Komunistické Československo? Nebylo co žřát, drahé potraviny.

Je všeobecně známo, že v když komunistickém Československu řádila zločinecká organizace (dle zákona č. 198/1993 Sb.) jménem Komunistická strana Československa (KSČ), byl velký nedostatek potravin a obyvatelstvo strádalo. Fronta se stála takřka na všechno.  Mnoho potravin bylo nejen nedostatkových, ale velmi drahých… V roce 1989 stálo máslo 10 Kčs, 1 kg kuřecích řízků 60 Kčs, 1 kg vepřové pečeně 60 Kčs, 1 vejce 1,20 Kčs, 500 g rýže 8 Kčs, 100 g pražené kávy 24 Kčs, mléčná čokoláda 13 Kčs… Pokud vezmu v úvahu fakt, že dle Českého statistického úřadu, byla v roce 1989 průměrná mzda 3 000 Kčs hrubého (v roce 2013 skoro 25 000 Kč), tak většina dnešních potravin je podstatně levnějších, než v komunistickém Československu. O kvalitě ani nemluvě.

Dnešní doba je prostě dobrá! Každý může beztrestně vyjadřovat svůj politický názor, vycestovat do zahraničí, může podnikat, vydělávat miliony… Vše je na konkrétním člověku. Na stát se spolehá jen ubožák.

Video: Prázdné komunistické řeznictví

Nahlásit nefunkční video

4 komentáře u “Komunistické Československo? Nebylo co žřát, drahé potraviny.

  1. No to psal někdo patrně pro blbce.Kdyby nebylo co ŽRÁT ,tak by tu nebyl ani ten prolhaný pisálek.Jídlo bylo i když ne v takovém sortimentu jako dnes.Bylo ale určitě zdravějšíJe třeba si taky připomenout,že to byla taky doba pro zloděje zelináře,řezníky a jim podobný.Ti mnohdy vytvářeli i nedostatek,protože pak více kšeftovali zadními dveřmi.Dnes obchodníci nemusí zboží schovávat ale stejně lidi jsou hnusně okrádáni.

  2. zdravim byly fronty ale bylo vse a v norme kvality dnes se to rict neda jinak kdyby jeli podle tech norem tak klobasa kg stoji 400kc 😀

  3. mleko bylo mleko ne ta odstredena voda a krasny obal ale kdo to nezazil nevi 😀 rohliky voneli to same chleba dnes se to neda jist 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *