Podivuhodný případ Benjamina Buttona/The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Benjamin Button (Brad Pitt) předčasně zestárnul, ale opravdu hodně předčasně – narodil se jako stařec, vypadá jako stařec a má známky degenerace stáří (opotřebené kosti, artróza…). Benjamin je opravdu zvláštní dítě, všichni si myslí, že brzy zemře, to byla ale opravdu velká mýlka. Čím je Benjamin starší, tak nepochopitelně mládne.
Když je Benjaminovi 17 let, tak odchází z domova, jde se plavit na moře. Poté se Benjamin zamiloval do krásné Daisy (Cate Blanchett), je opravdu zamilován a šťastný. A jak to bývá, z lásky bývá potomek. Ano, Benjamin má s Daisy dceru. Krásný vztah ničí myšlenka na nepřirozenost. Benjamin mládne a Daisy stárne jako každý člověk. Čím je Benjamin starší, tak mládne, nicméně blíží se jeho smrt…

Film režíroval David Fincher a byl natočen podle povídky F. Scotta Fitzgeralda.

Ve filmu hrají: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton, Elle Fanning, Jason Flemyng, Elias Koteas, Josh Stewart, Faune A. Chambers, Julia Ormond, Taraji P. Henson, Jared Harris, Phyllis Somerville, Chandler Canterbury, Mahershalalhashbaz Ali, Aliane Baquerot, David Jensen, Ilia Volok, Ted Manson, Danny Vinson, Tom Everett, Emma Degerstedt, Louis Herthum, Megan Brown, Myrton Running Wolf, Joshua DesRoches, Richmond Arquette, Lance E. Nichols a další.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *