Odzbrojit občany by byla velká chyba!

Není žádným tajemstvím, že Evropská unie (EU) nás chce odzbrojit. Odzbrojit občany ČR a dalších  zemí by byla velká chyba! Tudy cesta nevede! Hlavně je to velký zásah do základních lidských práv a svobod občanů demokratického státu. Zastávám názor, že každý člověk by měl mít právo na efektivní obranu sebe, své rodiny i svého majetku.

Socialistická Evropská unie
Evropská unie chce regulaci zbraní a sebeobranných prostředků. S každým teroristickým útok je tlak za strany EU větší. Za stávajíci situaci poděkujme všem lidem, kteří v referendu (2004) hlasovali pro vstup České republiky do EU. Já tenkrát hlasoval proti. Bylo mi jasné, že žádný socialistický model nemůže fungovat. Vždyť z minulosti víme, jak vždycky dopadl socialismus – zločinně. Ať to byl národní sociaslimus (zkr. nacismus) nebo komunistický socialismus. Pokud se podíváme na dnešní socialistické země, tak vidíme taky velké zlo (Venezuela, Severní Korea).

Moje argumenty
Copak terosti páchají činy legálně drženými zbraněmi? Ne. Je potřeba si uvědomit, že teroristické útoky nemají naprosto nic společného s legálně drženými zbraněmi.

Vemte si, jak vraždil neozbrojené obyvatelstvo Hitler či Lenin. Pokud se podíváme do minulosti, tak vidíme, že každý režim, který nepřiměřeně reguloval držení zbraní, byl nedemokratický.

To, že zakážeme občanům vlastnit zbraň, nezabráníme lidem, kteří chtějí spáchat násilný čin, že ho nespáchají.

Jeden statistický fakt. Legálně držené zbraně jsou k trestné činnosti zneužívány výjimečně.

Zbrojní průkaz
Současnou právní úpravu střelných zbraní a střeliva definuje zákon o zbraních č. 119/2002 Sb. Zbrojní průkaz lze v ČR získat poměrně snadno. Stačí mít trvalý pobyt na území České republiky, být bezúhonný, netrestaný, způsobilý k právním úkonům, zdravotně způsobilý a úspěšně vykonat zkouškou odborné způsobilosti. Pak taky musíte počítat s tím, že si vás bude Policie ČR prověřovat.

Skupiny zbrojních průkazů:

Skupina A – pro sběratelské účely
Skupina B – pro sportovní účely
Skupina C – pro lovecké účely
Skupina D – pro výkon zaměstnání
Skupina E – pro ochranu zdraví a majetku
Skupina F – k provádění pyrotechnického průzkumu

Kolik stojí zbrojní průkaz? Není to nic drahého. Poplatek za vykonání zkoušky z odborné způsobilosti do 2000 Kč (ceny se liší). Žádost o vydání zbrojního průkazu za každou skupinu, správní poplatek 700 Kč.

auto

Zbraně bez zbrojního průkazu
Můžete si také pořídit různé donucovací protředky – obušek, pepřový sprej… Velmi dobrý donucovací prostředkek je pes. Můžete si také koupit plynovou nebo perkusní zbraň. Více článek Jakou zbraň bez zbrojního průkazu?

Je potřeba vlastnit zbraň?
Na tuto otázku by si měl každý odpovědět sám. Možná někdo řekne, že zbraň nepotřebuje. Teď třeba ne, ale co když zítra ano? Co když se vám zítra v noci někdo vloupá do domu a bude chtít někoho z rodiny znásinit či zabít. Pak budete mluvit jinak. Taky je tady riziko kriminality migrantů, kterých v ČR moc není, jenže za několik málo měsíce to může být jinak.

Pak je tady i velké riziko z Ruska. Vemte si, jak v konfliktu na východní Ukrajině, Krymu selhala EU i USA. Tenkrát měl Putin dostat pořádně za vyučenou. Jak víme, že by se na nás  Amerika taky nevykašlala? Putin má v sobě rozpínačnou agresivitu. Touží zabrat celou Ukrajinu, Finsko, Litvu ,Estonsko a další suverénní státy. Jednou ho můžeme mít i v Česku. Pak by se zbraň hodila.

Osobně bych neměl problém zlikvidovat člověka, který by útočil na mou rodinu či mou osobu. Co vy?

Jeden komentář u “Odzbrojit občany by byla velká chyba!

  1. Jsi pekny kokot autore, zacal jsi dobre, ale ten konec jsi posral…. bud jsi slepy nebo mrdly na palici.
    Putin má v sobě rozpínačnou agresivitu. Touží zabrat celou Ukrajinu, Finsko, Litvu ,Estonsko a další suverénní státy
    Ten Putin ti asi zabral i tvuj debilni mozek…….. k cemu by mu byli takove sracky. Ukrajinu, Finsko, Litvu ,Estonsko a další suverénní státy, Krym „zabrat“ musel jinak by to zabraly USSA……. jsi proste debil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *