Google bojuje proti porušování autorských práv – warezu!

Když někdo řekne slovo warez, tak se mnohým lidem vybavují servery Rapidshare.com, Ulož.to, Sharerapid.cz…, kam uživatelé internetu nahrávají (stahují) terabajty souborů. Pod slovem warez si mnoho lidí vybavuje také stahování filmů, her, hudby, software…. Warez fóra, kterých je na internetu obrovské množství.

Google a warez

Google je mega vyhledávač – nejkvalitnější vyhledávač na světě! I když jeho špionážní praktiky jsou z mého pohledu nepřijatelné. Což ale neznamená, že ho nepoužívám. Ve většině zemích je Google nejpoužívanější fulltextový vyhledávač. Což ale neplatí v Česku. V Česku je je nejpoužívanější fulltextový vyhledávač Seznam.cz. I když poslední roky, oblíbenost Google roste.

Google je dlouhodobě pod tlakem firem, kterým jsou na internetu porušována autorská práva. Proto Google začal bojovat proti warezu – internetovému piráctví! Začal bojovat proti porušování autorských práv. Jeho boj spočívá v tom, že odstraní ze svého vyhledávače – našeptávače, hledané výrazy, které nelegálně šíří autorsky chráněný obsah. Boj Google proti warezu jde ještě dál. Dalším krokem boje proti warezu je to, že Google nebude zobrazovat reklamy na těchto závadných stránkách. Aby toho nebylo dost, tak Google ještě těmto závadným stránkám znemožní používat své služby (Google Analytics, Web Search…).

Firmy, kterým jsou na internetu porušována autorská práva, tyto kroky samozřejmě vítají. Nicméně tlačí na Google ještě více – chtějí stránky, které nelegálně šíří obsahem blokovat úplně. Což je ale pro Google neakceptovatelné. No uvidíme, možná za pár let…

Schvalujete boj Google proti porušování autorských práv? Já jsem přesvědčem, že je to cesta dobrá! Otázka je, zda alespoň průmerně efektivní…

Lze ale vůbec warez vymítit? Není to jako házení hrachu na zeď? Warez pravděpodobně zcela eliminovat nelze, lze ho potlačovat a bojovat proti němu. Je to podobný boj jako s prostitucí…

35 komentářů u “Google bojuje proti porušování autorských práv – warezu!

 1. Při pohledu na pravou spodní část tohoto blogu, kde je umístěná placená reklama na čistokrevné warez doupě s čistokrevně kradeným obsahem, mi přijde tento článek jako velmi silná schizofrenie autora 🙂

  Srovnání s prostitucí to jenom potvrzuje, že autor nemá všech pět pohromadě. Prostitutka nikomu nic nekrade, neporušuje ničí práva, uzavírá naprosto legální obchodní vztah s kliente. Za peníze služby.

  Ukradnout film, skopírovat jej, uložit kopii na internetu a nechat ji komukoliv volně stahovat a na tuto činnost ještě uspořádat ziskovou reklamu, to chce silné játra i žaludek. Kam se na tohle hrabou ti Emwejáci 🙂

  Že, puso? 🙂

 2. „Srovnání s prostitucí to …“
  Neumíš číst. On nesrovnává warez s prostitucí, ale boj proti warezu a prostituci, což je něco jiného. A v tomto má asi pravdu, ani jedno se nedá definitivně potlačit.
  Kde je poptávka je i nabídka.

  A jenom tak na okraj, kdy si necháš definitivně vysvětlit výklad autorského zákona v české legislativě, abys pořád nešířil bludy. 😀

 3. Výklad Autorského práva je mi bytostně znám. Zabývám se obchodem i s díly autorskými, bez dokonalé znalosti autorského práva českého, bych asi moc dobře neobstál. Kdo toto právo a zákony nezná, jste vy dva 🙂 Exoti, kteří vyrostli na warezu, doufaje, že je nikdo nechytí a tím si obhajují svůj vlastní výklad práva. Dokonalá partička, soustředěná na tomto blbbogu.

  Téma o warezu jsem si samozřejmě přečíst musel, vzhledem k předcházející diskusi v jiném vlákně na téma porušování autorských práv jsem byl velmi zvědavý jakou blbost z tvé klávesnice čtenář bude číst. A nespletl jsem se. 🙂

  Nikdo tu nikdy netvrdil a ani nemohl, že podnikání s Amway je jiné, odlišné, než to klasické. MLM totiž vykazuje určité nestandartní kroky a činnosti tak nějak odjakživa. 🙂 Ty to víš, já to vím, tak proč zase blbě žvaníš?

 4. OPRAVA:
  Nikdo tu nikdy netvrdil a ani nemohl, že podnikání s Amway NENÍ jiné, odlišné, než to klasické.

 5. Karl, když už jsme tedy u těch okrajů, je-libo vypýchnot tvá tvrzení (nikoliv argumety) z příslušných zákonů na toto téma což?
  Takže 121/200 a pozměńovací 216/2006 nalezneš zde:

  „www.portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_p=I&PC_8411_l=216/2006&PC_8411_ps=10#10821“

  … a budeme všichni velmi rádi, když nám v tomto zákoně o právu autorském najdeš ony odstavce a paragrafy, které umožňují užití nelegální kopie, vytvoření nelegální kopie, uložení této kopie na externí veřejný prostor k volnému užití ostatních, a td a td. Prostě tu trapnou obhajobu warezu, kterou tu tlučete lidem do palice jako jakousi pravdu.

  Těšíme se 🙂

 6. P.S. za hrubky se omlouvám, činnost podporující warez tímto blogem ve smyslu placené reklamy na stahování pirátských kopií filmů je samozřejmě nahlášena na patřičná místa.

 7. „Výklad Autorského práva je mi bytostně znám.“

  Znám ti rozhodně není a bytostně již vůbec ne, jenom ze sebe děláš pitomce. Ještě jsem nenatrefil na blba, který by tak tvrdošíjně obhajoval totální výmysly.
  Můžeš si najít jméno Aujezdský, což je právník, který se této problematice věnuje. A k tomu si případně najít stanovisko NS z roku 2009 v této problematice.

  „Exoti, kteří vyrostli na warezu,…“
  Připadáš si normální? Tohle vypouští z huby jenom chudák. Jeden ze základních prvků manipulace v diskuzi.

  Zkopíruj sem moji jedinou větu, že obhajuji warez. Udělej to, jinak jenom dokazuješ, že jsi hlavně manipulátor. :mrgreen:

 8. Karl:
  Pěkně po pořádku, nejdříve ty vytáhni z uvedených zákonů požadované statě, o kterých tvrdíš, že existují 🙂

  Např. mi vytáhni z onoho zákona ty „výmysly“ které tolik tvrdošíjně obhajuji 🙂

  Potom se dostane i na tvoje „otázečky“.

  Vaše postoje k autorství, k majetku, jsou obecně známé. Jsou to postoje lidí, kteří nikdy nic sami nevytvořili, nic, co by mohl kdo kdy považovat za jakékoliv soukromé dílo, hodno ochrany. Kdyby jste totiž někdy něco hodnotného vytvořili a on by Vám to někdo jiný kradl, najednou byste se na to dívali tak nějak podle zákonů. To se ale neděje. Už jen tímto postojem jste průhlední jako sklo, ukazujíce co jste vlastně za týpky.

  Žvanit, žvanit, žvanit a to je tak asi vše. Dále pak přes kopírák pořád dokolečka. Že? 🙂

  Autorský zákon znám docela dobře, protože sám ve své hlavní, dominantní profesi, autorské dílo vytvářím.

 9. For Bestmen a jeho pohunci:

  Bestmen vyzývá:
  „Vyzývám Vás, abyste nestahovali materiál, na který v pravo dole mám placenou reklamu“ 🙂

  V „překladu“ to vyzní stejně, jako když stánkař nabízí k prodeji nelegální kopie filmů a u toho má ceduli „nekupujte to, je to nelegální“ 🙂 Přesto v prodeji pokračuje 🙂

  Karle, furt v pohodě? Ještě to není dostatečná porce schyzofrenie, pokrytectví a mamonu za každou cenu? 🙂 Nehledě na to, že onen komentář tam přibyl až po té, co jsem tuto Bestmenovu aktivitu začal napadat JÁ.

  Chlap, Karle, kterej nedokáže poslat do prdele hajzlíka, kterej si dělá z práva trhací kalendář a vlastní vyžírku, u mě není chlap, ale posera s charakterem hladového skunka. Přeber si to jak chceš.

 10. Takže to schrneme:

  NEJLPŠÍ BLOG NA INTERNETU PLNĚ PODPORUJE WAREZ A TO PROSÍM DOKONCE ZA PENÍZE 🙂

 11. acz:
  nebudu nic odnikud vytahovat, protože nejsem právník, ale právě proto jsem si přečetl informace od právní kanceláře Aujezdský a spol, která se touto problematikou zaobírá. Ty se tomu raději vyhýbáš, protože bys tu nemohl dále porád opakovat nesmysly.
  Pořád tu nevidím moji jedinou větu o podporování warezu, jenom zase kecy, že je něco obecně známo. Nic není o mě obecně známo, neber si mě do huby. Vedu s Tebou pouze spor o Tvé blbosti ohledně autorského zákona.

  Chlap, který nejprve žádá o zablokování IP adresy, aby nemohl přispívat a pak se vrátí, protože protože bez té onanie nemůže být u mě není chlap.

  Člověk, který se furt ohání slovem „informace“ a při tom vědomě ignoruje pro něho nepříjemné informace je manipulátor.

  Člověk, který jako hlavní prvek diskuze používá techniku „argumentum ad hominum“ je arogantní a namyšlený blb.

  Chlap, který má údajně doma několikatýdenní miminko a tráví mraky času psanám sáhodlouhých elaborátů o ničem, by se měl nechat vyšetřit, jestli je zcela duševně zdráv.

 12. Nevyhýbám se ničemu.

  Jinak očekávatelná a samozřejmě očekávaná odpověď. Poučuješ mě a nabádáš mě k nastudování Autorského zákona. Záhy se dozvídám, že jej neznáš, vytáhnout z něj paragrafy, v nichž má být obsah, kterým se zde oháníš, neumíš a následně upozorňuješ že vlastně nejsi právník, takže tomu prd rozumíš 🙂 Bezva. Nic ve zlém, tak nějak vypadala tvoje argumentace na téma warez v tomto blogu od samého počátku 🙂

 13. Nauč se číst, použij google a budeš si moci projít řadu českých serverů, kam psali právníci o této problematice. Minimálně jedno jméno jsem ti napsal a známé jméno.

  Ty totiž neumíš přiznat, že jsi šlápnul vedle.

  A jenom dokazuješ, jaký jsi demagog, protože pokud bys jenom něco málo věděl o právní problematice, tak bys také věděl, že laik nemůže tahat paragrafy ze zákonů, protože k tomu existují komentáře, výklady, judikatura a atd.

 14. Citace pana Aujezdského (specialista na obchodní a autorské právo):

  „Ve vztahu ke zhotovování rozmnoženin autorských děl pro osobní potřebu prostřednictvím systémů peer to peer a datových úložišť je nutné vzít v úvahu, že některé tyto systémy neumožňují zhotovení rozmnoženiny, aniž by zároveň nedocházelo k sdělování toho nebo jiného díla veřejnosti (sdílení) – (viz konkrétní případ HellSpy). Sdělování díla veřejnosti (např. zpřístupňování prostřednictvím Internetu) je již samozřejmě užitím díla ve smyslu autorského zákona a v případě, že se tak děje bez svolení autora, jedná se o zásah do autorských práv !!!“

 15. Dále pak pan Aujezdský píše např:

  „Podle novelizovaného znění § 43 odst. 1 „do práva autorského neoprávněně zasahuje ten, kdo obchází účinné technické prostředky ochrany práv podle tohoto zákona“. Technické prostředky ochrany práv tedy nelze nově „prolamovat“ za účelem zhotovení rozmnoženiny pro osobní potřebu a dokonce ani za účelem užití díla na základě zákonných licencí (např. zpravodajská licence). Dle novelizace 216/2006 Sb.“

  Tak nevím Pavle Pavlíčku, kdo tu šlápl vedle a kdo se rovnou prochází v hnoji 🙂

  Ještě nějaké veselé komentáře na téma warez? 🙂

  P.S.: Díky za radu, použil jsem Google 🙂

 16. První pokrok ke tvému dalšímu vzdělávání. Fain, budeme pokračovat, ale bude to asi dlouhá cesta.
  „Ve vztahu ke zhotovování rozmnoženin autorských děl pro osobní potřebu prostřednictvím systémů peer to peer a datových úložišť je nutné vzít v úvahu, že některé tyto systémy neumožňují zhotovení rozmnoženiny, aniž by zároveň nedocházelo k sdělování …“ – ano, o tom se tady pořád bavíme.
  Slovo PEER-TO-PEER a SDÍLENÍ. V tomto okamžiku porušuješ zákon, protože při stahování i stahovaný obsah sdílíš. Ale řeč je o prostém stahování.
  Fakt si to nech vysvětlit osobně od někoho, kdo rozumí těmto pojmům – torenty, DC, ap.

  A druhý odstavec je zase o něčem jiném – pokud koupím film s ochranou, tak si nemohu udělat kopii ani pro vlastní potřebu, protože bych musel právě použít ony technické prostředky.

 17. Karl:
  Je to marné, ten nepřizá, že lhal a urážel ostatní nepodloženě…
  Kdyby mu to v Amway přikázali, tak by zapřel i vlastní matku. :mrgreen:

 18. Karle, karlíčku, ty už nevíš jak to vokecat, že? 🙂 Já tedy nyní nevím o čem tady celou dobu meleš ty, ale já pořád o jednom a tom samém. Stačí si přečíst můj první příspěvek v tomto vlákně 🙂

  Nikdy jsem nikde nepsal, že člověk nemůže na internetu používat funkci „stahování“.

  Nejprve jsi mi radil, abych si nastudoval Autorksý zákon (o kterém však ty sám nemáš ani páru, což sám víceméně písemně potvrzuješ). Odvoláváš se na Autoritu pana Aujezdského. No tak já tedy použil přímo jeho citace a ty z toho koukáš vybruslit a navrhuješ zase studium torentů 🙂 To ani nepřidáš obvyklou autoritu, která by osvětlila podle zákona )bych rád věděl kterého, to opět neuvádíš) legálnost činnosti HellSpy, popřípadě nemravnost reklamy na činnost HellSpy? 🙂

  Ty se asi brzo užvaníš, zatím z tebe padají jen samé hlouposti a především naprostá neznalost tématu ke kterému se stavíš jako „odborník“.

 19. Komentuje hraesvelgr, 8.12.2010 @ 18.20

  Karl:
  Je to marné, ten nepřizá, že lhal a urážel ostatní nepodloženě
  —–

  Jenže já nelhal, ani neurážel nepodloženě. K tématu o lžích tu diskutujeme již asi osmý měsíc bez jakéhokoliv posunu. Jinak to ani nejde. Mezi lidmi, kteří diskutují o věcech, o kterých ale neví vůbec nic, nerozumí jim a nechápou je, bude vždy obsah diskusí především hromada LŽÍ. nejsem to já, který si něco nechce přiznat. Jste to vy, kteří odmítáte přiznat, že Amway nechápete, že jí nerozumíte, že o ní nic nevíte, věříce, že to NIC, co víte, stačí.

  K tématu o urážení se vyjádřím tedy nyní:

  Nebyl jsem to já, kdo zde rozjel účelovou kampaň vůči Amway, plnou lží a pomluv. Křížovou výpravu, inkvizici, ke které jste se někteří s radostí připojili, jak už to u inkvizitorů bývá. V obsahu každého článku, který zde pan Bestmen napsal od prvního až po poslední, je hromada lží, nepravdivých obvinění, ale samozřejmě také urážek, vulgarit a vyložených sprosťáren na adresu lidí, které ani nezná a jejich práci vůbec nerozumí.

  Nemám problém používat na hrubý pytel hrubou záplatu, nebo volat do lesa stejným způsobem, jak se z něj vykřikuje.

  Když je někdo buran a k tomu ještě pitomec, pošlu jej do zadnice jedna dvě. Tady se bavím s vyrtuálními identitami. Lidskou bytost jsem zde prozatím nepotkal a ani nepotkám. K tomu používám ulici, kde se s lidmi bavím tak, jako oni se mnou. Tak, jak si zaslouží. A funguje mi to znamenitě.

 20. Takže to napíši stručně, abys nemohl zase mlžit.

  Stáhnout si film nebo hudbu z internetu, pokud použiju obyčejné stahování a tuto hudbu nebo film dále nesdílím nebo neprodávám není v ČR trestným činem. Souhlasíš?
  Pokud ano, není potřeba vést další diskuzi.

 21. Bestmen:

  „Bestmene a jak ty jsi přišel na to, že stažení pirátské kopie filmu je legální“

  Tohle byla první jeho věta na tohle téma. Od té doby má jenom samé urážky a já čekám, jak odpoví na můj předcházející a zcela jasný dotaz.
  Jsem ochoten s ním věcně a bez emocí diskutovat. A s kýmkoliv jiným, tady nejde o acz, jako takévého.

 22. Neexistuje NĚČÍ pravda, Bestmene. To ti také ještě nikdo bohužel nevysvětlil. Tedy ani moje pravda, nbo kohokoliv jiného. Je pouze PRAVDA.

  A pravdou je, že: HellSpy porušuje autorská práva „autorům“ děl, které nabízí za poplatek ke stažení. Každý kdo užije dílo stažené z HellSpy, také porušuje autorská práva. A ty tomu děláš reklamu 🙂
  —–
  Karl:

  Stáhnout si LEGÁLNĚ film, nebo hudbu (např. z placené distribuce internetových prodejen MP3, nebo Videa), v ČR trestné NENÍ. Samozřejmě po zaplacení. Jinak se jedná o neoprávněné užití.

  Stažení a tudíž užití nelegálně vytvořené a distribuované kopie pro jakoukoliv potřebu, to znamená i vlastní a bez dalšího šíření je 100% porušováním autorských práv se vším co z tohoto vyplývá. Tedy se všemi postihy k jednotlivým paragrafům. Viz autorský zákon, odstavec „postihy“. Takže se opravdu dál nemáme o čem bavit.

  Snad jen o tom, proč podporujete Bestmenovu aktivitu ve prospěch warezu HellSpy, zvláště pak v kontextu s jeho životním posláním, BOJEM S NEŠVARY 🙂

 23. Ale máme, protože pořád meleš něco jiného.

  Stažení audiovizuálního díla pro vlastní potřebu není trestné a postižitelné. Tečka. 🙂

 24. „Stažení audiovizuálního díla pro vlastní potřebu není trestné a postižitelné. Tečka.“

  Třeba dvě tečky 🙂 V tvrzení hloupostí jsi tady za jedničku 🙂 A tahle pitomost patří mezi tvoje největší díla 🙂

 25. acz:

  Sluzby Hellspy neslouzi k ucelu porusovani autorskych prav! To, ze nekdo nahraje takovyto obsah, a Hellspy je na to upozorneno, tak Hellspy samozrejme tyto zavadne soubory smaze. Samozrejme, vse je zneuzitelne, jak MLM – https://czblog.cz/multi-level-marketing-mlm/ tak i sluzby Hellspy…

  Reklama Hellspy se zobrazuje pomoci iframe (jestli vis co to je). Hellspy, ale ani ja, neovlivnime to, jake soubory se v tomto iframe zobrazuji. Tudiz je tve obvineni – nahlaseni zcela nesmyslne a nicim nepodlozene ❗

 26. „V tvrzení hloupostí jsi tady za jedničku 🙂 A tahle pitomost patří mezi tvoje největší díla“

  Tak uved, kdy za to byl někdo odsouzen… Ale ty jsi asi opět „ztratil podklady“. :mrgreen:

 27. ZAJÍMAVÁ LOGIKA:

  Vergle, fakt, že je něco nezákonné, neznamená, že za to musel být někdo odsouzen a pokud nebyl, tak je to zákonné. 🙂 Fakt úvaha hodná blba 🙂

  V zákonech světa jsou tisíce přestupků, přečinů a porušování zákona či nečích práv, aniž by za ně byl už někdo odsouzen.

  Je to tím, že doposud v případě ČR nevznikla aktivita k soudnímu sporu. A to je vše. Řada distribučních společností se k tomu vyjádřila už nejedenkrát. Oblast trhu v ČR je moc nezajímá. To jsi taky asi ještě neslyšel, nebo nečetl.
  —–
  Bestmenn: Ty napíšeš i seběvětší ptákovinu, hlavně abys měl vnitřní ospravedlnění pro zlodějinu 🙂

  „Všechna“ videa (filmy), stažitelná z HellSpy, jsou „ukradená“, vytvořena s porušením autorských práv. HellSpy to ví, ty to víš, ti, co je tam vložili to vědí, ti, co je stahují to vědí. Ale všichni dělají, že nic nevědí, nevidí a neslyší, nebo neumějí číst 🙂

  Bojuješ-li proti nešvarům, tak tohle se ti nějak nehodí do krámu, že? 🙂 Taky trpíš tou „nemocí“, neslyším, mevidím, mlčím? (tři opičky)

  Pěkný víkend pánové.

 28. acz:

  Ty jsi proste kolovratek, kterej mele furt dokola tu svou nejdokonalejsi ideologii na svete…

  Jakou ptakovinu tady pisu? To, ze sluzby Hellspy neslouzi k ucelu porusovani autorskych prav? To, ze nekdo nahraje takovyto obsah, a Hellspy je na to upozorneno, tak Hellspy samozrejme tyto zavadne soubory smaze? To, ze se reklama Hellspy se zobrazuje pomoci iframe?

  Ja mam spis takovy pocit, ze jsi to ty, kdo tady mele ptakoviny. Furt a furt dokola. Ty „diamante“ 😆

  Pekny vikend plny seminaru, marketingovych planu, a dalsich „amway“ obstrukci, ktere slouzi k tomu, aby jsi byl veeeeelky milionar s limuzinou a vlastnym soferem :mrgreen:

 29. Bestmen:
  „Jakou ptakovinu tady pisu? To, ze sluzby Hellspy neslouzi k ucelu porusovani autorskych prav?“
  —–
  Fakt ne? Ty skutečně, úpřimně a neochvějně věříš a jsi 100% přesvědčen, že služby HellSpy v žádném případě neumožňují, tedy neslouží k porušování autorských práv? Skutečně? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *