Proč skončil komunismus v Československu?

Československo před rokem 1989 řídila Komunistická strana Československa (KSČ), která poslochala soudruhy ze Sovětského svazu. Komunistický systém v Československu byl zločinný (stojí za nim hromady mrtvol, perzekuce…), na tom se musíme shodnout, protože to jasně říká zákon č. 198/1993 Sb. ze dne 9. července 1993. Zákon doslova říká:
 „Komunistický režim a ti, kteří ho aktivně prosazovali:
a) upíral občanům jakoukoliv možnost svobodného vyjádření politické vůle, nutil je skrývat své názory na situaci ve státě a společnosti a nutil je veřejně vyslovovat svůj souhlas i s tím, co považovali za lež nebo zločin, a to perzekucemi nebo hrozbou perzekucí vůči nim samotným, jejich rodinám a blízkým,
b) systematicky a trvale porušoval lidská práva, přičemž zvlášť závažným způsobem utlačoval některé politické, sociální a náboženské skupiny občanů,
 c) porušoval základní zásady demokratického právního státu, mezinárodní smlouvy i své vlastní zákony a prakticky tím postavil vůli a zájmy komunistické strany a jejích představitelů nad zákon,
d) používal k perzekuci občanů všech mocenských nástrojů, a to zejména:
popravoval, vraždil je a žalářoval je ve věznicích a táborech nucených prací, při vyšetřování a v době žalářování vůči nim používal brutální metody včetně fyzického a psychického mučení a vystavování nelidským útrapám,
zbavoval je svévolně majetku a porušoval jejich vlastnická práva,
znemožňoval jim výkon zaměstnání, povolání nebo funkce a dosažení vyššího nebo odborného vzdělání,“

Proč skončil socialismus v Československu?

Někteří současní komunisté (rudé zrůdy) z Komunistické Strany Čech a Moravy (KSČM) tvrdí, že sametová revoluce byl vyjednaný převrat. Podle komunistů měl Sovětský svaz nařídit, aby nastala změna systému a Václav Havel se stal prezidentem. Osobně toto tvrzení považuji za naposto zcestné. Podle mého názoru, komunistický systém skončil, protože už neměl co říct a v 80. letech minulého století nebyl dostatečně radikální. Svůj díl na tom má též i perestrojka (перестрóйка). Každý totalitní systém je totiž založen na soustavném strachu a manipulaci. Obyvatelstvo v totalitním systému musí být udrženo k poslušnosti prostřednictvím soustavného strachu, např. čistky – likvidace nevhodných lidí. Též je důležitá manipulace – soustavně hlásat lidem nepravdivé informace (mlžení, polopravdy, lži), např. jak se mají dobře, jak je tento systém nejlepší na světě (tisíckrát vyřčená lež se přeci stává pravdou). Jinak se totalitní systém prostě zhroutí.
A právě toto, v 80. letech minulého století, komunistický systém v Československu postrádal. A nebylo to pouze v Českolovensku, bylo v celém tzv. východním bloku, včetně Sovětského Svazu. Proto se zhroutil komunismus nejen v Československu, ale i v celém východním bloku.

Dnes je například komunistický totalitní systém v Číně a Severní Koreji. V těchto zemích jsou velmi utačována lidská práva, komunistické koncentrační tábory, pravidelné popravy disidentů… To udržuje v lidech tak důležitý strach, jinak by došlo k destrukci systému. Přesně jak jsem psal výše.

Děkuji za pozornost. A nechtějte zpátky komunismus – zabíjení nevinných lidí!

Socialismus NE!

5 komentářů u “Proč skončil komunismus v Československu?

 1. SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS.
  POZOR POZOR POZOR!!!
  TADY UŽ JDE DOOPRAVDY HODNĚ O ŽIVOT, DOPORUČUJI VŠEM LIDÉM ŽIJÍCÍM V TOMTO STÁTĚ!
  Komunismus v československu vůbec nebyl zločinný!!!
  Já osobně říkám, že se za komunistu žilo daleko lépe, než dnes v současném životě 21.století vůbec!
  A to netvrdím, lidi měli práci makali pracovali a také si užívali.
  Za komunistu si nikdo nesměl brát žádné drogy, a pít alkohol, a zajímat se o porno, jako to dělá dnešní mládež, která vůbec neví jak to ve skutečném životě chodí, no proč asi protože nezažila komunismus, proto si dělá co chce.
  Já jsem sice taky mladý, ale budu volit komunisty po svůj celý život, a budu chtít po lidech jenom to dobré, nikoli to špatné jako to dělají dnešní politici, kteří si vůbec neváží skutečného života!
  Za komunistu se vůbec nežilo špatně, úplně naopak!
  Klidně toto zveřejněte všem politikum, ať vidí jak nám hodně zničili náš stát za posledních 15 let vůbec, a to že se utvořil takzvaný humanismus pro blbečky, kteří nechtějí pracovat, ale chtějí nám dělat samé problémy tomuto světu, a neustále ho ničit, už od roku 1998!
  Měli jsme svou vlastní výrobnu, a nikdo si zbytečně nemaloval život!
  Prostě komunismus nikdy nebyl a nebude zlodějna vůbec, úplně naopak!
  Jak já říkám, za komunistu se bohužel doopravdy žilo lépe!
  Budu volit komunisty, protože už nechci zbytečně trpět kvůli dnešní české politice, která mi hodně ničí život!
  Pravičáci dělají vše špatně, SPOZ, ČSSD, kromě KSČM bohužel jsou velmi špatné, a klidně bych je nechal pozabíjet, za tohle všechno!
  A nechal bych tam pouze komunisty, kteří nám potom v budoucnu budou zachraňovat život, a my pak budueme opět žít jako žili lidi ještě před 20 lety, protože v dnešním světě nám všem jde hodně o život, no nemám pravdu§
  Ano, a hnutí ano bych spojil s komunisty, aby 100X větší mandát, než ta největší česká politická strana, jako je ČSSD, která si přestala už od roku 1998 vážit skutečného života!
  Bohužel s mladou generací v 90.letech bych si hodně rozuměl, měl bych možná nějaké kamarády, ale dnes nemám bohužel žádné kamarády, a to díky svobodě a demokracii, která nám pouze ničí náš vot!
  TOHLE UŽ MUSÍ SKONČIT!!!!!!!
  SPOJME SE NAZVÁJEM, A UTVOŘME ZPĚT KOMUNISMUS, ZAČNĚME KONEČNE DĚLAT TO DOBRÉ PRO NÁŠ CELKOVÝ ŽIVOT, JINAK VŠICHNI VYHYNEME BEZ PRÁCE A BEZ PENĚZ, O KTEROU NÁS HODNĚ PŘIPRAVIL HUMANISMUS UŽ OD ROKU 1998!
  TAK ŽE JSTE VŠICHNI SCHOPNI VOLIT KSČM, JSTE VŠICHNI SCHOPNI DĚLAT VŠE TO DOBRÉ, VĚŘÍM ŽE TOHO NEBUDETE LITOVAT, A ŽE SE NEBUDETE STYDĚT ZA TUTO ČESKOU POLITIKU, PROSÍM VÁS UDĚLEJTE TO DOBRÉ PRO NAŠÍ SVĚTOVOU SPOLEČNOST.
  Já rád bych se vrátil do 90.let, kdy jsem se narodil, a pozoroval jak to vůbec všechno za tu dobu chodilo, opravdu bylo to lepší byla to spravedlivá česká politika, a společnost lidí.

 2. A ještě dodám, spojme se taky s DSSS (Dělnickou stranou sociální spravedlnosti.
  Prosím začněme konečně na novo, pojďme časově doleva, ať to nevypadá že jsme ostudou celého národa, a ať neříkají lidi kde to proboha žijeme!?!!

 3. David:

  Já v Česslovensku žil, takže vím jak to bylo. Socialistické Českoslonesko bylo silně zločinné!

  Za komunistů si nikdo nesměl pít alkohol? Dyť se všude v zaměstnání chlastalo jak o život 😀

  Seš extremista!

 4. Sice zkoncila a doufam ze uz se nevrati. Rikalo se ze komunisty voli jen stari kovani komunisti z drivejsich let a volici KSCM vymiraj. Jenze za poslednich 10 let se pridava stale vic volicu k nim. Driv zrali ODS a TOP09 ale ted se otocili k rude. Vymiraji spis ti co si zlociny komunizmu pamatuji. Volebni pruzkumy jsou jedna vec ale podle FB kde je mladsi generace maji komunisti 19.5% a CSSD 30.5% To je tragedie. Ale i ostatni aktualni parlamenni strany nejsou vyhra, je temer jiste ze volby nedopadnou dobre.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *