Zmanipulovaný Amwayák (video)

Podívejme se na video, kde je zmanipulovaný Amwayák z Brna, který má na zdi vylepené své sny (soukromé letadlo…), verbuje do systému kde koho a papouškuje naučené cinty ze seminářů… Jeho vlastní nedostatky ho tak štvou, že si dokonce poležel v psychiatrické léčebně 😀 Je rád, že se účastní toho vymývání mozků (alepoň to přizná). Vydělává těžký peníze – 2.000 korun za půl roku 🙂

Podívejte se na šílenství jménem amway

Video: zmanipulovaný Amwayák

Nahlásit nefunkční video

Video: Amwayáci jsou freonový duchové

Nahlásit nefunkční video

Video: Vydělal jsem v amway 2000,- za půl roku

Nahlásit nefunkční video

55 komentářů u “Zmanipulovaný Amwayák (video)

 1. Člověk z videa mluví docela rozumně. Jen to chce poslouchat a chápat a nevytrhávat věci z kontextu. Amway je nástroj, záleží, jak (a jestli) ho využíváte. Rád bych věřil, že některé ty produkty nějak skutečně fungují a najdou si spotřebitele, který na ně nedá dopustit, čistě pro jejich funkci. Někdo opravdu může čistit celý dům L.O.C.-čkem a ještě si to mazat na chleba. Proč ne. A někdo jiný mu ho může dodávat a vydělávat na tom. V tom nevidím problém. Nevidím problém ani v tom, že do takového businessu naberu nějaké další lidi. Proč ne.

  Problém je v tom, že se v Amway koncentrují lidi, kteří se nechají oblbnout, kteří touží po snadném zisku (jestli se jim to podaří nebo ne už je věc druhá), kteří mají peníze hodně vysoko v žebříčku hodnot. Styl tohoto řekněme podniku takové lidi prostě přitahuje. A ti mají lví podíl na negativní pověsti Amway. Věřím, že myšlenka sama není špatná, ale její realizace je v mnoha případech otřesná.

  Já sám mám krátkou zkušenost, oblbli mě jedni z těch „zažranějších“, agresivnějších náborářů, podepsal jsem s nimi smlouvu, absolvoval jeden seminář, leč pak se mi to rozleželo a intuice mi napověděla, že to není to, co bych měl já dělat. A zejména ne s dotyčnými lidmi, kteří byli navenek velice fajn, ale pod poměrně tenkou slupkou bylo vidět něco jiného.

  Zavolal jsem „sponzorovi“ a řekl mu, že odcházím. Jeho reakce byla tak podrážděná a agresivní, že mě to jen utvrdilo v mém závěru. Když už jsem nevěděl, jak utnout ten dlouhý a drahý hovor, prohlásil jsem, že jestli nezařídí storno a stane se, že mi ten startovací balížek zboží skutečně přijde, nezaplatím ho a nepřevezmu. Jak jsem brnknul na strunu peněz, prohlásil, že to teda zruší, ačkoliv jsem blb, který se vlastní vinou připravuje o vstup do téměř-ráje, a nebude se mnou ztrácet čas. Kdybysis rozmyslel, přijď.
  Hned se mi lépe spalo a ubylo varovného stresu ze života.

  Mám subjektivní dojem, nepochyboval jsem ani na okamžik, že jsem ucukl správně. NICMÉNĚ nechci to brát ostatním, třeba kluk z videa narazil na lepší společnost, třeba oslovuje lidi rozumným způsobem, ostatně to video dobře popisuje jeho osobní pohled, když to tak beru, tak OK. Popis zkušenosti, toho, co si myslí, dává nahlédnout pod povrch. Oproti těm, co mě tam nabírali, je toto docela objektivní zpravodajství. Jejich kecy byly jen čirá manipulace.

  Ať si to dělá, já osobně moc nevidím přínos amwayáckých metod budování lidských vztahů, ale jsem si vědom, jak velkou roli v tom hraje osobní zkušenost, kterou jsem měl velmi negativní.

  Jednoznačně odsuzuji manipulaci, odsuzuji orientaci jen na peníze, s níž jsem se u verbéřů setkal. Odsuzuji onen typický pohled spatra na ty, kdo v zaměstnání úpí osm hodin denně od rána a přitom nevydělají ani zlomek toho, co spící amwayský diamant a budou jen donekonečna závidět bohatství Robertu Kiyosakimu.

  Zaměstnanci obecně vytváří hodnoty (aspoň někteří), vytváří bohatství, přidanou hodnotu, něco, co spekulatéři nevytváří. Ano, většina lidí patří do toho „stáda blbečků, kteří nikdy nezjistí, co jim uniká“, ale nebýt jich, tak makléři prostě bohatí nebudou.

  Závěrem chci říci, že se lze o čemkoliv bavit stylem „ad rem“, tedy ohánět se fakty, respektovat diskutující a jejich názory a zabývat se tou věcí. Systém Amwaye je v jistých ohledech fajn, když tedy není zneužit, ostatně osobní doporučení kamarádovi je nejlepší reklama. Trochu mám problém s tím, že bych měl bohatnout na tom, že si moji kamarádi kupují LOC na mytí nádobí. Lze to ale prodávat i šířeji a kdo si najde zákazníky, má je. Rozhodně ale nevnucovat, předvádět samotné výrobky, jejich přednosti, netajit nedostatky, a když se toto drží, tak proč ne. Manipulace a „tady máš formulář, napiš sem čísla tvých kamarádů ze svého mobilu, abychom jim mohli pak volat; a to než napočítám do šedesáti“ je hajzlovina. Osobně doporučím věc či službu jen tehdy, jsem-li s ní spokojen. Popíšu výhody a nevýhody a rozhodni se, kamaráde. Otázka je, kdo to dělá tak a kdo jinak.

 2. Toto jste opravdu velice dobře napsal :), ale počítám že pan Admin to brzy smaže, nebo silně odsoudí. Vidíte v tom obě stránky, to tu nikdo nikdy neudělal. Jsem rád a uznávám Váš názor.

 3. Nejlepší je to prostřední video. Je jasně vidět, že natáčení videí a pervitin se nemají kombinovat. 🙂

 4. Kamarád byl do Amway nalákán na vysoký a trvalo to rok, než přišel na to, že nic nevydělá. Dodnes toho lituje, protože verbováním naštval tolik přátel, že mu to dodnes připomínají, a to je už otec od dvou dětí. Amway je akorát tak vymývání mozků a vydělávají na tom jen ti co jsou navrcholu pyramidy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *