Freeraser nevratné mazání souborů z disku počítače

Víte, že odstraněné soubory z počítače (z koše) ve skutečnosti vůbec odstraněny nejsou a neustále se na disku skrytě nacházejí? Existuje poměrně dost nástrojů k obnovení těchto recyklovaných souborů (pokud nejsou přepsány jiným souborem), a dokonale fungují. Já toto požaduji za velkou chybu, protože mám na disku pro mne relevantní data. Pokud chci tato data z počítače trvale odstranit, tak používám kvalitní nástroj k nevratnému mazání souborů.

Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že odstraněné soubory budou skutečně odstraněny – bez možnosti pozdějšího obnovení, tak používejte program Freeraser. Freeraser je nástoj k dokonalému odstranění souborů z disku počítače bez možnosti dalšího obnovení. Po instalaci programu se objeví velká ikona koše na pracovní ploše (velikost této ikony lze změnit v nastavení programu), do kterého myší přesunete požadovaný soubor, který chcete nevratně smazat, to je vše – soubor je nevratně skartován, pozdější obnovení soubory je již zcela vyloučeno. V programu lze nastavit zničující mód, který má tři úrovně – rychlý, silný, maximální. Uživatelské rozhraní programu je velice jednoduché a je kopletně v českém jazyce. Program pracuje i z flash disku.

Program Freeraser je freeware (zdarma), lze ho používat na operačních systémech Windows XP, Windows Vista, Windows 7.

Stahuj (download) zde: http://fileslocker.com/dl/Freeraser/FreeraserSetup.exe

Nefunguje download? Napište administrátorovi a on to spraví 🙂

Freeraser

5 komentářů u “Freeraser nevratné mazání souborů z disku počítače

 1. Co ale s programy které jsem odstranil před instalací Freeraseru? jak tyto defenitivně dostanu z PC.

 2. Freeraser slouzi k definitivnimu odstraneni souboru (ktere chces hodit do kose), ne programu. Programy lze odinstalovat napr. programem CCleaner. Je pravda, ze i po instalaci jsou nektere casti programu dale v pocitaci (to delaji hlavne antiviry, nero…), ve windowsu jsou tyto casti zpravidla neviditelne. Potom doporucuju tyto casti odstranit Linuxem, napr. Ubuntu (nemusi se instalovat na disk). Taky to tak delam 🙂

  CCleaner
  https://czblog.cz/ccleaner-vynikajici-program-zdarma-k-optimalizaci-vaseho-pocitace/

  Ubuntu
  https://czblog.cz/jaky-zvolit-linux-ubuntu-je-stabilni-operacni-system/

 3. Komentuje Jarda, 17.4.2010 @ 16.03
  ……tak tedy jak odstranit již smazané soubory, např. před několika měsíci.//
  Tak tento problém se dá řešit programem Eraser který je na netu, podrobný postup mám někde v pdf. Pokud chceš zašlu.
  Bestmen: …. s úspěchem pochybuji,

  😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *