Opalovací mléko Amway Peter Island Sun Lotion

Opalovací mléko Amway Peter Island Sun Lotion nestojí za nic, tvrdí to časopis dTest, který upozorňuje na nebezpečné výrobky, čímž chrání spotřebitele. Amway Peter Island Sun Lotion byl nedražší z testovaných opalovacích krémů, přesto ho dle testu dTest lze považovat za nekvalitní.

Výsledek testu opalovacího krému Amway Peter Island Sun Lotion:
cena (Kč): 620
objem (ml): 250
hodnocení kvality: nedostatečně 10 %
UVB ochrana: nedostatečně 0 %
UVA ochrana: dobře 68%
kosmetická kvalita: dobře 71%

Redaktor časopisu dTest Václav Beneš říká:
„Opalovacích přípravků s nedostatečnou UV ochranou by se měli zákazníci určitě vyvarovat. Filtry pomáhají snižovat riziko vzniku některých nádorů kůže, jejichž počet stále narůstá,“
„Z výsledků je zřejmé, že cenou se při výběru řídit nelze. Známku nedostatečně si odnesl i nejdražší přípravek v testu, Amway Peter Island Sun Lotion. 100 ml tohoto mléka stojí 248 Kč.“

Testem též neprošel PantheDerm solar 30 od společnosti Dr. Müller, voděodolný SunCream 30 od Dermacolu a SPF 30 od společnosti Eco Cosmetics.

Chraňte se pouze kvalitními opalovacími přípravky, což je dle testu dTest  jeden z nejlevnějších přípravků dm Sundance/Transparentes Sonnenspray s cenou 65 Kč za 100 ml spreje. A další kvalitní přípravky.

Související články:

Další články o Amway na CzBlogu

Další články o Amway na Amwey-Business.cz

26 komentářů u “Opalovací mléko Amway Peter Island Sun Lotion

 1. Jo né vždy je vysoká cena zárukou vysoké kvality.Často lze drahý výrobek nahradit levnějším výrobkem podobné né-li vyšší kvality,jen je třeba zkoušet a hledat.Časopis dtest to dělá za nás.

 2. Většina distributorů Amway jsou lháři. Ti slušnější mlží a říkají polopravdy. Styl prodeje a získávání nových oveček je strašný, a proto taky má toto podnikání tolik odpůrců. Ze seminářů mají distributoři vymyté mozky tak, že často přicházejí o přátelé i rodinné příslušníky. Tolik moje zkušenosti v tomto nemornálním byznysu. Už fakt nikdy Amway ❗

 3. Amway opalovací mléko šmejd. A takhle je to tam se vším! S tímhle spolkem bláznů nechci už nic mít. Amway je sekta!

 4. První vyjádření Amway ke kauze s opalovacím mlékem:

  Opalovací krém Peter Island SPF 30 je bezpečný a účinný ochranný opalovací prostředek. Výrobek byl testován mezinárodní testovací metodou měření SPF, plně odpovídá platné legislativě EU a je v souladu s doporučením komise EU upravující povinné označování ochranných opalovacích prostředků. Výsledky testování nezávislé laboratoře provedené během vývoje tohoto výrobku prokázaly, že poskytuje ochranu SPF 30 a je stabilní po celou dobu jeho záruční lhůty.

  Kvalita a bezpečnost našich výrobků jsou naším nejvyšším cílem. Ty jsou zaručeny pečlivým výběrem surovin, sledování kvality výrobního cyklu a klinickým testováním složení výrobku. Přesto bereme v úvahu nález zveřejněný v časopise „dTest“ v červenci 2012 a podnikáme kroky k tomu, abychom potvrdili kvality našeho výrobku.

  Zkratka SPF znamená sluneční ochranný faktor (Sun Protection Factor) a je vyjádřením velikosti ochrany, kterou výrobek poskytuje proti UVB záření.

  SPF 15 odfiltruje přibližně 93% a SPF 30 okolo 96% UVB záření.

  Jsme přesvědčeni o tom, že jsme náš výrobek správně testovali a že byl opatřen správným návodem k použití.

  Amway Česká republika spol. s r.o.

  Jen několik zcela jasných závěrů:

  Nikdo z Vás nemá žádnou osobní zkušenost s tímto produktem, takže vyjádření ve stylu: JE TO FAIL, JE TO ŠMEJD, není nic jiného, než typicky česká nenávist, bez podkladů, bez osobních zkušeností a td.

  Většina problematiky znalých lidí už tuší, odkud vítr fouká. Podobné chyby v testech se nestali porvé. jeden z posledních zpackaných testů, kde chybu přiznala i sama testovací laboratoř, byly testy pracích prášků, kdy stejnou metodou nesprávně testovali i prášky pro praní jemného a citlivého prádla.

  O co tedy jde s největší pravděpodobností? O zásadní rozdíl mezi čistě přírodními produkty, jimiž jsou také produkty Amway – mléka a krémy na opalování a těmi syntetickými, to jsou ty levné, tolik vychvalované:

  Chemické UV filtry jsou vyvinuty v laboratořích a pokožku před sluncem chrání chemickou reakcí – přeměnou UV záření na teplo. To často vede k přehřátí kůže a alergickým reakcím.

  Chemické látky v slunečných krémech, kterým je lepší se vyhnout:
  4-methyl-Benzylidencamphor (4-MBC)
  oxybenzone
  benzophenone-3
  octyl-methoyl-cinnamates(OMC)
  PABA
  homosalate(HMS)

  Není žádným tajemstvím, že ony produkty, deklarované jako levné a přesto účinné, tyto komponenty obsahují všechny.

  Přírodní produkty fungují jinak. Přírodní sloučeniny působí na části pokožky, stimulují její přirozenou ochranu a tím zvyšují UV ochranu. Samotný produkt tedy samozřejmě žádnou UV ochranu mít nemusí, jde pouze o aktivační činidlo. Pokud se v testu tento ZÁSADNĚ JINÝ ZPŮSOB APLIKACE OCHRANY PŘED UV ZÁŘENÍM neakceptuje a testovací metodika je na všechny produkty stejná, je pochopitelné, že produkty, které chrání jiným způsobem, v testu nemusí projít. Jakou metodou byly produkty testovány se z testu bohužel nedozvíme 

  Metody testů:
  V současné době existují dvě metody stanovení SPF. Proto se mohou přípravky různých firem při stejném SPF lišit v míře ochrany.
  • Metoda in vitro využívá spektrofotometrii
  • Metoda in vivo určuje SPF na základě minimální erytémové dávky
  Celosvětově existuje několik modifikací výše uvedených metod. Některé práce (např. J. Hojerová, A. Medovcíkováa, M. Mikulab, Fotoprotective ef?cancy and photostability of ?fteen sunscreen products having the same label SPF subjected to natural sunlight, Int. Journal of Pharmaceutics, vol: 408, pgs: 27 – 38) dokumentují velké rozptyly mezi deklarovaným a skutečně zjištěným SPF a UVA PF u testovaných přípravků. Problém představuje standardizace množství aplikovaného přípravku při měření, rozptyl záření u fyzikálních filtrů nebo pokles filtrační schopnosti po prvním ozáření UV zdrojem (tedy i Sluncem).
  V rámci EU je dnes za standardní považováno stanovení celkového SPF metodou in vivo. Kůže testovaných osob se ozařuje standardizovanými dávkami UV záření a měří se, jaká dávka vyvolá u testované osoby (probanda) zarudnutí kůže (jedná se o násobky MED = Minimální Erytémová Dávka). Následně se na jiné místo pokožky nanese přípravek s testovaným UV filtrem a stanovuje se, kolikrát prodlouží dobu při expozici UV záření, po které se ještě neobjeví zarudnutí.
  V současné době (srpen 2011) je v přípravě ISO norma pro stanovení celkového SPF metodou in vitro (bez využití dobrovolníků) pomocí spektrofotometru. Již nyní je k dispozici norma pro stanovení UVA PF.

  Ale neobviňujme redakci „Dtest“ tak intenzivně, třeba své testy metodou IN VIVO neprováděla, to zatím nevíme a jsou to také jenom chybující lidé. Je jasné, že v brzké době dojde k několika zásadním vyjádřením všech zůčastněných na toto téma a autor tohoto článku bude opět ZA BLBA 🙂 Minimálně pak za nenávistného štváče, který je u vytržení, když někde ve světě VYŠTRACHÁ NĚCO NA AMWAY 🙂 Jako by snad existovalo něco, na co se nedá vyštrachat nic 🙂

 5. acz:

  Ten závěr prohlášení, to je hustý 🙂

  „Jsme přesvědčeni o tom, že jsme náš výrobek správně testovali a že byl opatřen správným návodem k použití.“

  Přesvědčení, že výrobek byl správně testován. Přesvědčení, že byl opatřen správným návodem k použití 🙂

  Přesvědčení je na prd, důležitá jsou fakta a realita. Já si můžu být přesvědčen o tom, že nikdy nezemřu 🙂 Ale pouhé přesvědčení je na nic…

  ———–

  Předkládáš zde svou úvahu. Oslov Dtest a zeptej se jak se testovalo apod. Ať zde nepředkládáš spekulace a bludy. Ať si amway udělá zcela nezávislé testy v ČR. Bojí se snad pravdy?

  Jsou podle tebe všechny amway výrobky nejkvalitnější a nejlevnější na světě?

 6. Ty jsi vazne tajtrdlik 🙂 Amway uvadi, ze produkty testuje nezavislymi testy po celou dobu vyvoje i prodeje a ma samozrejme vystupy z techto tesu, bez nich by nemohla sve produkty prodavat, jeji presvedceni tedy neboi zadna domenka naprd, ale presvedceni na podkladech nezavislych testu. Amway nejsou zadny mychaci chemikaliji, ale spickova firma s laboratoremi ktere nema nikdo na svete. Amway ma vic nez stovku vlastnich vedcu. Kolik jich ma Dtest? Nula, o tom snad nepochybujes 🙂 Vlastne ty ano, ceske zdruzeni precuralo nejvetsi vedecky tym na svete 🙂 To je mozne skutecne jenom na tvem blogu 🙂

 7. acz:

  Kde amway nechala své výrobky nezávisle testovat v ČR? Prosím o doložení konkrétních výsledků těchto testů.

  Stovky vědců? Sakra, to se musí pěkně prodražit. Kdo to asi zaplatí? Koncový zákazník…

  Proč myslíš, že podobné laboratoře nemá nikdo na světě? Jsou podle tebe všechny amway výrobky ty nejkvalitnější a nejlevnější na světě?

  Jen bych chtěl dodat, že sdružení Dtest bylo založeno v roce 1992 a je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

 8. acz
  Co když se čistě teoreticky potvrdí,že dtest měl pravdu a ten váš výrobek je nejen drahej,ale i na hovno.Propláčeš stovky kapesníčků nebo rovnou si uděláš vejlet na nuselák?

 9. To je vesele, rikas radeji opatrne „ciste teoreticky“ 🙂 Cervicek nahlodal ze? No bodejt. S rozumem v hlave nikdo nemuze akceptovat takovy vysledek Dtestu u tak celosvetove znameho a oblibeneho produktu. Pokud by to byl skutecne nefunkcni krem jak uvadi Dtest, urcite by s tim za poslednich 10 let nekdo davno vyrukoval. Dtest pisemne doklada, ze hlavni metodiku INVIVO nepouzil. A tim cely test zdiskreditoval na uroven komercni taskarice. Dtest je ciste komercni projekt 🙂

 10. Komentuje admin, 1.8.2012 @ 8.53
  Kde amway nechala své výrobky nezávisle testovat v ČR? Prosím o doložení konkrétních výsledků těchto testů.

  V rámci EU nepotřebuješ testy z ČR, stačí v rámci EU platné legislativy a ta je 100% dodržena, naplněna. Co ti k tomu má ještě pořád vysvětlovat? Copak ty sis někdy nechal něco v kontextu Amway vyvsvětlit? A coto bylo? 🙂

  Stovky vědců? Sakra, to se musí pěkně prodražit. Kdo to asi zaplatí? Koncový zákazník
  No tak jedna jsem nepsal STOVKY, ale víc, než stovku. TO je rozdíl, ale vrcholný manipulátor si vždykcy upraví vyslovené fakty podle svého. No a jedná-li se o produkty, podpořené vědeckým vývojem a výzkumem, tak já raději volím takové, než produkty bez vědeckého základu. Amway má v zaměstnání velkou vědeckou základnu, ale využívá ji v celém spektru své produkce, takže se to na ceně nijak zvlášť neprojeví. Ve své kvalitativní kategorii má stejné ceny jako konkurence, která ale stejnou vědeckou základnu nemá. Zato má všudypřítomnou reklamu, kterou taktéž plastí kdo? NO ZÁKAZNÍK 🙂 Produkty Amway jsou tedy výhodnější nákup.

  A co má být, že občanské združení bylo založeno v roce 1992? Co tím chtěl básník asi říct co? 🙂 Pořád je to obyčejný komerční projekt. A jak je vidno, klidně zmrví obyčejný test opalovacích krémů a je jim to úplně jedno 🙂 A ty to ještě propaguješ 🙂 Což je pro tebe bohužel typické 🙂 Šlendrián to je tvoje hobby 🙂 Životní styl 🙂 Ani ten infantilní sloh si po sobě neumíš v článcích opravit.

 11. acz
  Ty nemáš červíčka nebo tak bezmezně věříš v amway výrobky.Kdyby skončil první,tak bys věřil a usmíval se,vid.Prostě a jednoduše bud má pravdu dtest nebo nemá.Klidně test mohl být chybný,ale spíš není!Dtest čistě komerční projekt,jistě je to tvůj názor,ale určitě jim věřim víc než reklamám a těm tvým amway vědcům,to je pro mě komerční 1000x víc!!!!
  Proto se ptám co budeš dělat,pokud dtest má pravdu?
  Já vim,abys uvěřil jakýmkoliv testům,musela by amway oficiálně přiznat chybu,což se nejspíš nikdy nestane.Nebo bys uvěřil nějakému nezávislému testu,který by potvrdil výsledek dtestu a už si výrobek nikdy nekoupil?

 12. acz:

  V rámci EU nepotřebuješ testy z ČR, stačí v rámci EU platné legislativy a ta je 100% dodržena, naplněna. Co ti k tomu má ještě pořád vysvětlovat? Copak ty sis někdy nechal něco v kontextu Amway vyvsvětlit? A coto bylo?

  Souhlasím, že v rámci EU nepotřebuješ testy z ČR. Jenže v tomto konkrétním případě by pomohlo, kdyby si amway nechala nezávisle tento výrobek testovat v ČR (i třeba několikrát). Jenže to by se mohla odhalit pravda… Amway výrobky se vyrábí v EU?

  No tak jedna jsem nepsal STOVKY, ale víc, než stovku. TO je rozdíl, ale vrcholný manipulátor si vždykcy upraví vyslovené fakty podle svého.

  Pardon, to jsem přehlédl. Za což se nyní omlouvám. Ale více než stovka vědců taky něco stojí…

  Amway má v zaměstnání velkou vědeckou základnu, ale využívá ji v celém spektru své produkce, takže se to na ceně nijak zvlášť neprojeví. Ve své kvalitativní kategorii má stejné ceny jako konkurence, která ale stejnou vědeckou základnu nemá. Zato má všudypřítomnou reklamu, kterou taktéž plastí kdo? NO ZÁKAZNÍK Produkty Amway jsou tedy výhodnější nákup.

  To, že má někdo vědeckou základnu, tak toto samotné nemůže být zárukou nejkvalitnějšího a nejvýhodnějšího nákupu.
  Jsou podle tebe všechny amway výrobky ty nejlacinější a nejkvalitnější na světě?
  Amway sice nemá mediální reklamu, ale zase to nacpe amwayákům…

  A co má být, že občanské združení bylo založeno v roce 1992? Co tím chtěl básník asi říct co? Pořád je to obyčejný komerční projekt.

  A amway snad není komerční projekt? Kolik lidí v amway v ČR vydělává 100 tisíc měsíčně?

 13. Zkušenost s Amway mám negativní. Zavolal kamarád, kterého jsem několik let neviděla. Tvrdil, že má fantatickou pračku na vydělávání peněz. Já se ho zeptala, zda nejde o Amway, herbalife nebo něco podobného. Řekl, že ne. Jenže na schůzce jsem po dvou hodinách zjistila, že se o Amway jedná. Takže jsem bez rozloučení odešla, už ho nechci nikdy vidět. Přímo jsem ho zeptala a on mi neskutečně takto lhal 😯 🙁

 14. Nejen opalovací mlého, ale i předpírací přípravek na skrvrny od Amway nestojí za nic. Skvrna od kepučupu nezmizela!

 15. Ten kdo mluví o Amway negativně, neví o co se jedná. Systém je založen na vzájemné pomoci a nikdo v něm nepříjde z krátka. Amwayaci mluví o Amway pozitivně, protože nemají důvod Takto nečinit. V tomto sistému vás nikdo neokrade, na opak, váš Apline vám vždy pomůže řešit váš problém.

 16. Diamondsound:

  Proč myslíte, že ten kdo mluví o Amway negativně, neví o co se jedná? Vy snad znáte všechny negativisty amway osobně??? Ne, pouze zde prezentuje naučené fráze ze seminářů.

  Systém je založen na vzájemné pomoci a nikdo v něm nepříjde z krátka.

  A proč tedy drtivá většina Amwayáků vydělává prd???

  Fakt Vás v tomto systému nikdo neokrade? Znáte snad všechny Amwayáky na světě? A co peníze za vstupenky za semináře? Kšeft ohledně motivačních pomůcek? Z toho rejžují Diamanti.

 17. Ano souhlasím s vámi, že jsou v tomto obchodě i ti kteří si jej provozují dle svého, a vydělávají na svých seminářích. Důležité je ale podotknout že není vaší povinností na semináře chodit, a ani povinností vašeho sponzora nějaké semináře pořádat.Tyto nejsou součástí Amway. Záleží jen na vás jakou důvěru ve svého VPA máte a do jaké míry máte za to že vám může být prospěšný. Poplatek 212 Kč který jsem svému sponzorovi zaplatil za dvě cd, je dle mého názoru o proti jejich obsahu zcela zanedbatelný, neboť je na nich celkem v dvou a půl hodinovém záznamu shrnuto 8 let zkušeností vysoce postaveného VPA. Pokud tedy Hovoříme o seminářích a praktikách VPA, nehovoříme jednoznačně o Společnosti Amway. Já hovořím a zastávám se systému Amway jako takového, který je provozovaný tím směrem kterým má. Pokud systém provozujete správně, nemůže v něm nikdo přijít zkrátka. Vaší prioritou je aby domácnosti na vás napojené dosahovali výsledků a proto starost o ně je u vás na prvním místě. Nejde o to aby jste někomu nutil nějaké předražené výrobky které vůbec nepotřebuje. Systém neokrádá, systém vyvyšuje vaši životní úroveň.Nakupujete sice u Amway ale běžné věci které stejně koupit musíte, prací prášek, saponáty, paušální telefonování, tankujete pohonné hmoty, odebíráte elektřinu, plyn, nakupujete nějaké kosmetické prostředky, to vše a ještě mnohem více vám Amway nabízí a to pozor,v cenách srovnatelných s konkurencí. Kdo jiný vám dá peníze zato že nakupujete to co potřebujete, a za to že to naučíte další lidi vám těch peněz dají hodně.( nebavím se o kosmetice Amway a Artistry, která je ovšem v drtivé většině případů nabízena ve vysoké kvalitě). Nevím jak zde, ale v USA patří mezi nejlepší. Pokud lidi na vás napojené navedete tímto a to tím správným směrem, preferovaným zakladatelem tohoto systému, budujete si vy a i každý další, aktivum které je vaším majetkem a zdědí je popř. i vaše děti. Jednoduše, nezastávám se Amwayáků, zastávám se Amwaye.

 18. Diamondsound:

  Nešvar nevidím ve společnosti Amway, ale v konkrétních Amwayácích (VPA), motivačních organizacích. Lidi do systému přeci verbují Amwayáci, semináře pořádají Amwayáci…
  Nešvar vidím v nahrávkách pana Hassmanna a pana Čížka. Jde o nechutné manipulativní nástroje!

  I společnost Amway v minulosti zbrojila proti motivačním seminářím a prodeji motivačních pomůcek, viz. Quixtar – https://czblog.cz/video-amway-global-quixtar-podvod/

  Pokud někdo vidí systém jako zdroj obživy nebo dokonce významného zbohatnutí, tak to vidím jako nesmysl. Je nesmyslné tvrzení: najdi 10 lidí, ty pak najdou dalších 10 lidí…

  V každém případě děkuji za Váš realistický komentář!

 19. Taky mohu potvrdit, že předpírací přípravek skvrny neodstraňuje. Kamarádka si zase od Amway koupila bělicí prostředek. Ten jí ale vybělil jenom peněženku :-)¨

 20. Amway zboží máme doma plnou skříň, manželka je z Amway úplně nemocná. Nemluví o ničem jiným, než o těch jejich výrobcích a seminářích. Má hodně vymytej mozek! Nevim, jak to budu dlouho snášet…

 21. Kamarád dělá Amway. Koupil jsem od něj pěnu na holení za 250,- O spokojenosti nemůže být ani řeč. Je to prostě normální pěna, kterou v obchodě koupíte za maximálně za 80,- korun.

 22. Chci tě jen poprosit, aby jsi uveřejnil oficiální informace, ze kterých si čerpal, nenašel jsem žádná hodnocení k této značce.. 😉

 23. Napadlo mě, proč vůbec nelze brát vážně výroky Amwayáků, že výrobky jsou kvalitní apod., protože to je součástí toho jejich brainwashingu – MY MAME TY NEJLEPSI, OSTATNI KSUNTY, proto názory Amwayáků, co kupují výrobky od Amway, neberu vážně.

  Výrobky jsou jejich další modly. Nemohu proti nim nic říkat. Dokonce pořádají i semináře určené na propagaci výrobků.

  Dokonce Haszmann jednou vyprávěl, že se soudil s vládou? kvůli tomu, že kázal lidem o chloru ve vodě, že je to nakažlivé apod., samozřejmě historky o tom, kolik případů z toho onemocnělo apod. – viz. můj upline, který o tom básnil. A pak nenápadně dodal, ALE MY MAME eSPRING!

  Pak přišel další Amwayák (jeho kamarád) a říká, že to, co říkal Roman je pravda, že do toho dělá…. lol.

  Pak další můj upline, býv. kuchař měl přednášku o iCook (hrnce apod.). Mně tehdy vůbec nedošlo, že je to kvůli tomu, aby vydělali další peníze a já nakupoval ty jejich výrobky. Myslel jsem si, že to dělají kvůli mně a chtějí mi pomoct…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *