Minulý režim (socialismus) byl lepší než současný?

To, co říkají současní komunisté z Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) v médiích je takové umělé. Komunisté říkají především to, co chtějí lidé slyšet (jak je současná vládnoucí garnitura strašná, jak vysoká je nezaměstnanost…). V privátních videích KSČM se člověk dozví pravdu o současných komunistech – co si myslí, co ve skutečnosti požadují, jak vyvyšují Lenina a další masové vrahy, apod.
Pokud se podíváme na video z Českých Budějovic, tak se musím smát předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi, který tvrdí: „…lidé hodností vě většině, že ten minulý režim byl lepší než současný“. To je pochopitelně nesmysl. Většina lidí ví, že socialismus/komunistický režim v Československu byl totalitní a zločinný, nevyvyšuje ho. Už z tohoto faktu plyne, že předchozí komunistický režim nebyl lepší než současný systém, který je založen na demokratických principech. Vždyť dneska může každý podnikat, z každého může bých milionář, každý může cestovat kam chce… To za socialismu nebylo možné (i když komunisté tvrdí opak – lžou)! Vojtěch Filip (a zřejmě i další komunisté) by si měl uvědomit, že většina občanů už nechce totalitu, nechce občanská omezení, komunistickou zločinnost, nesmyslné prolévání krve nevinných lidí… Vojtěch Filip se pravděpodobně obklopuje lidma, kteří jsou zastánci dřívějšího zločinného režimu. Ti lidé mu pochopitelně říkají, jak byla totalita dobrá a nejlepší. To ale není obecná realita.

Pokud chci proti někomu efektivně bojovat, tak ho musím především dobře poznat a pochopit ho. Poznávám a snažím se pochopit komunisty.

Video: Vůdce komunistů Vojtěch Filip v Českých Budějovicích

Nahlásit nefunkční video

7 komentářů u “Minulý režim (socialismus) byl lepší než současný?

 1. okrádat občany ve jménu demokracie
  dokážě jen kapitalistická sebranka
  a kalouskonáboženské konsorcium zlodějů
  a soudců jenž parazitují na většině národa.a cenzorů vychovaných na plzeňských právnických fakultách

 2. jan žižka:

  Minulý režim:
  -totalita
  -šikana
  -mučení lidí
  -zabíjení lidí
  -potlačování svobody projevu
  -cenzura v médiích apod.
  -zakázané podnikání (dneska může být KAŽDÝ milionář)
  -zakázané svobodné cestování
  -žádné tržní hospodářství
  -uměle vytvořená pracovní místo (zadlužené podniky)
  -atd.

 3. Rozdělení bohatství: kapitalismus má vážné nedostatky

  Má kapitalismus ještě smysl, když bohaté dělá ještě bohatšími? Po celém světě se v současnosti vede debata o společenské nerovnosti, která může přivodit pokusy o reformu kapitalismu. .

  29. 5. 2014 0:00 David Sillmen

  Sdílet na Facebooku

  Odeslat na Twitter

  Sdílet na Google+
  .

  Nálepky: majetek

  Finanční krize uvrhla západní svět řídící se pravidly kapitalismu do nejistoty. Skutečně je možné počítat s tím, že když roste globální bohatství, znamená to, že roste bohatství všech, nebo jen horních deseti procent? A nebohatne extrémním způsobem nakonec pouhé jedno procento těch, co už stejně mají tolik, že to nikdy nedokáží utratit? Dosud šlo spíše o akademické debaty, kdy jeden na základě časově omezené studie tvrdil to a druhý zase ono. Nakonec se ale objevila kniha poskytující opravdové odpovědi. Že na ní něco je, dokazuje už skutečnost, že se k jejím čtenářům přihlásili americký prezident Barack Obama, papež František, nositel Nobelovy ceny Paul Krugman nebo prezidentka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagarde.

  V kapitalismu je něco špatně

  Globální dílo má na svědomí dosud nenápadný ekonom Thomas Piketty, který je profesorem na Paris School of Economics. Piketty se celé roky zabýval příjmovými statistikami z minulých tří stovek let a získaná čísla překlopil do poutavé knihy, ze které plyne zásadní zpráva, o níž se ve světě stále více diskutuje. Ta zpráva zní: v kapitalistickém systému je něco špatně a symptomy problémů se stále více prohlubují, protože krizové časy výrazně zvýhodňují movité lidi.

  Fórum

  Zrušení účtu – zkušenosti

  26
  .

  Dohoda o provedení práce

  1
  .

  Inflace – deflace

  8
  .
  .

  Pikettym potvrzená hypotéza je přitom logická: pokud hospodářství roste pomalu, narůstá nerovnost ve společnosti, protože již existující majetky se nadále zvětšují, zatímco platy stagnují nebo dokonce klesají. Netýká se to přitom jen velmi bohatých a velmi chudých. Skutečnost je taková, že v krizových dobách, ve kterých se západní svět posledních pět let nachází, se bohatí rychlým tempem vzdalují střední třídě. Kniha nese název „Kapitál 21. století“ (Capital in the Twenty-First Century) v narážce na slavné dílo Karla Marxe. Na průlomové dílo by ale provokativní název nestačil. Důležité je to, k čemu autor dochází. Jako vůbec první nabízí dostatečně podložené důkazy podporující heslo „Kdo má, tomu bude dáno“.

  Majetková nerovnost

  Obrovskou majetkovou nerovnost, která ve světě panuje, dokládá zpráva organizace Oxfam, která spočítala, že 85 nejbohatších lidí, kteří by se vešli například do jednoho dvoupodlažního autobusu, má takový majetek jako chudší polovina lidstva, tedy přibližně 3,5 miliardy lidí.

  Nejbohatší 1 % lidí na světě má potom 65krát tolik, co chudší polovina lidstva. Koncentrace ekonomických zdrojů přitom může vést k sociálním nepokojům.

  Podle Oxfamu nejde o náhodu. Bohatí podle organizace využili svou moc, aby si přizpůsobili politický proces a ekonomická pravidla tak, jak to jim a jejich majetku vyhovuje.

  .
  Podle Pikettyho dat činil hospodářský růst v minulých třech stoletích v průměru jedno až jeden a půl procenta. Oproti tomu majetky rostly v průměru o čtyři až pět procent ročně před zdaněním. Kdo je dostatečně bohatý, může svůj majetek rozprostřít tak široce, že i při nízkém riziku dosáhne jeho nadprůměrného růstu. A protože majetek v drtivé většině případů putuje v dědictví na potomky, zakořeňuje se nerovnost napříč generacemi.

  Řešení? Zdanit majetek i vysoké příjmy

  Důležité je, že Piketty v knize upozaďuje vlastní názor a nechává za sebe mluvit čísla. To mu přináší zastánce z jinak znepřátelených táborů. Americká levice ho trochu unáhleně nazvala „Marxistou nového tisíciletí“, ale prakticky ve stejné době knize složil poklonu nositel Nobelovy ceny Paul Krugman. Téma rostoucí sociální nerovnosti přišlo na přetřes také při setkání amerického prezidenta Baracka Obamy a papeže Františka. Dokonce Mezinárodní měnový fond, svého času bašta globálního kapitalismu, ve své studii poukázal na to, že �příjmová nerovnost v posledních desetiletích vzrostla jak ve vyspělém světě, tak v rozvojových zemích�. MMF dokonce došel k přesvědčení, že čím rovnoměrněji je bohatství ve společnosti rozdělené, tím rychlejší a udržitelnější je hospodářský růst země. Pro MMF je překvapivé jistě i jeho vlastní zjištění, že přerozdělení bohatství prostřednictvím daní hospodářský růst nezpomaluje.

  cestovko_Tip_holky

  Pikettym popisované symptomy se dají velmi přesně vyčíslit. V roce 1978 vydělával typický americký zaměstnanec 48 078 dolarů hrubého ročně. Vrchní procento si pak ročně přišlo v průměru na 390 000 dolarů. Dnes zaměstnanec obdrží už jen 33 000 dolarů, zatímco příjmově špičkový jedinec se může ročně těšit na 1,1 milionu dolarů. A ještě zřetelněji: 400 nejbohatších Američanů má dnes takové bohatství jako chudší polovina (150 milionů lidí) jejich země. Budoucnost tak patří těm, kteří budou dědit, nikoliv těm, kteří vytvářejí hodnoty. Podle Pikettyho jde o kontinuální vývoj posledních tří set let, který byl přerušen pouze devastací kapitálu ve dvou světových válkách a následně rostoucími příjmy.

  Fakta jsou tedy jasná, ale co proti rostoucí nerovnosti podniknout? Podle Pikettyho nepomohou oblíbené recepty jako vyšší investice do vzdělávacího systému nebo snad dokonce zřeknutí se hospodářského růstu. Opravdu efektivní by pravděpodobně byla jen radikální opatření. Předně by to byla daň z majetku, která by začala přibližně na 5 milionech korun jedním procentem, v případě majetku nad 25 milionů korun by stoupla na dvě procenta a u miliardových majetků by činila až 10 %. Čtěte více: Daň z úspor a majetku se přiblížila. Navrhuje ji MMF i Bundesbanka Druhým opatřením by bylo zvednutí daně z příjmů pro nejlépe vydělávající až na 80 %. To zní nepřijatelně, ale podobně vysoké zdanění platilo po druhé světové válce v řadě zemí. Pokud by k tomu došlo, svou troškou do mlýna by musel přispět i samotný Thomas Piketty. Jeho kniha se totiž už přes dva..
  http://www.youtube.com/watch?v=sQC375vGj9Q
  video o evropské unii

 4. Admin

  Komunisti jsou svině a nesnášim je vo tom žádná.

  Ale co takhle občas přípomenout zločiny kapitalizmu a křesťanství. To zastoupení článků, to je brutální zaujakost.

  Komunizmus či křesťanskví – základní myšlenka byla dobrá, a však realizace, no to je humus. V obou případech pronásledování, zabíjení, mučení. Církev pronásledovala kvůli názorů, orientaci, vzhnedu či se chtěla jen zmocnit majetku. A ty s tím podle článků evidentně souhlasíš. Nápodobně jako komunisté. Kormě odsuzování kvůli odlišnosti nezapomeňme na podporu šiany do rodičů. Komunizmus – nikdy a Křesťanství – nikdy.Kždé náboženství je oblbovačka v podstatě, jen aby někdo z toho měl prospěch.

  Docela člově žasne, nad tím jak se jde proti Amway, ale kapitalizmus se ti líbí. Vždyť je to úplně to samé, celý kapitalizmus je jedna velká piramida a letadlo. Amway je menší a vývoj jde rychlejš vidět. Ale aspoň narozdíl od skutečného kapitalizmu zabila jen pár lidí. Amway ne, ale vychvalování ještě horšího Mekdonalu ? A nemluvě o dalších mnohem horších firmách.

  Jo milionář dejme tomů může bejt každý. Pravda to teda není, ale dejme tomu. Ale copa to milion je dneska. Vžďyž za to se ani nenajíš. Při maximální úspoře utratíš za jídlo 1500 měsíčně, tady 15-20 k za rok. Za 70 let tedy přez milion, a to bys musel hodně šetřit, realně 2-3 M. Další 1-2 M i při velmi levném bydlení několik na lidí na pokoji.

  Ale u těch co ze systému profitujou – to jsou zcela jiné sumy. Začínáme skutečně u miliard. A překračuje to biliony USD. Jo, každý by snad mohl podnikat, tím dává videm práci a vytváří hodnoty. Jo tak to má být a u relativně malých firem OK. Ale velké korporace jaksi ne jen šikanují zaměstnance, ale také ničí konkurenci levnými šun, ničí životní prostředí i společnost, ovládají stát. A na konec oni podnikatelé jsou na tom finančně líp než zaměstnanci, či živnostníci. Jenže nejsou na vrcholu. Na vrzolu jsou banky, obchody s akciemi, investoři, různé firmy s půjčkami. Ne jen že nic nevytváří, ale ještě kupčí s chudobou a profitují na chudších vrstvách. Přitom mají většinu, to jsou největší paraziti. Vyokofregvenční transakce, kdy probíhají i stovky obchodů za sekunudu, objemy v obchodování začínají na miliardách USD, to je další kapitola. Navíc v tomto systému platí, že čim máš víc, tim máš lepší vstupní podmínky. Tak už si pochopil zázrak kapitalizmu ?

 5. kazda doba ma svoje pozitiva a negativa, predtim si clovek nemel co koupit, ted nema za co, zkratka jina doba, akorat tem co prevlikli z hnedeho do cerveneho a ted do modreho se to hodi, je velice lehke odvadet pozornost plivanim na minulost, o ktere si lide nemohou udelat vlastni predstavu. autor webu nabizi znacne neuceleny pohled na vec a z tematickeho slozeni clanku na webu je jasne, ze je vepr.

 6. Honzo tady veprik, pokud to primo nema za profesi, se ma dobre a ve volnem case mate lidi na netu, konicek, sociopacie, lzi, komfort.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *