Jakou spotřebu má notebook? Zde jsou výsledky testu!

Udělal jsem si test spotřeby energie notebooku Asus. Tedy konkrétně:

  • Procesor Intel Core2 Duo T6500 (2,1GHz),
  • systémová paměť: 4GB (2GB + 2GB na základní desce)
  • pevný disk: 500GB SATA, otáčky 5400rpm,
  • monitor displej: 15,6″ WXGA,
  • operační systém: Windows 7

Notebook Asus

Notebook jsem testoval bez baterie. K notebooku byl připojen USB modem, který byl celou dobu připojený k internetu (CDMA). Po celou dobu testování jsem si pouštěl inernetové rádio a polovinu času jsem na něm pracoval – na internetu.

Testem jsem zjistil, že spotřeba energie, výše uvedeného notebooku Asus, je 0,9 kW/24 hodin. Cena za kWh pro domácnosti je cca 5,- Kč, takže za 24 hodin testování jsem utratil 4,50 Kč. Kdybych měl počítač zapnutý nepřetržitě 30 dnů (měsíc), tak by se účet za elektřinu vyšplhal na 135,- Kč. A to není nijak závratná částka.

Práce na notebooku je poměrně levná záležitost, tedy z hlediska spotřeby energie. Ale co si budeme povídat, na stolním počítači se pracuje rychleji…

Související články:

2 komentáře u “Jakou spotřebu má notebook? Zde jsou výsledky testu!

  1. Radio nebo brouzdani na netu nezatezuje moc procesor, kolik tak muze serat, kdyz celou dobu bezi procesor na 100% a RAM podobne, zapisuje se na disk. Jde spis o dlouhodobe vypocetni procesy, monitor je pri tom vyply (i ten sezere znacne procento z celkove energie).

    Dobry by v tom mohl byt Odroid U2, 4 jadra na 1,7 GhZ, pamet ma 2 B RAM (prave tolik je potreba). Spotreba je minimalni, jaky bude vykon ?

  2. Ale spotreba je mensi nez sviceni, celkove naprosta vetsina spotrebovane energie je topeni a doprava 3. misto tepla voda (tam muze spotreba dost vzrust) a 4. misto jidlo (lednicka, vareni, konvice). Pak je sviceni + PC, tezko rict co z toho spotrebuje vic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *