Propouštění policistů – Česko je policejní stát

Česká republika má nejvíce policistů na počet obyvatel v celé EU, což je ještě pozůstatek z totality. A do tohoto se nezapočítává Městská policie! To svědčí o jediném – Česko je policejní stát. Zde by možná někdo řekl, ať se tedy policisté propustí. To ano, to by byla logická odpověď, jenže je potřeba si uvědomit další fakt – Česko má nejhůře fungující policii v celé EU. Takže si nějak nedovedu představit, jak by policie fungovala, kdyby bylo plošně propuštěno například 20 000 policistů. To by asi došlo k totální kolapsu 🙂

Propuštění policistů osobně vidím jako reálné a považuji to za dobrý krok v rámci tak potřebných úspor. Jenže bylo by vhodné, aby se zvážilo, jací policisté mají opustit tento bezpečností orgán. V prvé řadě bych se podíval na ty tzv. kancelářské policisty, konkrétně na lidi z Ministersva vnitra. Poté na méně kvalitní policisty z terénu. O těchto méně kvalitních policistech by měl rozhodnout jejich velitel.

Osobně jsem zažil policisty, kteří rozmlouvají poškozeným trestní oznámení se slovy: Stejně to budeš odloženo. Proč? No protože, chtěji mít páni policisté, co nejméně práce. Také jsem zažil policisty, kteří posílají poškozené podat trestní oznámení do místa bydliště, což považuji za neskutečné… O kriminalitě policistů radši ani nebudu mluvit… A to jsou právě ti policisté, kteří mají být propuštěni!

Poměrně zděšen jsem počtem policistů na jedné policejní služebně. Když jsem tuto služebnu navštívil cca před 10 lety a nyní, tak vidím minimálně stoprocentní nárůst policistů. Zde je to ale možná dáno tím, že do města, kam tato služena spadá, se přistěhovalo za poslední roky poměrně dost Cikánů.

Takže policisty rozhodně propuštět, ale s rozumem!

Policista

3 komentáře u “Propouštění policistů – Česko je policejní stát

 1. Česko není policejní stát, ale policie v naší zemi dělá i spoustu věcí, které jinde policajti nedělají. A za druhé, pokud je u nás větší kriminalita, tak holt je na to potřeba víc policistů.

 2. Můj názor je ten, že žijeme v policejním státě. Ať to jsou kamerové systémy, brutální a neopodstatněné zásahy Policie ČR při demonstracích… Váš názor je jiný a zcela ho respektuju.

  Které věci dělaji policajti navíc než v jiných státech Evropy?

  Z čeho vycházíte, že je v ČR větší kriminalita, než v například Maďarsku?

  Díky za komentář!

 3. Je to otázka názoru, protože podle řady odborníků se některé věci špatně porovnávají.
  Ale např. doručují soudní obsílky, asistují u soudních exekucí, jsou přítomni při komerčních akcích.
  Ale věřím tomu, že je hodně policistů, kteří jsou ve skutečnosti úředníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *