Milionové příjmy Amwayáků vs. realita

Amwyáci tvrdí, že spousta z nich vydělává miliony a ti co vydělávají méně, pouze málo pracují. Všichni ale podle nich dostávají adekvátní odměnu!

Podívejme se na realitu, jeden z amwayáku uvedl statistiku jeho organizace:
„Z oněch 10-ti procent aktivních VPA, čili zhruba z oněch tří tisíc lidí, jen asi polovina pracuje pro Amway více, než 10 hodin týdně. Druhá polovina pracuje méně, než oněch 10 hodin týdně, to znamená třeba jen 5 hodin, nebo také třeba jenom hodinu týdně.A nyní pozor. Jen asi 4% z aktivních VPA, to jest zhruba z oněch 3.000 lidí se věnuje byznysu 40 hodin týdně. To je doba, odpovídající běžné pracovní době. Takže jen asi 100 lidí v republice dělá Amway podobně aktivně, jako každý jiný kdo chodí normálně do práce.“
– Budeme operovat s tím, že 1500 amwayáků (těch, co pracují méně než 10 hod. týdně) pracuje průměrně 3 hodiny. Pokud by tito lidé měli dostat dělnických 120,- Kč hod, tak by to ročně dělalo cca 26 milionů korun, když připočteme náklady s byznysem spojené, tak to bude celkem minimálně 30 milionů korun…
– Dále budeme operovat s tím, že 1.500 amwayáků (těch, co pracují více jak 10 hod. týdně) pracuje průměrně 15 hodin. To by dělalo celkem asi 130 milionů, když připočteme náklady spojené s výkonem práce (telefony, benzín…) i amwayáctvím (knížka jednou za dva měsíce, regionální seminář, občas velký víkendový seminář – cena vstupenky 1.700 – 2.400 Kč), tak je to celkem cca 140 milionů korun.
– Na závěr připočtěme 100 lidí pracujících na plný úvazek, kteří spotřebují dalších alespoň 30 milionů korun ročně.

Když vše sečteme, tak se dostaneme se na celkem zajímavou sumu, která činí téměř 200 milionů korun, které by Amway musela ročně svým distributorům vyplatit, pokud by všichni amwayáci pracovali za dělnických 120,- Kč/hod.
Ovšem Amway vyplácí na odměnách sotva 60% této sumy a pár jedinců z řad amwayáků skutečně velké peníze vydělává. Navíc zůstává dalších 20.000 registrovaných amwayáků, kteří údajně pouze odebírají produkty.

Výsledek je tedy zcela jednoznačný:

 1. Většina amwayáků pracuje za směšné peníze nebo dokonce prodělává.
 2. Pro většinu amwayáků by bylo mnohem výhodnější jít kopat kanály než se věnovat tomuto podnikání.
 3. Na amwayi vydělává jen pár schopným osob, jejichž příjem generují zejména zmanipulovaní jedinci, kteří pod vidinou zbohatnutí odebírají výrobky, které sami spotřebují nebo je vnucují svým známým.

Autor článku: Hraesvelgr

Související články:

Další články o Amwey na CzBlogu

Další články o Amwey na Amwey-Business.cz

57 komentářů u “Milionové příjmy Amwayáků vs. realita

 1. ACZ: nemám žádný problém se sejít, ale přiznám se, že trochu postrádám smysl schůzky???
  Můj komentář zde jsem napsal, abych se podělil se svými postřehy z organizace o které je zde řeč. Také jsem se ve svém komentáři vyhýbal záměrně slovům o výrobcích Amway, ale rád bych rozhýbal diskuzi právě o kontaktování nových lidí, jejich přesvědčování a o praktikách, které jsem zažil a viděl na vlastní oči. Rád bych si poslechnul názory obou stran. Moc díky za poskytnutí prostoru.

 2. Čau Petře, co si myslíš o Avon gentelman/lady nebo OVB? Jaký je podle tebe nejlepší způsob vydělávání peněz? Díky

 3. vstupné bylo 300kč mě vyrazilo dech

  Je to asi nějaký čas zpátky, co jsem viděl pozvánku na přednášku (na celé odpoledne), kterou pořádal Kiyosaki. Vstupné se pohybovalo kolem 9000 Kč. Takže co jsou tři stovky oproti devíti tisícům.

 4. Negatívne komentáre voči Amway je možné praktikovať aj voči akejkoľvek inej spoločnosti priameho predaja. Napríklad aj Mary Kay, čo je kozmetická spoločnosť a pre ktorú pracuje mnoho „obyčajných“ kozmetických poradkýň, ktoré zďaleka nezarábajú toľko ako direktorky (ale len niektoré), ktoré vyhrávajú súťaže, firemné výzvy a podobne a samozrejme, že majú aj peniaze a luxus, ktorý si vedie za peniaze kúpiť. Čo je ale pozitívne, všade sa vedú školenia (Mary Kay, Avon, OVB…), ktoré vždy dajú človeku niečo viac o pohľade na svet a keď je človej prístupný a žije v realite, vie ho to zmeniť k lepšiemu. Dennodenne nás médiá kŕmia negatívnymi vecami a keby som sa ja osobne občas nedostala k pozitívne naladeným ľuďom, ktorí sú navyše aj úspešní, zbláznim sa. Dnes je planéta plná motivačných vecí a ľudia inklinujú k duchovnu. Ale povedzme si úprimne: kto z nás by nechcel byť úspešný a bohatý ako škriatok? Ja teda po tom veľmi túžim a krok za krokom si svoje túžby plním. A verte mi, všetko je o peniazoch a úspechu. 😉

 5. Stačí si jen přečíst co dokážou zplodit vaši Amway guru’s. Sorry, ale kdo nevidí že už jenom ten přístup člověka co dokáže mlejt takový kydy sám o sobě smrdí, tak ten je na odpis. Hassmann je asi takovej businessman jako já, ale ten talent na kecání.. Takový pohádky by mu záviděli i Bratři Grimmové. A vy mu je žerete, jak malý děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *