Dovolená na Slovensku

Slovensko je levná země, která nabízí levnou dovolenou. Je lehce dostupná (blízko Česka) a není tam jazyková bariéra, to jsou hlavní důvody, proč Češi rádi tráví dovolenou na Slovensku. České návštěvníky tam nezajímá pouze turistika a hory, ale také termální prameny – termální koupaliště a lázně. Lázní má Slovensko poměrně hodně, například lázeňské středisko Piešťany, Trenčianské Teplice, Dudince, Bojnice, Turčianské Teplice, Rajecké Teplice, Sliač, Bardejovské kupele, Vyšné Ružbachy, Nový Smokovec, Štrbské Pleso. Slovensko má mnoho přírodních krás a překrásnou přírodu, např. Vysoké Tatry (nejvyšší vrchol Gerlachovský štít). Vzhledem k dobré dostupnosti Slovenska, jsou pro čechy vhodné i kratší pobyty. Díky měnovému kurzu vyjde dovolená na Slovensku finančně opravdu levně, samozřejmě lze také ušetřit na tzv. Last minute zájezdech.

Na Slovensku můžete navštívit například tyto oblasti: Banská Bystrica, Bojnice (lázeňské město), Dudince (v lázních Dudince je termální léčivá voda), Dunajská Streda, Javorníky, Košický kraj, Kremnické Vrchy, Kúpele Lúčky, Kúpele Sliač, Liptovský Mikuláš, Ľubovnianske Kúpele, Nízké – Vysoké Tatry, Orava (historické památky, turistika), Pieniny, Piešťany, Poddunajská pahorkatina (rovinatá oblast), Podhájska, Rajecké Teplice (léčebné lázně), Sládkovičovo (termální koupaliště), Slnečné Jazierá, Slovenské lázně (Slovensko má desítky termálních pramenů), Slovenský ráj, Spišská Magura, Strážovské Vrchy, Štiavnické vrchy, Štrbské pleso, Štúrovo, Trenčianské Teplice, Turčianské Teplice, Velká Fatra, Vysoké Tatry, Vyšné Ružbachy, Západní Tatry, Zlaté Piesky u Bratislavy (jezero Zlaté Piesky, rekreace u vody), Žilina.

Slovensko je součástí eurozóny, od 1. ledna 2009 používá měnu euro.

Slovensko je nádherná země s překrásnou přírodou, pro lexaci jako stvořená. Krásnou dovolenou na Slovensku 🙂

Další podrobnosti o dovolené na Slovensku nabízí stránka Last minute levná dovolená.cz

3 komentáře u “Dovolená na Slovensku

  1. Já mám nedávnou zkušenost se Slovenskem. V létě jsme byli Ružomberku. Narazili jsme na to nechtěně, ale byly nadšení. Původně to měla být dovolená v Tatralandii, ale ubytování nám v našem počtu a termínu nabídli za 12 000 Kč bez stravy – nějakých 3000Kč na den. Tak jsme řekli že na to kašlem a šli jsme hledat něco v okolí. Našla jsem právě Ružomberk Ruzomberok.cz – ubytování za cca poloviční ceny a byla v tom i strava. Tatralandii jsme udělali jako jednodenní výlet, ostatní dny jsme měli naplánované akce v okolí – a ani jsme vše nestihli kolik tam toho je. Jednoznačně můžu doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *