Nejlepší film československé kinematografie

Před nějakým časem jsem napsal článek Spalovač mrtvol, který pojednává o stejnojmenném filmu od režiséra Juraje Herze, ve kterém hraje hlavní roli geniální český herec Rudolf Hrušínský. Hrušínský hraje zaměstnance krematoria Karla Kopfrkingla, který podlehne zcestné ideologii, zrůdnému fanatismu a povraždí členy své rodiny. Film je taková morbidní hororová komedie plná emocí a zajímavých myšlenek, kde neexeluje pouze pan Hrušínský a další herci, ale také skvělá kamera, režie a úchvatná hudba. Navíc má film doslova grandiózní závěr.

Z tohoto filmu mám dechberoucí filmový zážitek, proto tento film řadím mezi nejlepší filmy československé kinematografie, ať se to někomu líbí, nebo ne.

Podívejte se na ukázky (videa) z filmu…

Nahlásit nefunkční video

4 komentáře u “Nejlepší film československé kinematografie

 1. To ledasco konečně vysvětluje.

  Morbidita je tvůj vrcholový koníček, FETIŠ 🙂 Což je bohužel nemoc. Není divu, že je tvůj blog plný nenávisti, neudržitelné záliby ve všem, co je nějak spojené s nacismem, terorismem, totalitou a pod.

  Tvé úžasné projevy naprosté debility spojováním společnosti a podnikání Amway a „zrůdného fanatismu“, projevujícího se v tomto filmu, což si neodpustíš v žádném svém článku, nebot jsi tím zcela zaslepen, neuvědomujíc si, že takové zrůdné přirovnání už je skutečně zralé na trestní oznámení, jsou jednoznačným dokladem tvého zvráceného vidění světa, nechápání reality a komplexně dokreslují tvoji neschopnost vidět věci takové, jaké jsou doopravdy.

  Máš velké štěstí, že projevy zvrácené demence, směrované na její adresu, jsou firmě Amway úplně šumafuk.

  Není divu, že tento film zbožňuješ. Jsi totiž ukázkovým zrcadlem hlavní postavy 🙂 i stou spalující touhou to vykřičet celému světu. Kdyby byl tehdy internet, dělal by „Hrušínský“ přesně to, co děláš ty. Čímž by nejspíš eliminoval uskutečnění svých vražd, protože by se uklidnil na tom internetu. Máme kliku, že máš internet, nejspíš bys několik lidí už taky dávno zabil.

  Viz tento blog 🙂

  Uloženo 🙂

 2. acz:

  Tvé úvahy jsou samozřejmě zcela nesmyslé a zcestné. Ovšem vrcholem všeho je to, že si myslíš, že nebýt internetu, tak bych zabil několik lidí 😯 Ty se fakt neštítíš ničeho, čímž poškozuješ celý amway byznys – https://czblog.cz/category/spolecnost/amway/

  To, že je to vynikající film, dokládá skutečnost, že v CSFD.cz má hodnocení 90% (hodnotilo 21348 lidí). V žebříčku nejlepších filmů jsou za ním filmy:

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Cesta do hlubin študákovy duše, Marečku podejte mi pero. Vesničko má středisková…

  Něco k ACZ, toto jsou jeho zcestné výroky:

  „Nemám rád normálnost. Děsí mě. Je průměrná, šedá, nudná, nepohne se, nikam nejde, pořád hnije na místě.“

  „Nechci být definován jako „normální“ člověk.“

  https://czblog.cz/amwayak-nemam-rad-normalnost-desi-me/

 3. Víš, nemáš opět tušení, jak se odhaluješ 🙂 Ale především, o čem píšu. O ten film, troubo, tady ale vůbec nejde.

  Předkládáš představu, že je cosi nejlepším filmem české kinematografie. Přitom ty sám jsi na identické definice NAPROSTO ZOUFALE ALERGICKÝ, viz některé příměry o nejlepším byznysu na světě, Amway.

  A stejně, jako někteří lidé z Amway dokládají skutečně odborná hodnocení, názory odborníků a pod. na adresu Amway, ty dokládáš opodstatnění své úvahy názory nějaké jiné skupiny lidí na onen film, které ani neznáš.

  Obé jinde mohutně zavrhuješ a přitom sám používáš zcela shodné postoje 🙂

  Tvoje prázdno v palici ti neumožňuje pochopit, že své názory na tvoji demenci zde nepředkládá firma Amway, ani žádná jiná firma, ani moje podnikatelské aktivity, ale jen a pouze já sám. A tak tvoje prázdno v palici vždy identifikuje jakékoliv moje vyjádření k tvé osobě na Amway, „Amwayjáctví“ a vše, co je s tím spojené 🙂

  Nejsi sto pochopit, že bych měl vůči tobě naprosto stejný postoj i kdybych neměl tušení, co to ta Amway vůbec je 🙂 Ano, až tak špatné to s tebou bohužel je.

  Po přemýšlení z tvé klávesnice ani vidu ani slechu 🙂

  Takže buď schizofrenie, nebo megapokrytectví, nebo hyperblábolista 🙂 Nebo všechny tři najednou 🙂 Vyber si 🙂

  Uloženo 🙂

 4. Komentuje admin, 19.5.2011 @ 9.20
  Ty se fakt neštítíš ničeho, čímž poškozuješ celý amway byznys

  Abys pochopil, jak málo používáš mozek, tak tvé obvinění je stejná stupidita, jako kdybych já obviňoval tebe z absolutního poškozování kynologie, zemědělství, služeb v oblasti ochrany a bezpečnosti, ale také blogování a vše čím se jinde zabýváš, proto, že píšeš hlouposti o jných věcech, o kterých nic nevíš.

  Mě by nikdy takto stupidní nápad nenapad 🙂 Tvá makovička bohužel na nic lepšího zatím ani nepřišla 🙂 Toubo 🙂

  Uloženo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *