Mozilla Thunderbird nebo Microsoft Outlook?

Značná část uživatelů internetu používá ke komunikaci elektronickou poštu – e-mail. Pro správu elektronické pošty používá velká část těchto lidí webové rozhraní, což je ale velká chyba. Zejména z hlediska bezpečnosti se toto rozhodně nedoporučuje. Daleko pohodlnější a bezpečnější je vhodné používat e-mailového – poštovního klienta, který vám stahuje poštu do počítače. Vhodným a komfortním řešením je inteligentní nástroj Mozilla Thunderbird – vynikající, bezpečný poštovní klient z rodiny Mozilla. Program je samozřejmě zdarma a s českou lokalizací. Kompatibilta není zaručena pouze se všemi operačními systémy Windows, ale také s Linuxem a Mac OS X.

Mozilla Thunderbird nabízí

Import zpráv z jiného poštovního klienta v počítači, potvrzení o doručení zprávy, šifrování zpráv SSL či TLS, vyjímečný a dokonalý antispamový filtr – efektivní ochranu poti spamu a nevyžádané poště, pokročilé vyhledávání ve zprávách, program umožňuje práci s certifikáty a digitálními podpisy, podpora více účtů současně (můžete stahovat více zpráv najednou), program si můžete chránit vlastním vstupním heslem, čtečka RSS kanál, dále můžete v programu provést i změnu vzhledu a rozmístění oken. Mozilla Thunderbird nabízí samozřejmě mnohem víc …

Nastavení účtu v Mozille Thunderbird

V nastavení účtu je nejdůležitější nastavit server POP3 a SMTP servery. POP3 server se nastavuje u každého účtu zvlášť (e-mailu), SMTP server se nastavuje pouze jen jednou.

POP3 (Post Office Protocol version 3) = příchozí pošta, přes tento server si vyzvedáváte – stahujete vaši poštu. Tento protokol pracuje přes TCP/IP připojení. Váš POP3 server vám poskytne váš poskytovatel elektronické pošty – e-mailu. Příklad nastavení: nastavení severu = pop3.czblog.cz nebo mail.czblog.cz, port 110. Pokud používáte freemail Seznam.cz, např. neco@seznam.cz, tak bude nastavení vypadat takto: název serveru = pop3.seznam.cz a jméno uživatele neco. Další příklad, používáte e-mail: zase-neco@email.cz, nastavení bude vypadat takto: název serveru = pop3.email.cz a jméno uživatele zase-neco.

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) = odchozí pošta, přes tento server odesíláte vaši poštu. Váš SMTP server vám poskytne váš poskytovatel připojení k internetu, zeptejte se ho. Příklad nastavení: nastavení severu = smtp.czblog.cz, port 25.

Stahuj Mozillu Thunderbird zde zdarma – http://thunderbird.mozilla.cz/stahnout/

Jakého tedy poštovního klienta zvolit? Mozilla Thunderbird nebo Microsoft Outlook?

O Outlooku nebudu psát, toho všichni dobře známe, známe ty jeho bezpečností trhliny a potížistické funkce, které jsou špíše záporem a na obtíž, než-li pozitivem. Jednoznačně doporučuji Mozillu Thunderbird!

Mozilla Thunderbird

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *