Amwayácké lhaní a manipulace 1. část

Výběr z Amwayáckého lhaní a manipulace, část. č.1

Výběr několika zajímavých Amwayáckých „hlášek“ a hesel:

„MLM konečně dosáhl respektu. Vyhrál Nobelovou cenu za rozvoj ekonomiky. Vyučuje se na Harvardské obchodní univerzitě a Stanfordský výzkum jako i žurnál Wall Streetu vyhlásili, že 50 až 65% všeho zboží a služeb bude již v brzké době prodáváno prostřednictvím MLM. Tohle je Multi-bilionový dolarový průmysl a z 500.000 tisíc Amerických milionářů celých 20% to je (100.000) získalo své bohatství za posledních pár let, a to díky MLM. A co více! Statistiky ukazují, že 45 lidí se denně stává milionáři právě díky MLM. Neskutečné, že???“

1. Jen v USA je přes 3 000 000 milionářů. Podle nezávislé organizace Euromonitor International se díky spolupráci s Amway více než 2700 lidí stalo milionářem.
Amwayáky vymyšlený poměr, kterým chtějí ohromit lidi, se rázem výrazně mění…
2. MLM nedostal Nobelovu cenu. To je pustá lež, kterou vyvrátí krátký pohled na jednotlivé ročníky vyhlašování Nobelových cen.
3. 50% až 65% všeho zboží a služeb se prostřednictvím MLM nikdy prodávat nebude. Každý rozumně myslící jedinec snad chápe absurditu tohoto tvrzení i když se ho amwayáci snaží podpořit dalším lživým tvrzením o „Stanfordském výzkumu“ a „žurnálu Wall Streetu“.

„MLM je legální, můžete to dělat při zaměstnání, nejsou potřeba velké investice ani zaměstnanci. Nemůžete nic ztratit, můžete hodně zbohatnout.“

– Ano MLM je sice legální, bohužel často neetický, stejně jako například různé (zejména v Čechách velmi rozšířené) podvodné úvěrové firmy, které v souladu se zákonem okrádají hloupé lidi.
– Investice ani zaměstnanci nejsou potřeba, ale to ostatně nejsou potřeba u jakékoliv podnikatelské činnosti, kde člověk „prodává“ svou práci a svůj čas.
– Ztrátu času a zbytečnou práci jaksi „zapomněli“ amwayáci započítat.
– Navíc amwayák je nucen investovat do různých „vzdělávacích“ materiálu a seminářů (výborný byznys pro výše postavené amwayáky), které nejsou zrovna levné.
– O ztrátě známých, které mnozí zfanatizovaní amwayáci neustále „lámou“ ke vstupu do amway, škoda mluvit…

„Píšeš, že s Amway se z 80% neuživíš a tak to nemá cenu. Používáš zase jakousi podivuhodnou statistiku. A v podnikání klasického stylu ano? Víš jaká je statistika v podnikání? 83% založených IČO do tří let zaniká A přesto existují bohatí podnikatelé. Jak je to tedy možné? hm? Můžeš nám to nějak vysvětlit? Podle statistiky tvého mozečku je každá snaha uspět v podnikání statisticky zcela zbytečná, podobně jako v Amway. Co by dělal chudák Jarda Jágr, kdyby mu ve druhé třídě někdo vypočítal, že pravděpodobnost, že bude hvězdou NHL, je 1:100 000“

– Takto například amwayáci reagují na konstatování, že jen naprosté minimum z nich se amwayáctvím uživí natožpak zbohatne.
Samozřejmě, že opět operují s výmysly a demagogií.

1, „Živnostenské oprávnění získalo k 31. prosinci 2009 celkem 2 173 615 podnikatelů, z toho bylo 304 859 právnických osob a 1 868 756 fyzických osob. Na jednoho podnikatele tak připadá 1,33 živnostenského oprávnění,“ sdělil mluvčí MPO Pavel Vlček.
Zohledněme počet obyvatel v ČR a je jasné, že 83% IČ nemůže do tří let zanikat. 2, Je samozřejmě pravdou, že většina podnikatelů nezbohatne (ve smyslu milionových majetků), ovšem lze lehce vypozorovat, že kolem náš jsou spousty drobných podnikatelů, kteří se svou činností úspěšně živí. Kolik amwayáků se užíví amwayáctvím? 1% nebo 2 %??
3, „Argumentace“ Jágrem je již pustou demagogií, které se normální člověk musí smát. Amwayáci zřejmě nevidí rozdíl mezi klukem, který si jde zahrát hokej a fanatikem, který pod vidinou obrovského zbohatnutí rozhazuje své (jinde pracně vydělané) peníze.

Autor článku: vor v zakone

Další články o Amway na CzBlogu

Další články o Amway na Amwey-Business.cz

134 komentářů u “Amwayácké lhaní a manipulace 1. část

 1. Andrzej:

  Zde např. píšu:

  7/ POVAŽOVÁNÍ SE ZA NENORMÁLNÍHO ČLOVĚKA – ano, je to tak, někteří amwejáci se nepovažují za normální lidi. Amwayák ACZ tvrdí…

  „Nechci být definován jako „normální“ člověk.“

  „Nemám rád normálnost. Děsí mě. Je průměrná, šedá, nudná, nepohne se, nikam nejde, pořád hnije na místě.“

  ————-

  Toto je pro Vás též rozptýlení? …

  Dobrý den, tak jsem zjistila, že je tu vypíchnutý můj téměř rok starý příspěvek, který jsem psala v zoufalství, protože syn se místo studií dak k amwey. Mohu říci, že to byla tvrdá škola jak pro nás rodiče, tak i pro něj. Krátce po tom, kdy jsem hledala názory obou stran a téměř se nechala zviklat 😐 , můj syn s tím, že jsme negativní a řádně nevzdělaní (ty jejich knihy a DVD), se sebral a utekl z domova. Utekl s amwayačkou jejíž otec se tomuto „podnikání“ věnuje už několik let. To mě tak naštvalo, že nějaký rádoby milionář, který nás ani neznal, takto dokázal klukovi vymlátit mozek, že jsem se zasekla a nechala syna, ať tedy jde za svými modlami, ale bez našich financí. A jak to dopadlo? Syn se opravdu snažil, otravoval kde koho, půjčoval si, a nakonec neměl ani na jídlo a naštěstí ani na vstupenky na semináře a na baterky do diskmena, domů jezdil pouze když jsme nebyli doma a to se mi ztrácelo jídlo. Vrátil se po 3 měsících, o 15 kg lehčí (ještě, že měl dobrý základ 😉 a co hůř, duševně ztrápený a jeho mladistvá bezstarostnost byla pryč. Dost dlouho se z toho dostával. Dnes mám zase doma mého skvělého kluka, a i když nestuduje, tak si našel práci ve který je úspěšný a tím se mu navrátilo i sebevědomí.
  Závěr, stydí se za to, jak se sebou nechal manipulovat, ale doma mu to nikdo nepřipomíná.
  Díky, že se našel někdo, kdo na tento nešvar manipulace s lidmi upozorňuje- Bestmene máte můj dík.“

  https://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-15/#comment-11215

  A další: Krutá realita amwey byznysu – http://amwey-business.cz/kruta-realita-amway-byznysu/

 2. admin: jeho smůla ,za to si ale může sám chlapec :-D. Zase typický útok na Amway a nepochopení oč tady vůbec jde-vaše chyba. Takovýhle lidi co jejich neuspěšnej osud svádí na druhé či na Amway ztratili totální kontrolu nad svým životem,snad si to ti lidé už konečně uvědomí. 😐

 3. ps: naučte se už konečně ovládat sami sebe a nesvalovat SVÉ problémy na jiné či na firmu, když to dokážete, budete mile překvapeni,toť vše. Hezký den všem.

 4. Aniz by sis to uvedomoval, Bestmene, tak vlastne s Amway podnikanim 100% souhlasis. Tos nevedel, ze?

 5. Jenže Amway vytvoří lidem v hlavě pořádný zmatek..
  Semináře manipulují.. Vnucují člověku myšlenku, že jeho život nestojí za nic a bez amwaye bude za nic stát navždy. A že jedině díky amway bude krásný, plný lásky a zdraví..
  Kdo do toho spadne a pravidelně akce navšťěvuje dostává strach amway opustit.. Má strach, že nezabezpečí svou rodinu, že ho neuživí jeho zaměstnání ap. Takový člověk dostane strach ze všeho a jen amway se stane jeho spásou a nadějí..
  A to je prostě hnus 😕 Je to manipulace s liským myšlením.. Semináře mají jasné sektářské rysy a nedivím se, že při pravidelném navštěvování dochází k naprosté odevzdanosti, i když je výdělek nulový a ne li i minusový..

 6. Ano, je to pro mne rozptýlení. Protože jsem se setkal se stovkami případů podnikatelů, kteří vložili majlanty do firem skrachovali, svezli s tím svou rodinu a skončili na mizině.

  Když se to někomu podaří i tady, je to čistá statistika a ta bohužel nepustí.

  Je škoda, že nebyl natolik inteligentní aby pochopil, že to není jako HLAVNÍ náplň života, ale jako bokovka. Skončit se školou bych teda nechtěl. To je to samé, kdybych měl zaměstnání a kvůli pár lidem, kteří mě zviklají bych šel na pracák s vizí, že mě emwej za 2 měsíce uživí.

  Já sám mám se školou potíže, ale od člověka, vydělávajícího 6sti číselný příjem měsíčně jsem slyšel radu, ať školu nevzdávám, že pak na sebe budu hrdý, to vám taky připadá jako vymývání mozku? 🙂

  Všechno je o lidech a jak k tomu přistoupí. To už jsem psal.

 7. Pavle, znám lidi, kteří na základě seminářů (určitě se boudou lišit podle skupiny) vybudoval své vlastní podnikání. A dál jezdí na tyto semináře čerpat iformace o komunikaci, obchodě, postoji a přístupu k zákazníkovi.

  To ti opravdu přijde jako manipulace a vymývání? Vymývání jo, protože člověk aby něco udělal navíc, musí vystoupit z řady a otevřít oči. Nejde jenom o byznys ale celkově o ůspěch. Pak jsou ti kteří vydrží a ti, kteří to nevydrží. 😉 Nemluvím o amway ale o životě.

 8. A ještě jedna věc 😀 Výdělek nemůže být minusový. Buď je, nebo není. A bohužel, již tím, že si koupíš jenom blboum pastu emwejackou ušetříš 50 korun oproti tomu, kdybys pořád jezdil pro kolgejt. Nepočítám benzín, čas, ekologii (1 obal je víc než 4 😉 )

  A to je taky blbost? 😀

 9. Ano, společně s přítelkyní. Zatím jsme si na každý seminář vydělali, i na tu blbou licenci. Žádná investice. Za pul roku jsme si prumerne mesicne přilepšili o 1000 kc, což pro studenta není špatné.

  Naštěstí máme normální skupinu. Opravdu se u nas nejedná o nějakou manipulaci, vnucování a nějaké až agresivní chování. Doufám že z příspěvků to je zřejmé. 🙂

 10. Andrzej:

  Děkuji za Vaš odpověďi.

  Myslíte si, že amway je nejlepší podnikatelská příležitost na světě, jak přednáší pan Hassmann? Myslíte si, že Vás tento tajemný byznys v budoucnu uživí?

 11. Určitě si jsem vědom potencjálu, který tento styl podnikání přináší. Mluvím o mlm. A právě amway je podle mě jediný mlm, který má smysl nějak budovat protože si přežil všechno.

  Takže pro mě to je nejlepší, nejsem nijak ničim svázaný, nic nemusím platit. Jenom jsem pár známým nabídnul lepší paušal. Babičce ušetřil pár tisíc ročně na plynu a doma ušetříme na běžných produktech. Toto jsem představil pár známým a ti, kteří chtěli, tak to udělali ůplně stejně. žádné vnucování.

  Jestli mě uživí? Není tady důvod, proč bych do roka nemohl mít průměrný příjem. Není to o tom, jestli to funguje nebo ne. Prostě pár lidem ušetřím čas, pár lidem ušetřím peníze a pár lidem pomohu si přilepšit o pár tisíc měsíčně. A pak můžu říct, že mě to bude živit. Nemůže to být za měsíc, toho jsem si vědom.
  Jelikož, jak jsem řekl, máme ve skupině lidi, kteří jsou, řekl bych, nejpříkladovějši v CR, berou toto velmi profesionálně, tak se nebojím, že by to nevyšlo.

  Mimo to určitě chci studovat. V tom mě ostatně podporují. Sami mi řekli (už jsem to psal tady), že bych měl v te škole bojovat, nehledat ulehčení. Mají pravdu.

  Jo, ještě, já toto nenazývám byznys, ale něco jako koncept, projekt. Lidi SAMI si mě vyhledali, když zjistili, že mám možnost sehnat prášek, pastu. Nikommu jsem nic nevnucoval. 😉

 12. Andrzej:
  „Lidi SAMI si mě vyhledali, když zjistili, že mám možnost sehnat prášek, pastu. Nikommu jsem nic nevnucoval.“

  Tak tohle je vtip roku!!! :mrgreen: 😮 :mrgreen: 😈

 13. Vor, nechápu, proč na mně ůtočíte a zesměšnujete mě. Bohužel pro vás je to pravda. Jsou lidi, kteří byli odběrately v minulosti, ale člověk, od kterého brali zboží přestal prodávat. Proto když se dověděli o této možnosti, jsou nad můru spokojeni. Něco vám na tom vadí? Heh 😀

 14. Andrzej: A dál jezdí na tyto semináře čerpat iformace o komunikaci, obchodě, postoji a přístupu k zákazníkovi.
  —————————
  Lež. Tuto sobotu jsem byl na semináři přesvědčit se, jestli to co tu prezentujete je alespoň trochu pravda a s ůplným klidem mohu říct, že nic takového se tam opravdu neprobírá.. Ani trochu..
  Jen a pouze utvrzování a utvrzování, chvíli chvástání a zase další masáž mozku..
  S nějakým školením to má pramálo co společnýho.
  Všichni amwayáci zde lžou tak jak je jim to podobné a vy také..
  Bohužel..

 15. Andrzej:

  Prosím o jasnou odpověď. Myslíte si, že amway je nejlepší podnikatelská příležitost na světě, jak přednáší pan Hassmann? Myslíte si, že Vás tento tajemný byznys v budoucnu uživí?

  Je podle Vás v pořádku mlžení a lhaní, které se amwayi praktikuje? …

  „Nejdřív toho člověka oslovím a pak se představím. Potom řeknu, že spěchám, ale mám pro tebe důležitou věc: Začal jsem spolupracovat s firmou, kterou si můžete říct jakou chcete – my používáme třeba firmu King associates… nemůžu ti nic slíbit, ale daji se vydělat slušný peníze…“

  Myslíte si, že amway je především o verbování lidí, ne o prodeji výrobků, jak tvrdí Čížek? …

  „Pokud někdo uvidí tento byznys, jako napojování lidí na internetovou stránku, nabízí prodej drogerie, no pak se mu nemůžou splnit žádný velký sny. Ale v momentě, kdy člověk začne vidět tento byznys jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak nemá problém, že by chtěl mít barák 30+5. Pak nemá problém představit si, že bude mít garáž na 7,8 aut. A bude to výběr jednoho vedle druhýho – Maserati, Lamborghini, Jaguar… A když mu někdo řekne: Proč máš 7 aut? Tak on řekne: Na každej den jedno 🙂 Proč máš na každý den jiný auto? To je materialistický svinstvo. Tak ten člověk mu řekne: Víš proč mám na každej den jiný auto? Protože můžu! V takové chvíli, kdy tento byznys začnete vidět jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak toto všechno začne bejt… mnohem větší smysl to dávat. V momentě, kdy to člověk vidí jako prodej drogerie, tak to je blbnutí hlavy, zbytečný!“

 16. Ne, ze bych se te na to Pavle uz neptal mnohokrat, stejne jako jsem te mnohokrat vybizel ke konkretnosti, ale co kdybys byl konkretni, srovnal seminar na kterym jsi byl ty a ten o kterem hovori on? Co kdybys ty lzi a manipulace uz konecne skutecne vypsal a ne jen zvanil ze tam jsou? A proc myslis ze ti nekdo bude verit ze jsi byl ted na seminari Amway, kdyz tu na ni plives spinu a nenavist uz asi rok? 🙂

 17. P.s. Pavle, ktera organizace Amway ma seminate v sobotu a jaka to byla uroven? Dekuji za odpoved driv, nez za rok 🙂

 18. Admin: Ano myslím si, že je to nejlepší podnikatelská příležitost. Proč? Nulové riziko. Každou zaplacenou korunu vám jsou ochotni vrátit. I za ten blbý seminář jsou ochotni vrátit peníze.

  To co vy nazýváte mlžení je bohužel spůsob. Jsou určité obchodní praktiky, které firma Amway nevymyslela. Ale jak říkám, KAŽDÁ SKUPINA MÁ JINÉ PRAKTIKY. Když se mě někdo zeptá o co jde, řeknu, že přes telefon to nemá smysl řešit (to je pravda) a když chce vědět jak se firma jmenuje, nemám nejmenší problém s tím říct Amway.

  Já beru amway jako změnu dodavatela. Nenakupuje běžné produkty v Tescu, ale přivezou mi je domů. Pak je odvezu po rodině. Nedělám nějaké velké obraty, nikdy bych nechtěl být podomní prodavač.

  A to co vy nazýváte verbování lidí je pro mne otázka, zdali je ochoten si poslechnout na hodinku inormace o projektu, na kterém je možné ušetřit, přivydělat nebo z časem vydělávat. Když řekne ne, tak mu popřeju hezký den a nemám nejmenší problém se s ním pak na nějaké pařbě bavit normálně a nezminovat byznys. Většinou sami se ptají, jak se daří.

  Takže doufám, že chápete, proč reaguji na příspěvky typu= amway je svinstvo. Bohužel ti LIDI jsou svině. A ne jenom v podnikání, ale všude.

 19. Andrzej:

  Dyť drtivá většina amwayáků ani nepodniká, tak jaká pak podnikatelská příležitost?

  A kolik je lidí v ČR, kteří mají z amwaye tak opěvovaný doživotní pasivní příjem (nemusí ráno vstávat do práce, již nechodí na semináře, neverbují žádné lidi do systému…)? Kolik je v ČR amwayáků a kolik z nich vydělává (má obrat v podnikání) díky amwayi slušné peníze (70 000 a více)?

  Máte v seznamu už pošťačku, lidi z dopravních prostředků, diskoték, starostu, lidi ze zastupitelstva… Zkrátka ty, co doporučují guru amwayáci?

  Jsou podle Vás amway výrobky ty nejlevnější a nejkvalitnější?

 20. Admin:

  Podnikatelská příležitost to je. Ano z těch 30 000 lidí, kteří mají licenci v ČR je pár procent, kteří se tomu věnují jako podnikání. Já například ještě nemám ŽL, protože by se mi to neoplácelo. Až budou přijmy vyžší, tak bude i ŽL.

  Zbytek si prostě přilepší o pár set korun měsíčně, mají možnost ušetřit na plynu a elektřině+ mají výhodný paušál. To se mi zdá v pořádku.

  A kolik je lidí kteří mají opěvovaný příjem? V čr nevím, ale v naší skupině je hodně těch, kteří mají příjem 25 000+. Nejsou to smyšlená čísla. Stačí se jít podívat na seminář, kde jde vidět jak jsou ocenováni a podle toho si vypočítat, jaký mají příjem. To se mi nezdá málo lidí když vezmu v potas, že na seminári je kolem 300 lidí. Jasně že je i pár těch kteří mají příjem 100 000+. Statistiky si nevedu 😀

  A v seznamu mám fejsbuk. V dnešní době to je zase ulehčení. A ještě jednou zdůraznuji, nic nevnucuji, jenom se zeptám. Maximálně opráším staré známosti a máme možnost se setkat. Nikdy jsem nikoho nepřemlouval 😉

  S lidma se kterými spolupracuji to bereme jako zábavu, bavíme se tím. Neděláme to agresivně ale prostě v pohodě.

 21. Jo a výrobky- Jsou to pro mně za tu cenu nejkvalitnější dostupné. Prášek, který VIDITELNĚ je lepší, než dostupné od Henkel a na kterým ušetřím 200 na balení proto, že místo 100 ml stačí 25 ml na jedno praní, je si myslím dobré. Stačí si to prostě spočítat, nic víc. Na prášku si klientum radíme psát čárky, kolik toho vyprali a pak at si to spočítají. 😉

  +mít na všechno záruku 90 dní? Tak proč ne?

 22. Andrzej:

  Drtivá většina zúčastněných vydělává prd. Dokonce ani nepodniká, takže to logicky nemůže být označováno za nejlepší podnikatelskou příležitost. Jak tvrdíš.

  Pokud to bereš jako zábavu, tak v pořádku 😉

  Výrobky…

  Skutečnosti jsou všechny tak extra levné? …

  Krájecí nůž – 2 240,00 CZK
  Malý nůž – 1 780,00 CZK
  Víceúčelové kuchyňské nůžky – 1 580,00 CZK
  Stojan na nože – 2 490,00 CZK
  6 dílná sada pánví s nepřilnavým povrchem s pokličkami (3 pánve) – 8 560,00 CZK
  BODY SERIES Deodorační tělové mýdlo (8×100 g) – 560,00 CZK
  Opalovací mléko SPF 30 – 790,00 CZK
  Obnovující peeling (20ml) – 1 930,00 CZK
  Creme LuXury (45ml) – 7 260,00 CZK
  Denní ochranný krém SPF 15 (50ml) – 1 270,00 CZK
  Eau de Parfum (50ml) – 940,00 CZK
  B Complex (100 tablet) – 460,00 CZK
  Žvýkací vitamin C (100 tablet) – 665,00 CZK
  Smetanová směs v prášku – vanilková příchuť (14 x 51 g) – 945,00 CZK
  Izotonický nápoj – příchuť ovocné směsi (20 sáčků) – 680,00 CZK
  Balsamikový ocet z Modeny (500ml) – 350,00 CZK
  Omáčka na těstoviny Rajčata, černé olivy a houby (4 x 350g) – 385,00 CZK
  Překapávaná káva (4 x 250 g) – 560,00 CZK
  Mletá káva Espresso (4 x 250 g) – 580,00 CZK
  Krémová rtěnka (3.8 g) – 555,00 CZK
  Vysouvací konturovací tužka na rty 0,20 g – 470,00 CZK
  Lak na nehty (10 ml) – 300,00 CZK
  Regenerační pleťové mléko (30 ml) – 1 130,00 CZK
  Noční regenerační emulze (50 ml) – 1 490,00 CZK
  Coenzyme Q10 (60 kapslí) – 1 170,00 CZK
  Jemný šampon pro každodenní použití (250 ml) – 215,00 CZK
  Hydratační kondicionér (250 ml) – 225,00 CZK
  Vlasové sérum pro vysoký lesk (75 ml) – 495,00 CZK
  Revitalizační sérum na vlasy (8 x 6 ml) – 1 040,00 CZK

  Atd.

 23. Admin:

  Ano, drtivá většina ušetří na běžných věcech. Dělá tento projekt PO BOKU SE zaměstnáním a možná si pár z nich bude moct po 2 letech skončit se zaměstnáním.

  Jak jsem řekl, jsou tam kvalitní ekologické výrobky denni spotřeby, které i přes svou kvalitu jsou cenově výhodnější než tradiční třeba Henkel.

  Pak tam jsou vysoce kvalitní výrobky, které si každý nekoupí, ale nevidím nic na tom, proč by v nabídce nemohli mít kvalitní nože, nádobí (ceny nejsou vysoké, kdybychom hledali obdobnou kvalitu u konkurence)

  Mýdla jsou koncentráty, takže taky si to je třeba propočítat.

  čaj, káva, to člověk nemuže porovnávat s Jemčou nebo Neskou. Taky si to nekoupí každý.

  Co se týče doplnku stravy, tak ucinna hodnota je taky uplne nekde jinde nez v běžných chemických doplncích.

  Artistry kosmetika? jedna ze 3 nejkvalitnějších kosmetik na světě? Stačí si přečíst na internetu nějaké forum, kde se řeší tato kosmetika a bude vám jasné, že kvalitou je někde jinde než třeba A*on nebo tak. Proto je i cena uplně někde jinde.

  A POŘÁD to je o tom, VNUCUJE NĚKDO NĚCO? Jestli si za 90 dnů nejste schopen vytvořit vlastní obrázek o tom, zdali se výrobek oplácí, nebo je kvalitně opravdu na tom tak dobře, jak uvádějí spokojení zákazníci, tak já vám nepomůžu 😉

  Jediné co můžu říct je, že nakupujte jak jste zvyklý, a jestli někomu vychází, že rači se umyje mýdle Body Series („bohužel“ taky koncentrát)než Head“n“Shoulders, tak je to prostě jeho věc.

  ono to je stejně jedno, myslím si, že do společného závěru nedojdeme. 😉 aspon si můžeme potřást rukou na konec rozumné diskuse. 💡 🙂

 24. To je jako kolovratek, poklada ti vykopirovane z archivu stejne otazky jako me po cely rok a uplne na vsechny dostal opakovenane odpovedi. Takze mu nejde o odpovedi, ty on moc dobre zna. Je to fraska bez logiky s jedinym ucelem, pomlouvat. Nakonec ti zacne mazat prispevky az tve otazky nebo prispevky budou kompromitujici jeho ucelovost.

 25. Acz:
  Můžu ti to vypsat. Ale má to cenu?
  Já myslím, že ne. Protože všichni melete jedno a to samé.
  Měl jsem několik rozhovorů s amwayáky.
  Když jsem popisoval jak to chodilo na mé první akci a popisoval manipulaci, co a proč se tak děje tak tvrdili, že se s ničím takovým v jejich skupině nesetkali. A ejhle. Najednou, když to navštívím zrovna já, tak se dějou ještě tvrdší praktiky než na akci první a pak poslouchám kecy a pozoruju jejich falešný ksychty, že to musí být nějaká náhoda nebo co? Všichni říkáte, že se amway od 90. let změnila. Bohužel to není pravda..
  Je to stále stejné vymývání mozků..
  Lži. Sekta. Nic víc..

 26. Zajímavé. To vypadá, jako že se ti nechce odpovědět 🙂 A ta omluvenka je taky bezva, prý abychom se cosi nedozvěděli 🙂 Kdo to tady furt cosi mele o tajnůstkaření? 🙂 Vy dva kašpaři? 🙂

 27. Andrzej:

  Jasně, nedá se popřít, že mnohé výrobky Amway jsou kvalitní a byl bych ochoten i připustit, že může odpovídat poměr cena – výkon. To ovšem nic nemění na faktu, že jsou to výrobky velmi drahé a jejich nucený nákup (stačí si poslechnout slova amway guru, který považuje použití alternativních – a samozřejmě podstatně levnějších – produktů téměř za zradu) vede k tomu, že běžný amwayák (který je průměrně či spíše podprůměrně vydělávajícím občanem) na svém působení v Amway prodělává.

 28. „Nějak jste si asi nevšiml, že statistiku vzdělanosti jsme začali řešit proto, že jste tvrdil, že většina Amwayáků má omezené rozpoznávací schopnosti. Já uvedl statistiku z Ameriky a ukázal na ní, že Vaše tvrzení je lživé. Vůbec tu nejde o to, jestli je to v Americe nebo v Čechách. Jde o to, že kdyby Vaše tvrzení platilo, pak by ta statistika z USA musela vypadat jinak. Na to, abyste vysvětlil zjevný rozpor mezi Vaším ničím nepodloženým tvrzením a statistikou, jste nijak nereagoval, pouze si pořád melete svou.“

  Myslím si, že mají (samozřejmě ne všichni) omezené rozpoznávací schopnosti, protože dělají něco, co drtivé většině z nich nic nevydělá! A jestli má někdo VŠ vzdělání neznamená, že je finančně gramotný – vždyť se tím sami rádi oháníte!

  Proč, namísto ohánění se nepodloženými statistikami z druhé strany zeměkoule, nepředložíš nějaká prokazatelná a reálná čísla. Nemusíš na to dělat vědeckou studii, stačí jednoduchý, orientační, ale uvěřitelný výpočet, který by ukazoval, že je amway zajímavou obchodní příležitostí.
  Mé výpočty to nenasvědčují a i kdybych neměl nic počítat, tak mi stačí pouhý pohled na jakéhokoliv amwayáka (s vyjímkou několika nejvýše postavených jedinců) k tomu, aby mi bylo jasné, že to není žádný úspešný jedinec.
  Kdo tomu nevěří, ať se zajede podívat na Amway seminář do Pardubic a poté na školení nějaké normálně fungující úspěšné firmy – stačí porovnat vozy účastníků 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *