Freemail v Rusku, Litvě, na Ukrajině? Proč ne!

Internet nemá hranice, to je na něm to krásné. Vstupovat můžete na americké, africké, ruské či ukrajinské servery (a samozřejmě na servery dalších zemí světa). Drtivá většina uživatelů internetu používá k elektronické komunikaci e-mail, značná část těchto uživatelů používá freemail – e-mailová schránka zdarma. V České republice je velice oblíbený freemail od Seznam.cz. Tento freemail není zdaleka dokonalý, především z hlediska bezpečnosti. O tom nyní nechci psát, snad někdy jindy.

Pravděpodobně malá část uživatelů e-malových schránek používá e-mail v zahraničí. A prakticky nikdo nepoužívá e-maily běžících na serverech bývalého Sovětského svazu (SSSR) – Rusko, Litva, Ukrajina, Ázerbájdžán atd. . Možná je to tím, že lidi nevědí, kde tyto e-mailové schránky registrovat. Řadu let používám e-maily běžících mimo Českou republiku, vše k mé plné spokojenosti. Dám vám několik tipů na freemaily bežících na serverech bývalého Sovětského svazu…

Registrace zahraničních e-mailů

 • QIP.ru (www.qip.ru/reg/register) – podpora POP3 (server příchozí pošty), SMTP (server pro odesílání pošty), IMAP4 (vzdálená správa pošty přes software v počítači). Nabídka z koncovek (domén): @qip.ru, @pochta.ru, @fromru.com , @front.ru , @hotbox.ru , @hotmail.ru , @krovatka.su, @land.ru , @mail15.com , @mail333.com , @newmail.ru , @nightmail.ru , @nm.ru, @pochtamt.ru, @pisem.net, @pop3.ru , @rbcmail.ru , @smtp.ru. Možnost přepnutí administrace do angličtiny. Osobně vidím jako velký nesmysl nechávat příchozí a odchozí e-maily na serveru, z mnoha důvodů, proto zde ještě uvedu nastavení potovního klienta – doporučuji Mozilla Thunderbird. Nastavení POP3 serveru – uživatelké jméno: uvedte-vlastni-uzivatelske-jmeno@qip.ru, nastavení serveru: „mail.qip.ru“. Samozřejmě pokud požíváte např. koncovku @pochta.ru, tak „qip.ru“ nahraďte @pochta.ru atd. . SMTP server vám poskytne váš poskytovatel připojení k internetu.
 • Mail.ru (http://e.mail.ru/cgi-bin/signup) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @mail.ru, @bk. ru, @inbox. ru, @list. ru.
 • Rambler.ru (https://id.rambler.ru/profile/create) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @rambler.ru, @lenta.ru, @myrambler.ru, @autorambler.ru, @ro.ru.
 • Yandex.ru (http://passport.yandex.ru/passport) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @yadrex.ru.
 • E1.ru (http://e1.ru/mail/) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @e1.ru.
 • Gmail.ru (http://gmail.ru/users/reg) – podpora POP3, SMTP. Nabídka z koncovek (domén): @gmail.ru. Tento freemail nemá nic společného s Google Inc. z USA.
 • Freemail.ru (http://eng.freemail.lt) – podpora POP3, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @freemail.lt. Nastavení poštovního klienta – uživatelké jméno: „uvedte-vlastni-uzivatelske-jmeno“, nastavení serveru: „mail.freemail.lt“.
 • Itua.info (http://mail.itua.info/register) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @itua.info. Nastavení poštovního klienta – uživatelké jméno: „uvedte-vlastni-uzivatelske-jmeno@itua.info“, nastavení serveru: „mail.itua.info“.
 • Meta.ua (http://passport.meta.ua/?mode=reg) – podpora POP3, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @meta.ua. Freemail z Ukrajiny.
 • Inet.ua (http://www.inet.ua/index.php?mid=78) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén) : @inet.ua. Freemail z Ukrajiny.
 • I.ua (https://passport.i.ua/?lang=) – podpora POP3, SMTP, IMAP4. Nabídka z koncovek (domén): @i.ua. Freemail z Ukrajiny.

Malý ruský slovník:

Логин = login

Пароль = heslo

Регистрация = registrace

Забыли пароль = zapomenuté heslo

Принять = přijmout

Upozornění

Tento článek (stejně jako ostatní) je copyright CzBlog.cz, nepřeji si bez písemného souhlasu jeho šíření!

 

Nastavení POP3 serveru v Mozille Thunderbird

Freemail v Rusku, Litvě, na Ukrajině? Proč ne!

11 komentářů u “Freemail v Rusku, Litvě, na Ukrajině? Proč ne!

 1. Já používám email na hotmail.com a je to super, díky za tvůj článek, vyzkouším i email v rusku, předpokládám, že nejlepší asi bude ten qip?

 2. Pro xfiles.
  Ty nevis proc pouzivat freemail v Rusku, Ukrajine nebo jinde? Ty ses fakt tak tupy hovado? Typuji te na nactiletyho debila kterymu je vsechno jedno. Me to teda jedno neni a neminim , aby moje maily byly archivovany roky pro potreby ruznych BISek, poldu, kriminalky nebo UOOZ a podobne. Nechci, aby si moji komunikaci cetl kdokoliv. Pokud ti je toto jedno tak sem nepis takovy hovadiny ty debile. ❗

 3. Používám maily v rusku a sou super, mail příde opravdu rychle, dovteřiny. 😉
  Hotmail.cz je také super mail od microsoftu, má perfektní ochranu proti spamu.
  Mail od Seznamu a Googlu (Gmail.com) určitě nedoporučuji!!!

 4. Další z hustě zavádějících článků, následně pak komentářů:

  Nic takového, jako SERVERY BÝVALÉHO SAOVĚTSKÉHO SVAZU, neexistuje. Při pozastavení se nad touto definicí se odborníkovi na elektronickou komunikaci rozzáří úsměv na tváří. Bývalý „sovětský svaz“ je absttraktní pojem. Hovoříme-li o státech bývalého SSSR, tak ale ani tyto nejsou žádní držitelé serverů, o kterých se zde píše. Koncovka „*.ru“ nijak nedefinuje ani umístění konkrétního serveru, nebo datového úložiště, na území Ruska. Může být úplně klidně v Americe, v Číně, kdekoliv.

  Další zavádějící pitomost je prezentace DŮVĚRY v tyto portály. Neexistuje žádný relevantní podklad, že jsou bezpečnější, než portály jiné.

 5. acz: samozrejme, ze koncovka RU nedefinuje umisteni konkretniho serveru, nebo datoveho ulozište, na uzemi Ruska. Ale to lze velice jednoduse zjistit… :mrgreen:

 6. Jak je to s kódováním češtiny a s tím, zda smtp skutečně funguje. Z I.UA jsem mohl odesílat první den (používám Thunderbird), pak se to zaseklo. A přímo na webu zase nešla čeština.

  Co se týče qip.ru, ten v Thunderbirdu funguje, ale opět nezvládá naši diakritiku na webu.

  Máte odzkoušený nějaký server, který by zvládal odesílání přes smtp a zároveň i kódování češtiny přímo na webu?

 7. xenofon: ve webovém rozhraní bude problém s cz diakritikou, v Thunderbirdu to vsak jede bez potizi. Vzdycky je lepsi maily vyzvedavat ze serveru (a to nejen na ru serverech) – nenechavat je tam, predevsim z hlediska bezpecnosti.

 8. Bestmen: Jenže v tu chvíli je člověk závislý na svém počítači (vím, lze to kompenzovat nošením flashdisku s prohlížečem bez instalace).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *