Megaupload.com uzavřen, další je Tvshack.net

Portál Tvshack.net (Tvshack.cc) odkazoval na stažení hudby a filmů. Kvůli porušování autorského práva byl tento portál zablokován americkou vládou a provozovatel – Richard O’Dwyer (23 let) ze severní Anglie, byl obviněn  z porušování autorského práva. Britská ministryně vnitra vydání O’Dwyera podepsala, takže mladík může být souzen v USA.
O’Dwyera se hájí tím, že provozoval web, který pouze odkazoval na stažení hudby a filmů. Tvrdí: „Nedělal jsem nic nelegálního, a nic jiného než Google“.

Tento případ je poněkud jiný, než případ Megauploadu. Společnost, která provozovala Megaupload, měla servery i v USA. O’Dwyer provozoval pouze web, který odkazoval na stažení warezu. Něco podobného jako různá warfóra v ČR.

Poslední dobou je boj s internetovým piráctvím opravdu zajímavý. Do všeho se vložila Amerika. Podle britských zákonů O’Dwyer stíhán být nemůže. Uvidíme jak to všechno dopadne ve Spojených státech. Otázkou také zůstává, kdy americké úřady vtrhnou i do ČR…

Tvshack.net
Tvshack.net zablokován

Jeden komentář u “Megaupload.com uzavřen, další je Tvshack.net

  1. Kim Dotcom (zakladatel Megauploadu) oznámil na svém Twitteru, že můžete očekávat nový Megaupload, který FBI jen tak „nezruší“, protože servery budou nejspíše v číně a nový Megaupload bude plně funkční už v lednu ! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *