Microsoft se ponaučil z chyb Windows Vista a vzal si příklad z Linuxu, proto je Windows 7 stabilní operační systém

Operační systém Windows 7 je následovník neoblíbených Windows Vista. Windows Vista způsobil to, že se mnoho uživatelů vrátilo k oblíbeným Windows XP a část přilákal i Linux. Windows 7 se oproti Vistě vyznačuje podstatně menší harwarovou náročností a softwarevou kompatibilitou. Jediné co Microsoft převzal z Vist je vzhled. který není špatný. Obecně lze říct, že Windows 7 je svěží a stabilní operační systém, avšak občasné, krátké zamrznutí se také dočkáte, zejména když jste připojeni k internetu a u „slabších“ počítačů. Minimální požadavky na Windows 7 jsou 1GHz procesor, 1GB operační paměti, 16GB diskového prostoru. Oproti Linuxu jsou však tyto nároky nepřiměřeně vysoké. Podle mého zjištění, které jsem provedl místním šetřením,  si Microsoft pro svůj Windows 7 převzal mnoho dobrého z Linuxu, což je dobře. Konečně Microsoft pochopil, že Linux je vynikající operační systém a je třeba si z něho brát příklad. Především bezpečnost Linuxu na internetu je vynikající. Z hlediska bezpečnosti je na tom Windows 7 mnohem lépe než Windows Vista i legendární Windows XP, nicméně byla objevena (vývojářem Googlu) 17 let stará bezpečnostní chyba , která je ve všech verzích Windows, tedy i ve Windows 7. Kromě ucházející harwarové náročnosti a dobré softwarové kompatibilitě (oproti Vistě) má Windows 7 ještě další přednosti a novinky,  např. vynikající je správu a instalace ovladačů – grafická, zvuková karta a jiné se vám automaticky naistaluje, přehlednost většího počtu otevřených oken, blesková reakce oken, mnohem rychlejší start oproti Vistám, funkční vyhledávání, vylepšený příkazový řádek, užitečný Aero Snap, výstřižky, použitím Windows 7 na notebooku šetříte baterii v notebooku a jiné.

Verze Windows 7:

Windows 7 Home Basic
Windows 7 Home Premium
Windows 7 Ultimate
Windows 7 Starter Edition
Windows 7 Enterprise
Windows 7 Professional

Windows Vista byl špatný a problematický operační systém a Microsoft by měl uživatelům Vist dát Windows 7 zdarma, jako kompenzaci za způsobené potíže. Bohužel se tak nestalo a pravděpodobně ani nestane.

Jediným spokojeným uživatelem Windows Vista je „odborník“ na všechno Radek Hulán, který dokonce Vistu obdivuje – Vista je obdivuhodný a já jsem 100% spokojen. Nepřesvědčí ho ani miliony nespokojených uživatelů, spoustu počítačových expertů po celém světě. Radek je prostě nepřemožitelný a nejlepší 😀

Windows 7

4 komentáře u “Microsoft se ponaučil z chyb Windows Vista a vzal si příklad z Linuxu, proto je Windows 7 stabilní operační systém

 1. Naprostý souhlas, konečně někdo, kdo o Linuxu nešíří fámy a nekydá na něj hnůj! Používám Linux a občas i W7 a jsem spokojený s obojím.

 2. Rozhodne nejsem zastancem jednoho operacniho systemu, Linux je ok, Windows 7 taky, kazdy ma to svoje … :-). Rozhodne se Pavle shodneme.

 3. Mám radost, že Windows7 tak pěkně hodnotíte.
  mám s tím však jeden problém a nevím kde hledat pomoc, poraďte prosím někdo kam se mám obrátit.
  Mame v malé kanceláři 2 notebooky na XP a 1 PC na W7. Jsou propojeny LAN a nastavena stejná „pracovní skupina“ a přes switch,router,DNS server,DHCP server a modem v jednom jsou propojeny navzajem i ven na internet.
  Všechny počítače mají nastaveny některé adresáře ke sdílení v pracovní skupině.
  Z počítačů s XP mohu přistupovat na všechny sdílené zdroje, ale W7 ne !!!
  Když už mám uložené mapování síťováho disku, tak se tam dostanu, ale pokud chci v průzkumníku prohlížet SÍŤ tak mi to nic nezobrazí.
  Co s tím mohu dělat ?
  Kam a Na koho se mohu obrátit s takovým dotazem ?
  Díky předem za odpověď a pomoc. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *