Používám výhradně mobilní internet bez FUP

Mobilní internet nabízejí všichni operátoři v ČR (Vodafone, Telefonica O2, T-Mobile, U:fon). Od roku 2005 používám výhradně mobilní připojení k internetu. A to od O2. Poslední dobou jsem zjišťoval, zda není něco lepšího a především levnějšího. Bohužel musím konstatovat, že NENÍ. Je to děsné, ale internet v ČR je strašně drahý, stejně jako telefonování. Od mobilního připojení požaduji totiž především dobré pokrytí signálem, dynamickou IP adresu (při každém připojení k internetu jiná), neomezený přenos dat (FUP – Fair User Policy). A ta poslední podmínka je ten největší problém, protože jediný, kdo nabízí mobilní internet bez FUP je Telefonica O2 (CDMA). Je to sice za 1.000 korun měsíčně (včetně DPH). Nedovedu si ale představit internet s FUP. Stačí se chvíli dívat na youtube videa a hned je přenos dat 1 GB, stačí několik hodin surfovat po internetu a hned mám přenos dat 2 GB. A tak dále. Není problém projet 5 GB denně, někdy i víc…

Je opravdu směšný a ubohý, když ostatní nabízejí… U:fon FUP 8GB/měsíc (390,- měsíčně), Vodafone FUP 3GB/měsíc (394,- měsíčně), T-Mobile FUP 30GB/měsíc (999,- měsíčně).

K tomu tarifu bez FUP bych chtěl dodat, že asi po roce byl problém s tím, že O2 záměrně snižovalo rychlost, především v denních hodinách. Jenže stačilo jim napsat, že když budou rychlost záměrně snižovat, tak dám výpověď ze všech smluv na tento internet (mám jich několik). Hned druhý den šlapal internet v plný rychlosti a dodnes není problém.

Jak je to s vaším připojením k internetu?

internet

2 komentáře u “Používám výhradně mobilní internet bez FUP

  1. Wajda:

    Na webu nic takového nemaji, ale na infolince mi bylo řečeno, že skutečně něco takových existuje. Díky za tip 😉

    Budu informovat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *