Steve Hassan a amway. Je amway sekta?

Je amway sekta? Nebo jim jde jen skutečně o to, vydělat prezentované bohatství…? Já vidím hlavní problém v tzv. MOTIVAČNÍCH ORGANIZACÍCH. Manipulují tyto amway komunity s lidma, vymývají jim mozky?

Podívejme se, co si myslí o „amway“, Steve Hassan, uznávaný odborník přes kulty a sekty. Hassan je mj. autorem knihy Jak čelit psychické manipulaci zhoubných kultů, která vyšla v roce 1993, v češtině. Steve Hassan má magisterské vzdělání v poradenské psychologii (M.Ed.),  dále je licencovaný poradce duševního zdraví (LMHC) v Massachusetts, a také je národně certifikovaný poradce (NCC). A především je to člověk, který sám prošel psychickou manipulací, takže o ví čem hovoří!

Bude zde, Amwayáky, Steve Hassan, označen za manipulátora či lháře? Ano, situace je taková, že někteří Amwayáci nepřijímají žádnou kritiku, což již toto samotné, považuji za silně podezřelé. Ten, kdo není v amwayi, tím pohrdají, toho pohaní a zkritizují – s oblibou ho označují za manipulátora…

Jste obětí kultu, je na vás vyvíjena psychická manipulace…? Zde je seznam internetových linek pomoci, kde vám určitě pomohou – http://www.help-psych.cz/ld/internetove.html

Steve Hassan v on-line videu

Steve Hassan: motivační kult Amway – 1. část

Steve Hassan: motivační kult Amway – 2. část

Steve Hassan: motivační kult Amway – 3. část

Nahlásit nefunkční video

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Související články:

Další články o Amway na CzBlogu

Další články o Amway na Amwey-Business.cz

76 komentářů u “Steve Hassan a amway. Je amway sekta?

 1. Super, muzeme tedy v klidu dal registrovat kohokoliv kdo ma zajem bez toho, abychom museli mit dle vasi logiky spatne svedomi, jo? 🙂 No slava, rok a pul to trvalo 🙂 Nekdo ma to vedeni holt kapanek delsi 🙂

 2. komentuje lubo pářa
  Jak mám při registraci nováčka rozeznat toho, kdo uspěje, toho kdo neuspěje a případně toho kdo skončí jako fanatik?

  Přátelé,jak může amway někdo někomu doporučit nebo jak mám bejt v klidu,když s amwayem začne někdo z mejch blízkých,pokud je tu riziko fanatismu?

 3. to ACZ
  DRZ UZ HUBU…UVIDENTNE NEVIDIS,ZE SES UUUPLNE VYPLACHLEJ JEJICH KECAMA:::PRECTI SI NEJAKE SVE STARSI KOMENTARE A PROBER SE TY MOULO PODOBANEJ 😡

 4. Amway je fakticky sekta! Po roce v systému jsem viděla spoustu zničených lidí – fanatiků. Je to strašný 🙁 Bude s tím už někdo něco dělat?

 5. V Amway jsem byla. A byla jsem tlačena těma ze shora kupovat to jejich drahý zboží min. 1x měsíčně. Je to zlodějna a vymývání mozků!

 6. Dceři jsem musel Amway důrazně zakázat, jinak by snad skončila v blázinci! Nejen, že jsem jí musel do začátku pár tisícovek na registraci a výrobky, to čert vem, ale začala zcela žít mimo realitu… Je to neskutečná verbež. Někdo by to měl zakázat!

 7. pokud byste do budovani toho byznysu dali tolik, jako do jeho srazeni a nadavani na nej, tak uz byste meli prijem i presahujici 50 tisic mesicne!.

 8. komentuje Tomáš
  pokud byste do budovani toho byznysu dali tolik, jako do jeho srazeni a nadavani na nej, tak uz byste meli prijem i presahujici 50 tisic mesicne!.

  Opravdu si myslíš,že ti tohle někdo z nás sežere,ty 50 tisíc měsíčně.Kolik pak je amwejáčků,kteří mají tolik ba i víc?naprostá většina amwejáčků líných není a stejně si vydělají tak maximálně na čočkovou polivčičku,jak je to možné ty 50 měsíčně.

 9. Pár čísel o výdělcích:
  Zdroj: http://www.corporatenarc.com/quixtar.php

  The Direct Distributor or the sponsoring distributor will buy back any unused marketable products from a distributor whose inventory is not moving or who wishes to leave the business. Amway enforces the buy­back rule.
  To ensure that distributors do not attempt to secure the performance bonus solely on the basis of purchases, Amway requires that, to receive a performance bonus, distributors must resell at least 70% of the products they have purchased each month.
  The “ten­customer rule” provides that distributors may not receive a performance bonus unless they prove a sale to each of ten different retail customers during each month.
  Amway & Quixtar fast facts:
  According to Quixtar scam’s own disclosure document the average monthly gross income for an „active“ IBO is $115 (or $1,380 annually).
  In the Amway scam business, only 41% meet these criteria as being „active.“ This also means that 59% of all distributors are NOT active.A with a business where over half of all the people aren’t doing anything to increase their business?
  Out of ALL distributors, only 0.82% qualifies as a Direct-level distributor. This means that 99.18% of all distributors do not qualify as a Direct-level distributor.A company where 99.18% are unsuccessful.
  If you are earning 70$ per month you are in the top 11% of earners at Amway & Quixtar scam.
  ***********
  Překlad:
  Přímý distributor nebo sponzorující distributor (pozn: říká se jim jen sponzor?) odkoupí všechny nepoužité a prodejné výrobky od distributorů, jejichž zásoby se nehýbou nebo kteří chtějí z obchodu odejít. Společnost Amway uplatňuje zásadu odkoupení takových výrobků.
  Aby nedocházelo k situacím, kdy by si distributoři zajišťovali svůj výkonnostní bonus výlučně na základě svých vlastních nákupů, společnost Amway od svých distributorů vyžaduje, aby prodávali alespoň 70 % výrobků, které v příslušném měsíci zakoupili. V opačném případě distributorům nevzniká nárok na výkonnostní bonus.
  Takzvané „pravidlo deseti zákazníků“ stanoví, že distributořům nevzniká nárok na výkonnostní bonus, jestliže neprokážou, že v příslušném měsíci zakoupené výrobky prodávali alespoň deseti různým zákazníkům.
  Zkrácené faktické údaje o společnostech Amway a Quixtar:
  Dle vlastního přiznání z řad podvodného schématu Quixtar činí průměrný hrubý měsíční příjem „aktivního“ IBO 115 USD (neboli 1 380 USD ročně).
  V podvodném schématu Amway pouhých 41 % všech účastníků splňuje podmínky k tomu, aby byli uznáni za „aktivní“. To tedy znamená, že 59 % všech distributorů NEVYVÍJÍ činnost. Hovoříme tudíž o podniku, kde více než polovina lidí nepracuje na tom, aby zvyšovali své příjmy.
  Ze VŠECH distributorů splňuje podmínky k uznání za distributora přímé úrovně (direct-level distributor) pouze 0,82 % účastníků. To znamená, že 99,18 % všech distributorů tyto podmínky nesplňuje. Hovoříme tudíž o podniku, kde 99,18 % účastníků je neúspěšných.
  Jestliže váš výdělek činí 70 USD měsíčně, řadíte se v podvodných schématech Amway a Quixtar mezi nejlepších 11 % vydělávajících.
  ***********
  Toliko překlad. Amwayáci prominou neznalost vnitropodnikové terminologie, kterou jistě rádi a ochotně opraví.

 10. Jestliže váš výdělek činí 70 USD měsíčně, řadíte se v podvodných schématech Amway a Quixtar mezi nejlepších 11 % vydělávajících.

  To se ale sny amwejáčkům nějak zmenšují,tak akorát na ferrari od matchboxe zaparkovaný u domečku pro barbínu :mrgreen:

 11. Amqayjaci prominou neznalost, nic jineho ani delat nemuzeme, vase blaboly mazat neumime 🙂 Jinak bezva zdroj informaci, zajimalo by me, kdy prejdete na cistokrevny bulvar, nebo kdy si konecne zacnete sva papouskovani overovat. Na svatyho nikdejse 🙂 P.s.: Jak koresponduji ty nesmyslnevudaje s mnoha urovnemi registrace? Vysvetli nam to pan 1/0 expert?

 12. acz
  Pokud víš,že výše uvedený překlad je blábol,tak nám napiš dle tebe pravdivé informace nebo oficiální zdroj příjmů v amwej.Už několikrát sem tě o to prosil a stále nic.

 13. To bych moc rad, bohuzel nemohu.

  Dale, jiz nekolikrat jsem se ti pokousel vysvetlit vasi obvyklou filozofii pomlouvani. Vymyslite, nebo uvedete pitomost, lez, vymysl a po druhych vyzadujete, aby je vyvratil. Pokud tak neucini, prekvalifikujete ony nesmysly na pravdu. Tak ale inteligentni lide diskuse nevedou. Uz jsi zapomel?

 14. acz
  Pokud máš ověřené informace,tak proč nám je neposkytneš?
  Pokud je nemáš,tak jak víš,že víše uvedený překlad je blábol?
  Doufám.že po tobě nechci nic pod tvou inteligenční úrověn.

 15. A ja? Nechci po tobe moc slozite mysleni ja? Kdyz jsem ti napsal, ze bych moc rad, ale nemohu? Pochopila to ta tvoje skladacka co mas v hlave? 🙂

 16. acz
  Má skládačka v hlavě nechápe proč nemůžeš?
  Nemůže jen ten kdo ztratil v sebe víru… 😉

 17. Zdravím všechny 🙂 Měla bych jen pár otázek… pro odpůrce amway. Myslíte si, že by světová společnost Unicef chtěla spolupracovat se sextou? Nebo u nás v Čechách… VŠE, myslíte, že i ta by spolupracovala se sextou? Ano, jak Vysoká škola Ekonomická, tak Únicef spolupracují s amway, myslím, že mají své důvody a že jsou dobré! Dále… Lidé z tohoto byznysu jsou velmi štědří, darují peníze tam, kde jsou potřebné. Kdo z vás tohle může říct o sobě? Darovali jste někdy nějakou větší částku komukoliv, čemukoliv, jen tak, z dobrého úmyslu? Bude vás zřejmě málo, možná dokonce nikdo…a nedivím se, z klasické výplaty je člověk rád, že vyžije sám! A jsme u toho, každý myslíme jen na sebe a proto je hezké, že existuje systém, který vás učí, že když máte vy, naučte ostatní, aby měli i oni, pomáhejte. Mít dům a auto jsou hezké sny, ale co třeba mít sen, že pomůžu rodičům, po materiální stránce (a když je v pořádku ta, věřte, že i po psychické stránce je vše krásné). V byznysu už nějaký pátek jsem a jsem za to neskutečně ráda, že se mi taková příležitost naskytla. Samozřejmě hápu, odsuzovat je o dost jednodušší, ale pořád je tu ta otázka, pomohli jste odsuzováním někomu? Odpověď je snadná. Pokud chcete být orlem, létejte s orli, pokud slepicí, hrabejte se slepicemi…

 18. jankare:

  Zda by chtěla světová společnost Unicef spolupracovat se sektou, to nevím. A je mi to v podstatě jedno.

  VŠE spolupracuje s kým? S nějakou amway motivační organizací? Setzer, Network 21??? Já jenom, že tady není řeč o žádné firmě amway. Víte proč zde není řeč o žádné firmě amway? Protože žádná taková firma nepořádá motivační semináře, neverbuje lidi do systému…

  To, že někdo daruje finanční částky na dobročinné účely, to ještě neznamená, že je to dobrý člověk nebo organizace. Darují i zločinci…

  V amwayi jste nějaký ten pátek. Dobře. Kolik vyděláváte v tomto tajemném byznyse? Jaký je přibližný obrat Vašeho podnikání?

 19. Já jenom, že tady není řeč o žádné firmě amway.

  Asi jsme všichni slepí a hluší a hlavně blbí, že?

  Tvé články:
  Steve Hassan a amway. Je amway sekta?
  Amway – podvod, pyramida, letadlo?
  Co je amway? Podvodníci, sekta?

  TO psal kdo? Svatej Petr? 🙂 Proč tam máš pokaždfé Amway, když tu prý nejde o Amway? 🙂

  To zase pravá neví, co dělá levá, že? 🙂

  Tohle určitě nevyjde 🙂

 20. ACZ/Milionář s limuzínou:

  Když někdo říká nebo píše o nějaké firmě, tak zpravidla řekne/napíše její název. Víš, anonymní pisálku? Ty v tomto příspěvku vidíš napsáno název nějaké firmy? Např. Amway company s.r.o. ? Pokud někdo napíše „amway“, a myslí tím nějako firmu amway, tak mu to neberu, já tím firmu amway nemyslím.

 21. Ty jsi ukázkovej analfabet 🙂

  Komentuje admin, 9.7.2012 @ 3.09
  Když někdo říká nebo píše o nějaké firmě, tak zpravidla řekne/napíše její název.

  Ale ty neustále tvrdíš, (a nedáš si to nijak vymluvit), že o žádné nějaké firmě Amway vůbec nepíšeš 🙂

  Ty v tomto příspěvku vidíš napsáno název nějaké firmy?
  A ty v tom mém příspěvku snad vidíš, že bych citoval tvé příspěvky? Pokud vidím dobře, tak cituji tvé názvy článků 🙂 Tak proč meleš o příspěvcích?

  Např. Amway company s.r.o. ? Pokud někdo napíše „amway“, a myslí tím nějako firmu amway, tak mu to neberu, já tím firmu amway nemyslím.
  To by přesně odpovídalo tvému intelektu. Píšeš MRKEV, ale myslíš OKUREK 🙂 A když někdo jiný napíše MRKEV a myslí MRKEV, tak ty mu to nebereš 🙂

  Prostě analfabet hadr.

  Tenhle tvůj příspěvek si musím uschovat, ofotit, protože to je skutečně výkvět tvé zamrzlé inteligence 🙂

  Tohle nevyjde 🙂 Na to tvé ego nestačí 🙂

 22. Pomoc pokud váš blízký začal navštěvovat církev či sektu
  Pomoc, můj blízký začal navštěvovat církev či jinou duchovní organizaci

  Možná jste jedni z těch, kteří by chtěli pomoci svému blízkému, známému či dítěti, které se začalo chovat podivně po té, co začlo navštěvovat nějakou Organizaci duchovního či náboženského zaměření.

  Většinou to poznáme podle následujících jevů:

  Dotyčný začne mluvit, jako by byl LEPŠÍ než vý
  Dotyčný začne mluvit tajemně o nějakých vyšších tajuplných věcech
  Dotyčný vás začne strašit smrtí a Peklem
  Dotyčný vás chce urgentně začít předělávat, případně chce, abyste začal chodit do jeho Organizace
  Na logické argumenty proti Organizaci reaguje pouze ignorací
  Pokud mu v návštěvě organizace bráníte jedná iracionálně až agresivně

  Copak můžeme dělat

  Domluvy nepomůžou. Rozlučte se s myšlenkou, že takovému člověku domluvíte a bude. Člověk, který ulpí v NÁBOŽENSKÉ Organizaci rozhodně neuvízl jen tak nějakou čirou náhodou (pokud tam nepřijde jako dítě s rodičem). Většina lidí lapených v takových Organizacích něco hledá, něco, na co je „ulovili“ co nenalezli v „normální“ společnosti.

  Někdo jsou to rádoby přátelé a společenství, jiný hledá společenský význam a poctu, kterých se mu jinde nedostává. Někteří se něčeho se bojí a organizace jim slíbí ochranu, například před Peklem či Smrtí, což je univerzální a populární. Je úplně jedno, že to je celé nelogické, nesprávné, nebo dokonce nesmyslné.

  To hlavní pro lidi uvnitř Náboženských společenství je to co považuje za pravdu Církevní organizace a že se tam cítí dobře, nebo i méně dobře, ale pořád jim tam někdo kvalitně „lechtá sluch“.

  Neměla by se také vynechat duchovní záležitost této věci, kdy s přijetím do náboženské Organizace může dotyčná osoba podstoupit nějaký duchovní rituál, třeba přijmout nějaké duchovní vedení a že to nemusí být vedení Duchem Svatým, ale i úplně jiným duchem je jasné.
  Nenechte se zastrašit

  Nenechte se zastrašit argumenty typu: „Bůh tě potrestá jestli nebudeš chodit do kostela, půjdeš do pekla jestli nepřestaneš bránit dětem, aby chodili se mnou, a tak podobně. Jsou to sice velmi oblíbené hlášky, kterými členové Náboženských sekt okolo sebe šermují jako rytíři mečem, ale po pravdě, Bůh nikoho netrestá za to, že nevstoupí do Organizace, jenž si říká církev, natož za používání zdravého rozumu. Bůh je spravedlivý a i když se příslušníci takových Organizací tváří jako by snad byli jeho prodlouženou rukou, více než méně většinou ani netuší co mluví, když to říkají. Ježíšovo, Bože odpusť jim, neboť nevědí co činí (melou) je v tomto případě velmi výstižný výrok.
  Nenechte si Boha zošklivit díky organizacím, které jej nereprezentují

  Hlavním posláním sekt a Náboženských Organizací je, že Boha ukazují přes své pokřivené pohledy a tak lidé, kteří o tom moc nepřemýšlí, považují Boha za stejného jako jsou tyto Organizace, které se Jím zaštiťují (jakého, to si můžete doplnit sami). Bůh je ale jiný, nemá nic společného s lidmi, kteří ho sice mají plná ústa, ale jejich srdce a mysl nenaplňuje Duch Svatý ani PRAVDA, ale jen mamon a pýcha. Takový velmi rádi manipulují s lidmi, ale nutno dodat, že jsou i lidé kteří milují, když je někdo vede a ovládá, nemusí totiž používat vlastní hlavu a jejich život je velmi snadný, tak jako příručka k smontování stolečku. Je jim slíbeno něco úžasného i po životě, něco jako další tělesný život, jen v nebi a že to takhle nefunguje je jim jedno, takoví nepřemýšlí. Nesnažte se je odradit násilím, hádkami, prostě agresí Nesnažte se Vaše blízké odradit hrubě nebo agresí, nejspíš to nepomůže, většina se zastrašit nedá a ten malý zbytek bude nejspíš nějak podvádět, aby nakonec stejně dosáhl svého. Jednejte s nimi podle svého nejlepšího svědomí, normálně a logicky argumentujte a nedejte se zastrašit ani peklem ani rádoby duchovními znalostmi postiženého i když to bude vypadat jako házení hrachu na zeď, může se stát, že přijde správný čas, kdy si na Vás postižený vzpomene a budete jediným útočištěm, kam bude moci dojít a svěřit se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *