Výrok soudu: budete-li bránit svůj majetek, tak půjdete do vězení!

Češi hodně kradou, to je fakt, který doprovází český národ od nepaměti. V Česku je situace taková, že platná legislativa nahrává lupičům a násilníkům. Často mohou beztrestně krást, loupit, ničit. Přesvědčil se o tom i K.B., který bránil svůj majetek a přesto jde za pokus o dvojnásobnou vraždu na šest let do vězení!

Výrok soudu je jasný:

 • Budete-li bránit svůj majetek, tak půjdete do vězení
 • Zloději, můžete beztrestně krást
 • Krást se vyplácí
 • Nevydělávejte si poctivou prací

Jak se to stalo …

Myslivec K.B. ve svém objektu sběrných surovin, který byl již dvacetkrát vykraden, nachytal partu zlodějů (dva chlapce a jednu dívku), kteří kradou jeho majetek. Následně poté zloději sedají do přistaveného vozu, vůz se rozjíždí a K.B. nejprve pro výstrahu střílí z brokovnice do vzduchu se slovy, že má zbraň, poté dvakrát střelil po rozjíždějícím se voze. Zasáhl chlapce do nohy a dvaadvacetiletou dívku, která se otočila do obličeje. Dívka o jedno oko přišla a na druhé špatně vidí. K.B. již vyplatil dívce nemalou finanční částku jako odškodné, projevil lítost a přesto musí jít „natvrdo“ do vězení. Zde je ještě vhodné podotknout, že povedená parta zlodějů byla značně posílena alkoholem a účelem jejich krádeže bylo získat peníze na diskotéku. Je opravdu velice smutné, že mladá dívka bude doživotně prakticky slepá, ale s tím by měl počítat každý zloděj, který jde krást. Logicky by legislativa měla být taková, že člověk, který chrání svůj majetek, tak může chránit svůj majetek maximálně efektivně. Dneska je však situace jiná – můžete akorát tak zavolat Policii ČR, která však často nic nevyřeší :-(.

Je to nesmysl, ale je to tak

Pokud někdo „pouze“ vnikne na cizí pozemek, do střeženého objektu, tak to není trestný čin. Je to pouze přestupek, kde se navíc zloděj dozví vaše údaje (jméno, adresu…). Pokud například volně pobíhající pes zloděje pokouše, ať na vaší zahradě, či ve střeženém objektu, tak na tom zloděj může hodně vydělat a vás to bude stát nemalé peníze. Samozřejmě, že vás vyšetřování Policií ČR nemine. Majitel psa je povinen psa zabezpečit, a to za každých okolností. Takže efektivně svůj majetek v tomto státě prostě bránit nelze!

11 komentářů u “Výrok soudu: budete-li bránit svůj majetek, tak půjdete do vězení!

 1. Nad tím taky pořád uvažuju jak potrestat ty parchanty, kteří denodenně na sídlišti vykrádají auta. Kamarád dva z našich spoluobčanů, kteří se vloupali do auta, zkropil paintballkou plným zásobníkem asi 300 kuliček, kluci jak byli tmaví, tak zezelenali a zářili 🙂 Naše zákony jsou v tomto směru ujeté, pak se lidi pozastavují nad tím, jak někdo může samopalem vystřílet nějakou rodinu atd., prostě někteří jiné řešení nevidí a nemají, resp. jim není umožněno státem věci vyřešit jinak. Je to blbý příklad, ale spoustu nějakých mezilidských konfliktů nikdo neřeší i když jsou vážné, ale lidem čas od času rupne v bedně a věci vyřeší jednou pro vždy

 2. Martin: v nasem state je obrovska nesparavedlnost- minimalni domahatelnost prava, policie lidem nepomaha ale spis je buzeruje, efektivne nelze chranit svuj majetek, zlocinci se neboji krast, protoze jim prakticky nejrozi zadne nebezpeci (mnohdy i trest), atd.

  Mas pravdu – at se potom nikdo nedivi, ze nekomu „rupne v kouli“ – kazdy clovek ma svou miru snesitelnosti…

  Obdobna situace je u doktoru – je az neuverilny, co si NEKTERI lekari dovoluji k pacientum. Vubec si neuvedomuji kdo je plati! Kdyz ctu na internetu (na televizi moc nekoukam), ze pacient zautocil na lekare, tak se ptam PROC? Vim, ze dost lekaru si koleduje minimalne o pres hubu…

 3. Ano to je děs ! tkaže podle toho jak dopadl ten člověk v článku ! tak mněl ty zloděje (asi cikaný nejspíše ) postřílet aspon by nic nikomu neplatil !! , kver zahodit nejlip někde na orlíku neno lipně 🙂 at si naše slavná police dokazuje ! jinak mně se tohle stát tak až by mně pustily tak tak by ten soudce/kyně se už nikde neschoval/la 🙂 😡

 4. ale si dotyčný odělal pár chyb ! jelikož pokud by to uděla správně tak by takhle nedopadnul ! jednak pokud mi zlodějí kradou doma/atd tak zasadně počkám až budou mit bud to v ruce nebo třeba nakldat muj majetak ! a pak je podel klasiky zadržím ! a jestli se pokusí zdrhnout tak hnekda postřilet ! aba mněly moji věc nejlip v ruce ! pokud se pokusí mně napadnout tak taky postřílet a v těchto připadej se bude vždycky jednat o nutnou obranu ! jinak nejlip na obranu jsou větší ráže : hlavně na 9mm devitka je na zastavení zlodejě a neob utočníka málo ! nejlip raže 45 nebo překomorovaná 45 na 50 🙂 ta zastaví jedním vystřelem každého na 100 procent ! samo nejlip použít expazní naboje aby nedošlo k prustřelu a zasažení nežádouci osoby , a na třeba zasavení auta ze zlodějí které na se vás snaží přejet je nelepší zbraní tedy cenově dostupnou por každého (tedy v ČR ) Vz52 jedna o armadní pistoli kolem roku 1960 asi , a ta i kdyz je to 9mm spolehlivě prostřelí motor na 100 procnet ! a nejlip použít armásní munici za ocelovým jadrem 🙂 i když klasika to taky zvládne , ale bohužel tahle pistole není pro slabé lidi nebo neskušené ze zbraní jelkož většíně lidí kdo nemaji takovou hle kráskou skušenosti nejspíše zlomí zapěstí a delé velokost a vahá 🙂 a na zavěr si pamatujte mortvla nemuže vipovídat před soudem !!!! :mrgreen: :mrgreen:

 5. Jsem jednoznačně pro možnost bránit svůj majetek při jeho zjevném ohrožení (krádeži, úmyslném poškození). Rozhodnutí nejvyššího soudu a i zdůvodnění rozhodnutí jednoznačně ukazuje na situaci v našem státě kdy lidská snaha (a tím vybudouvané hodnoty) pro naše zákonodárce nic neznamenají a tím podporuj přezíravý pohled pochybných individuií kteří jsou jejich rozhodnutími pouze pokáráni zatím co tvůrce hodnot je odsouzen pouze ke statickému přihlížení jak ho někdo o vynaložené úsilí připravuje nebo mu ho ničí. O tomhle přístupu také svědčí situace v našem státě. Kolem sebe cítím spíše bezmocnost než jistotu, že mu stát ochrání hodnoty. Jsem pro tohle změnit.

 6. Článek je účelově napsán a možná by i pro pisatele příspěvků neškodilo se nad situací zamyslet.
  Celé rozhodnutí se týká případů, kdy je zloděj na útěku a Vám již nehrozí žádné nebezpečí. Opravdu si myslíte, že je zcela správné někoho usmrtit skrz krádež?

 7. Zdeněk:

  Znovu zdůrazňuji, že pokud jde někdo krást, tak by měl počítat s tím, že může mít újmu na zdraví. Dneska na zloděje nesmíte ani ve střeženém objektu pustit ani psa! Jak ho tedy zadržet, když prchá s vaším majetkem? Říct mu čau, přijď zase zítra?

  Povedená opilá partička kradla, odvážela si majetek pana Bašty, pan Bašta nejprve vystřelil do vzduchu s upozorněním, že má zbraň. Chránil svůj majetek. Vidím to jako zprávné, ne odsouzenihodné, jak si myslí soud a někteří lidé.

 8. Já chápu pocity okradených lidí, sám jsem byl předmětem několika vykrádaček a štve mě kriminalita, ale nejsem zastáncem Divokého západu. A zastřelit, byť zloděje na útěku by nemělo patřit k právu občana.
  A o tom psu taky nejsem přesvědčen, že máte pravdu. Máte nějaký konkrétní soudní případ z poslední doby, kdy měl nějaký majitel problém se psem, který běhal na jeho zabezpečeném pozemku?

 9. Zdeněk:

  Pes musí být být VŽDY zabezpečen (i ve střeženém objektu), odpovídá za to majitel psa. Hovořím z vlastní zkušenosti…

  Pes (zvíře) je považován za věc, za kterou plně odpovídá majitel této „věci“. Pes může být použit jako donucovací prostředek proti útočníkovi, který ohrožuje na zdraví. Bezp. agentury nemají samostatný zákon, který by určoval jejich činnost, tudíž se řídí obecně platnými předpisy (jako řadový občan). Pouze majitelé a zaměstnanci těchto bezp. služeb, musí složit akreditované Zkoušky k prokázání odborné způsobilosti pro dílčí kvalifikace strážný (nebo detektiv koncipient)- https://czblog.cz/zkousky-k-prokazani-odborne-zpusobilosti-pro-dilci-kvalifikace-strazny-detektiv-koncipient/

 10. pro xxx: pistole ČZ vz. 52 je ráže 7,62mm a ne 9mm. Ale je pravda, že prostřelí pneumatiku jedoucího auta (i náklaďáku) => to je vyzkoušeno.

 11. Zdraví drbana nad majetek o(v)čana. Dokud tato zásada bude platit,tak se uvztekáme,ale nic nenaděláme. Nezbývá čekat,až ke změnám zákona v tomto směru bude tzv. „politická vůle“. Tedy m.j.podle toho,koho budeme volit. Jiné východisko není. Tvrdá realita.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *