Jakou má spotřebu radiomagnetofon s CD?

Chcete vědět jakou má spotřebu energie radiomagnetofon s CD? Udělal jsem test a zde mám výsledky!

Udělal jsem test na spotřebu elektrické energie u malého radiomagnetofonu Hyundai TRC 666A3 s CD/MP3. Jedná se skutečně o radiomagnetofon, který není velký: 235 šířka, 227 výška, 127 hloubka (mm). Příkon má 15 Wattů. Používám ho spíše na zahradě apod.

Radiomagnetofon Hyundai

Test jsem prováděl 15 hodin a celou dobu jsem pouštěl jen CD. Na konci testu jsem se poměrně zhrozil, protože spotřeba energie byla 1,5 kW/15 hodin. Cena za kWh pro domácnosti je cca 5,- Kč, takže za 15 hodin testování jsem utratil cca 7,50 Kč. Kdybych měl radiomagnetofon zapnutý nepřetržitě 30 dnů (což je samozřejmě nepravděpodobné), tak by se účet za elektřinu vyšplhal na neuvěřitelných 360,- Kč. A to u jednoho malého spotřebiče opravdu hodně! Pokud posloucháte CD, tak se toto cédéčko celou dobu točí, a na to je potřeba nějaká ta energie…

Takže příště už budu poslouchat cédéčko 15 hodin už jenom napitej, to mi bude jedno 🙂

Související články:

2 komentáře u “Jakou má spotřebu radiomagnetofon s CD?

  1. To jsem dost resil v pripade vyuzivani radina na cestach na baterky-nabikecky. Nejkvic zere jednoznacne CD, vydrzi tak 3 hod, pak poklesne napeti. Nejde o toceni, nejvic sezere laser. Klasicka kazeta zere min a staci nizsi napeti, vydrzi az 50 hod. Nejmene zere prijem radia, tam staci i nizsi stav baterek. MP3 v usb by melo mit spotrebu mensi nez kazeta ale tam to nemam zjistene. Hlasitost (pokud neni extremni) nema tolik vliv na spotrebu. Tech 1,5 kWh/24 h se mi zda moc, to bude tim laserem u CD.

  2. Dokonce za 15 hod 1,5 kWh, ten laser v CD fakt dela hodne, skusil bych kazetu/MP3/prijem radia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *