The Interview (2014)

The Interview

Americká akční komedie The Interview zavede diváka do socialistické Severní Koreje (KLDR), kde se ocitají Dave Skylark (James Franco) a Aaron Rapoport (Seth Rogen), kteří vedou populární televizní show v USA. Severokorejský diktátor Kim Čong-un (Randall Park) se totiž rád dívá na jejich pořad a souhlasil s rozhovorem. Dave a Aaron mají ale za úkol Kima zabít jedem, který jim dala CIA. Tajné služby totiž dychtí po Kimově smrti. V Severní Koreji na ně čekalo pěkné přivítání na letišti. Poté následovala cesta do Kimova sídla v horách. Kimovo sídlo je nedobytný komplex, který střeží mnoho vojáků a je obklopen atomovkami. Když se setkávají se samotným Kimem, tak jsou překvapeni jeho vřelým přivítáním. Kim se k hostům chová nebývale mile, ukazuje jim plné obchody potravin, své luxusní vozy a také osobní tank. Kim je ale jiný, než se prezenujte před hosty, je to krutý diktátor a masový vrah. Dave a Aaron se spojují s propagandistkou, která by chtěla ze země utéct, a která jim říká, jak nejlépe svrhnout zdejší totalitní režim. Není to o tom zabít Kima, ale zesměšnit ho v přímém přenosu a začít tak převrat. Není nad to vidět Kima brečet 🙂 Tohle Kimovo ponížení přeci musí vidět každý člověk na této planetě!

Film režíroval Evan Goldberg a Seth Rogen. Ve filmu hrají: James Franco, Lizzy Caplan, Seth Rogen, Randall Park, Timothy Simons, Jason Cox, Diana Bang, David Diaan, Mercy Malick, Eminem, Joseph Gordon-Levitt, Rob Lowe a další.

The Interview a KLDR
Tento film, který drsně zesměšňuje severokorejského vůdce Kim Čong-una, vyvoval velký rozruch. Hackeři zcela ochromili webové stránky Sony Pictures a zpřístupnili tajné materiály firmy, též pohrozili teroristickými útoky na kina, která film o diktátorovi budou promítat. Vyšetřování ukázalo, že za hackerským útokem stojí KLDR. Sony Pictures se nejprve zalekla výhrůžek Pchongjangu a rozhodla se film nevysílat. Film mj. stál 44 milionů dolarů, což je asi 1 miliarda korun. Americký prezident Barack Obama okamžitě kritizoval rozhodnutí Sony Pictures nepustit film na plátna kin. Obama řekl, že zvítězila cenzura nad svobodou slova, a že nějaký zločinný diktátor nemůže začít zavádět cenzuru v USA. Sony Pictures poté své rozhodnutí změnilo a pustilo film do kin, je též ke zhlédnutí za poplatek i na internetu. Útok na Sony Pictures si pravděpodobně Amerika nenechala líbit a provedla totální výpadek internetu v KLDR. Severní Korea okamžitě obvinila USA z kyberútoku, Baracka Obamu nazvala opicí z pralesa.

Kim Čong-unem je potřeba zatočit!
Kim Čong-un si musí uvědomit, že není žádný Bůh, a že nemá právo nechat šikanovat a zabíjet lidi. Bylo by vhodné tohoto zločince a jeho zločinný režim, kterého mj. obdivuje a podporuje zdejší Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM), svrhnout. Podobně jako Adolfa Hitlera, Muammara Kaddáfího, Saddáma Husajna…

Fotogalerie The Interview

The Interview

The Interview

The Interview

The Interview

The Interview

2 komentáře u “The Interview (2014)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *