Linux Mint recenze, download

Linux Mint je moderní operační systém původem z Irska, resp. jeho stvořitel je z Irska. Linux Mint je operační systém, který je založen na oblíbeném Linuxu Ubuntu. Linux Mint má sice jádro Ubuntu, nicméně uživatelské rozhraní je trochu odlišné, podobné oblíbenému Windows XP. Windows XP je znám svým jednoduchým a přehledným uživatelským rozhraním, pravděpodobně proto ho Linux Mint takto supluje. Naštěsí jediné co Linux Mint supluje na XP je zmíněné uživatelské rozhraní, protože z hlediska bezpečnosti je na tom Linux Mint podstatně lépe než zastaralé XP 🙂

Linux Mint je moderní, kvalitní a inteligentní operační systém, který vám automaticky naistaluje veškeré potřebné ovladače, má téměř shodné spuštějící menu, panel u hodin, jako XP. Linux Mint obsahuje velice kvalitní nástroje, které tento operační systém ještě zdokonalují. Obsahuje např. vynikající kancelářský balík OpenOffice, CD/DVD vypalovací program, přehrávače, kterými přehrajete každý film či písničku, FTP manager – uploader souborů na FTP server, kvalitní nástroje na internet – internetové prohlížeče Mozillu Firefox, Operu, nástroj pro správu e-mailů Mozillu Thunderbird, internet messenger Pidgin (ICQ, AIM, Yahoo, MSN…), mapy Google Eart, Gimp – editor obrázků podobný photoshopu a mnoho jiných kvalitních nástrojů. Všechny tyto nástroje jsou samozřejmě zdarma a není potřeba dokupovávat žádnou licenci (Linux není Windows). Za další velké přednosti tohoto operačního systému považuji MintInstall správce softwaru, MintUpdate správce aktualizací, MintDesktop správce plochy, zajímavý je také rodičovský nástroj MintNanny. A samozřejmě, že není žádný problém pro Linux Mint kompletně prohledat všechny disky v počítači včetně Windowsu a jeho skrytých složek, které ve spuštěném Windowsu nejsou pro uživatele zpřístupněny :-).

Linux Mint  je dodáván zcela zdarma (jako každý Linux), s českou jazykovou lokalizací včetně instalace. Na vyzkoušení si ho můžete spustit z CD, bez nutnosti instalace na pevný disk počítače.

 Stahuj (download) Linux Mint: http://www.linuxmint.com/download.php

Stahuj (download) Linux 8 Helena: http://uloz.to/4292872/linux-mint-8-helena.zip

Nefunguje download? Napište administrátorovi a on to spraví 🙂

Jeden komentář u “Linux Mint recenze, download

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *