Internet nemá hranice, to je na něm to krásné. Vstupovat můžete na americké, africké, ruské či ukrajinské servery (a samozřejmě na servery dalších zemí světa). Drtivá většina uživatelů internetu používá k elektronické komunikaci e-mail, značná část těchto uživatelů používá freemail – e-mailová schránka zdarma. V České republice je velice oblíbený freemail od Seznam.cz. Tento freemail není zdaleka dokonalý, především z hlediska bezpečnosti. O tom nyní nechci psát, snad někdy jindy.
Pravděpodobně malá část uživatelů e-malových schránek používá e-mail v zahraničí. A prakticky nikdo nepoužívá e-maily běžících na serverech bývalého Sovětského svazu (SSSR) – Rusko, Litva, Ukrajina, Ázerbájdžán atd. . Možná je to tím, že lidi nevědí, kde tyto e-mailové schránky registrovat. Řadu let používám e-maily běžících mimo Českou republiku, vše k mé plné spokojenosti. Dám vám několik tipů na freemaily bežících na serverech bývalého Sovětského svazu…
Registrace zahraničních e-mailů
- QIP.ru (www.qip.ru/reg/register) – podpora POP3 (server příchozí pošty), SMTP (server pro odesílání pošty), IMAP4 (vzdálená správa pošty přes software v počítači). Nabídka z koncovek (domén): @qip.ru, @pochta.ru, @fromru.com , @front.ru , @hotbox.ru , @hotmail.ru , @krovatka.su, @land.ru , @mail15.com , @mail333.com , @newmail.ru , @nightmail.ru , @nm.ru, @pochtamt.ru, @pisem.net, @pop3.ru , @rbcmail.ru , @smtp.ru. Možnost přepnutí administrace do angličtiny. Osobně vidím jako velký nesmysl nechávat příchozí a odchozí e-maily na serveru, z mnoha důvodů, proto zde ještě uvedu nastavení potovního klienta – doporučuji Mozilla Thunderbird. Nastavení POP3 serveru – uživatelké jméno: uvedte-vlastni-uzivatelske-jmeno@qip.ru, nastavení serveru: „mail.qip.ru“. Samozřejmě pokud požíváte např. koncovku @pochta.ru, tak „qip.ru“ nahraďte @pochta.ru atd. . SMTP server vám poskytne váš poskytovatel připojení k internetu.
- Mail.ru (http://e.mail.ru/cgi-bin/signup) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @mail.ru, @bk. ru, @inbox. ru, @list. ru.
- Rambler.ru (https://id.rambler.ru/profile/create) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @rambler.ru, @lenta.ru, @myrambler.ru, @autorambler.ru, @ro.ru.
- Yandex.ru (http://passport.yandex.ru/passport) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @yadrex.ru.
- E1.ru (http://e1.ru/mail/) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @e1.ru.
- Gmail.ru (http://gmail.ru/users/reg) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @gmail.ru. Tento freemail nemá nic společného s Google Inc. z USA.
- Freemail.ru (http://eng.freemail.lt) – podpora POP3, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @freemail.lt. Nastavení poštovního klienta – uživatelké jméno: „uvedte-vlastni-uzivatelske-jmeno“, nastavení serveru: „mail.freemail.lt“.
- Itua.info (http://mail.itua.info/register) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @itua.info. Nastavení poštovního klienta – uživatelké jméno: „uvedte-vlastni-uzivatelske-jmeno@itua.info“, nastavení serveru: „mail.itua.info“.
- Meta.ua (http://passport.meta.ua/?mode=reg) – podpora POP3, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @meta.ua. Freemail z Ukrajiny.
- Inet.ua (http://www.inet.ua/index.php?mid=78) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén) : @inet.ua. Freemail z Ukrajiny.
- I.ua (https://passport.i.ua/?lang=) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @i.ua. Freemail z Ukrajiny.
Malý ruský slovník:
Логин = login
Пароль = heslo
Регистрация = registrace
Забыли пароль = zapomenuté heslo
Принять = přijmout
Upozornění
Tento článek (stejně jako ostatní) je copyright CzBlog.cz, nepřeji si bez písemného souhlasu jeho šíření!
Nastavení POP3 serveru v Mozille Thunderbird
Já používám email na hotmail.com a je to super, díky za tvůj článek, vyzkouším i email v rusku, předpokládám, že nejlepší asi bude ten qip?
fakt nevím proč používat freemail v rusku…???
Pro xfiles.
Ty nevis proc pouzivat freemail v Rusku, Ukrajine nebo jinde? Ty ses fakt tak tupy hovado? Typuji te na nactiletyho debila kterymu je vsechno jedno. Me to teda jedno neni a neminim , aby moje maily byly archivovany roky pro potreby ruznych BISek, poldu, kriminalky nebo UOOZ a podobne. Nechci, aby si moji komunikaci cetl kdokoliv. Pokud ti je toto jedno tak sem nepis takovy hovadiny ty debile. ❗
Aeown: presne tak 😉
Používám maily v rusku a sou super, mail příde opravdu rychle, dovteřiny. 😉
Hotmail.cz je také super mail od microsoftu, má perfektní ochranu proti spamu.
Mail od Seznamu a Googlu (Gmail.com) určitě nedoporučuji!!!
Další z hustě zavádějících článků, následně pak komentářů:
—
Nic takového, jako SERVERY BÝVALÉHO SAOVĚTSKÉHO SVAZU, neexistuje. Při pozastavení se nad touto definicí se odborníkovi na elektronickou komunikaci rozzáří úsměv na tváří. Bývalý „sovětský svaz“ je absttraktní pojem. Hovoříme-li o státech bývalého SSSR, tak ale ani tyto nejsou žádní držitelé serverů, o kterých se zde píše. Koncovka „*.ru“ nijak nedefinuje ani umístění konkrétního serveru, nebo datového úložiště, na území Ruska. Může být úplně klidně v Americe, v Číně, kdekoliv.
—
Další zavádějící pitomost je prezentace DŮVĚRY v tyto portály. Neexistuje žádný relevantní podklad, že jsou bezpečnější, než portály jiné.
—
acz: samozrejme, ze koncovka RU nedefinuje umisteni konkretniho serveru, nebo datoveho ulozište, na uzemi Ruska. Ale to lze velice jednoduse zjistit…
Jak je to s kódováním češtiny a s tím, zda smtp skutečně funguje. Z I.UA jsem mohl odesílat první den (používám Thunderbird), pak se to zaseklo. A přímo na webu zase nešla čeština.
Co se týče qip.ru, ten v Thunderbirdu funguje, ale opět nezvládá naši diakritiku na webu.
Máte odzkoušený nějaký server, který by zvládal odesílání přes smtp a zároveň i kódování češtiny přímo na webu?
xenofon: ve webovém rozhraní bude problém s cz diakritikou, v Thunderbirdu to vsak jede bez potizi. Vzdycky je lepsi maily vyzvedavat ze serveru (a to nejen na ru serverech) – nenechavat je tam, predevsim z hlediska bezpecnosti.
Bestmen: Jenže v tu chvíli je člověk závislý na svém počítači (vím, lze to kompenzovat nošením flashdisku s prohlížečem bez instalace).
kde prepnem qip.ru do angličtiny???