu usvědčených šarlatánů – jejich slova zní přece tak hezky (stejně jako slova vašich guru, kteří vám slibují miliony)!“

  Jak jsi na to proboha přišel?
  Někdy se divím adminovi, že ti nenapíše do diskuze, že jsi taky fanatik, když jednáš na základě vlastního přesvědčení, domněnek a úvah, přestože k tomu nemáš žádné podklady vědče.
  Je zajímavé jak ty, admin a Cimrman vždycky všechno dovedete stáhnout směrem k Amway.
  S váma CzBlog fanatikama skutečně si skutečně nemůže člověk dovolit v ničem nesouhlasit, protože neumíte unést žádnou kritiku – slaboši.

  Řekl jsi:
  „A nepleť sem Galilea a raději si nastuduj elementární základy historie astronomie i astrologie!! Srovnávat Galilea s Andryskem chce notnou dávku debility:!:“

  Tvůj způsob přesvědčování se mi nějak nezdá. To že urážíš jen značí to, že ty sám jsi příliš jednoduše urážlivý chudák. Mimochodem Galileo Galilei byl astrolog, protože dříve neexistovalo rozlišení mezi astrologií a astronomií. Astronomem je nazýván až od pozdějších dob, kdy se začalo rozlišovat mezi tím, co bylo a co nebylo prokázáno jako skutečná věda. Takže bych ti doporučoval nejprve si nastudovat celou historii, abys mě tu pak mohl poučovat ňoumo 😆 😆 😆

 19. Vore na hnoji, stacilo napsat rovnou, „propaguji a prejimam to, co si mysli vetsina modernich vedcu a skeptiku a ti tvrdi o astrologii to a to a ja tudiz taky“. A meli bychom v tom jasno a dal bychom si sli vlastni cestou. Ty se nas vsak snazis jako pominuty presvedcit o necem, o cem ve skutecnosti stale nikdo nic poradne nevi 🙂 Twdy ani ty ne. K tomu musi byt clovek skutecne vyznymne zakomplexovan 🙂 Hele, proc bych mel cist sysyfose abych byl schopen diskutovat s tebou? Ty to tak delas? Zvanis o vecech, ktere si pred tim rychlokvasne „nastudujes“ na internetu? No je to videt 🙂 Bohuzel pro tebe, tajtrdliku 🙂

 20. No jo klasika krestanstvi. Cokoliv jineho odsuzovat, pronasledovat a nejlepe upalovat. Je treba pronasledova jakoukoliv odlisnost, vynutit si nasilim poslusnost a sirit viru mecem. Krestanstvi a komunizmus ma hodne spolecneho.
  S ACZ tentokrat musim souhlasit, admin skutecne tvrdi neco o cem nic nevi. Nebo spis neco, co se neslucuje s jeho nabozenstvim – krestanstvim.

 21. Deuteronomium 18:9-12

  9. Až přijdeš do země, kterou ti JeHoVaH, tvůj Bůh, dává, neuč se jednat podle ohavností oněch pohanských národů. 10. Ať se u tebe nenajde ten, kdo by provedl svého syna či svou dceru ohněm, věštec přinášející věštby, hadač ani ten, kdo vykládá znamení, ani čaroděj 11. ani zaklínač ani ten, kdo se doptává ducha zemřelého, ani věštec ani ten, kdo se dotazuje mrtvých. 12. Vždyť každý, kdo dělá takové věci, je ohavností pro JeHoVaH. Kvůli těmto ohavnostem je před tebou JeHoVaH, tvůj Bůh, vyhání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *