Amwayáci – seznam lidí je důležitý!

Amwayáci si musejí nejprve vytvořit seznam osob, které mají následně verbovat! Seznam těchto lidí je pro Amwayáky velice důležitý!

Někteří Amwayáci jsou lidé, kteří s oblibou provozují sociotechniku – manipulují s lidma. „Nové ovečky“ přemlouvají pro vstup do „amway“. V některých případech je tento přesvědčovací proces značně manipulativní.

Tento materiál dokazuje, že pro Amwayáky, je seznam lidí relevantním bodem. Na základě tohoto seznamu  verbují lidi. Jejich rétorika: „Účelem tohoto seznamu je napsat lidi, který znáte. Nezabývat se tím, zda uvedený člověk v seznamu bude dělat amway, nebo ne. To se uvidí. Napiš si všechny lidi, který znáš! Napište si na seznam i blbého člověka!“. Je vidět, že pro Amwayáky, je člověk v jejich seznamu, pouze „kus“ …

Osobně bych se styděl, psát na seznam lidi (pošťačku, pokladní v supermaketu, chlapa co měří plyn, lidi z dopravních prostředků…), který bych měl následně takto uhánět či verboval. To je z mého pohledu, přinejmenším neetické.

Související články:

Další články o Amway na CzBlogu

Další články o Amway na Amwey-Business.cz

74 komentářů u “Amwayáci – seznam lidí je důležitý!

 1. Bezmezně věřit v Amway je nesmysl. To jejich povídání o bohatsví je trapné. Na to už dneska snad nikdo nemůže naletět. Tuhle mě chytil jeden na ulici a tvrdil, že vydělám 30 tisíc měsíčně za 12 hodin práce týdně 😀

 2. Pravda o Amway:
  Amway znám, byl jsem u nich 3 roky. Materiály Amway jsou opravdu velice manipulující pro lidskou psychiku. Propagují se tam polopravdy. Manipulace Amwayáků je zřetelná: nejprve vám vnutí myšlenku, že jste pouze průměrní lidé s průměrným platem. Vědí jak na to – zeptají se na vaše zaměstnání, rodinu… Potém vám řeknou, že Amway vás z toho průměru dostane. Amway je pro vás jediná spása. Amwayáci dokážou člověka úplně zblbnout. Koupíte si ty jejich manipulující materiály a všude kam přijdete, tak vykládáte ty jejich řeči z propagačních materiálů. Stane se z vás otravný člověk, který na Amway nedá dopustit. Myšlenku Amway říkáte úplně všude – doma, v práci… Kupujete si jejich drahé výrobky, hřeje vás pocit, že jsou ekologické. Zisk nic moc, ale máte dobrý pocit, že můžete pracovat pro nejlepší firmu na světě 😀 S Amway vyděláte pouze v případě, že máte v sobě dostatečnou drzost a dokážete manipulovat s lidma, čímž naverbujete do Amway dostatek lidí – lidi pod sebe. Ale velké peníze stejně nečekejte.

  Nevěřte Amwayákům, jsou to skutečně manipulátoři a „vymývači mozků“, jak tvrdí autor tohoto blogu.

 3. Ségra dělala seznam lidí, otravovala s tím celou rodinu, potom jí rodiče vyhodili z domu. Barák byl plnej lidí z amway. Teďka jí moc nevídám, protože s ní není žádná řeč 😥

 4. Já si nemyslím že by manipulovali s lidmi.At se to nekomu libi ci ne tak s amway delam pul roku a nepamatuji si ze bych nekdy nekoho uhanel ci presvedcoval.Proste jsme se jen zeptal a a pripadne zjmu mu jen ukazal jak to fungje a celou pravdou.a pak bud se mu to libilo nebo ne…to mate jak kdyz dete na pracak te vam daji praci a bud se vam libi nebo ne.A tez maji seznam lidi a jeste navic rozvrzeny kam ci ktery clovek patri…a snazi se vam dat tu nejhorsi praci aby pak tem vyse postavenym mohli dat tu lepsi i kdyz by jste tu lepsi i vy zvladli.Jsou ruzni lide a pokud s vami nekdo manipuloval, tak to nebyla amway ale clovek sam.delal to tak jak chtel a jak si myslel ze to bude pro nej nejlepsi a kdyz mu prislo logicke ukecavat a premlouvat tak to tak delal a delat bude,ale amway s tim nema nic spolecneho a dava jen prilezitost zacit podnikat s co nejmensim kapitalem.a na seminarich nam jen rikaji co a jak by se melo delat a ne co mame delat to e rozdil, kazdy si s toho veme jen to dulezitepro neho..zadny podnikatel vam nerekne jak mate podnikat jak mate vest firmu u amway je to naopak..tam vam reknou jak vest firmu jak podnikat jak jednat s lidmi a mluvit a ne jedno se mi tovyplatilo pri mem zamestnani.

 5. brakers: z meho pohledu a mojich zkusenosti je to zcela naopak. Jiste, nejde o samotnou firmu „amway“, ktera manipuluje s lidmi, ale o „amwayaky“ – lidi, coz je prakticky to stejny. Nicmene z materialu amway jasne plyne, to ze presvedcovat lidi, manipulovat s nimi, je to relevantni …

 6. KOMENTARE, KTERE JSOU VKLADANY ZE STEJNE IP ADRESY POD RUZNYMI JMENY – NICKY NEBUDOU SCHVALENY, PROTOZE PORUSUJI PRAVIDLA TOHOTO BLOGU. TOTO CHOVANI POVAZUJI ZA ASOCIALNI A UBOHE! TAKOVE KOMENTARE VKLADAJI „AMWAYACI“.

  TOTO PLATI TAKE PRO KOMENTARE ZASLANE Z PROXY SERVERU!

 7. Myslím že jako obvykle – pravda bude někde uprostřed. Do jisté míry to vymývání mozků je a to mě na tom mrzí. Na druhou stranu – je to frenčíza která říká co máš dělat chceš-li mít prachy. Funguje to celkem univerzálně a to je zde potřeba. Daní za to je zařazení do jakéhosi stáda věřících. Víra myslím ale není chybou, spíš mnohdy naopak nutností. Tak je na každém kterou cestu si vybere. 😉

 8. Amway rozšiřuje nabídku:

  Od 1.1.2011 nabízí svým distributorům v ČR nákup elektrické energie prostřednictvím vlastního smluvního partnera. Tím se každý registrovaný vlastník podnikání Amway může dostat k bezkonkurenční ceně za el. energii, za jejíž nákup navíc získává další body, které vyměňuje za bonusy. K mimořádně výhodnému telefonování za body, které má k dispozici každý registrovaný člen jako korporátní člen VIP odběratele telefonních služeb korporace Amway přes smluvního partnera Telefonica O2 (přál bych Vám vidět ty tarify, normálnímu smrtelníkovi se o takových cenám může jen zdát) tak přibyla další skvělá nabídka. Připravuje se nákup PHM za body. Už jen být registrovaným zákazníkem Amway přináší naprosto bezkonkurenční výhody.

  Ale volba je na Vás. Výhody pro sebe musí člověk vidět sám, ty nejdou vnutit.

 9. Vlastník blogu opravdu o cenách AmWay nic neví. Také je velice zaujatý, protože asi narazil na extrém, který mu strpčil život. Osobně vím o AmWay 2 roky a nikdo mě nehonil a nepřemnlouval. Oni to berou chceš nechceš(tedy většina). Ještě pro úplnost byznys Amway nedělám, i když jsem o tom dost uvažoval, jelikož ten systém je dobrý, i když ne dokonalý. Jaká firma vám nabídne takový postup ?

  Zádná!

  Ceny jsou staré. Ty ceny jsou u některých výrobků poloviční(Protože oni pořád zlevňují).
  Ano na první pohled jsou výrobky drahé. Například Jar stojí litr 45kč? A litr Dish Drops asi 230kč… takže matematika 45-230 = -185kč že ? ale tohle by platilo pouze v případě, že byste používali nenaředělý produkt! Naředitelnost je možná až 1:9(výrobce uvání maximálně 1:8) a to jsem si sám vyzkoušel. Tím pádem uděláte z 1l 4,5l a už to je 45-230/4,5=45-51,1=-6,1kč. Tedy cena za půl litr je 25,5kč(neberu v úvahu 30% slevu pro registrovaného člena). Hlavní rozdíl je ten, že Jar musíte kupovat skoro pořád, protože ho hodně vypotřebujete, takže jich za rok koupíte třeba 5-7. Dish Drops stačí na rok jeden a to ho ředíte méně než jsem uvedl já.

  Máti ho používala na půl s Jarem a Dish Drops vydržel víc jak dva roky… Koupil jsem ho za 350 i s ředící lahví asi za 30kč před více jak dva a půl rokem a cena mezitím klesla o třetinu! Takový malý příklad pro autora blogu. Podobně to platí pro prací prášek. Pořád tady je v blogu oblbování, manipulace, podvody, sekty atd…

  Tohle stejné se dá říci o tomto Blogu.. je tu sekta lidí, kteří nenávidí Amway.. V dneštní době můžete označit za sektu téměř cokoliv i lidi, kteří chodí do kostela! Obecně všechny co se pravidelně schází. Když je řeč o podvodech, tak se podívejte na televizi, tam jich je za hodinu víc, jak v politické sněmovně ČR. To co se prodává v hyper super je levný šunt, který se nedá kvalitou srovnávat s AmWay, proto jsou taky cenově velice odlišné. Autor blogu si čichl k jídlu a mluví o chuti a to se mě nelíbí, protože o AmWay skoro nic neví. Oni sami říkají, že nejsou normální, protože normální nechtějí být. V dneštní době znamená být normální podřadný procovník a dostávat almužnu i za náročnou práci. S tím s nimi souhlasím. Nechci být normálním, pokud to znamená nebít vlastní vůli, svobodu a možnosti řídít se sám sebou.

 10. Tomáš Zavřel:
  Co tady pořád Amwayáci blábolí o Dish Drops? Copak žijí sto let za opicemi a nepoužívají myčku? Od té doby co používáme myčku tak ten Jar co máme na občasné umytí něčeho většího vydrží tak dva roky. Tady už není co řešit.
  Nechcete začít nabízet nějaký váš speciální prášek nebo tablety do myčky? Ať aspoň trochu pokryjete skutečné potřeby standardní rodiny v oblasti spotřební drogerie?

 11. Jen doplním, že po registraci se všechny ceny, které si myslíte, že znáte, nebo jste někde zahlédli, snižují o dalších 30% a k tomu akční slevy, akce, bonusy, dárky, skupinové nákupy, výhody VIP telefonování od Telefonica O2 a další. Když k tomu všemu připočítám možnost každý produkt, od prášku na praní, přes luxusní obličejovou kosmetiku až po pastu na zuby, vrátit během 90-ti dnů i z větší části spotřebovaný, máme zde unikátní nabídku, kterou skutečně nikdo jiný nenabízí. Řekněte mi, milé dámy, jak byste asi pochodily, kdybyste přinesly do drogerie z poloviny spotřebovaný pleťový krém, rtěnku, řasenku, cokoliv jiného, s tím, že Vám tyto produkty nevyhovují a že chete peníze zpět? Prodavačky by zůstaly v úžasu stát s otevřenými ústy a ťukaly by si na čelo? Nebo by Vám vrátily peníze? Co myslíte? A co třeba pánové, jak vrací pěnu na holení, nebo použité břity, krém po holení? Hm? Možná jsem hloupý, možná zaujatý, možná zfanatizovaný, co já vím. Každopádně ale vidím pro sebe a svoji velkou rodinu spoustu hmatatelných a průkazných výhod, tak je jednoduše. Nic jiného.

 12. acz:
  Samozřejmě, tlak větší, organizované skupiny lidí na velkou firmu ohledně slev za její služby může vždy fungovat. K organizaci takových skupin lidí ale stále víc pomáhá Internet. Určitě znáte server „zalevno.cz“ a jiné podobné. Tudy vede ta levnější cesta. A věřím tomu že i na tu elektřinu a tarify to právě tudy jednou půjde.

 13. Mauron:
  To si děláš legraci, že? Srovnávat „slevomat.cz“ a systém Amway? 🙂 To je naprosto odlišná disciplína, se kterou samozřejmě nemůže nijak nakládat ten, kdo má zrovna štěstí a náhodou trefí na slevu, která se mu zrovna hodí. To už nabízí víc alternativ slevová akce v supermárketu 🙂
  P.S: v čem je ta cesta levnější? Můžeš ukázat nějaký krátký rozbor? Zajímá mě to.

  Nechápu tvé reakce na DishDrops. V katalogu Amway je cca 500 položek. To přece víš, jinak by ses k nabídce Amway určitě nevyjadřoval. Žádný výrobce nepokrývá potřebu běžné domácnosti zbožím pravidelné spotřeby tak komplexně, jako právě Amway. Samozřejmě také produkty do myčky jsou k mání, myčku Američané znají mnohem déle, než my.

 14. Ještě mám výhrady k definici lidí, kteří nepoužívají myčku. Myčka není nic jiného, než pravidelné vyhazování peněz za pohodlí. Nic víc. My raději svobodu. Myčka se nikdy doopravdy finančně nevyplatí. Myčka je ukázkový příklad perfektně zvládnutého marketingu. Jinak ale spíše samá negativa. Solidní vestavný výrobek přijde na 15000,- roční náklady na el. en. se pohybují okolo 3000,-, náklady na mycí chemii ročně přijdou nejméně na 1500-2000,- Úspora vody se u Amwayjáků nekoná, Amwayjáci pod tekoucí vodou mýt nemusejí, protože DishDrops není Jar, který na talíři zůstává a tělu zrovna moc neprospívá. Ale chápu, že to kde kdo vidí jinak. Ti chytřejší vždy najdou způsob jak přimět ty méně chytré k přesouvání peněz z jejich kapes do svých. Koneckonců, takový je a bude každý obchod. Až na ten náš 🙂

 15. acz:
  „přál bych Vám vidět ty tarify, normálnímu smrtelníkovi se o takových cenám může jen zdát“

  Můžeš nějak konkretizovat jaká je ta výše, o které se mi ani nezdá?

 16. „Ti chytřejší vždy najdou způsob jak přimět ty méně chytré k přesouvání peněz z jejich kapes do svých. Koneckonců, takový je a bude každý obchod.“

  Ano, takový je rozdíl mezi úspěšným amwayákem a řadovou amwayovcí, která mu vydělává na živobytí. :mrgreen:

 17. Myčka je pravidelné vyhazování peněz za pohodlí.
  Pod to se mohu plně podepsat, mám tolik jiných zájmů, aktivit a povinností, že si rád udělám v tomto směru pohodlí. Nedávno jsem přemýšlel, že bych zrušil další své pohodlí a chodil do práce pěšky místo autem. Ale bojím se, že těch 30 kiláků denně (dohromady 60) by mě dost fyzicky zruinovalo a nevím, jestli bych to vůbec stíhal.

 18. Zdeňku, proč takové mantinely? To musí být hned všechno hnáno do extrému? Proč jsi nepoužil např. bydlení v jeskyni, praní na valše, nebo stavění domů způsobem starých Egypťanů? 🙂 Otázka míry pohodlí je přece otázkou osobního vkusu v poměru s výdaji, které jsme ochotni za konkrétnost prostě obětovávat, nemyslíš?

  hraesvelgr:
  Ty jsi normální smrtelník? Tak třeba tarif 300 min kamkoliv + 200 sms za 385.- bez DPH., obdobný tarif O2 stojí 760.- bez DPH.

 19. hraesvelgr:
  „Ano, takový je rozdíl mezi úspěšným amwayákem a řadovou amwayovcí, která mu vydělává na živobytí.“

  Kdybys alespoň vzdáleně a mlhavě měl povědomí o odměňovacím systému v Amway, nikdy bys takovou blbost nemohl napsat. Tím hůř pro tebe, jenž ti nedělá vůbec potíže psát naprosté blbosti, aniž bys o nich něco věděl.

 20. Nějak nechápu, jak někdo může Amway obhajovat. Neznám skutečně nikoho, kdo by na tom vydělal. Nehledě na to, že když někdo začne Amway dělat, tak se velice změní. Žije jen a jen Amway, ostatní jde stranou. Podle toho, co jsem viděla, jde o fanatické přesvědčení 😈 Proto bych Amway nikdy nedělala 😉

 21. acz:
  Slevomat je samozřejmě jen začátek. Těmhle serverům postupně poroste sebevědomí, takže budou časem schopny pro určitou akci zmobilizovat i víc lidí, než má celý Amway v ČR.
  Myčka naší rodině šetří setsakrametsky hodně času. A je jasné, že to platí obecně. Samozřejmě, základem je používat prášek a ne tablety. Ten si může člověk dávkovat tak přesně jak jen chce.
  Mimochodem, mohl byste někde napsat to složení Dish Drops? Není to nikde k nalezení a lahvičku oprvadu doma nemám.

 22. Zany:
  Každý z nás nechápe velkou spoustu věcí. Ale jen hlupáci je odsuzují proto, že je nechápou a nic o nich nevědí. S tím jistě souhlasíš.

  Fakt, že neznáš žádného úspěšného vlastníka podnikání Amway přece neznamená, že neexistují. S tím snad také souhlasíš. Pokud bys nějaké chtěla poznat, tak to ale vůbec není problém. Jsou jich tisíce. Otázka je, jestli o to doopravdy stojíš, je poznat. Ale seznámit se s nimi není problém. Např. od zítra je v Brně třídenní seminář, kde jich bude docela dost. Stačí mít jen ten zájem, nic víc.

  Každý obyčejný člověk, který doposud chodil do zaměstnání a záhy učiní rozhodnutí, že se zaměstnáním je konec a že vybuduje vlastní firmu se zcela automaticky změní. A to prosím od základu. Jde jen o to, že jsi nikdy neměla vedle sebe člověka, který byl léta stejný a pak začal dělat z gruntu něco jiného, dlouhodobě a úspěšně. Podnikatelské myšlení je skutečně diametrálně odlišné od zaměstnaneckého. To není žádné hanobení zaměstnanců, to je prostě konstatování skutečnosti. Tak to prostě je. Takže je zcela správné a nutné, že se také myšlení zaměstnanců při přechodu do podnikatelského života mění. Dává ti to smysl? Pokud chceš myslet tak, jako doposud, tak dělej to, co doposud a budeš pořád tam, jako doposud, se vším co z toho vyplývá. Nikdo tě nebude nutit, aby ses změnila. Proč taky? Je to přece tvůj život.


  mauron:
  A jak to víš, co bude až bude? Ty jsi zkušený věštec praktik? 🙂 Tyhle portálky prověří trh a čas. Povíme si to za 10 let. Takových snah už bylo na tisíce a dnes je po nich jen prach. Naproti tomu Amway už je prověřená 50-ti letou historií (Nutrlilite dokonce 75 let) s působností na celém světě (cca 80 států). To je už nějaká vizitka, že to funguje.

  Ty jsi chemik, že potřebuješ složení DishDrops? Nicméně na internetu je. Na Evropských stránkách Amway je složení hlavního sortimentu Amway. Sem se nesmí dávat odkazy, je to prý proti pravidlům 🙂 Bys nevěřil, kolik lidí už „Bestmen“ vymazal a zablokoval 🙂

  Myčka je prostě otázka vkusu. Já ji samozřejmě nikomu neberu, ale také nežeru ty marketingové škváry o tom, jak šetří peníze a čas. Do kuchyňské linky jsem tedy místo myčky nainstaloval raději vestavnou pračku.

  1. “Tyhle portálky prověří trh a čas. Povíme si to za 10 let. Takových snah už bylo na tisíce a dnes je po nich jen prach. “

   Deset let uplynulo. Slevomat se prodal skoro za dvě miliardy. Čupr má násobně vyšší majetek než všichni čeští amwayáci dohromady a ACZ se dál plácá v práci

 23. Vážený pane ACZ,
  vy lidi jen lidi blázníte a fatatizujete. Viděla jsem na moji kamarádce, vlastně na víc kamaradkách. Ta změna je obrovská.

  Chcete říci, že tisíce lidí z ČR vydělávají s Amway nadprůměrné výdělky? Nevěřím Vám 😀

 24. Citát: „…ale také nežeru ty marketingové škváry o tom, jak šetří peníze a čas.“ A tady je ukázka toho, proč jsou pořád věčné hádky ohledně Amway.
  Vy se rozčilujete když lidé s jiným názorem neuznávají Váš marketing, ale sám se chováte úplně stejně. Že myčka šetří čas, to snad ani nemusím nikomu dokazovat. A co se týká peněz, tak hodina mytí vychází cca na 10,- Kč. U nějakého borce z kolbenky to asi neplatí, ale zkuste se zeptat třeba právníka, jestli je lepší sedět hodinu s klientem nebo stát hodinu u dřezu s nádobím.

 25. hraesvelgr:
  OK, přijímám nabídku. Mám zájem o takové tarify, které nabízíš. Můžeme se setkat a domluvit podrobnosti? Děkuji předem.

  Zany:
  Má nabídka platí, jde jen o to, jestli chcete, nebo nechcete. Chcete? S lidmi, kteří mají skutečně nadprůměrné příjmy díky Amway, Vás milerád seznámím.

  Jistě že je ta změna obrovská. Vždyť jsem to sám psal. Myšlení zaměstnance a podnikatele je jako nebe a dudy. Já za to ale nemůžu, tak to prostě je. Jde jen o to, jestli se s tím dokážete srovnat, nebo ne. A to je jen na tobě. Nikdo jiný s tím nic neudělá.

 26. Zdeňku:
  Skutečně jste někdy stál hodinu u dřezu? To jste tam psal paměti o mytí nádobí? U nás doma do deseti minut není co řešit. Hodina mytí stojí 10 Kč? Myčka jede tak dvě. Jak která. To je 20Kč každý den. Krát 365 = 7300.- 🙂 To raději ty peníze proinvestuji a rozmnožím je během roku na 30 000.- Někdo rád vyhazuje peníze zbytečně, jiný je rozmnožuje. Mě je to samozřejmě jedno, každý jak chce.

  1. Pokud takhle množíš peníze, tak jsi za těch deset let miliardář.
   Bohužel jsem tě ve Forbesu nějak nenašel, dokonce už ani nikam nepíšeš ty bláboly na obhajobu Amway

 27. Zdeňku:
  Zapoměl jsem to podstatné. Já se vůbec nerozčiluji, pokud někdo neuznává náš marketing. Já se rozčiluji pouze tehdy, pokud o něm někdo vymýšlí a rozšiřuje naprosté nesmysly, věřím, že rozdíl je jasný i pro vás. Ale pokud ne ……..

 28. acz:
  No tak nalezeno. Dish Drops obsahují 15-30 procent tenzidů a konzervačních látek,
  (anglicky – české překlady nemá cenu hledat:)
  ethanol,
  natrium (sodium) dodecyl sulfate (konzervant),
  methylchloroisothiazolinone (konzervant),
  methylisothiazolinone (konzervant),
  výtažek Aloe Vera.

  Hmm, takže se to nijak neliší od jiných standardních prostředků na nádobí (aloe vera je navíc).
  Jen obsah tenzidů je dvojnásobný. Z toho vyplývá ředění jedna ku dvěma.
  Tu kapku Aloe Vera dostanete po umývání nádobí do kůže použitím kdejakého olejíčku (moje tchýně má půlmetrovou Aloe Vera v květináči – má pěkně macaté listy se spoustou malých trnů na okraji, roste jak divá a šťávy má v sobě na celý kamion Dish Drops).
  Ty samé tenzidy pak obsahuje i prášek do myčky za zlomkovou cenu proti Dish Drops s úplně stejnou bilogickou odbouratelností: OECD 301B – lehce bilogicky odbouratelné (tedy 70 hmotnostních procent látky do 28 dní). Takže s tm složením a pouze dvojnásobnou koncentrací to opravdu není žádný zvláštní zázrak.

 29. S tím mytím nádobí jednu hodinu jsem to střelil od boku, nicméně při ekonomickém používání myčky to zn. plná, 6 sad nádobí to zase pro změnu není oněch 10 minut, zvláště při víkendovém rodinném obědě a špinavých pekáčích. Ta moje hodina je asi stejná jako Vaše zhodnocení 7500,- za rok na 30tk.
  A Vaše neustálé opakování o vyhazování peněz bez uvážení okolností je na stejné úrovni jako když někdo napíše, že Amway je podvod.
  A něco Vám napíšu zcela na rovinu: jste typ diskutujícího, u kterého jsem ještě nezaznamenal ani náznak uznání názoru někoho jiného. Teď s tou myčkou jste mě o tom přesvědčil.
  To, že myčka šetří čas je axiom. Přesto jste to nebyl ochoten ani připustit.

  To je z mé strany k tomuto tématu všechno.

 30. mauron:

  Jen se směju. 🙂 To, co jsi sem napsal, není ani třetina složek DishDrops. Některé z nich DD neobsahuje. Kdes tuhle slátaninu sebral? 🙂 Mohu vědět? Krásná mystifikace a manipulace o produktu DishDrops.

  Takže teď my, informace od skutečných chemiků:

  Odborný „rozbor“ Dish Drops – přípravek na mytí nádobí Amway:

  Ingredients:
  Aqua
  Sodium Laureth Sulfate = MSDS tabulka řádek 1
  Cocamide DEA = MSDS tabulka řádek 2
  Cocamidopropyl Betaine = MSDS tabulka řádek 4
  Glycereth-26 = MSDS tabulka řádek 6
  Capryleth-4 = MSDS tabulka řádek 5
  Laureth-2
  Citric Acid
  Magnesium Chloride
  Glycerin = MSDS tabulka řádek 7
  Parfum
  Aloe Barbadensis Leaf
  Colourant
  Methylchloroisothiazolinone
  Methylisothiazolinone
  Denatonium Benzoate
  Alcohol = MSDS tabulka řádek 3
  t-Butyl-Alcohol

  Voda jako složka s nejvyšším zastoupením, je uvedena na 1. místě. Další dokument j Material Safety and Data Sheet (MSDS), neboli bezpečnostní list. Ten obsahuje výčet složek, které mohou mít při určitých koncentracích nežádoucí účinky (dráždivé látky, hořlaviny, apod.), voda se zde tedy neuvádí. Ve výčtu složek jsem Vám uvedl, které složky odpovídají kterým v MSDS tabulce.

  Jak je vidět, složení Dish Dropsu je principiálně stejné a odpovídá složení R, které je uvedeno v US Pat. # 6,479,442. Tam je uvedeno, že preferované složení je následující:

  38,80% Sodium Laureth Sulfate (60% active)
  18,00% Cocamide DEA
  13,20% Cocamidopropyl amine oxide (35% active) – složka, která je příbuzná s Cocamidopropyl betaine
  0,95% Citric acid
  5,00% Ethoxylated alcohol (100% active) – Capryleth-4
  5,00% Ethoxylated glycerin (100% active) – Glycereth-26
  Ballance: Water and other additives

  Z MSDS je patrné, že sušina bude někde mezi 30% a 65% (pokud bereme látky, které netěkají při teplotě 105°C nebo 120°C, při níž se stanovení sušiny obvykle provádí, aby se odpařila voda). Z patentu vyplývá, že by sušina měla být cca 38,8*0,6+18+13,2*0,35+0,95+5+5=56,85%. Ostatní složky by měly těkat (do tabulek jsem se nedíval, ale myslím, že je to tak).
  Ovšem skutečná hodnota sušiny může být trochu jiná, protože složení nemusí (a pravděpodobně ani nebude) úplně přesně odpovídat patentu.
  Každopádně ve srovnání s jinými prostředky na mytí nádobí, které jsou běžně na trhu a které mají sušinu okolo 20% (JAR má 19%, zbytek platíte za vodu), je Dish Drops SUPERkoncentrát. O účinku na ruce (Aloe Barbadensis Leaf, směs Glycereth-26 a Citric Acid má synergický účinek na hydrataci pokožky) a o oplachovatelnosti (Glycereth-26 v kombinaci s Capryleth-4; tato kombinace způsobuje rychlejší rozpouštění Dish Dropsu ve vodě) nemluvě.

  Pár slov o hydratačních přísadách, protože si to zaslouží pozornost: Složení R (s obsahem Glycereth-26 a Citric acid) má nejpříznivější (nejnižší) hodnotu Transepidermal Water Loss (TEWL): -5,19 g/m2/h. Složení S (s obsahem Glycereth-26, ale bez Citric acid) má hodnotu TEWL -2,99 g/m2/h. Složení T (s obsahem Citric acid, ale bez Glycereth-26) má hodnotu TEWL -0,70 g/m2/h, což je prakticky stejná hodnota, jaké dosáhlo složení bez přídavku obou těchto látek (-0,71 g/m2/h). Z toho je vidět, že kombinace Glycereth-26 s citric acid má synergický účinek na hydrataci pokožky.

  Složky v řádcích 2-7 jsou povrchově aktivní látky, tedy to co myje, pění a emulguje tuky.
  Z dalších složek je zajímavý magnesium chloride – používá jako elektrolyt pro regulaci viskozity. Jinak se dá použít i obyčejný chlorid sodný. Jeho přídavek (v malém množství) vyvolá změnu kritické micelární koncentrace a to se projeví tím, že roztok začne gelovatět, čehož hojně využívá konkurence ve svých „hustších“ složeních. Nesmí se to přehnat, protože jinak se povrchově aktivní látky vysolí. Když se dá soli určité množství, roztok zhoustne. Je to takový trik, protože lidé si myslí, že čím hustší, tím koncentrovanější… Takže když mi někdo namítne, že zředěný Dish Drops je řídký a tudíž že jeho prostředek je koncentrovanější, tak mu nabídnu, že mu ten Dish Drops klidně osolím. 🙂
  Methylchloroisothiazolinone a methylisothiazolinone jsou konzervační látky, denatonium benzoate se používá jako denaturační přísada do ethanolu.

  povrchově aktivní látka
  (surface active substance)
  (někdy označovaná zkratkou PAL; dříve rovněž nazývaná kapilárně aktivní látka)
  Látka, která snižuje povrchovou, popř. mezifázovou energii a proto se samovolně koncentruje ve fázovém rozhraní – je pozitivně adsorbována (viz povrchové napětí roztoku).
  Pro vysoce povrchově aktivní látky ve vodných roztocích je i v češtině často používáno označení surfaktanty, převzaté z angličtiny, nebo tenzidy, převzaté z němčiny.

  Zdravím, Me. (pan -Me- je studovaný chemik, toho času zablokován Bestmenem, takže sem nemůže psát, mimo jiné držitel úrovně Platina).

 31. Zdeňku:
  Vy jste přestřelil, střílíte od boku, ale já jsem „ignorant“ cizích názorů 🙂 Výpočet nákladů jsem provedl z vašich zdrojů (10kč/hod). Ekonomické mytí s 6-ti sadami je utopie pro 90% majitelů myček, myslím, že je v republice (světě) víc Amwayjáků, než majitelů 6-ti sad nádobí, které všechny nejprve zašpiní a pak dlouhodobě skladuje v myčce špinavé, než myčku zapne 🙂 „Pekáč od husy“ žádná myčka neumyje tak, jako čověk v ruce. Každý takové silně zašpiněné věci stejně myje (nebo předmývá) ručně i když má myčku. Ušetříte prd a ne čas.

  Většina lidí (přátelé, známí) s myčkou mají problémy se sklem. Většina současného komerčního skla je brak, který se díky mytí v myčkách zakaluje. Téměř všichni mají sklo prostě zakalené. Někteří už sklo do myček prostě nedávají. myjí jej ručně jako dřív. A to jsem ještě nerozebíral chemii a náklady na energie. Extrasilné mycí prostředky založené na poměrně agresivní chemii, ohřev vody až na 90°C to je pro přírodu hotové terno 🙂 Kde se na mytí v myčce hrabe pračka se současným nejpoužívanějším ohřevem na úrovni 40°C. Myčka šetří čas, jako fráze to sedí a jako faktum také. Otázka je, jak je tento mikročas, nevynaložený na ruční mytí nádobí, kým využíván. Pochybuji, že 75% domácností, které jsou majiteli myčky, jsou zaneprázdněné manažerky, neschopné ušetřit cca 10-15 min denně na umytí nádobí ručně. Ale vy tvrdíte, že to tak je, tak to tak asi bude (axiom) 🙂 Nevím kde pořád berete tu stupidní filozofii, že člověk by měl souhlasit s každou pitomostí jen proto, protože je správné akceptovat i názory druhých. Nemáte ani potuchy kolik cizích názorů já velmi silně akceptuji. Bohužel to jen nejsou ty vaše a to je vše 🙂

 32. Bestmen:
  „je otazka, zda te „hraesvelgr“ povazuje za znameho“ …

  Akorát znovu dokazuješ jak volné jsou ti jednoznačná vyjádření a požadavky. Já hovořil o tom, že supertarify od Amway jsou u konkurence pro NORMÁLNÍHO SMRTELNÍKA jen zbožným přáním. Na to mi ten tlučhuba napíše, že on svým známým dokáže stejné tarify zajistit. Tím ale nedokazuje možnost získat takový tarif pro každého. Tarif (kterýkoliv) od Amway může, když bude chtít, získat každý, hreasvelgrovy tarify, nabídku a možnosti získání prozatím nikdo neviděl. Víš, nesměl bych se pohybovat v telekomunikacích 15 let, abych nevěděl, že akorát blbě kecá. Ale TY UŽ ZA NÍM STOJÍŠ PŘEDEM. Akorát ukazuješ jak zaslepený a zaujatý ve skutečnosti seš. Nic nového pod sluncem.

 33. acz:
  No vidíte jak jste nám to tu přesně vypsal. Z toho by už jeden dokázal usoudit, jestli bude na Dish Drops alergický nebo ne. Tak k věci. Opravdu do těch aktivních čisticích látek započítáváte i ten ethoxylated alcohol a ethoxylated glycerin? Asi ne, ty jsou totiž právě kvůli té ochraně rukou, což je to o čemž ten patent 6479442 pojednává. Opravdu aktivní k čištění jsou jen ty první tři složky, které vám „vyrobí“ právě těch vašich 45 procent sušiny, takže jsme zase právě na tom dvojnásobku oproti Jaru. Pokud to ovšem zředíte osmkrát, jak občas Amwayáci doporučují, dostanete oproti Jaru opravdu jen čtyřikrát méně účinnou vodičku. A všechny ty synergické efekty jdou reálně do kopru.
  A k té myčce: 90 stupňů? Jste mimo. Max 55-65 stupňů je klasický silný program. Zničené sklo? Další acz blbost. Pokud správně doplňujete leštidlo, tak rozhodně nehrozí. Myčku používám 14 let, takže jsem si už něco vyzkoušel.

 34. acz:
  Za známého tě opravdu nepovažuju a tarify, které jsi uvedl, jsou sice nestandardní, ale dají se celkem jednoduše získat: já osobně mám paušál podobný tomu, co jsi uvedl (jen vyšší) a získal jsem ho na základě několikaminutového rozhovoru s dealerem zakončeným podpisem smlouvy na firmu (navíc jsem zdarma dostal ke každému paušálu slušný telefon).
  Dále dva mé předchozí paušály (jeden jako student a druhý jako živnostník) jsem sehnal s minimálně 50 procentní slevou poté, co jsem pohrozil odchodem ke konkurenci a dále poté co jsem k ní za nějaký čas skutečně odešel na základě lepší nabídky.
  Ćeští operátoři mají mnohanásobné ceny oproti zahraničí, takže mají obrovský prostor pro slevy.
  Zkrátka mluvit o nedostupných tarifech je směšné. (Pokud mi ovšem nenabídneš neomezené volání za 500,- Kč) :mrgreen:

 35. acz:
  „Krát 365 = 7300.- 🙂 To raději ty peníze proinvestuji a rozmnožím je během roku na 30 000.- Někdo rád vyhazuje peníze zbytečně, jiný je rozmnožuje.“

  To je nějaká tvoje další lukrativní nabídka??
  Takové shodnocení nanabízel ani Kožený… :mrgreen: Raději tam hod nějakou rozumější sumu, tohle je moc nápadné, uvědom si, že ty největší hlupáky zlanaříš do Amwaye a tak to budeš nabízet těm chytřejším… :mrgreen:

 36. „Má nabídka platí, jde jen o to, jestli chcete, nebo nechcete. Chcete? S lidmi, kteří mají skutečně nadprůměrné příjmy díky Amway, Vás milerád seznámím.“

  Na to se rád zajdu podívat, tak už je začni shánět, zabere to jistě dost času a taky bych byl nerad, kdyby jsi nám předváděl lidi s „nadprůměrným“ 24 000,- příjmem…:mrgreen:

  „Fakt, že neznáš žádného úspěšného vlastníka podnikání Amway přece neznamená, že neexistují. S tím snad také souhlasíš. Pokud bys nějaké chtěla poznat, tak to ale vůbec není problém. Jsou jich tisíce.“
  No vzhledem k tomu, že za úspěšného člověka (a to opravdu jen minimálně) můžeme počítat člověka s alespon 1,5 násobkem průměrného příjmu, vychází, že by amway vyplácel ročně přes miliardu na odměnách. 😛

  „Myšlení zaměstnance a podnikatele je jako nebe a dudy. Já za to ale nemůžu, tak to prostě je. Jde jen o to, jestli se s tím dokážete srovnat, nebo ne. A to je jen na tobě. Nikdo jiný s tím nic neudělá.“
  To je pravda, jestli někdy skutečně začneš podnikat, poznáš to sám… 😉

 37. Hraesvelgr:

  Žádný problém. Mohu tě seznámit s řadou úspěšných lidí v systému N21. Tento víkendový WES v Brně jsi již propásl, věřím, že ne vlastní vinou, takže za měsíc v Praze. Podrobnosti na:

  amwaydiskuse(zav)gmail.(tečka)com
  ———-
  Add nabídka rozmnožení 7300 na 30 000:
  Vidíš v tom, pane „podnikateli“ na kterého si hraješ, nějaký problém? V investicích do kapitálových výnosů bezpochyby ano, ale v investicích do hotovostních toků nic neobvyklého. Osobně dělám díky Amway výnos bez potíží 360% ročně. Stačí k tomu matematika páté třídy.
  —-
  Tvé vytáčení se ohledně nabídek tarifů, sronatelných s nabídkou Amway jsem očekával. Žádný subjekt na českém trhu běžnému občanu (kterého jsem definoval jako obyčejný smrtelník) který není zaměstnancem velké korporace, nenabízí ani vzdáleně takovou nabídku. Taková jsou fakta. Tvoje tlachání, že sis NĚKDE NĚCO VYJEDNAL, samozřejmě nic neznamenají, protože ostaní si je vyjednat nmohou. V Amway stačí zvednout ruku a podepsat papír. A do 14 dnů máš doma původní číslo se SNOVÝM TARIFEM, pětikilo na benzín, body za provolané minuty a další výhody. U řady tarifů pak hovory mezi Amwayjáky neomezeně zcela zdarma. A nepotřebuješ k tomu ani vlastnit firmu se sto zaměstnanci, dokonce ani vlastní IČO.
  —-
  Add DishDrops: můžeš nám nějak smysluplně vysvětlit, proč si HRAJEŠ NA CHEMIKA, když tomu ale vůbec nerozumíš? To je takový tvůj osobní interes? Zábava? Tlachat o věcech o kterých víš kulový? Hm?
  ——-
  Takže nabídka byla položena, kdy se uvidíme? Očekávám do uvedeného emailu návrhy.
  ———-
  Zde pak již s bohem, viz moje ukončení jinde.

 38. acz:
  OK. Tak mě někdy vem na velký seminář a ukaž mi tam alespon 10 lidí, kteří vydělávají přes 300 tis. měsíčně, 50, kteří vydělávají přes 100 tis. a těch zbylých pár set (z údajných mnoha tísíců), kteří vydělávají na české poměry nadprůměrné peníze.
  Jsem si jist, že ani na tom největším semináři ty lidi nedáš dohromady.

  Pokud bez problémů své finance dlouhodobě zhodnocuješ o 360% ročně, tak bys měl patřit k jednomu z nejbohatších lidí na světě. (Stačí k tomu matematika páté třídy.
  :mrgreen:)

  „Žádný subjekt na českém trhu běžnému občanu (kterého jsem definoval jako obyčejný smrtelník) který není zaměstnancem velké korporace, nenabízí ani vzdáleně takovou nabídku.“
  Ale vždyt já jsem uznal, že standardně to žádný oprator nenabízí!
  Ovšem těžko se dá hovořit o „nabídce, o které se normálnímu smrtelníkovi ani nezdá“, u paušálu, který dostane bez problémů prakticky jakákoliv firma nebo který se dá celkem jednoduchým způsobem z operátorů vymámit.

 39. acz:
  Hmmm, tak našemu „panu mistrovi“ už ohledně Dish Drops došly argumenty. Možná mu došlo, že ten glycerin má si takové rozpouštěcí vlastnosti jako ta použitá voda. To se dalo čekat. Rozebrat složení nějaké mechanické směsi a podívat se blíž na použité sloučeniny, zvlášť když je po ruce Děd vševěd Google i s kompletním přehledem všech patentů dokáže každý absolvent průmyslovky. To je pane chemiku jen věc porozumění psanému textu, který zvládají páťáci na základce, nebo aspoň ti z nich co se připravují na přijímačky na víceleté gymnázium. No i tak díky za to složení a odkaz na patent. Já předtím hledal jen patenty přímo pod hlavičkou Amway, tenhle je pod hlavičkou dodavatele. Dokonce ani pro smíchání Dish Drops žádným chemikem být nemusíte. Všechny použité komponenty jsou prodávány jednotlivě různými chemičkami po celém světě. Na vás pak už je jen to, abyste to dohromady zamíchal a nalil do lahviček. Tohle je chemie na úrovni manufaktur 19 století.

 40. hraesvelgr:
  Ony Amwayákům ty geometrické řady nikdy moc nešly. Možná dělá výnos 360 procent ročně, ale jen z nějakých usoplených deseti tisíc. Ostatní peníze (pokud nějaké má) mu leží na účtě nebo v dluhopisech za dlouhodobých pár procent ročně. Kdyby měl milion, tak z něj ty čtyři miliony neudělá. Jemu nedochází, že při takovém dlouhodobém zhodnocení a neomezeném limitu by udělal z tisícovky za deset let miliardu.

 41. Hraesvelgr:

  … a ještě ke všemu to ani neumí číst. Jasně jsem uvedl, že reagovat zde už nebudu a k dalším kontaktům jsem vložil email. Takže máš nějaké vysvětlení, proč se mě zase na něco ptáš zde? 🙂

 42. Seznam lidí je mooooooooooooooooooooooooooooooc důležitý:

  „Problém většiny lidí je ten, že nemají dlouhý seznam lidí a nemůžou si vybírat, proto se sejdou i s lidma, který nechtěji vydělávat peníze.“

  „Sestavit seznam znamená, napsat všechny lidi, který znáte. Né ty, na který máte telefon. Ale všechny, který znáte!“

  „Dokonce na seznam patřeji i lidi, u nichž nevíte ani jméno! Na seznam patřeji i takový lidi jako… pošťačka, chlap co měří plyn, pokladní ze supermarketu, atd.“

  „Dneska, v době sociálních sítí, facebooků, lidí cz, spolužáků cz, atd. Dneska není problém sehnat kontakt na kohokoliv“

  „Když budete mít dobře sestavený seznam, nebudete mít problém!“

  „Pokud to člověk nedělá – kontaktování lidí, ztratí prémii!“

 43. Zdravim, chtěl sem se zeptat o radu, ikdyž vlastně s amway moc nesouvisí, ale asi to není ani moc daleko.
  Mám teď v plánu změnit práci a bylo mi nabídnuto místo u společnosti OVB allfinanz, finančníčnictví… …, předpokládám, že ovb je další MLM (s MlM pracovní zkušenosti nemám), jak jsem se dozvěděl, tak ,,zezačátku“ bych měl shánět klienty sam? nemáte někdo nějakou zkušenost co se tím myslí, jak přesně to probíhá? plat pouze z provizí? tudíž si musím sehnat vlastního klienta a pokud nepodepíše nemám plat? + musím mít živnosťák (který rozhodně neplánuji)? výše platu… neznámá… nemáte někdo nějaké zkušenosti, rady? nasbíral jsem pár zkušeností, které mají moji známí, ale jsou tak nějak nedostatečné, vyplatí se vůbec OVB? jak to tam tedy všechno probíhá? paron jestli jsem Offtopic, ale vlastně nikdy nevíš co je amway…

 44. tedaaa… obvolávat lidi, zastavovat někoho na ulici, nebo klepat na dveře se mi rozhodně nechce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.