Profidebt a jejich psychologický nátlak/obtěžování

Zaměstnanci společnosti Profidebt, s.r.o. mi řadu měsíců telefonují a ptají se na jednoho zaměstnance mé firmy, například z tel. čísla 222508550. Mám mu vyřídit vzkaz, ať jim zavolá. Nikdy jsem to neudělal, je to jeho věc. Říkám jim, ať mi už nevolají. Pán ochotně ujišťuje, že již volat nebudou. Za 4 hodiny zavolá nějaká kráva z též firmy. Je to hnus, a především silně obtěžující. Soustavně mi chodí ma mobil smsky:

Pane/i xxx neuhradil(a) jste v termínu splátku u společnosti PROFI CREDIT Czech, a.s. Žádáme její urychlené zaplacení, aby nedošlo ke zbytečnému navýšení dluhu. Nereagujte pokud již došlo k úhradě. Kontakt 461002002. Profidebt. SMS zpráva odeslána z tel. čísla 774 861 539.

SMS zprávy chodí dokonce i v nočních hodinách a o víkendu.

Já ale společnosti PROFI CREDIT Czech, a.s. nic nedlužím, nikdy jsem s touto firmou nepodepsal žádnou smlouvu. Jen jsem vystavil potvrzení o výši příjmu zaměstnanci…

Vše se má tak, že pro společnost PROFI CREDIT Czech, a.s. pracuje externí společnost Profidebt, s.r.o., která se zabývá vymáháním a odkupem pohledávek. Můj zaměstnanec pravděpodobně neplatí splátky včas, je to jeho věc a problém. Nikdy jsem s ním o tom nemluvil (a nikdy taky nebudu, i když mi bude Profidebt volat třeba tisíckrát). To, že nějaký cizí člověk naplatí své závazky, za to jeho zaměstnavatel přeci nemůže. To je ale Profidebtu čurafrk. Potvrďte zaměstnanci potvrzení o výši přijmů, on bude ve skluzu se splátkou, a Profidebt vás bude silně obtěžovat. Tak si tedy solidní společnost nepředstavuji.

Na internetu jsem našel zajímavé zkušenosti…

Plně souhlasím se všemi názory tu.Vážně stačí aby jste se zpozdili s 2 splátkami a už se vezete.Navíc nyní využívají firmy Profidebt která vymáhá za ně pohledávky.Jsou bezzohlední a jednají sváma jak z kriminálníky.Jsou schopni vám klidně i 3 krát za týden poslat upomínku.Hrají fest na psychiku a pokus se vám i dovolají,tak to jejich jednání je hrozné.Jak někdo nadává na Provident tak ti jsou oproti nim daleko vstřícnější atd.Z Proficreditem už nechci mít nikdy nic v životě společného.I nám dělají ze života peklo.A jsou to lichváři ale bohužel už se nedá nic dělat a za blbost se platí.

Dobrý den,
mám půjčku u firmy Proficredit. Dostala jsem se do financnich problemu a nemam na splatku. Jsem mesic ve skluzu a muj financni poradce mi vyhrozuje vymahaci, navstevou meho zamestnavatele, vylepem plakatu s nadpisem NEPLATIC… To uz se mimochodem stalo. Nechapu, proc bude jezdit do meho zamestnani, co s tim ma muj zamestnavatel spolecneho. Nekolikrat jsem panu financnimu poradci psala, ze kdybych penize na chybejici splatku mela, velice rada mu je dam, ale opravdu je nemam kde vzit. S nabidkou snizene splatky nesouhlasi a radi mi, at si zajdu za lekarem a ten at mi napise potvrzeni, ze jsem byla vice jak mesic nemocna (tvrdi, ze se to nikde proverovat nebude) Nechci mit jeste vetsi problemy a kdyz vidim jejich jednani pri jedne opozdene splatce, tak mu neverim ani slovo, ze by se moje udajna nemoc nikde neproverovala. Chci se zeptat, jestli ma vubec pravo vyhrozovat mi nocni navstevou vymahaců a jestli ti vymahaci maji pravo vniknout mi do bytu. Nedovedu si predstavit, co by se mnou delali. Zamestnanec Proficreditu mi vyhrozuje, ze mame pocitat nocni navstevou vymahacu a ti ze bez penez neodchazeji. Ja ty penize ale opravdu nemam, tak jak bez nich nechteji odejit. Můzete mi prosim poradit, jak se proti tomuto jednani branit? Bojim se uz jit i na ulici aby na me od nekud nevyskocili vymahaci dluhu a nestrcili me do auta a nekam me neodvezli, nebo ja nevim co by mohli udelat. Nikdy jsem v teto situaci nebyla a jsem z toho zoufala. Poraďte mi prosim, jestli je vůbec nějaka rada.
Dekuji vam moc
LENKA

Pokud se dostanete do situace, kdy nemáte peníze na splátku, tak to řešte včas. Pokud chcete půjčku, tak je ideální banka, ne nebakovní společnost. Pokud vám budou vymahači vyhrožovat jako paní Lence, tak vše okamžitě oznamte na Polcii ČR. Bezpochyby se jedná o trestný čin.

Pište komentáře…

9 komentářů u “Profidebt a jejich psychologický nátlak/obtěžování

 1. Ano, Profidebt jsou vymahači Proficredit. Obtěžují ve dne i večer, mohokrát denně. Neváhají volat ani do zaměstnání. Jejich metody a telefonáty jsou na hranici zákona. Neberte si půjčku od Proficreditu. Je to lichva největší!!!

 2. Nedoporučuji si brát žádnou půjčku a to ani u banky – především u České spořitelny. Majitelem Profidebtu je pan Beran (právník)- vymáhací je v Hradci Králové, kde veškeré pohledávky rovnou spadají firmě Profidebt (ruka ruku …. však to známe, že?).
  Důrazně varuji před půjčkami od České spořitelny – jedna ruka neví, co dělá druhá…na své pobočce se domluvíte a za pár dní Vám přijde z Hradce Králové výhružný dopis a pak následuje Profidebt….. Pozor na to!!!!

 3. Profidebt je kapitola… Ty jejich noční SMS zprávy budí celou rodinu. Jsou schopni poslat i pět SMS zpráv v rozmezí od jedné do šesté hodiny. Jsou to neodbytní parchanti ❗

 4. Máte to jedno, GE Money Bank prodala pohledávku Profidebt, půjčka od banky a skončíte u těhle vyděračů…. ❗

 5. bohužel dokud to těmhle šmejdům umožnuje zákon.Tak si budou vyskakovat. Nicméně souhlasím s názorem o české spořitelně a o Profidebtu.Jejich způsob. Jeden den vám volaj,že když dneska nezplatíte splátku to a to – prostě vyhrožování, ale hlavně je to psychický nátlak.Mluvil jsem s právníkem a ten říkal, pokud vyhrožují nočními návštěvami atd.Tak se jedná o nebezpečné vyhrožování a je dobré se obrátit na Policii ČR, jenže zase se vracíme na začátek,sám říkal,že v rámci zákona to že o tom mluví to není trestný čin.Trestný čin by to byl v případě,že by to udělali,noční návštěvy atd. I když myslím,že už to párkrát udělali.Každopádně to chce změnu zákonů a pak tyhle šmejdi nebudou mít šanci.A to samý exekutorům omezit jejich pravomoce. Ale to musej ty pánové co se ted hádaj o koryta.Bohužel pořád jsme v ČR ❗

 6. Došla mamce exekuce od Fir.Profidept Slovakia s.r.o. na důchod, ona neví o žádnem dluhu co stím?
  Kde se mám obrátit?nebo co dík
  za pomoc.

 7. zdravim,mam take pujcku od proficreditu a jsem 14dni pozde se splatkou, jdu ale do osobniho bankrotu a tak nevim jak budou dlouho otravovat,vi to nekdo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *