Legalizovat prostituci? Určitě ne!

Prostituce je prý nejstarší řemeslo na světě, které právně ani neexistuje. Prostituce může být označováno například jako kuplířství, mravní ohrožení mládeže, obchod s lidmi. Prostituce byla a bude, na tom nikdy nikdo nic nezmění, ať se nám to líbí nebo ne. Prostituci vykonávají jak ženy, tak i muži (žen je samozřejmě většina). Často jsou tyto osoby podřízeny pasákovi, kterému musí prostitutka dát celou částku za sexuální služby, z toho dá pasák prostituce jen část. Je potřeba si ale také přiznat, že u nás existuje i dětská prostituce. Česko patří mezi země, kde je lehkých žen nejvíce. Sexuální byznys v Česku jen vzkvétá. Statistiky uvádějí, že prostitutek je v Česku více než 10 tisíc. Co ale znamená více než 10 tisíc? 15, 25, 30 tisíc? Přesné číslo samozřejmě nikdo nezná a nikdy znát nebude (i kdyby byla prostituce zlegalizovaná).

Prostituce

Já si kladu otázku: Jak prostituci minimalizovat? Stát – někteří politici bohužel ne. Někteří politici či magistráty chtějí prostituci zdanit – plně ji zlegalizovat. Pokud byl došlo k tomu, že politici prostituci zlegalizují, tak to vnímám tak, že stát by říkal: prostituce je normální, což samozřejmě není pravda. Pro stát by bylo jistě přínosné, že by prostitutka měla živnostenský list, čímž by musela platil daně, zdravotní a sociální pojištění… Jistě by i bylo přínosné, že by prostitutka byla pod pravidelnou lékařskou prohlídkou. Bylo by to ale skutečně tak? Určitě ne, to je jen nereálná teorie, podívejme se na argumenty proti prostituci:

  • Mnoho prostitutek a prostitutů byl dělalo své „řemeslo“ v ilegalitě, stejně jako dnes. Proto vidím jako nesmyslné legalizovat prostituci. A ani si nedovedu představit, jak by vypadal živnostenský list (nebo koncese?) na prostituci… jak by byla prostituce zakotvená v zákonech. Určitě směšné by bylo, kdyby prostitutka – živnostnice přišla na pracovní úřad, s požadavkem, že shání nové pracovnice – prostitutky. Nebo si myslíte, že by dokonce pracák nabízel na to rekvalifikační kurzy? Pokud by to bylo uzákoněno, tak by mu v tom nic nebránilo 🙂
  • Také je si potřeba uvědomit, že legalizací prostituce ve veřejných domech, by došlo k legalizaci některých trestných činů, např. již zmíněné kuplířství.
  • Obchod s lidmi by jen vzkvétal.
  • Už vidim, jak by prostitutka vydávala paragony nebo faktury, jak si vede účetnictví 🙂
  • Legalizace prostituce by rozhodně skýtala další prostor pro už tak rozbujenou korupci…

Například v Irsku či Polsku je prostituce zákonem zakázána, což také nevidim jako dobré, protože by došlo k tomu, že by prostituce nesměla být nijak kontrolována (např. charitou, nadací). Jinde je zase prostituce plně legální, např. v Německu, Rakousku a Holandsku. V těchto zemích se však nijak nesnížila nedobrovolná prostituce, ani se nesnížil organizovaný zločin.

Dnes zlegalizujeme jedno zlo – prostituci, a zítra budou chtít pedofilové zlegalizovat další zlo – zneužívání dětí

A co vy, jste pro to, aby byla prostituce zlegalizovaná?

Jeden komentář u “Legalizovat prostituci? Určitě ne!

  1. Já si myslím, že na tohle „řemeslo“ by se hodila částečná legalizace. Tedy, prostitutky by neměly živnostenské listy, ale museli by si kupovat „povolenky“. Přistižení bez povolenky by znamenalo tvrdou pokutu.
    U podniků (bordelů) by to mohlo fungovat na ještě oficiálnější bázi, kdy by peníze oficiálně kasíroval přímo podnik, který by z nich musel platit daně.

    To je jediný systém, který si dovedu představit fungovat v praxi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *