Ukončení pojistných smluv u České pojišťovny

Před nějakou dobou jsem se rozhodl, že nebudu podporovat neschopný pojišťovací aparát v ČR – Českou pojišťovnu, a dám výpovědi u všech pojistných smluv, které mám u této rádoby pojišťovny. Byl jsem motivován především neprofesionálním a těžkopádným přístupem, kdy pojištovna řešila mou pojistnou událost, u Pojištění odpovědnosti občana, řadu měsíců a nakonec nevyplatila ani korunu (jednalo se jen o pár tisícovek).

Postupně jsem tedy zasílal pojišťovně výpovědi z pojistných smluv, v řádné výpovědní lhůtě. U mého úrazového pojištění jsem však prošvihl výpovědní lhůtu. Rozhodl jsem se, že záměrně pojistku nezaplatím a pojišťovna automaticky pojištění zruší a já doplatím dny, kdy pojistka trvala. Stalo se tak, jak jsem předpokládal… Po nezaplacení částky, pojišťovna pojistku zrušila a já doplatil dny, kdy pojistka trvala, ne tedy celou částku za celý pojistný rok.

Žil jsem v domnění, že jsem s tímto podnikem navždy skončil. Ale bohužel, nebylo to tak… Úplně jsem zapomněl na podnikatelské pojištěné – firemní pojištění. Říkal jsem si, že je to má blbost, a že také pojištění záměrně nezaplatím a oni automaticky pojistku zruší, a já doplatím dny, kdy pojistka trvala. Po několika upomínkách byla konečně pojistná smlouva zrušena, ale nevěřil jsem vlastním očím – Česká pojišťovna chtěla zaplatit částku, za celý pojistný rok, i když pojištění trvalo pouze 3 měsíce. Obratem jsem volal na infolinku uvedenou na Ukončení pojistné smlouvy, kde mi operátor sdělil, že u podnikatelského – firemního pojištění, při neuhrazení pojištění, má pojišťovna právo nárokovat celou částku, za celé pojistné období. Pozdě, ale přeci jsem si prostudoval Pojistné podmínky, kde jsem si ověřil, že měl operátor pojišťovny pravdu. Co se dalo dělat, zaplatil jsem pojišťovně požadovanou částku, za celý pojistný rok, i když pojištění trvalo jen 3 měsíce 🙁 Takže bacha na to!

Takto Česká pojišťovna přišla o cca 30 000 Kč ročně, z mojich pojistných smluv…

Související články:

16 komentářů u “Ukončení pojistných smluv u České pojišťovny

 1. Ano, mohu vřele souhlasit, jak je nutné si číst pojistné podmínky, všeobecné podmínky ap. Já jsem např. zjistil, že když se upíši mému poskytovatelovi kabelové TV na „nejméně“ 12 měsíců, tak ve skutečnosti je to 13 měsíců. Proč? Protože zrušení smlouvy je účinné až po doběhnutí oněch 12ti měsíců a pak mi začne běžet jednoměsíční výpovědní lhůta.
  To byla moje blbost, kdy jsem se nechal napálit podomním prodejcem, který šikovně mlžil. A soudružka, která mi telefonovala, že smlouva ukončí až o ten měsíc později měla ještě tu odvahu mi navrhovat další smlouvu. 👿

 2. Zdeněk:

  Známá (65 roků, nemocná pani o berlích) měla pevnou linku od O2, kde platila paušál, tuším okolo třech stovek. Jenže nachytal jí jeden verbíř lidí, který tvrdil, že když si zřídí u nich linku, tak bude platit jen stovku měsíčně. Známá podepsala a bezmezně věřila, že jí za měsíc přijde účet na 100 korun, jenže přišel účet na 500 korun! Navíc smlouvu podepsala na 2 roky, o čemž neměla také ani tušení. Prošvihla 14 denní odstoupení od smlouvy a musí 2 roky platit nehoráznou částku, i když volá jen 5x měsíčně doktorovi. Prostě sviňárna všech sviňáren 😕

  Takže fakt před podpisem KAŽDÉ smlouvy prostudovat Podmínky smlouvy!!!

 3. S Českou pojišťovnou mám též katastrofální zkušenosti – pouze samé výmluvy a pak z nich stejně nevypadla ani koruna. Jednalo se o úrazové pojištění. ČP NEDOPORUČUJU !!!!!!!!!

 4. Česká pojišťovna je vůbec nejhorší pojišťovna v ČR!
  Měl jsem u nich pojistkou při výkonu povolání. Zažil jsem neskutečné průtahy a byrokracii. Po několika měsících jsem z nich dostal směšnej peníz (stokoruny), že to bylo k smíchu a pláči současně. Též jsem s nima před časem skončil!

 5. Platil jsem jsem úrazový pojištění přes 3000 ročně. Měl jsem úraz a plnění minimální. To nemusim platit žádný pojištění, abych dostal za úraz, kterej si vyžádal neschopnost 3 měsíce pár stovek 😯 🙁

  Česká pojišťovna jsou zlodějí všech zlodějů!!! NEŽIVTE TY ZLODĚJE!!!

 6. Česká pojišťovna je neseriózní parner. Pojistky likvidátoři vyřizují špatně, a mám podezření, že je to záměrné. Potom klient dostane úplný minimum. Konkrétně mám negativní zkušenosti s pojištěním domácnosti a úrazovým pojištěním.

 7. Též ruším všechny pojistky u ČP. Když pojiťovák sjednával pojistku, tak sliboval hory doly. Ale teďka když jsem měla úraz, tak se ukázalo, že jeto pojistka na nic! Abych platila okolo 2000 ročně a pak dostala za úraz 340 korun (3 týdny nechopnost), tak to nemusím mít žádné pojištění!

 8. čp je vazne hrozna pokousal me cizi pes mal sem pres 40 stehu plati okolo 3500 mesicne pojistku a cp mi za 2 meisicni invalidu dala 320 kc 😀 😀

 9. Pokud chcete zhodnotit peníze, tak určitě ne u životního pojištění ČP! Když jsem pojištění sjednával, tak agent sliboval velké zhodnocení. Za 10 let spoření přišla ale studená sprcha… Byl jsem v šoku, když mi ČP zhodnotila mojich 70 tisíc částkou 260 korun 😯 Jsou to šmejdi, co jenom z lidí tahaji peníze a lžou jim.

 10. Byl jsem vykraden (dílna v rodinném domě). Škoda byla vysoká 80 000. Čekal jsem, že dostanu alespoň 40 000. Jenže nedostal jsem ani korunu! Řešilo se to asi rok, ČP pořád něco požadovala doložit. A to byla pojistka stará 2 roky. Ročně jsem platil okolo 4000.

 11. Ahoj.vidím,že jsem si nejprve měla najít tzyto stránky,než jsem uzavřela úrazové pojištění u ČP.Můj příběh dne 14.11.2012 jsem pojstku uzavřela doma pořádně přečetla a zijtila,že není tak výhodná jak agent uváděl.Dne 26.11.2012 po 13ti dnech jsem jí zrušila a dnes mi přišel dopis ve kterém mám zaplatit pojišťovně poplatek za pojištěni 682 Kč.od začátku do konce tj 21 dní.Jinak celý měsíc byl za 275Kč.Dobrý co???takhle se vydělávají peníze.

 12. Ano, Česká pojišťovna je strašně neseriozní a furt
  samé výmluvy,také mi neproplatili pojistnou událost,jednalo se o vykradení provozovny asi
  3O tisíc korun a s výpovědí jsou zase jen problémy
  !!!! Na přepážce sdělili,že oni podnikatele nedělají,že si vše musím zařídit sama!NESCHOPNOST!!

 13. Ano,s touto pojišťovnou mám také katastrofální
  zkušenosti,po 7 měsících dokládání nic nezaplatili,jen z lidí vytahují peníze!!A o výpovědi ani nemluvím,stále se vymlouvají,že to nejde zrušit,tak uvidím jak s něma zatočím,dochází mi trpělivost,jsou to ZLODĚJI,BACHA NA NĚ!!

 14. Zkušenost s Českou pojištovnou.Chtěl jsem odtah vozidla.Domů jsem to měl cca 20 km a do autorizovaného servisu/smluvního 30km.Vysledek je takový že pro ČP je asi vyhodné platit za uvedu příklad rohlik stojí 2kč ale ČP raději zaplatí 10kč-logičnost neumím posoudit jelikož jsem asi vůl??Takže zvažuji zrušeni všech pojistek u České pojištovny.A to mám pojištění které lze sjednat v top kvalitě pro vozidla starší cca 20let-škoda felicie r.v. 1997.Takže závěrem konstatuji-pokud to bude možné povinné u jiné pojištovny a havarijní u ČP,jelikož jiná pojištovna to nedělá-asi monopol České pojištovny.Jsem neboli patřím k lidem kteří si nemohou koupit co 2 rok nové AUTO. 😡 😡 😈 😈

 15. Je fakt že ČP jen slibuje a pokud něco podle jejich stanovených podmínek splníte-výsledek je ten že se vymlouvají ale nedej bože pokud vy nesplníte-pokuty pokuty a opět pokuty.Takže závěr-pokud ptáčka lapají krááááááásně mu zpívají.Heslo zákazník náš pán u České pojištovny 99procent neplatí!!!!!!!!!Asi jsem naivní DON CHiCHOT,neumím to napsat jelikož podle ČP asi jem podřadný člověk,tak to cítím a nejen JÁ,jak tak to čtu.A jiné zkušenosti klientů České pojištovny.Takže jdu jinam nebo uzavřu jen to co je pro obě strany výhodné a slušné!!!!!!!!! 😡 😐 😯 ❗ :mrgreen:

 16. A ještě taková zkušenost-pokud narazíte na 2 opravdu lidi kteří mají socialní,lidské apod jednání-Reakce ČP je taková že nasadí člověka který jede a jede a jede podle jejich pravidel!!!!Takže klient je nezajímá!!!Zajímá je je a jen a jen ZISK A ZISK!!!!!!!!A nedej bože vyzvednout slušnost apod nad nepoctivost nepoctivost!!!!!!!!Takže lidé slušní-vyhazov-neslušní povýšení aopd.nepoctivé skutečnosti.Jsem laik povl takže píši tak jak to umím!!!Nemám na to školu ,praxi školení apodobné věci!!!!! 😐 😡 ❗ 👿

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *