Toplist.cz a jeho problémy. Jaké měření návštěvnosti webových stránek?

Toplist.cz je server, který nabízí audit návštěvnosti webových stránek, veškeré služby jsou zcela zdarma a bez omezení. Dokonce nemá ani omezení v počtu zobrazených stránek na webu. Toplist je nejpoužívanější server k meření návštěvnosti webových stránek v České republice . Bohužel statistiky měření Toplistu nejsou příliš přesné, především v počtu návštěvníků webu, protože Toplist má časté a rozsáhlé výpadky jejich serverů. Tyto výpadky jsou na denním pořádku, dokonce i několikrát denně. V minulosti jsem svědkem toho, kdy měl Toplist výpadky i několik dnů. Službu Toplist vlastní tuzemský programátor Pavel Francírek.

Další servery nabízejí monitoring návštěvnosti webových stránek zdarma

Netagent.cz je na tom ještě mnohem hůř než Toplist. Jejich měření jsou naprosto nereálná, výpadky Netagentu jsou ještě mnohem častější než má Toplist. Netagent nepřichází v úvahu, protože efektivně neplní svou funkci.

Navrcholu.cz nabízí opravdu luxusní měření návštěvnosti, u jednoho z jejich tarifů je měření zcela zdarma, ale má to háček – měřený web musí mít maximálně 500 000 zobrazených stránek měsíčně, což je málo. Z mého pohledu zcela nepřijatelné.

Google Analytics – ach, jenom NE nic od Google.

Jediné možné řešení vidím v Toplistu, tedy pokud požadujete měření návštěvnosti zdarma. Pokud chcete investovat, tak doporučuju Navrcholu. A jaké máte zkušenosti vy s Toplistem, popř. s jiným serverem, který měří návštěvnost webových stránek?

6 komentářů u “Toplist.cz a jeho problémy. Jaké měření návštěvnosti webových stránek?

  1. Google Analytics – ach, jenom NE nic od Google. ??? boze co to je zase za vyrok! Cim je podlozeno …

  2. Google ma spionazni praktiky, ktere jiz presahuji unosnou mez, svuj web bych mu rozhodne nesveril

  3. omg zajímalo by mně co chtěl autor tímto článkem světu říct 😆 ve výsledku sem se dozvěděl, že Navrcholu.cz je k ničemu, netagent.cz je k ničemu, Toplist.cz je k ničemu a google nás špiónuje ( a samozřejmně je taky k ničemu) 😆
    Zajímavé… já jen že informace, které získavá google svým scriptem jsou v podstatě úplně shodné s těmi, které získavají všechny výše uvedené služby, jde jen o to v jaké kvalitě…

    btw: nevidím nic špionážního na tom že někdo zjistí jaký používám prohlížeč, operační systém, verzi flashe nebo jaké mam rozlišení na monitoru.

  4. Kickin: cilem tohoto clanku bylo takove mensi porovnani sluzeb k mereni navstenosti. Google.com ma nejlepsi vyhledavac na svete, o tom neni pochyb, i jeho dalsi online sluzby jsou skvele, ale nektere veci od Google se mi proste nelibeji, predevsim jeho praktiky. A nejsem rozhodne sam! Tim Google, myslim Google obecne, ne pouze Google Analytics 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *